Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Утре ме викат при директорката. И сега какво?  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано01.10.08 20:32



Майки /може и татковци/ на настоящи и порастнали диви синове, помагайте, че ще се гръмна. Утре ме викат при директорката. Синчето пак се е проявило с резултат прасната и подута тиква на друг герой. В интерес на истината, другия си го е търсил, щото се е правил на арбитър дето не му е работа да се бърка и си го отнесъл случайно и заслужено.
Обаче ... какво да го правя моя синковец? Знам, че след години ще ми е смешно. Знам, че всеки втори "голем човек" някога е бил маскара и са ревали учители и рода от него. Знам, че е умен и интелигентен. Ама това не помага с другото. От всяко нещо е готов да скочи, налита като петле, за секунди стига до умопомрачителна агресия. Какво да говоря с него, как да се държа, как да овладея и разреша това?
Най-спешно ми трябва съвет утре как да се държа в училище. От една страна ми иде да мълча като риба и да кимам и като си изпее госпожата приказката да благодаря и да си тръгна. От друга ми иде да почна да се обяснявам, да търся причини и оправдания. Но знам, че нито едното не е конструктивно. А незнанието как да постъпя и безсилието да се справя ме влудяват.
И после що детето ми било бесно, нема ли на кого да се метне



Не знам, казвайте каквото ви идва на ум, че още не сме почнали училище, а се почна. Реве ми се

Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен


Тема Адашчеее, идва ми да ти звънна, ама -нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано01.10.08 20:49



няма.

Ще мълчиш и каквото приказват - да го слуша синчето ти! Каменна физиономия направИ.

------------

Адашке, твоето синче замалко да ми счупи крака. Ееее, там - на онази среща... под масата си играеха с едно момиченце, той ми натисна крака, получи се лост от първи род, при който колкото и да е дебела една възрастна кост - все може да се строши...

-----------

Ванчеее, споко! Още помня как най-добронамерено в училище затварях един огромен социалистически прозорец...

Той взе, че се строши!!! Посипаха ме стъкълца. Много!

Всички ревнаха - ето гооо! Той направи това!!!!!

Смачкаха ме психически. Е, баща ми постави там нови стъкла, ама унизителното отношение ми е **************








Редактирано от bugler на 01.10.08 20:49.



Тема Ох...нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.10.08 20:49



аз нямам синове и може би мнението ми не е меродавно, но се познавам и най-вероятно в подобна ситуация щях на момента да започна да търся грешките си като родител...
А ако осъзнавах, че случилото се не е инцидент, а цялостна тенденция при детето - щях да съм доста уплашена...направо панирана!



Винаги съм смятала, че физическото насилие /ако не е въпрос на самоотбрана/ е аргумент на слабостта...и донякъде на глупостта...

Щях да покажа на сина си, че не го харесвам такъв - проявяващ слабост и действащ глупаво или прибързано...че не считам това за мъжко поведение, а за детинско...
Нямаше да се карам, просто щях да бъда тъжна и огорчена и щях да му покажа, че съм разочарована от него...
А ако той ме попита - "Добре бе мамо, как трябваше да постъпя като ме предизвикват? "щях да бъда готова да му дам алтеранативите на разбираем за него език...
Защото алтернативи за решението на един конфликт винаги има - това е само по себе си истина, която децата трябва да научат.

Но пък от друга страна - ако става въпрос само за инцидентен побой и спречкване - щях да го оставя, да му дам шанс сам да научи урока си...поне първия път.
Понякога момчетата като се посбият, после неочаквано за себе си стават приятели или отбор... първо трябва да има малко "показване на мускули", за да се изяснят ранговите позиции в мъжката група... и после настъпва равновесие и се завръзват истинските отношения - често оставащи за цял живот.

П.С. А с учителката бих говорила открито - показвай ги истинските си чувства, търсеки помощ и общо решение на проблема.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 01.10.08 20:53.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано01.10.08 20:51



Аз на твое място бих мълчала като риба в начлото. Бих се съгласявала с директорката, щях да я помоля да ми предложи като педагог някакви насоки за буйното ми чадо. Също щях да я питам за подходящо наказание... Щях да се държа все в тоя ред - угоднически и подмазващо - сякаш тя е права. Щях да се опитам да омаловажа случилото се, въпреки, че изглежда сериозно. Щях да преценя какво ми говори и ако случайно не е права, да се опитам да й го кажа, без да изглеждам нахална.

След това бих си поговорила и с лудетината. Щях да го разпитам максимално (стига да поддава, щото някой на тая възраст са много урсус) и да му обясня според мен защо е прав и защо не е прав (две страни, никога една - да има избор на поведение)... и така. Нямаше да го накажа, ако счетях, че е прав, впръки разговора с директорката. Не бих искала да не си отстоява првото и мнението като порасне...

Ако случайно те притеснява самата среща, преди да влезеш при директорката си я представи как се шматка из къщи по чехли, пижама и ролки на главата... това винаги ми е действало много отпускащо преди срещи НА ВИСОКО равнище

... В крайна сметка, независимо поста, позициите в обществото, популярноста или каквото и да е там... всички сме хора ... Споко всичко ще е наред утре, не си разваляй вечерта и съня за едното нищо .



тинтири-минтири

Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано01.10.08 20:54



Споко, това е само началото...
Отиваш, изслушваш и казваш - ще говоря с детето и ще изясня нещата, благодаря, че ме предупредихте. И нищо повече. И си тръгваш.
Ако детето е с теб в никакъв случай няма да се разправяш с него пред учители и директори - това става вкъщи и насаме.
Вкъщи - опитваш се да разбереш причината, обясняваш, че какъвто и да е го обичаш, обаче не си съгласна с методите му - той е умен и трябва да го докаже без бой. Това го може основно простакът, който няма други аргументи - абе това е смисълът, опростяваш го според възрастта. И не се нервиш изобщо - нищо такова не се е случило. Навремето, в първи клас, не можехме да излезем от двора на училището без да ме спрат 10 майки и да ми обяснят кви ги върши моят... Имаха близначки в класа и той да вземе да надраска дънките на едната с химикал, че да я различавал от другата... Един Слави имаше и го блъскаше ей-така просто - дразнел го бил...

Уффф, при това не е побойник... Зор докато обясня как постъпват умните... Разгеле, разбра... Абе... не се впрягай толкова, преживява се и това...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: anbra]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано01.10.08 21:02



"Отиваш, изслушваш и казваш - ще говоря с детето и ще изясня нещата, благодаря, че ме предупредихте. И нищо повече. И си тръгваш.
Ако детето е с теб в никакъв случай няма да се разправяш с него пред учители и директори - това става вкъщи и насаме.
Вкъщи - опитваш се да разбереш причината, обясняваш, че какъвто и да е го обичаш, обаче не си съгласна с методите му - той е умен и трябва да го докаже без бой. Това го може основно простакът, който няма други аргументи"

Изцяло подкрепям написаното!!!
С една малка добавка - ако имаш възможност запиши го на някакъв спорт. Момченцата имат много енергия и трябва някъде да я изразходват ... от там идва и агресивността. Не си го слагай на сърце ... всички мъжки майки сме преживявали такива моменти. Ще ти стискаме палци





Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор sarara (минаващ)
Публикувано01.10.08 21:02



Оххххх,разбирам те напълно.Мен не ме викат утре при деректорката,но се разминах на косъм.Моя син винаги решава проблемите с бой и винаги иска да се налага.Не знам как да постъпвам с него.Опитах с разговори,с наказания,с това да съм обидена, всичко има временен ефект.Просто е такъв - винаги реагира агресивно.Така че аз също се чудя какво точно да правя и приемам всякакви съвети и предложения





Тема Да...нови [re: anbra]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.10.08 21:03



Това е много важно уточнение: Ако детето е с теб в никакъв случай няма да се разправяш с него пред учители и директори - това става вкъщи и насаме.
Приложимо е и за дъщери, не само за синове...



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор шaш ()
Публикувано01.10.08 21:25



От всяко нещо е готов да скочи, налита като петле, за секунди стига до умопомрачителна агресия.

Мен само туй ме притеснява, за другото - както ти казаха. А това, дето мен ме притеснява, значи да седнеш и да си помислиш яко защо става така. И дали е само в училище, или и вкъщи, и другаде. Утрешната история ще мине и замине. Децата бързо се оправят, ако се напипа причината. Не е задължително да е у тебе, но ти си тази, дето трябва да се напънеш и да я откриеш! Като я откриеш, лечението е почти мигновено.
Желая ти успех!

Смело и смахнато!



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано01.10.08 21:47



Спокойно. Мене ме викаха в училище щото големият ми племенник целунал някакво момченце от класа. Това става в първи клас някъде по средата на първия срок. Та ми дадоха директиви да го ориентирам полово правилно. Викам им аман заман недейте го ориентира, че ще взема да бера ядове този път с майките на момичетата. Понякога се чудят каква глупост да измислят. Ако не могат да се оправят с дете в 1 клас, чудно ми е как се оправят с пубертетите дето ни се водят, ни се карат.
Ще се отиентираш по време на разговора, но го давай делово-загрижено.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: шaш]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано01.10.08 22:09



А докато открие причината .. спорт му е майката. Племенника ми имаше същите проблеми. Вечно се прибираше изпокъсан и съдран .. Майка му вечно тичаше из училището. Докато го записаха на футбол, дори учи една година в спортно училище .. проблема отпадна тутакси.





Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: pravil_nick]  
Автор шaш ()
Публикувано01.10.08 22:16



Спортът наистина решава всички проблеми, с две ръце го подкрепям. Просто не знам колко е голямо детето, пък и докато се измисли кой спорт (щото и детето трябва да го влече, все пак), викам мама да помисли.
Аз също имах племенник, който направо искаше не да бие, а да убива. Майка му и баща му го заключваха по цял ден сам вкъщи и отиваха на работа - от 2 до 7 годишна възраст. Като тръгна на у-ще, нито знаеше да говори, нито как да общува. За мен това беше причината за агресията му. Но тука е съвсем друго сигурно, така че си млъквам.

Смело и смахнато!



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор somebody (тя)
Публикувано01.10.08 22:21



Аз като една майка викана нееднократно в училище (и при учители и при директора) да ти кажа. Първо поговори с хлапето. Разбери първопричината и всичко довело до реакцията му. Има буйни деца и такива, които защитават по-слабите без страх. Има деца лидери, които не остават незабележими и се проявяват честичко. Като майка на такъв ти казвам, че трябва да разберем и защитаваме децата си. Не трябва да стимулираме вкарването на децата в калъп. Вероятно хлапето ти си е имало някаква негова, истинска причина да постъпи така. Изслушай го, прецени, кажи му че ще ти е адски неприятно да ти се карат заради него в училище и искаш да се гордееш с него. Утре иди при директорката и изслушай и нея съвсем културно. Питай за всичко. Ако знаеш различни детайли от синчето си питай и за тях. Питай дали са изяснили защо е станало така и обещай, че ще говориш с него. Сподели, че е буен, но е добро дете и не искаш да го нарочат за черната овца. Подчертай добрите му качества пред директорката и не допускай да видят една примирена майка, която е съгласна детето й да е хулиганът. Той има характер и ти го подкрепяш. Бъди възпитана, последователна и обещай, каквото там трябва, но си защити детето. Важно е за него. У дома не му казвай всичко, но му дай да разбере, че ако спазва правилата винаги ще го защитиш. Успех, винаги съм насреща със съвети за дребни дивачета.

И те си имат разбирания и техните си правди.

Редактирано от somebody на 01.10.08 22:23.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано01.10.08 22:22



Ох,гадно.после наистина ще ти е смешно.И мен ме викаха в края на учебната година.Момчетата така растат,бият се.
Моят съвет е да не се обясняваш много много.Родителите на другото момче ще дойдат ли?Не позволявай да нападат детето ти,ако вината му не е твърде голяма.И да е пак ще го защитиш,естествено.Но някак умопомрачителната агресия не е хубава и трябва да говориш с него,помисли каква може да е причината,може ли нещо да работиш по въпроса.
Стискам ти палци да ти мине по-бързо утрешния ден.А на сина си трябва все пак да обясниш,че е хубаво да се защитава,и другите също,но с мярка.


Мина тук една злодейка...


Тема Re: и сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано01.10.08 23:12



Ми нищо))...отиваш при директорката и си мислиш за е тоя по-долу

...същевременно гледаш умно - по възможност!...но си знаеш и че на твоя няма да му се размине магарията, особено ако смята да продължава в този дух!


...и един мармот завива шоколади))

Редактирано от LlRA.. на 01.10.08 23:43.



Тема Re: каквоооо????нови [re: шaш]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано01.10.08 23:18



"Майка му и баща му го заключваха по цял ден сам вкъщи и отиваха на работа - от 2 до 7 годишна възраст"

това искаш да кажеш е истина?...и как е ставало...?...3 годишно дете само у дома?...моля те разкажи ми!


...и един мармот завива шоколади))

Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: anbra]  
Автор 4ave (бивше 4avdar4e)
Публикувано01.10.08 23:22



Ох, ох, все едно моето "ангелче" описваш

Първокласникът, де...

Поне имам късмет със страхотна госпожа. Ама ме предупреди, че ако продължава в тоя дух, и мен ще почнат да ме пресрещат майки

Пък какво умно дете бил, пък как рисувал, ама много лесно пали (на кого ли прилича???).

Много мъдри неща пишеш, Амбра!

П.П. Като се докараме дотам да ме викат при директорката, ще се сетя


П.П.1. Като прочетох по-надолу темата, та се сетих да допиша.. Записах го на таекундо. Треньорът им води и физическото, едно такова мънинко усмихнато човече, ама с черен колан, и ги владее тия малки маймуни с някаква страхотна комбинация между дисциплина и смях.. Та може да се разминем с висшето ръководно тяло. Засега

Редактирано от 4ave на 01.10.08 23:25.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано01.10.08 23:27



Дръж се уважително - но и с достойнство към самата себе си!!Не забравяй,че и най - добрите педагози са малко деформирани и странни хора!
П.П.Да ме простят учителите в клуба!



Тема Re: освен това!нови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано01.10.08 23:45



имаш в пред вид и това!))




...и един мармот завива шоколади))

Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Гeвpek (пристрастен)
Публикувано01.10.08 23:54



В отговор на:

казвайте каквото ви идва наум



Все повече деца са агресивни - идва ми наум, че родителите им като нямат време за тях, те много страдат. Това се случва, като работим на по няколко места...



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 00:09



Ами за 7 години в у-ще веднъж са ме викали, че беше ударил друго дете. Изслушах директорката, абсолютно права си беше жената, накарах го да се извини на другия герой и приключи случката. За по-сигурно, педагогическият съвет им лепна и на двамата едно последно предупреждение за преместване, та и това допълнително ги мотивира да си седнат на задниците. Ама мойто учи в руско училище, и там не бъркат много свободата и демокрацията със слободията. Бая изкъсо ги държат.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор danaia_nn (старо куче)
Публикувано02.10.08 00:57



Защити детето. Те са под теб. Най-малкото нямат право да се месят и да си мислят, че им е актив. Моите родители винаги са били зад мен. Помня го и до сега.
Дръж се сякаш ти губят времето, а то е така нали. Да не си посмяла да обясняваш. Това е тяхна глупост някаква, аз дори не бих отишла. Има си телефони нали



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: danaia_nn]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 06:37



Е, благодарение на такова "възпитание", после четем по пресата за деца, пребили собственоте си родители.





Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: danaia_nn]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.10.08 07:09



Интересно ми е, ако твоето дете е ударено и примерно е с комоцио в болница (да не дава Господ, никому не го желая), пак ли така ще разсъждаваш?



Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.10.08 07:15



Маме, то твоето гардже ясно, че си е най-хубаво, обаче това не е нормално. Разбирам да са го нападнали, да се е защитил, ама някой, дето се е опитвал да вкара ред да си го отнесе... И сега е подута глава, а утре може ей така, без да иска да утрепе някого, щото белите бързо стават. Мисля, че трябва сериозно да му обясниш на младежа разликата между мъжко поведение и безсмислена агресия. Ако трябва и с нагледни примери.
Иначе, директорката е най-малкият проблем. Ще поприказва, пък ще мине всичко.
И хич не съм съгласна с преобладаващото мнение, че всички момчета са така и това е нормално.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: pravil_nick]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.10.08 07:18



И още един глас за спорта. Тази енергия трябва някъде да се изразходва.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 07:24



Бе да ти кажа, спорта, като уловител на агресията май действаше ние като бяхме деца. Сега малчуганите отвсякъде ги засипва агресия. Ей ся гледам едно детско по джитв, ма и там само търкали.





Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: HAДEЖДA.®]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.10.08 07:34



Абе, хайде стига с това "отвсякъде ги залива агресия". Пак прехвърляме отговорността на ония лошите от телевизията, училище и обществото като цяло. Едно дете е такова, каквото се е родило и каквото е възпитано от родителите си. Вярно е, че има по-буйни деца, но на всяко можеш да му намериш колая. И моето е расло с телевизия, по която дават кеч.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: Гeвpek]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 07:37



Опитваме се да компенсираме липсите с разглезване и угаждане и ефектът се получава обратен. Децата почват да мислят, че са центъра на вселената, и като се съберат на едно място няколко такива "центъра", и става страшно.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 07:42



Ама кой ти отрича възпитанието бе Идиотова? Нали и аз имам 2 момчета. Но все пак и не може да се елиминира съвсем влиянието на заобикалящата ги среда.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: danaia_nn]  
Автор untroubled_ (непознатa)
Публикувано02.10.08 07:46



Да го защити дори ако е агресивно и опасно в моментите си на яд? От кого?
Казали са ти го вече- обърни случката наопъки, май и ти имаш син, ако си спомням добре. Дано се шегуваш...:(



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: untroubled_]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 08:03



Криворазбраната "обич" винаги нанася повече вреди, отколкото ползи. Ама докато се осъзнае това - положението вече е изпуснато.

Като гледам около мен, как дечица тропат с краче на майките си, как им държат едва ли не сметка за това и онова, как смятат, че са им длъжни родителите - и почвам да се чудя, аз ли съм ненормална, светът ли е луд....



Тема Re: Напълно подкрепям...нови [re: anbra]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано02.10.08 09:01



...това, което си написала!
Последното, което Мърморанка трябва да си позволи, е пред даскалицата да каже нещо критично по отношение на детето си, или (не дай боже) макар и бегло/частично да изрази съгласие с нея как сина и е много лош.

Сакън! На тези педагози, подадеш ли им един пръст, ти отхапват ръката като едното нищо!

Най-добре е да изрази даже лека изненада. Един вид, как е възможно, просто не е за вярване, той докато тръгне на училище изобщо така не е правил... И защо тук той проявява агресия - как, нима климатът в училище нещо го предизвиква към това... Не е трудно (поне за мен) да се направи лек завой и в следващия момент гледаш как учителката от нападение е минала в отбрана.

Вече, у дома с детето какво ще си приказват и как ще се хипнотизират си е отделен въпрос. Но не пред други хора! Дори не пред баби, дядовци, лели, вуйчовци и т.н. - те само внасят бъркотия, бръщолевят неимоверно много, втъват в емоции и разводняват работата.



Тема Re: Напълно подкрепям...нови [re: wasted_youth]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 09:11



Нещо не мога да ви разбера. Хем държите училището и учителите отговорни за възпитанието на децата, хем от друга страна дай да стъпчем учителя.
И после - ОЛЕЛЕЕЕЕЕ, от къде се пръкнаха тез хулиганчета, марсианците ли ги донесоха......


И не, няма да мине учителката в отбрана, просто защото на нея не и пука чак толкова. При следваща подобна проява просто местят принудително детето в друго училище, и то престава да бъде неин проблем.



Тема Re: Няколко неща...нови [re: HAДEЖДA.®]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано02.10.08 09:33



1. Аз не държа училището и учителите отговорни за възпитанието на децата - напротив! За повечето негативни прояви на децата са виновни най-вече семействата им, родителите и тяхното безхаберие.

2. След като обаче съм възприела, че възпитанието (и обучението, забележи!) се извършва най-вече у дома, защото за нас на практика така си беше, то няма място за учителски коментари и разбори тук. Учителите...

...по-добре да се заемат да позапълнят празнотите в знанията си, всеки в своята плоскост. Рядко се срещат добри професионалисти сред тях напоследък, по редица причини.

3. Моето дете е много, ама много далеч от понятието "хулиганче". Въпреки това обаче, имам сблъсъци и истории (по-скоро от тяхна страна истерии) с учителки...



Тема Re: Напълно подкрепям...нови [re: HAДEЖДA.®]  
Автор _Viola_ (ухание)
Публикувано02.10.08 10:00



Да ти кажа, понякога ми се иска да имаше начин училището и учителите да не участват толкова много във възпитанието на детето ми. Вярно, имала е и учители, на които ще съм благодарна цял живот, но уви, са малко.
Тъкмо преди няколко дни бях на родителска среща и си тръгнах оттам объркана и тъжна. Класът на дъщеря ми е особен, години наред в цялото училище се коментираше колко са дисциплинирани, задружни и ученолюбиви - абе клас като слънце. Не е само мое мнение, както разбираш. Сега обаче класната е друга и тази жена цяла родителска среща ни руга и ни се кара, че не си контролираме децата и не й помагаме. Изплаших се, тя дори не крие колко ги мрази. Нищо конкретно не е направила, за да реагира някой родител, но ги облъчва, облъчва и нас. С такъв учител как се постъпва кажи ми.



Тема Re: прави се подписканови [re: _Viola_]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.10.08 10:06



за да я разкарате!
... и не и мълчите...а запретвате ръкави да я повкарате в час...или я отцепвате!това вече е работа н авас - родителите...съвместно с учениците!
е тук в нашето училище така махнаха класната на един втори клас...щото то вече не се търпяло положението




...и един мармот завива шоколади))

Тема Re: Напълно подкрепям...нови [re: _Viola_]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 10:12



Пораснала цигулчице, тук не говорим по принцип за чудната ни образователна система, а за конкретна случка. Аз пък вообще не смятам, че училището трябва да ми възпитава децата, това е САМО наше задължение с баща им. Но и не смятам да ги товаря с вина учителите и за това, че аз съм изпуснала първите 7 годинки на детето си. Освен това смятам, че както публично хвалим добрите постъпки на децата си, така публично би трябвало и за лошите им постъпки да говорим. Да не създаваме погрешно впечатление у тях, че и човек да убият, мама и тате ще ме оправят някакси.



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: HAДEЖДA.®]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.10.08 10:15



!!!


...и един мармот завива шоколади))

Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: LlRA..]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 10:22



Как??? Като докараме на учителката от 10 кладенеца вода, как наш'то е невинно ангелче, а всички около него са криви ли? Не напразно е израза първите седем години. На училище се тръгва след тях.



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: HAДEЖДA.®]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.10.08 10:30



но след тези 7 години възпитанието не бива да спира-нали?...а повечето време прекарват в школото! Има едни книги - Как да се държим в обществото и пр., та, нещата по възпитанието и културата на поведение...продължават и там! Естествено за това трябва и самият учител да е стойностен...а не да мирише на шкембе чорба))...и да ходи с подпетени сандалки



самото излъчване на даденият учител-възпитава!
естествено , успоредно с това - училищното възпитание не бива да секва и домашното...това са просто две необходимости от жизнено важно значение за развитието и формирането на детето в стойностна личност...и без това живеем в абсурдни дисхармонии по отношение на отсъствие на всЕкакво присъствие на държава и достатъчно облъчени около нас!...за това поне от учителите трябва се изисква да имат нещо под шапката!!!
защото и не всичко опира до пари...особено , когато си се цанил да си с тази професия!


...и един мармот завива шоколади))

Редактирано от LlRA.. на 02.10.08 10:32.



Тема Re: Напълно подкрепям...нови [re: _Viola_]  
Автор somebody (тя)
Публикувано02.10.08 10:49



Просто не се сдържах като прочетох коментара ти и ще пусна един мой сигнал за учителка от нашето училище, която нееднократно удря ученици от различни класове. Преди моят има още 3 сигнала от родители и три наказания на учителката с предупреждение за дисциплинарно уволнение. Не отричам, че синът ми е бесен и самонадеян, но винаги когато трябва ще го защитя. Копирам сигнала си. Според мен трябва да защитаваме децата и от агресията на някои, надявам се да са единици такива учители.

ДО
Г-Н ....................
ДИРЕКТОР НА .......... СОУ “.................”
ГР. СОФИЯ


КОПИЕ:
ДО
Г-ЖА ....................
НАЧАЛНИК НА
РЕГИОНАЛЕН ИНСПЕКТОРАТ ПО
ОБРАЗОВАНИЕТО – СОФИЯ



СИГНАЛ

от ......................– родител на .................., ученик от VІ-а клас в ...........СОУ “.............”

Относно: Удряне на сина ми ..........от учителката му по история г-жа ......... и системни обиди, отправени от нея към учениците от VІ-а клас



УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН .........,
УВАЖАЕМА ГОСПОЖО ..........,


Налага се да Ви сигнализирам относно случай, предизвикал недостойно за учител поведение, а именно удряне на сина ми .......... от учителката му по история г-жа ......... Случаят е следният:
На ..............2007 г., по време на междучасието преди часа по история, синът ми е видял как един ученик носи раницата на друг в коридора и е казал пред съучениците си: “на тоя пък му носят раницата”. По негови думи, след това е видял, че детето, на което носят раницата е инвалид и се е почуствал ужасно. Самият той каза, че му се е обърнало сърцето и се е засрамил от коментара си. През това време г-жа ....... е излязла от класната стая и се е развикала срещу сина ми. Той е започнал да и обяснява какво се е случило, но тя крещейки му е казала да не влиза в нейните часове и, че е “гнусен”. Детето достатъчно огорчено от постъпката си си е тръгнало. Учителката го е върнала обратно и пак се е развикала. Нарекла го е “свинска уста” и отново го е изпратила да си ходи. Той й е отговорил, че “не жадува за нейните часове”. Учителката му е ударила шамар и синът ми си е тръгнал.
След това, учителката е продължила да вика в клас към съучениците му и според техните думи ги е кълняла: “който обижда да му се случат три пъти по-лоши неща”. Децата са се опитали да обяснят какво е станало, но госпожата не ги е изслушала.
Не смятам, че подобни начини на възпитание са подходящи от страна на един педагог, който не изслушва децата, не се опитва да разбере истината и системно травмира и обижда учениците си.
Синът ми е разказал случая на класната си ръководителка г-жа ......., много възпитан и тактичен човек и педагог, с която разговарях, а от своя страна тя е разговаряла с учителката по история и впоследствие с директора г-н ..........
Аз отидох лично да проведа разговор с учителката и децата от класа, за да се изясни ситуацията. Преди часа попитах децата какво е станало и те потвърдиха, че синът ми не е видял, че детето, което е изкоментирал е инвалид. Те споделяха един през друг, как г-жа .....ги обижда, с какви епитети ги нарича и какви глаголи употребява относно тяхното поведение. Ще ви цитирам някои от тях: “тъпаци”, “тъпанари” – към класа и персонално към определени деца, “ще ви смачкам самочуствието” – към класа, “държите се като уличници” – към ........ и ........., “ще ви стъпча малки помиярчета” – към класа.
Децата споделиха, че отношението на учителката към класа е от миналата година, когато класът, на който г-жа .... е класен ръководител ги е победил на футболен мач. След победата момичетата от класа й са започнали да дразнят момчетата от VІ-а клас, с обръщения към някои от децата - “педераст” и други. Тогава почти се е стигнало до сбиване между класовете, но учениците от VІ-а клас казаха, че не могат да се бият с момичета, въпреки предизвикателството от тяхна страна и до реален сблъсък не се е стигнало. След този случай г-жа ......... е започнала системно да обижда учениците от VІ-а клас и да ги нарича с всякакви епитети, отново без да изясни ситуацията и първопричината за конфликта. При разговора ми с децата и пред самата учителка те казаха, че тя ги мрази. След разговора помолих децата да се извинят на учителката за всички конфликти помежду им. Целият клас стана прав и се извини. За да съм коректна ще кажа, че тя направи същото. Допустимо ли е, 12-годишни деца да усещат омраза от преподавателя си и да са в стрес от поведението й, както и да бъдат нагрубявани с обидни думи.
Не считам, че методите на преподаване, начините за добра дисциплина и поставяне на учениците под постоянен стрес, са методи на педагог. Според мен, ако има някакви конфликти и извънредни случаи, учителите могат да комуникират с нас като родители, посредством телефоните, които сме оставили за връзка или да ни сигнализират в бележниците на учениците. Смятам, че един педагог по ....... не би следвало да има по-различно поведение от останалите учители, с което би накърнил престижа и доброто име на училището и би държал в постоянен стрес учениците от VІ-а клас. Едва ли конкуренцията между класовете следва да се поддържа със заплахи и крещене.
За радост децата не са нито глупави, нито хора без мнение и навреме споделиха какво се случва в часовете им по история. Предполагам, че много родители биха подкрепили сигнала ми, тъй като на родителски срещи често е коментирано поведението на г-жа .... между нас. Удрянето на деца в училищно заведение премина всякакви граници и затова ви уведомявам за случая, като се надявам да предприемете необходимите действия, според предоставените Ви законови правомощия.





С уважение,

................- родител



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: LlRA..]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 10:57



Естествено, че не бива да спира. Вкъщи. И да ти кажа, май повече родители извън къщите им съм ги виждала с подпетени сандалки, смърдящи на шкембе или откровено подпийнали, и ни един учител така за 12 год с големия и по 7 - с малките. Което не означава, че са читави учители де.
В училище трябва да ги обучават, да създават в тях навици, свързани с редовно и качествено разбиране и усвояване на учебния материал. И - това, срещу което болшинството родители скачат - на принудителна дисциплина и спазване на субординацията. Но как да стане??? Не може да искаш образователната система да превъзпита едно дете, което се държи като тиранин с родителите си примерно, нали? Или което е свикнало, че каквото и да направи, мама и тате ще го измъкнат.



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: HAДEЖДA.®]  
Автор somebody (тя)
Публикувано02.10.08 11:05



Наде, с много от нещата, които си написала съм съгласна, но наистина има страшни учители. Цитираната по-горе от мен госпожа не преподаваше в часовете предмета си. Запълваше времето с безсмислени разговори и обиди. На родителски срещи освен че нагрубяваше децата ни обясняваше как трябвало да изглежда красива пред учениците и как се гримирала. След сигнала ми я смениха и не преподаваше на класа. Тази година не преподава на никой клас. Имало е още сигнали след моя, но не е уволнена. Съжалили са я, защото имала няколко години до пенсия и била разведена. Води се на щат, вече не е и класен ръководител, но какво от това. Това педагог ли е и спокойно ли да оставяме децата си в такива ръце?



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: somebody]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 11:26



Ама аз не обобщавам бе, за такава "гуспожъ" ще си използвам всичките връзки, да не е повече такава и да си изкара годинките до пенсия в "Чистота" ако иска. Но, че за съжаление, и децата ни не са цвете за мирисане... Ма вчера едно говедце, не по-голямо от 10-11 год. направи майка си луда бе. "Тиии, ако не ми купиш това, никаква майка не си ми...".оная нещо се опита да го успокои, онова почна да забива юмручета в корема и...абе грозна картинка, но накрая си получи маратонките. Ей за това говорим, и то не е изолиран случай. И съм сигурна, че ако същото лайно посегне на съученик, въпросната майка ще отиде кат една орлица да си защити гарджето, което и нея я налага.





Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор danaia_nn (старо куче)
Публикувано02.10.08 11:30



"Ако" е много условно. Моето дете, т.е. отбора дето играе, се гониха и биха и преследваха и заплашваха с друг отбор и като стигнахме до "отговорния организатор на турнира", щото той си беше регионален, какво мислиш направиха. Ами нищо.
Не мисля, че подобен род проблеми могат да се решат на ниво МОН или директорите. Просто ако моето набие друго ще се опарявм сама и в къщи. И няма да ходя някой да ми губи времето с глупости.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор *жeнa* (ветеран)
Публикувано02.10.08 11:43



Напълно съм съгласна..
Снощи прочетох темата, но..нямах сили да отговоря.
Според мен, всичко е индивидуално. Мърморанка обаче е дала достатъчно инфо и..в конкретния случай, смятам,че синковеца, колкото и да е добро и умно дете според нея, е редно да му бъде обяснена разликата между справедлив гняв и агресия..
Трябва да се порицае не детето, а поведението му.
Няма нужда да се лепят етикети :Лошо, грубо, агресивно и т.н. дете..
Това са проявите на детето и те може да прикриват едно много уязвимо,чувствително и ранимо човече.. И..какво от това?
..
На мен не ми се е случвало..до сега..Момичетата ми винаги са били от децата с които един родител може само да се гордее.. Големия ми син - също..
Е..той сега е едва трети клас, но.. директорката на училището твърди,че е от децата с които училището може само да се гордее, понеже..повдига имиджа на училището..

..
Похвалих си гарджетата..
..
Сега да кажа как си мисля,че аз бих постъпила в създалата се ситуация.
..
Първо бих поговорила с детето си по повод на бъдещата си среща с директорката. Бих го попитала какво е това, което трябва да знам, за да съм подготвена при срещата си с директорката. Бих поискала неговото оправдание - мотивите, които са го ръководили за тази агресия..
Не бих взимала страна пред детето.
Ще го изслушам, ще му кажа, че преди да говоря с него по темата и да кажа какво мисля за поведението му, трябва най-напред да говоря с директорката и с родителите на пострадалото дете. Същата вечер ще се обадя на родителите на пострадалото дете, за да разбера какво е истинското състояние на пострадалото (защото..от подута глава, може да следват и много сериозни последици..) Ще видя реакцията и на другите родители..
..
Пред детето си вечерта ще споделя,че агресивното му поведение силно ме притеснява. Той е чудесно, умно и прекрасно дете, аз много го обичам, но..агресиваното поведение няма да толерирам и трябва да помисли как да контролира чувствата си и да реагира разумно с чувство за отговорност от последствията. Тук съвета на Анбра е чудесен..
..
В училище ще демонстрирам реалната си притесненост от ситуацията. Ще се осведомя максимално за гледната точка на директорката, класната, родителите на другото дете, останалите деца и...изобщо всичко, което мога да си изясня.
Ще внимавам много дали няма разминаване в историята, която ми е разказало моето дете (това би било сигнал, че него го е страх от мен). Ще слушам и питам с готовност за подробности и ще изразя готовност да се справим зааедно с проявите на агресия в детето, което иначе е умно и прекрасно.
Ще поискам мнението на директорката - какво според нея би трябвало да се направи. Може да се окаже умна и интелигентна жена и майка, която има решение което би ми допаднало. (не е задължително да го приложа, ако преценя, че за моето дете би било неуместно)
Ще опитам да съдействам на учителката да се справи с проявите на агресия у децата, защото това е в интерес и на моето дете..
..
Като се прибера.. ще поговоря с детето. Ще му кажа какво ново съм научила (ако преценя,че трябва да го знае) НЯма да омаловажавам случката в никакъв случай- дори бих я подсилила като последствия.. Ще обясня на детето си, колко опасно може да е поведението му, защото никога не се знае какво е състоянието на детето отсреща..
Представи си,че другото дете беше епилептик, или си има някакво друго заболяване, което може да се окаже фатално. После..заради секунднен афект, детето ми цял живот ще живее с кошмара на последствията..
Изобщо..ще го сведа до неговото ниво и ще му обясня, колко опасно би могло да бъде човек да не усмее да контролира поведението си вследствие на емоциите си. Ще му кажа, че уважавам правото му да е ядосано, бясно, възмутено и всичко останало, защото..и на мен ми се случва да изпитвам такива чувства към хора, които дори не познавам..Обаче, това не означава, че трябва да следва саморазправа с тия хора и агресивно поведение..
..
След което..ще поговоря с него, как той смята да промени поведението си и..След няколко дни ще му предложа някакъв спорт, който учи точно това- владеене на емоциите- бойните изкуства са чудесни в случая..
..
Ох..стана дълго ..
Дано не ми се налага, че... все пак имам две момчета, които са още малко..
Не бих искала да се сблъсквам с агресивно поведение нито от едната, нито от другата страна..



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: HAДEЖДA.®]  
Автор somebody (тя)
Публикувано02.10.08 11:44



Може би тук си говорим за различните крайности. Според мен най-трудното е да се намери баланса. Хем детето да има респект и уважение към родителя, хем да му има доверие и да се чуства обичано и закриляно, когато трябва. На мен определено ми е трудно с моя пубер (особено когато кръшка с решаване на задачи))))), но винаги го изслушвам и да ти кажа в повечето случаи нещата погледнати от неговата гледна точка за различни ситуации доказват, че е имал право. Никоя беля не е направена от лошотия. Хубавото при разговорите е, че защитава позицията си, но се размисля и се съобразява, когато не е прав. Иначе когато си е за наказание го наказвам. Обаче вече малко неща го стряскат. Май само две - спирането на интернета и спирането от тренировки.





Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: somebody]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 11:50



Туй отдавна е измислено. Политиката на тоягата и моркова. Подплатена с икономически санкции. Иначе до крайностите се стига, след като сме омаловажавали дребните нещица.



Междудругото - най-благоустроените държави дължат просперитета и добруването си на високо гражданско съзнание, постигнато чрез супервисоки глоби и санкции.



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: somebody]  
Автор *жeнa* (ветеран)
Публикувано02.10.08 11:51



Хем детето да има респект и уважение към родителя, хем да му има доверие и да се чуства обичано и закриляно, когато трябва...... да добавя само към тази прекрасна мисъл и това, че детето е добре да има респект и уважение и към учителите..
За съжаление..все по-малко от тях са на нивото да го заслужават. Все пак, родителите сме тези, които трябва да не накърняваме авторитета на учителите..
Ех..има и такива учители, които не струват (като тази, която ти си посочила), но.. докато е учителка на детето ми, аз не бих я коментирала пред него.. (а бих се борила с всички сили и възможности за да не е повече учителка..)



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано02.10.08 11:58



Благодаря на всички за мненията, съветите, споделения опит и съпричастността!
Извинявам се, че снощи оставих темата на самотек, но прочетох каквото беше написано докато бях на линия.

Сега да споделя как мина срещата.
Първо, както можеше да се очаква, директорката ме посрещна с характерния учителски тан и поглед, започна строго да ми обяснява, че така не може, че вече има три оплаквания от него и т.н. Постепенно разговора премина към темата какво да се прави и как да се реши проблема. Тук искам да наблегна, че или аз лесно се лъжа, или наистина жената е рядък случай на човек с привание. Общо взето чух и видях отношение, каквото отдавна не бях срещала. С две думи дайте да работим заедно, за да помогнем на детето, за да може то да се развива спокойно. Изказа мнение, че не трябва да се нарочва детето, че ако се почне с местене от училище в училище в крайна сметка нищо добро няма да излезе, защото ще го нарочат и ще това ще го провали. Говорихме за работа с психолог, очакват да има такъв в училище до седмица, когато има информация, ще ми се обади. После ме пита какви са интересите на детето, какво го вълнува. Разказах накратко за това, говорихме за варианта със спорта. Накратко може да се обобщи така - Има проблем и трябва да работим заедно, за да намерим решение, защото в противен случай последствията няма да са приятни и няма нужда да се стига да там.
Сега остава да видим как ще се случат нещата по-нататък и да се справим.

Относно отговорите в темата:
Не смятам, че трябва да се омаловажава поведението на детето, най-малкото защото създава рискове за сериозни наранявания и произшествия. А това е недопустимо. Както някой каза, ами ако с него се държат така, нали аз също съм в правото си да изисквам да се връща здрав и читав. Така че това го приемам много сериозно и искам да го оправя.
Съгласна съм, че трябва да защитя детето, дотолкова доколкото да разбереq че аз съм на негова страна и го подкрепям. Но това в смисъл, че ще търсим начин да оправим нещата заедно и ще му помагам, а не че ще му се разминава просто така.
Съгласна съм и с Геврек, че малкото време което намираме за децата има и тези негативни последици. На практика от следата на миналата седмица се прибирам и засядам на компютъра да работя. Друг път се прибирам на тра-ла-ла и ми се иска да се завра в миша дупка и никой да не ме закача. Но ... детето си иска своето. Опитвам се да си наложа да съм спокойна, да говоря нормално, да му обръщам внимание. Интересното е, че от няколко дена сякаш има желание сам да ми покаже какво е работил, какво е написал, да се похвали и да попита. Надявам се това да се задържи във времето. Усещам го, че има нужда от мен, все още ме търси за игри, да гледаме заедно филмче, да се гушне. Абе ... човечето си иска каквото му се полага. Така че за мен остава да намеря начина и работата може да е обяснение, но не и оправдание.
Положението с учителите не искам да коментирам. Имам си определени разочарования от новата класна, но може би не е трябвало да очаквам да е идеална. Все пак има напредък във връзка с учебната част. Сякш е по-спокоен, тетрадките му изглеждат по-прегледни, домашните са решени и написани. Тъй като е в трети клас, вече имат повече учители за различните предмети. Засега една две учителки са се изказали добре за него, справял се много добре по предметите им. Надявам се това също да помогне. В крайна сметка, явно всичко опира до самооценка и от там самоконтрол. Защото все си мисля, че един спокоен и уверен в себе си човек няма да има чак толкова напъни да избива на агресия, а ще намира други начини да се справя със ситуациите.

Понеже пиша това вече два часа, а и стана много дълго, сега спирам и ще отговарям вече по конкретни постове.

Още веднъж благодаря!

Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен


Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: *жeнa*]  
Автор somebody (тя)
Публикувано02.10.08 12:06



Абсолютно съм съгласна с това, че добавяш и учителите, дори мислех да се редактирам в тая посока. Имаме една учителка по география - много строга, която децата боготворят и не отиват с ненаучен урок и неподготвени при нея. Всъщност повечето ни учители са свестни и нямат проблеми с децата, но и от тях зависи много. Как се поставят пред учениците, какво изискват, да няма компромиси в зависимост от това кой родител къде работи, защото в класа имаме много деца на учители от самото ни училище.
За тая учителка, която споменах чашата отдавна беше преляла. Много се колебаех дали да подам сигнала, но и самият директор вече беше вдигнал ръце от нея. Знаеш ли как се успокоиха децата като им я смениха и как ми насълзиха очите, когато и се извиниха прави, въпреки че имаха пълното основание да станат, да излязат от час и да не влизат изобщо при нея. Иначе за коментарите ми пред детето, знам кога и как и какво да говоря. Споко.

Все се надявам, че ще съм възпитала достойни и уважаващи себе си и околните хора. Нещо се разфилософствах, но аз наистина много обичам децата си и децата изобщо и съм им приятел.



Тема Re: каквоооо????нови [re: LlRA..]  
Автор шaш ()
Публикувано02.10.08 12:09



Уф, ами нали бях писала по едно време къв галфон е сестра ми - такава е и към детето си - бие го с пачки пари по главата, от 6-годишен ядеше само в Макдоналдс на обед и на вечеря. Изкупува гузна съвест като го му купува дрехи с тонове, компютри и електронни игри всеки месец. Ей такива неща. Като беше бебе го взимах у нас много често, че ми беше много жал.Той е между втория и третия ми син (с третия бях бременна, де), та си виках къдет две, там и три. Вечер баща му като дойдеше да го вземе (щото на майка му й това й се виждаше много), детето го налагаше с юмруци и пищеше до бога, че не иска да си тръгва. Добре ама като взе да поотраства, оназ взе да ми се обажда всеки ден по сто пъти и да ми обяснява как точно да го гледам, щото тя всичко му била позволявала, а аз даже на балкона не съм го пускала да излезе. Да уточня, че това е абсолютно верно - не го пусках, освен ако и аз не съм там, защото балконът се намираше на 18 !!! етаж. После се роди третият ми и ми дойде нанагорно - само през уикендите го взимах. И полека-лека и това вече не можех да правя, щото ми писна от хора, дето нямат понятие от деца да ми нареждат по телефона как да ги гледам. Взе да го пробутва на майка ми, ама и тя не издържа и й тегли сиктира и тогава започнаха да го държат вкъщи и да го заключват. Единственото, дето го научиха е да не отваря вратата на никого - пускат му телевизора, компютъра, шницели в хладилника и това е, докато къмто 6-тата година му увесиха един ключ на врата и му посочиха Макдоналдс. Ей това е. После тръгна да избива съучениците си методично и баща му ходеше да ЗАПЛАШВА учителките. Естествено веднага закъса и с учебните предмети и му изнамериха учителка по четене и писане и една по математика - това в средата на първи клас. И те взеха да го вкарват в правия път не с уроците си толкова, а с това, че някой изобщо се занимаваше с него.
Бе мани, не ми се разправя повече.

Смело и смахнато!



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор somebody (тя)
Публикувано02.10.08 12:12



Радвам се, че срещата е минала добре и директорката е стойностен човек. Като те чета виждам, че си спокойна и си постъпила правилно. Успех с хлапенцето и се надявам никой от нас да не забравя, че трябва да обичаме децата си и да им отделяме времето и вниманието си. Наистина в това е смисъла. Успех ти желая и хубав ден!





Тема Re: каквоооо????нови [re: шaш]  
Автор somebody (тя)
Публикувано02.10.08 12:15



В белите страни хората отнемат родителски права в такива случаи...........



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: somebody]  
Автор *жeнa* (ветеран)
Публикувано02.10.08 12:17



Личи си..
Не се съмнявам,че ти знаеш как да пазиш авторитета на ..който го заслужава..
Просто..теоретично го написах


Децата сега са по-умни, отколкото се предполага и очаква от тях..и..за съжаление образователната ни система не е на тяхното ниво..От там идват и проблемите за учителите, които не успяват да се адаптират..(подценявайки интелекта на децата) или...които просто не са подходящи за целта..
..
Не може децата да знаят повече от учителката и да очакваме да я уважават..



Тема Re: каквоооо????нови [re: somebody]  
Автор шaш ()
Публикувано02.10.08 12:18



Знам, ама това се развиваше от 1988 нататък. Не бяхме още чували за права на децата и защита и т.н. Който си го има вътре, не му и трябват. А пък, който си го няма, докато го изловят - детето отишло. Жалко.

Смело и смахнато!



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: *жeнa*]  
Автор somebody (тя)
Публикувано02.10.08 12:28



Най-интересното е, че моят син много обича историята и въпреки тая госпожа продължава да я обича. Не отиде неподготвен при нея и не и даде основание да го мачка по тая линия.

Когато го защитих бях с ясното съзнание, че ако тя продължава да им е учител синът ми ще го отнесе, но предпочетох да знае, че съм зад него, когато е прав.
Знам че и на учителите е сложно, но те много изгубиха авторитет в годините. Не всички разбира се.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор *жeнa* (ветеран)
Публикувано02.10.08 12:31



Радвам се,че срещата е минала добре и, че директорката се е оказала на ниво.. Аз лично не съм фен на психолозите, но..ако и психоложката е на ниво..би могла да помогне..
От това, което казваш за работата си и , че детенце се гушка и си има нужда от внимание- точно така е..
Агресията често е и начин на привличане на внимание и зов за помощ...
Обърни внимание на това..Детето ти има нужда от теб, също толкова, колкото ти от работата си, а може би много повече..
Няма да те съветвам..- ти си умна жена и аз знам,че ще вземеш мерки да си по-качествено с него, когато можеш. Не е важно количеството само, а качеството на общуването и времето, което си с него да е наситина видно,че проявяваш интерес към него, заниманията му, развитието му, а не просто отбиване на номер..
Ох, не го приемай лично...Аз да кажа, че по принцип говоря, защото знам,че покрай работата си сме склонни да пренебрегваме дечицата ...


(аз за това си "плача" за липса на места в яслите и детските градини, а не зашото не искам да си гледам детето..Просто..искам времето когато съм с него да съм само с него..а не да съм "заета")...
Ех..



Тема Re: каквоооо????нови [re: шaш]  
Автор somebody (тя)
Публикувано02.10.08 12:32



Наистина жалко.....



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: somebody]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 12:35



Знам че и на учителите е сложно, но те много изгубиха авторитет в годините.

Не без наша "помощ". Аз съм учила в елитна софийска езикова гимназия на времето, дето и децата на партийните величия се съобразаваха с учителите.



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: somebody]  
Автор *жeнa* (ветеран)
Публикувано02.10.08 12:38



Ех,..какво говориш..
Аз на една родителска среща не се сдържах и защитих децата .. В следствие на това, класната на голямата си промени отношението към нея и ..взе да я "бройка"..Е..основания детето не й е дало, понеже в крайна сметка нямаше какво да каже срещу детето, но.. дори то забеляза, промяната в отношението..
А как защитих децата?
Омръзна ми да слушам на всяка родителска среща, как децата били много невъзпитани и дисциплината била под всякаква критика и..как бягали от часове...
И..понеже знам,че моето дете не бяга, не е невъзпитано и внимава в час си позволих да отбележа, че имам обратните оплаквания от моето дете:
- че учителите масово не ходят на училище и отсъстват по време на учебната година ( а е немислимо да дойдеш от другия край на града за да стоиш 2часа свободни и след това да имаш нещо и..после пак 2 свободни).. И това зимата в студа..
Казах си и своите наблюдения, че децата в тази гимназия са традиционно подбирани с най-висок бал в София и..е срамота, след като подбереш най-амбициозните деца да не успяваш да използваш тази тяхна амбициозност за да ги мотивираш да учат и да се изявяват в училище..
И... така..
Абе..
Пък класната им беше една от най-читавите учителки..(от тия, дето все пак ходят на училище, не отсъстват и..си вършат работата)

Смятай..ако бях се възмутила пред някой друг..



Тема Re: каквоооо????нови [re: somebody]  
Автор *жeнa* (ветеран)
Публикувано02.10.08 12:41



Аз се питах през цялото време докато четях ... защо такива хора стават родители..


Просто е .. ужасно жалко.. Това в 20 век..



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: HAДEЖДA.®]  
Автор somebody (тя)
Публикувано02.10.08 12:49



Знаеш ли какво ми беше казала една роднина на бившия ми мъж, учителка по литература в частно училище? Директорката събрала учителите и им казала да не пишат на децата по-малко от 6, защото си плащали. Тя ми е разказвала, че е ходила да събира учениците от училищния двор за часовете и не смее да се оплаче на родителя на някакъв лигльо, защото баща му е мутра и детето го прибират с охрана от училище. Ученикът и беше казал, че може да я купи заедно с цялото и семейство и цялата и къща. Дали пък не се пишеха неизвинени отсъствия за невлизане в час и не се изключваша ученик при достатъчен брой такива?
Между другото ми харесва идеята да се върнат оценките за поведение на учениците, но се чудя защо изобщо ги махнаха навремето. Чудя се и свободата не се ли превърна в свободия още, когато им разрешиха да пушат из училищните дворове и допуснаха да ходят гримирани, намазани и други там неща дето не ми се пишат.
И аз съм завършила елитна гимназия. Дразнехме се от униформете, които ни задължаваха да носим, но и в това имаше предимство. Даваше усещане за принадлежност и те подсещаше, че в училище си отишъл да учиш, а не да покажеш новите си парцалки.



Тема Re: каквоооо????нови [re: *жeнa*]  
Автор шaш ()
Публикувано02.10.08 12:50



По-лошото е, че те се считат за много по-родители от всеки друг. На мен лично ми беше изнесена дълга и напоителна лекция - и то пред родителите ми - колко съм безотговорна да раждам дете подир дете, като с нищо не мога да ги осигуря, пък те, видиш ли - първо пари натрупвали, пък после деца раждали (станаха родители на 35 и 37 г. съответно). Ей туй било отговорност. Абе, майната им, за детето ми беше жал, ма и него го настроиха едно хубаво срещу "строгата" леля и сега въобще не ги знам какво правят, пък и вече не ме интересува. Като имат пари, да си се оправят. Утре и жена сигурно ще му купят...

Смело и смахнато!



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: danaia_nn]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано02.10.08 12:52



Кому е нужно да измиваме ръцете си чрез учителите и образователната ни система?! Основната задача и тежест за резултатите във възпитанието на децата ни си лежи на нас. Огледайте се и вижте дали децата не приличат на родителите си.
Няма да ни свърши работа другото, нито можем да го променим, а ожем да променяме себе си и психоклимата в дома ни.



Тема Re: каквоооо????нови [re: шaш]  
Автор *жeнa* (ветеран)
Публикувано02.10.08 12:54



Нямам какво да кажа...
Освен..че съм потресена..
Ама..сигурно не само аз..
..





Тема Re: каквоооо????нови [re: *жeнa*]  
Автор somebody (тя)
Публикувано02.10.08 13:03



И аз..... В детската градина на сина ми навремето имаше едно дете, което ходеше посинено от баща си. Имаше и следи от побой с колан по гръбчето. Хапеше децата и им скачаше по коремите, когато лягаха за следобеден сън. Бяхме се видели в чудо. Учителките го държаха плътно до себе си през целия ден. В първи клас бяхме под напрежение в кой клас ще се падне. Много ми беше жал за детето. Едно дребничко, като зверче.... Беше опитало да скочи от прозореца на училището. Местиха го от клас в клас и накрая го изключиха. Не знам какво е станало после, но със сигурност няма да е читав човек. Трябва да се отнемат родителски права в такива случаи. Наистина жалко за такива душички.... Веднъж го гушнах в детската като си взимах детето. То се разплака..... Баси, дорева ми се сега..........



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата!нови [re: somebody]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 13:11



Е, върху частните училища нямам поглед, освен върху "Ерих Кестнер". Говорили сме на времето със съпруга ми, не че таксата е била голям проблем, но нямам чувството, че обучението е по-добро.
Много съм доволна сега от у-щето на средния. Няма лигавщини, за едно отсъствие ще ни строшат телефоните, при 1-2 слаби оценки пак те търсят, за неподписан(перманентно забравен) бележник - също. Медицинските бележки се дават с бележка и от родителя. Па нека да не е толкова демократично.



Тема Re: абе))...нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.10.08 13:13



То хубаво че е човечна директорката))...ама и делегираните бюджети спомогнаха за това, щото им се плащат субсидии н аучилищата според брой ученици /ако им падне бройката- вратове ще вият от безпаричие))/...н етрябва да има и такива дето да закъсват много-много...и общо взето училищата трябва да имат и да им се носи добро име от тук насетне))...щото иначе и тЕх нЕма да ги има))
...барабар с директорите!))/а Найш ли к'ва сладка работа е!))/

та ще работят с малкият - няма начин!


...и при нас като кипнах за стола и разгласих случката дето разказах и на другите родители...сега всичко е ОК))
айде ...и да сте по-мирни вече


...и един мармот завива шоколади))

Тема Добре бе!!!!!нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано02.10.08 13:50



Онзи ден аз се червих, щото учителката ми чете конско и то не защото синът се бие, а защото НЕ се бие. А сега ми кажете къде е тази златна среда?! Не съм го правила лигльо и глезанчо, не реве, не скимти, нищо, ама и стоически не помръдва и не отвръща. Според учителката той не отстоява Аз-ът си и трябва да работя по този въпрос с него. Прекалено чувствителен е от една страна, а от друга е с двойни габарити и сила над връстниците си, ако вземе и удари един шамар на някое, то това ще отлети поне на 5 метра... Помолих треньора да ме подкрепи, че момчетата, които го тормозят могат да бъдат ошамарени без замисляне, а ако момиченце му се ежи насреща да я държи на една ръка разстояние, за да не си остави нейни следи по него, ама без да я удря и бута, протяга ръка и я държи там да си беснее. Кажете ми, ма.. му, какво значи агресия и какво е самозащита!!!



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво?нови [re: danaia_nn]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.10.08 14:35



Естествено, че вкъщи ще се оправяте, но викането при директорката е плюс всичко останало и още един начин да се покаже на детето, че това, което прави, не е майтап. А и тази жена отговаря за живота и здравето на децата. Какво ненормално има да иска да разговаря с родителите?

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Добре бе!!!!!нови [re: Finch!]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано02.10.08 16:38



Значи .. да ти кажа - моичкият е същия.

Голям и кротък.
Братовчед му, този същия, дето съм описала по-горе, все го малтретираше и биеше, а сина ми търпи .. юнашки. А аз като гледам тая работа - скърцам само със зъби и .. набивам канчето на моя, който пък ми казва - Мамо, ако го ударя, ше го убия .. гледай го колкАв е. А то верно, онуй с една глава по-ниско и с двайсе кила по-леко. И тва чудо с години наред .. Докато един ден, не знам какво се е случило, явно издевателството минало всякакви граници, грабва го моя син, обръща го с главата на долу, разтърства го като чувал с картофи, даже и главата му дръннала два-три пъти в земята (добре че отдолу било пръст). Братовчеда "Лари" силно пребледнял .. и от изненада, тутакси се прибрал дОма .. даже дума не могъл да каже. От тогава проблемите с издевателствата приключиха, а пък и тъй като случката се случила на улицата пред цялата "тумба" момчетии, моя син се сдоби с "авторитет" на "авторитет". Като отима проблем някъде, просто се "показва", че е жив .. и мърда (при това без да употребява юмруци).
Тъй че, не се кОси .. Такива деца, търпят до време, щото си знаят .. моженето и сетне сдобиват онзи спокоен вид на кроткия лидер, в присъствието на който околните траят.





Тема Светът си е нареднови [re: HAДEЖДA.®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано02.10.08 16:39



така че....
според мен по-голяма глупост от това да не позволиш средата да влияе на децата няма.
Друг е въпроса че средата в кв. Люлин е престъпна основно... в такъв случай сменяш средата със здравословна.




Тема Re: Светът си е нареднови [re: jamie]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано02.10.08 16:51









Тема Re: Светът си е нареднови [re: jamie]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 19:02



По-добре престъпна, отколкото дребноселско-просташка.

От престъпността можеш да се отървеш, но от селото в себе си - Никога.



Тема Уверен съмнови [re: HAДEЖДA.®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано02.10.08 21:26



че го чувстваш това което каза


Не че някога съм се съмнявал....




Тема СПОРТнови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор милeйди (вампиреССа)
Публикувано03.10.08 04:37



...му е майката.

Там децата си изхабяват енергията и си каляват нервите



Зашиши го на най-близкия стадион,я футбол,я баскет,я каквото пожелае...Да видим като го изпотяват редовно,дали ще има сили и желание да се бие Агресията ,ако не да изчезне,то поне ще намалее драстично

..Fei

Тема Re: Добре бе!!!!!нови [re: pravil_nick]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.10.08 08:21



Такива деца, търпят до време Абсолютно вярно. Същият случай имахме със сина ми в първи клас. Един второкласник си го беше набелязал за жертва и нон стоп го тормозеше. Търпя, търпя, до един момент, в който просто го блъснал този второкласник. Оня паднал и се поударил. След това беше му казал, че вече няма "да се опитва да се бие с него".

Оттогава никой не го е тормозил. А като малък едно хлапе го удряше с лопатката за пясък по главата и моят льольо само го гледаше тъжно отвисоко (онова едва му стигаше главата). Ей, какви неща помня, ама..

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: ново 20 от нашето школо!споделям))нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторLlRA.. (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 12:11



Намъквам се в темата на Мърморанка за да има инфо какво става, а и е на училищна тема...а и най вече да са наясно тези, които имат предучилищно дете в школото!

Внимавайте , за да не Ви с еслучи и на Вас...
Напоследък , като си вземах щерката ми направи впечетление, че някакви по-голямшки 2-3 деца учат по наставленията на нашата си госпожа/тази, която е на малките!/...останалите от предучилищната си играеха със строители и нещо си драскаха -оцветяваха.

Вчера отивам и пак виждам тези деца учат с госпожата...а нашите малчуганите ги няма! Опулих се и питам - къде са децата? Госпожата малко притеснена ми казва:..."Хайде, да идем да ги вземем, оставила съм ги във физкултурният салон за малко сами!"...попитах дали все пак има контрол на голям човек около тях? Отговорът и беше, да съм спокойна...с тях е братчето на едно от децата ...което е 2-ри клас!!!...и било много отговорно дете!
Полудях...но си казвам - чакай да видя ситуацията.

Качваме се горе в салона - и какво виждам: Моята плаче в един ъгъл, около нея децата я успокояват...какво стана?...ами едно от децата я ухапало над лакътя, през дрехата, за да и вземе топката!
Понеже тя ревеше, а и исках да видя у дома, какви са пораженията, се разбързах да си тръгнем...но днес бях мнооого лоша в училището!!

Питам - тази занималня нали е само за предучилищна, освен това и плащаме...що чинят голями ученици да учите с тях/разбрах, че е срещу заплащане!/...а не се занимават с малките!!! Отговор на госпожата: - "Ами това са мои бивши деца, сега ученици ...та родителите ме молят да поработя с тях!"...казах и че това е недопустимо и желая да се спазва принципа и идеята на занималнята за предучилищна възраст, а голямите да си ходят на занималня предназначена за техните класове!

Казах и да не си позволябва да оставя децата на някакви уж по-голями деца...а да са само пред нейните очи! Аз съм ПОВЕРИЛА детето си на нея...и както родителите бяхме така добри да помагаме финансово за организацията и ремонта на стаята, занималнята и пр. да се занимава единствено с преките си задължения!



Парадокса беше реакцията на някои майки , които ме чуха за какво говоря с госпожата, реакцията на 3 от 4 от тях беше: "Ами като не ви харесва занималнята не си водете детето!"...обърнаха се и си тръгнаха...само едната майка застана и каза: "Права е майката да изисква! И аз се присъединявам!"
Учителката каза, че нещата вече ще бъдат както трябва - и искрено се надявам да е така!

След това се обадих във фирмата, която организира занималнята, поисках си за пореден път личният договор между мен и фирмата , на която поверявам детето!/този път ми казаха че ще го имам до 3 дни...извиниха ми се!/...знаете ли че само аз искам този личен договор и касови бележки за заплащането всеки месец...защото те са външна фирма все пак и имам това право- аз им плащам на тях...сред родителите цари пълна незаинтересованост...и ме гледат като извънземна!
Шефката на фирмата отговаряща за занималнята , каза, че е недопустимо да се случват такива неща в занималнята и ми обеща, че от понеделник/само че не уточни кой понеделник хехе))/...всичко ще е ок...да видим!

Днес след обяд си уредих и среща с директорката на училието д ая предупредя на какво съм станала свидетел! Все пак занималнята упражнява дейсност на територията на нейното училище!

Знам че нашата госпожа ще и стане криво че и секвам частното ...ама аз съм ги предупредила на всеослушание още на първа родителска среща , че съм от тези родители, които не ги е страх, както как ще си променят отношението към детето и дали ще е в ущърб на малкта...а да си карат нормално и принципно с работата...за да не се налага да се налагат корекции))
Казала съм им , че имам повече свободно време понякога и ще съблюдавам стриктно как вървят нещата в школото!

Другите родители не знам защо ме гледат като луда май))......ама народа яко си мълчи))...е аз не съм от тези и нещата се фиксират лека-полека, вече малката си носи съдинка и си взема второто в стола и си го носи у дома! И определено това, което носи си има тежест и посмъртно не може да изяде сама и трите си порции наведнъж... не са онези малки порции за които дигах джабала в началото! Сега със стола нещата са наред!

Така че , учителите донякъде са такива, защото родителите им позволяваме да се поразпускат!



Тема Re: ново 20 от нашето школо!споделям))нови [re: LlRA..]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано04.10.08 23:28



Лира, още веднъж поздравления за вниманието и настояването да ти се спазват правата и да се изпълняват задълженията. Дано повече сме като теб, че да започне да се променя по нещо мъничко.

Но.... да споделя и аз прясна информация.
Хора, започвам съвсем сериозно да се плаша. Това което видях днес ... как се размина без откъснати телесни части нямам идея. Значи, семейно тържество, родата накуп. Кака се вдигнала с мъж и деца, братовчедите пак заедно. Не знам доколко е важно, но моя син и големия племеник никога не са мелили заедно. Винаги нещо се дърпат, бутат, не могат да си поделят света. Дали щото са с малко повече от година разлика и си мерят още пишките или е друго - не знам. Но факт, че когато са заедно вечно са на търкал.
Днес по едно време става някаква джамала пред ресторанта, тичаме двете с кака навън, щото то нашите ще са, няма кой друг. Излизам и виждам братовчед ми /а той не е малък мъж/ ги държи с всяка ръка по един и на разстояние един от друг. Онез налитат като бичета. Докато стигнем до тях отново са се вкопчили и няма пускане. Всеки е сегнал и държи нещо покрай лицето и главата на другия и не пускат. За секунди вече виждах извадени очи, откъснати бузи и т.н. Викове, крясъци, сълзи и сополи. Като го дръпнах настрани диването, трепери и се задъхва, не може заглавието да си каже. Ужасих се, това не е нормално. Те щяха да се убият.


Не знам, просто не искам да си мисля какво става в училище, където няма кой да го контролира и няма наоколо мъж два метра да ги озаптява. Каква е тая ярост и злоба, какъв е тоя бяс? Аз верно пощръклявам понякога, ама чак пък толкова ли съм го озлобила? Мамка му, кво пак сгафих, та се стигна до тук?

Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен


Тема Re: Добре бе!!!!!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано05.10.08 11:23



Много успокояващо звучите и двете и дано да е така с моя Душко и да не е и Добродушко... Макар, че вчера бяха 5 броя почти целия ден и вечер. Непрекъснато се стигаше до казуси и в един момент се изправи в цялото си величие, раздаде нареждания като ред, последователност и посока на движение на останалите и никой за нищо не протестираше вече. Та има надежда





Тема Re: ново 20 от нашето школо!споделям))нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано05.10.08 11:32



Ей, не се самообвинявай. Колкото го познавам синът ти е страхотно хлапе и не се поддава лесно на провокация. Случило се е нещо, което трябва разбереш и да поговорите спокойно. Предполагам, че племенникът ти го е засегнал на чест. Необходима ти е дипломация, за да ти каже какво е това нещо. А по-горе предлагат спорт. Препоръчвам източните бойни изкуства, където се учат да овладяват енергия и емоции, да контролират себе си. Съвсем не е само за физическа умора и спокоен сън. Другото, с което се занимава и му носи удоволетворение нека си остане, той се гордее с резултатите.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.