Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:00 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво? [re: danaia_nn]  
Автор untroubled_ (непознатa)
Публикувано02.10.08 07:46



Да го защити дори ако е агресивно и опасно в моментите си на яд? От кого?
Казали са ти го вече- обърни случката наопъки, май и ти имаш син, ако си спомням добре. Дано се шегуваш...:(



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво? [re: untroubled_]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 08:03



Криворазбраната "обич" винаги нанася повече вреди, отколкото ползи. Ама докато се осъзнае това - положението вече е изпуснато.

Като гледам около мен, как дечица тропат с краче на майките си, как им държат едва ли не сметка за това и онова, как смятат, че са им длъжни родителите - и почвам да се чудя, аз ли съм ненормална, светът ли е луд....



Тема Re: Напълно подкрепям... [re: anbra]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано02.10.08 09:01



...това, което си написала!
Последното, което Мърморанка трябва да си позволи, е пред даскалицата да каже нещо критично по отношение на детето си, или (не дай боже) макар и бегло/частично да изрази съгласие с нея как сина и е много лош.

Сакън! На тези педагози, подадеш ли им един пръст, ти отхапват ръката като едното нищо!

Най-добре е да изрази даже лека изненада. Един вид, как е възможно, просто не е за вярване, той докато тръгне на училище изобщо така не е правил... И защо тук той проявява агресия - как, нима климатът в училище нещо го предизвиква към това... Не е трудно (поне за мен) да се направи лек завой и в следващия момент гледаш как учителката от нападение е минала в отбрана.

Вече, у дома с детето какво ще си приказват и как ще се хипнотизират си е отделен въпрос. Но не пред други хора! Дори не пред баби, дядовци, лели, вуйчовци и т.н. - те само внасят бъркотия, бръщолевят неимоверно много, втъват в емоции и разводняват работата.



Тема Re: Напълно подкрепям... [re: wasted_youth]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 09:11



Нещо не мога да ви разбера. Хем държите училището и учителите отговорни за възпитанието на децата, хем от друга страна дай да стъпчем учителя.
И после - ОЛЕЛЕЕЕЕЕ, от къде се пръкнаха тез хулиганчета, марсианците ли ги донесоха......


И не, няма да мине учителката в отбрана, просто защото на нея не и пука чак толкова. При следваща подобна проява просто местят принудително детето в друго училище, и то престава да бъде неин проблем.



Тема Re: Няколко неща... [re: HAДEЖДA.®]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано02.10.08 09:33



1. Аз не държа училището и учителите отговорни за възпитанието на децата - напротив! За повечето негативни прояви на децата са виновни най-вече семействата им, родителите и тяхното безхаберие.

2. След като обаче съм възприела, че възпитанието (и обучението, забележи!) се извършва най-вече у дома, защото за нас на практика така си беше, то няма място за учителски коментари и разбори тук. Учителите...

...по-добре да се заемат да позапълнят празнотите в знанията си, всеки в своята плоскост. Рядко се срещат добри професионалисти сред тях напоследък, по редица причини.

3. Моето дете е много, ама много далеч от понятието "хулиганче". Въпреки това обаче, имам сблъсъци и истории (по-скоро от тяхна страна истерии) с учителки...



Тема Re: Напълно подкрепям... [re: HAДEЖДA.®]  
Автор _Viola_ (ухание)
Публикувано02.10.08 10:00



Да ти кажа, понякога ми се иска да имаше начин училището и учителите да не участват толкова много във възпитанието на детето ми. Вярно, имала е и учители, на които ще съм благодарна цял живот, но уви, са малко.
Тъкмо преди няколко дни бях на родителска среща и си тръгнах оттам объркана и тъжна. Класът на дъщеря ми е особен, години наред в цялото училище се коментираше колко са дисциплинирани, задружни и ученолюбиви - абе клас като слънце. Не е само мое мнение, както разбираш. Сега обаче класната е друга и тази жена цяла родителска среща ни руга и ни се кара, че не си контролираме децата и не й помагаме. Изплаших се, тя дори не крие колко ги мрази. Нищо конкретно не е направила, за да реагира някой родител, но ги облъчва, облъчва и нас. С такъв учител как се постъпва кажи ми.



Тема Re: прави се подписка [re: _Viola_]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.10.08 10:06



за да я разкарате!
... и не и мълчите...а запретвате ръкави да я повкарате в час...или я отцепвате!това вече е работа н авас - родителите...съвместно с учениците!
е тук в нашето училище така махнаха класната на един втори клас...щото то вече не се търпяло положението




...и един мармот завива шоколади))

Тема Re: Напълно подкрепям... [re: _Viola_]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 10:12



Пораснала цигулчице, тук не говорим по принцип за чудната ни образователна система, а за конкретна случка. Аз пък вообще не смятам, че училището трябва да ми възпитава децата, това е САМО наше задължение с баща им. Но и не смятам да ги товаря с вина учителите и за това, че аз съм изпуснала първите 7 годинки на детето си. Освен това смятам, че както публично хвалим добрите постъпки на децата си, така публично би трябвало и за лошите им постъпки да говорим. Да не създаваме погрешно впечатление у тях, че и човек да убият, мама и тате ще ме оправят някакси.



Тема Re: училището също трябва да възпитава децата! [re: HAДEЖДA.®]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.10.08 10:15



!!!


...и един мармот завива шоколади))

Тема Re: училището също трябва да възпитава децата! [re: LlRA..]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано02.10.08 10:22



Как??? Като докараме на учителката от 10 кладенеца вода, как наш'то е невинно ангелче, а всички около него са криви ли? Не напразно е израза първите седем години. На училище се тръгва след тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.