Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво? [re: шaш]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано01.10.08 22:09



А докато открие причината .. спорт му е майката. Племенника ми имаше същите проблеми. Вечно се прибираше изпокъсан и съдран .. Майка му вечно тичаше из училището. Докато го записаха на футбол, дори учи една година в спортно училище .. проблема отпадна тутакси.





Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво? [re: pravil_nick]  
Автор шaш ()
Публикувано01.10.08 22:16



Спортът наистина решава всички проблеми, с две ръце го подкрепям. Просто не знам колко е голямо детето, пък и докато се измисли кой спорт (щото и детето трябва да го влече, все пак), викам мама да помисли.
Аз също имах племенник, който направо искаше не да бие, а да убива. Майка му и баща му го заключваха по цял ден сам вкъщи и отиваха на работа - от 2 до 7 годишна възраст. Като тръгна на у-ще, нито знаеше да говори, нито как да общува. За мен това беше причината за агресията му. Но тука е съвсем друго сигурно, така че си млъквам.

Смело и смахнато!



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво? [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор somebody (тя)
Публикувано01.10.08 22:21



Аз като една майка викана нееднократно в училище (и при учители и при директора) да ти кажа. Първо поговори с хлапето. Разбери първопричината и всичко довело до реакцията му. Има буйни деца и такива, които защитават по-слабите без страх. Има деца лидери, които не остават незабележими и се проявяват честичко. Като майка на такъв ти казвам, че трябва да разберем и защитаваме децата си. Не трябва да стимулираме вкарването на децата в калъп. Вероятно хлапето ти си е имало някаква негова, истинска причина да постъпи така. Изслушай го, прецени, кажи му че ще ти е адски неприятно да ти се карат заради него в училище и искаш да се гордееш с него. Утре иди при директорката и изслушай и нея съвсем културно. Питай за всичко. Ако знаеш различни детайли от синчето си питай и за тях. Питай дали са изяснили защо е станало така и обещай, че ще говориш с него. Сподели, че е буен, но е добро дете и не искаш да го нарочат за черната овца. Подчертай добрите му качества пред директорката и не допускай да видят една примирена майка, която е съгласна детето й да е хулиганът. Той има характер и ти го подкрепяш. Бъди възпитана, последователна и обещай, каквото там трябва, но си защити детето. Важно е за него. У дома не му казвай всичко, но му дай да разбере, че ако спазва правилата винаги ще го защитиш. Успех, винаги съм насреща със съвети за дребни дивачета.

И те си имат разбирания и техните си правди.

Редактирано от somebody на 01.10.08 22:23.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво? [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано01.10.08 22:22



Ох,гадно.после наистина ще ти е смешно.И мен ме викаха в края на учебната година.Момчетата така растат,бият се.
Моят съвет е да не се обясняваш много много.Родителите на другото момче ще дойдат ли?Не позволявай да нападат детето ти,ако вината му не е твърде голяма.И да е пак ще го защитиш,естествено.Но някак умопомрачителната агресия не е хубава и трябва да говориш с него,помисли каква може да е причината,може ли нещо да работиш по въпроса.
Стискам ти палци да ти мине по-бързо утрешния ден.А на сина си трябва все пак да обясниш,че е хубаво да се защитава,и другите също,но с мярка.


Мина тук една злодейка...


Тема Re: и сега какво? [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано01.10.08 23:12



Ми нищо))...отиваш при директорката и си мислиш за е тоя по-долу

...същевременно гледаш умно - по възможност!...но си знаеш и че на твоя няма да му се размине магарията, особено ако смята да продължава в този дух!


...и един мармот завива шоколади))

Редактирано от LlRA.. на 01.10.08 23:43.



Тема Re: каквоооо???? [re: шaш]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано01.10.08 23:18



"Майка му и баща му го заключваха по цял ден сам вкъщи и отиваха на работа - от 2 до 7 годишна възраст"

това искаш да кажеш е истина?...и как е ставало...?...3 годишно дете само у дома?...моля те разкажи ми!


...и един мармот завива шоколади))

Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво? [re: anbra]  
Автор 4ave (бивше 4avdar4e)
Публикувано01.10.08 23:22



Ох, ох, все едно моето "ангелче" описваш

Първокласникът, де...

Поне имам късмет със страхотна госпожа. Ама ме предупреди, че ако продължава в тоя дух, и мен ще почнат да ме пресрещат майки

Пък какво умно дете бил, пък как рисувал, ама много лесно пали (на кого ли прилича???).

Много мъдри неща пишеш, Амбра!

П.П. Като се докараме дотам да ме викат при директорката, ще се сетя


П.П.1. Като прочетох по-надолу темата, та се сетих да допиша.. Записах го на таекундо. Треньорът им води и физическото, едно такова мънинко усмихнато човече, ама с черен колан, и ги владее тия малки маймуни с някаква страхотна комбинация между дисциплина и смях.. Та може да се разминем с висшето ръководно тяло. Засега

Редактирано от 4ave на 01.10.08 23:25.



Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво? [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано01.10.08 23:27



Дръж се уважително - но и с достойнство към самата себе си!!Не забравяй,че и най - добрите педагози са малко деформирани и странни хора!
П.П.Да ме простят учителите в клуба!



Тема Re: освен това! [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано01.10.08 23:45



имаш в пред вид и това!))




...и един мармот завива шоколади))

Тема Re: Утре ме викат при директорката. И сега какво? [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Гeвpek (пристрастен)
Публикувано01.10.08 23:54



В отговор на:

казвайте каквото ви идва наум



Все повече деца са агресивни - идва ми наум, че родителите им като нямат време за тях, те много страдат. Това се случва, като работим на по няколко места...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.