Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема за енергийните вампири и навлеците..нови  
Автор *жeнa* (старо куче)
Публикувано17.09.08 19:34



Преди няколко дни се появи тук тема на Доки в която..премълчах, за да не отмествам акцента..и да може да се изкажете по неговия казус..
Мислех си,че някой ден ще си питам моето питане...
Обаче..повод се появи още днес..
ТА..каква е историята..
Новия мъж преди час и половина ми се обади да каже,че днес ще закъснее, защото...е канен на рожден ден от Х. която е стара мома и негова бивша колежка и неприятелка на съпругата му, която последните 2-3 години непрекъснато му досажда..
ТА..мъжът се чудеше дали да отидем после да го вземем с детето или..да си вземе такси на връщане..(около 20ч)
Аз се запитах...какво кара един човек да приеме подобна покана при положение,че рожденния ден на въпросната беше преди 10дни..и..той винаги декларира,че тя му досажда и му пречи и... понеже я познавам и на мен също ми е свръх досадна и аз открито съм й го показала и.. тя продължава да ми се подмазва всеки път като ме види и да си предлага "услугите" да ми помага

и..да иска да се сближаваме..
...
Да добавя,че тя е от тия хора, които..ако веднъж ти влязат в къщата- няма оттърване от тях..- свободна, досадна и..абсолютно нахална..
..
Преди години се присламчи към новия мъж защото..събираше пари за трансплантация на брат си..(60г мъж)..и нашия татко й даде 500лв..То..тя,че не му ги върна и никога няма да ги върне е ясно- те не са дадени за да ги връща, но..тя от тогава не спира да иска "дребни" услуги..- ползва служебния и личния му телефон за да си провежда разговорите..с цял свят..Досажда на други хора от неговия телефон и..абе..да не описвам всичко,че ме хваща яд..)
Същата тази жена, преди години е била съдена от друг техен колега,че тормози жена му, като стои по цял ден пред дома им с вперен в прозореца им поглед.. Ама цял ден..разбирате ли..Независимо от времето..-студ, мраз..Пълна откачалка..
ТА..
Покрай новия мъж има няколко такива..Между тях има и мъже..т.е..не е заради личния им чар..
ТА..се питах..
Що за човек привлича подобни образи..
Има ли шанс да се справим с тях..(на мен ми е ясно,че не е луд, който яде баницата и ,че трябва с мъжа да говоря , за да постигнем какъвто и да е напредък в тази посока..)
Обаче..на всичките ми опити да обясня,че не искам да се занимава с тия навлеци и енергийни вампири , той твърди,че не е възможно човек да се измъкне от тях, защото стават още по-нагли, ако опита..и..почват да му създават интриги в работата.., пишат доноси и..т.н..(нямам идея какво може да значи всичко това, и..какво пък, като пишат..)..
Ама..да ви питам..вие какво бихте направили?
..
Тази тема можеше да влезе и в темата на Атинянаката, понеже..в крайна сметка питането що за човек привлича такива хора..си е баш за там, но.. нали е мъж..пък те с аи мъже и жени...
Следвашия път, може да разкажа за някой от другите навлеци...
..
Общото между тях е,че той на всички е помагал и..те от един момент нататък, ако им откаже, почват да се сърдят и да се държат, сякаш им е длъжен..Той защо не иска никой д аму се сърди..не знам.. НЯкой се сърдят вече трайно откакто се появих и..той се сеща само с досада за тях..
Обаче..другите продължава да ги дондурка..
Понякога като много му досажда, им дава примерно 20лв..за да си тръгнат....Че то така..аз всеки ден ще ходя да му досаждам..
..
п.п...Само да кажа,че не ревнувам от тия хора. Искам да го измъкна, защото му губят времето и..му ангажират вниманието с техните проблеми..Той твърди,че дори не ги слуша в повечето време, а си върши нещо друго, но..и 10% от времето с тях д аму ангажират..пак е много, понеже е непрекъснато почти..
И..да добавя,че всичките тия хора реално не са толков ануждаещи се..
Тази жена , дето събира помощи от кого ли не за брат си за трансплантация, се оказа,че има над 100декара ниви и 2 апартамента в София ..пък..дори няма деца..
Ох..
Дано някой има идея как да се преборя с мъжа..защото..с вампирите няма да мога директно..предполагам.. Но..той..ако няма нищо против тях...май и там няма шанс..
А на него..понякога ми се струва,че му е интересно и забавно да им слуша глупостите..
..
Мисля си,че му харесва да се изживява като..спасител..ама..това е толкова далеч от реалността..или поне такава, каквато аз я виждам..

Възможно ли е пък..да си въобразявам, че са енергийни вампири и да са си просто негови познати на които той държи, но..по някава криворазбрана негова си логика да ми казва и показва,че му досаждат (понеже знае,че не ги харесвам) ?



Тема Re: загубена кауза!нови [re: *жeнa*]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано17.09.08 19:45



щом той сам не взема решение за отлюспването им...май тепърва ще береш ядове...мдаммм...има такива характери, а и нещо си мисля дали не се опитва да ти демонстрира самостоятелност някаква...дали нещо не му доскучава семейният живот...


нищо лично, просто си разсъждавам....най-малкото , което е трябвало да ти каже да идете заедно на рожденият ден, дори да знае че не я харесваш...а не да те пита ти ли ще го прибираш!

абе мнението ми , че в едно семейство не трябва да възникват такива казуси!

или се държат заедно и са отбор или ...започва се една...

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Редактирано от LlRA.. на 17.09.08 19:46.



Тема Re: загубена кауза!нови [re: LlRA..]  
Автор *жeнa* (старо куче)
Публикувано17.09.08 20:01



О..ама те ме поканиха бе...
Аз не исках..
Сега даже се чудя дали д ане откажа да отида да го прибирам..
Че..не ми се ще да й гледам физиономията и подмазването на детето


Просто..имам алергия към такива..



Тема Re: загубена кауза!нови [re: LlRA..]  
Автор *жeнa* (старо куче)
Публикувано17.09.08 20:03



Мацката дори предпочита да ни е "семейна приятелка"..много пъти го е заявявала..
Аз не го искам..това чудо..
Само ако я видиш...-не ти трябват кошмарни приказки...излъчва една такава енергия...
Уф..



Тема Re: за енергийните вампири и навлеците..нови [re: *жeнa*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.09.08 20:04



Питаш що за човек привлича такива хора?

Мекошав до избудаляване. И наистина човек, който се страхува да го помислят за лош и да си създава проблеми.

Дистанцирай се максимално от неговите отношения с тези хора. Не позволявай мъжът ти да те ползва за душеприказчик и спасител в проблемите си с тях. Отде накъде ти с детето ще го прибираш от някакво гости, на което е решил да отиде, от любезност или не. И отде накъде ще ти се оплаква, че го врънкали за пари, пък той им давал? Да се оправя сам. Не му и търси сметка за тези "заеми", нали няма да обеднеете от това, че си плаща за спокойствието. Да се яде сам, като му писне, ще се научи да казва не.

Надявам се, че в къщи си дала да се разбере, че няма да слагаш софри и да се усмихваш лицемерно на хора, които не са ти приятни. Нито ще позволиш да те занимават със себе си. Това е достатъчно. Също и, че няма да го придружаваш на срещи, които не са ти приятни - да има пълен карт бланш да ходи сам на тях, ако реши, също е достатъчно. Иначе ще си обтегнете отношенията заради други хора.

Нека той да си избира приоритетите, не е малък. Ти по-добре не се меси, нали не си му майка?



Тема Re:нови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано17.09.08 20:15



"Мекушав до избудаляване. И наистина човек, който се страхува да го помислят за лош и да си създава проблеми. "

или просто е човек, който харесва да си живее така))...и по този начин показва някаква "независимост", породена от нещо, което го смущава в поведението на партньорката му у дома....просто ответна реакция някаква...жена да се позамисли!

например подобен казус в нашето семейство е немислим....да се ходи насам -натам сам или сама, аз да го прибирам или той мен...еле пък пари да се раздават...просто немислимо! И то не защото на някой от двамата не му е приятно какво би си помислил или преживял другият....а просто се знае, че НИЕ не даваме воля на всички тези дяволски вмешателства и изпитателни случки! Просто се знае до къде и колко и кога се преминава границата!

Е живеем почти самотно по нечии представи бих казала...обаче в союз нерушимии...засега...за бъдещето не знам! живот-изненадки всякакви!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Редактирано от LlRA.. на 17.09.08 20:21.



Тема Re: за енергийните вампири и навлеците..нови [re: *жeнa*]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано17.09.08 20:48



Седя и мисля, седя и мисля и по едно време се усещам, че само седя...Днес съм много тъпичко същество



Защо ми се струва, че почти нищо не можеш да направиш, което да е безболезнено за всички страни?
Не можеш да поставяш ултиматуми на мъжа. Не можеш да се караш с онези хора, без после да му създадат проблем. Можеш, като че ли само да се надяваш, че тези срещи ще са по-редки и да избягваш да мислиш за тях.


Carpe diem! Volente deo!



Тема Re: за енергийните вампири и навлеците..нови [re: Aлиca.]  
Автор *жeнa* (старо куче)
Публикувано17.09.08 20:51



Тъй де...
Точно това правя..
Ама..от време на време се питам..и..реших да питам и тук..Някой далио няма по-читава рецепта от моята..
Верно,че периодично се освобождаваме от някой навлек..
Напоследък ги е свел до..3..
Ама..пак се чудя до кога..
"Наследих" поне 10..

..
..
Абе..сигурно си е някаква необходимост..
Изобщо не му се меся..В началото давах акъл как да се освободи..после..казах само да не ме заанимава..
Той обикновено ги "вмества" в рабптно време и събота и неделя, както и след работа няма "грижи"..Обаче...понякога някой навлек звънка в почивните дни и бива тотално отсвирен..Изобщо не им вдига или ,ако им вдигне ги отрязва..
Днес пък..тази "девойка" има и имен ден..(бях забравила) и..за това двоен празник празува..
Абе..в крайна сметка си дойде с такси,..защото каза,че навън било много студено и..да не разкарвам детето по нощите..и..правилно..
Били са 7 човека..(да се чудиш от къде толкоз "балъци"..ама..ей на..и родата й даже..)
..
Мъжът ми разказва (като го питах някога), че въпросната дама всеки път като е "при него" досажда още на около 10 човека РЕДОВНО и на около 40 от време на време.. Всички са вдигнали ръце, ама..я изтърпяват за няколко минути по телефона..От време на време пък се обажда на него..докато е при някой от тях..
Къде ги намират тия хораааа..нЕмам думи..



Тема Re:е, значи))нови [re: *жeнa*]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано17.09.08 20:58



положението не е толкова трагично!

но все пак з ада се случва...значи няко им позволява))...май с бели кахъри ни занимаваш...ама щом ти е кахър, па макар и бял...пиши смело!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re: за енергийните вампири и навлеците..нови [re: mirror_]  
Автор *жeнa* (старо куче)
Публикувано17.09.08 20:59



Тъй де...
Не си тъпичко същество..
Просто..и аз до тия изводи съм стигнала..за тия години..
Хубавото е,че тия навлеци намаляват..
Колко чести са "срещите" даже не искам да знам..Честно не ме интересува, ако не губят моето време..
Категорично отказвам да контактувам с тях..и те го знят..Все ми е едно дали го одобряват или не.. Предполагам, че понякога се опитват да се "жалват" от мен на него..
За каквито и д абило софри общи..даже не ми е хрумвало,че може да си помисля..
Ако искаш вярвай, но..дори бонбон от тия хора като ми донесе, не го ям.. Гнус ме е...
..
Обаче..щом е преценил,че не може да откаже..и е отишъл..значи се е наложило..До сега не го е правил.(Поне след работно време)..Хехе..никога не е късно..(направо си представям,че Лирката си го мисли)..
Ами..аз ултиматуми не издавам..и не мисля и за в бъдеще..Ако вземе да ми тежи чак толкова съществуването на тия екземпляри и вземат да се местя в моето лично пространство и..той вземе,че им позволи- тогава ще мисля АЗ как да се спасявам..
Мисълта ми сега беше..има ли начин да му помогна, без да го "ограничавам в свободите"..
Защото..реално, с нормалнит ехора с които общува- мъже и жени нямам никакви проблеми, когато знам за тях.. Но с тия ..просто..не го разбирам и за тов ами е такова..странно..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.