Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Семейни консултантинови  
Автор jamie (stormbringer)
Публикувано15.09.08 21:29



психотерапевти и прочие - защо все се сещаме за тях когато е прекалено късно ?



Живеем, работим, пътуваме, спим. Отделяме ли достатъчно време на самите себе си - на развитието си като личности в емоционален, интелектуален (че и физически, но не за тази тема) план ? Успяваме ли да се изтръгнем от последиците на възпитанието у дома, грешките на родителите ни, лошите примери (наред с добрите, разбира се) ?

Защо не ползваме свободно професионалисти в областта и то преди да затънем до гуша ? Боим ли се че отиването на психотерапевт означава че сме приели нашата "ненормалност", че допускаме изобщо мисълта че с нас нещо не е наред ?

И ако да - защо....

ПП: Не гадайте, питайте.... не пускам темата по лични причини. Нито е намек, нито интрига.



Тема щотонови [re: jamie]  
Автор caн (звук)
Публикувано15.09.08 21:40



у нас ...всеки луд с номера си



п.п. не, че имам нещо против психотерапевтите, ама не ми си ще и по това да заприличваме на американците.
Вярвам че има вярно в поговорката помогни си сам че и Господ да ти помогне , а дали пътя за това минава през психотерапевт....
В книгите има много мъдрост, възпитание, и мотиви за самоусъсъвършенстване и израстване ...по скоро отвикнали сме да четем ..и по лесно е да се ходи на психотерапевт.



Тема Re: Семейни консултантинови [re: jamie]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано15.09.08 21:40



Eми все пак това е нещо сравнително ново за нас, гледано предимно по филмите. И освен това е платена услуга, а ние предпочитаме, ако може така по приятелски да си решаваме проблемите.
Отделно това, че трудно си признаваме дори и пред себе си, че имаме някакъв проблем, обикновено ги търсим проблемите и причините в другите.
От другата страна на бариерата - все пак и самите специалисти в тая област са сигурно още малко на брой, с не до там обширна практика, и затова и не винаги ефективни.



Тема Re: Семейни консултантинови [re: jamie]  
Автор *жeнa* (старо куче)
Публикувано15.09.08 21:54



Отговарям за себе си:
1. В България психотерапията няма традиции, не е популярна и..съответно няма специалисти, които да са познати и уважавани..
2. Сещам се за една психотерапевтка, която се превърна в медийна звезда и...според мен основно с това се занимава...(поне напоследък)..Мадлен Алгафари.. При цялото ми уважение към трудовете й..и дори поезията й.., то..моя позната с проблем беше отишла на преглед и..това, което ми преразказа..хм..дълбоко ме замисли дали идеята не е само в прибирането на хонорара..


3. Всички психотерапевти ,които аз познавам лично, имат лични проблеми точно в отношенията си с хората...Някак..нямам доверие на хора, които не успяват да помогнат на себе си..Защото..то не е само до теорията..и сама мога да си давам съвети и д ане ги спазвам
4. Живеем в България..Тук всеки е специалист по всичко..И..израза :"Той(тя), ли ще ми каже на мен какво е най-добре и правилно за мен" си е ..втора природа на повечето хора..
Та...според мен за това..
Ако се сетя друга причина..ще допълня..



Тема Re: Семейни консултантинови [re: jamie]  
Автор ellfa (объркана)
Публикувано15.09.08 22:01



Защото:Невежи сме,или комплексирани,или не вярваме на чужди хора,или сме възпитани и свикнали сами да се справяме с всичко.Лично за мен...по малко от всичко това.





Тема Re: за Мадленчето))нови [re: *жeнa*]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано15.09.08 22:08



Ако знаеш каква нагласена биография има там...))) Да е жив и здрав съпругът и!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re: Семейни консултантинови [re: jamie]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.09.08 22:22



психотерапевти и прочие - защо все се сещаме за тях когато е прекалено късно ?

ми виж какво ти е написал сан и жена и ще ти стане ясно защо...

според мен хората от бранша вършат много добра работа за никви пари в БГ, ама докато има такива, които ги сравняват с американски филми и "направи си сам", няма и да има търсене на помощ от там... в крайна сметка най-лесно е да изхвърлиш счупеното в кофата, а не да се опиташ да го залепиш

...



тинтири-минтири

Редактирано от 3aиpa на 15.09.08 22:33.



Тема Re: Семейни консултантинови [re: 3aиpa]  
Автор *жeнa* (старо куче)
Публикувано15.09.08 22:41



То...това с опитите за лепене е и..понеже българите са си естети


Хайде холан..ще го лепя..Като мога да си купя ново..
Ти нали знаеш,че най-лесно пари дават най-бедните..
Та..ей за това..
По-евтино е да залепиш...
Ама..не е никога като ново..



Тема Re: Семейни консултантинови [re: jamie]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.09.08 23:11



Какво да питаме още, ти и без това сума въпроси си задал?



Иначе баш си прав да си задаваш такива въпроси.

Ако си предприел някакви действия с положителен резултат, споделяй.
И изобщо не е вярно, че винаги само с четене на книжки може човек сам да си оправи настройките. Защото възприемането на прочетената информация е избирателно - съгласяваш се и забелязваш само това, което ти изнася. Не, че и в общуването не е така, но тогава възможностите някой хубавичко да те пораздруса са доста по-големи.

И каква "ненормалност"? Напълно нормални хора няма, поне за общовалиден критерий за нормалност не съм чувала.



Тема Джейми,нови [re: jamie]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.09.08 23:41



да ти разправям


Отиваме ние с благоверния при специалист. Да ви предупредя, ако някой сбърка да отиде, да не вземе да поздравява. Влизаме ние , поздравяваме и оня: Кво ще ме поздравявате, да не сме съученици?....ха-хааааааа. Ние прави, точно, като ученици на изпит. Еле се сети, че часовникът тик-така, че ни каза поне, да седнем на един диван. Присядаме накрая. Следва дълга пауза, през която аз вече кипя отвътре и познай, кво ще става.
По едно време чичко <Знам Всичко>, без предисловие изстрелва: Кой от вас има любовник? Вааааах все едно имах пистолет опрян в главата и съм на разпит. Пък ние за момента такъв артикул нямахме, как да си признаем, туй дето го няма.

Ставам аз. Щото по-бързо се окопитвам. Благоверния залепнал за дивана от шока, че едва стопли, че вече ще си ходим. Май помисли, че ще се бия. Поръчах таксито още от кабинета. И повече ни дума. Ей така си излязохме от кабинета на прехваления специалист. Обаче той пък беше залепнал за стола, защото не знаеше, какво ще става.

Ей така се процедира, ако не знаеш. Стреля се на месо. И да нямаш, да имаш пък Бързо ще ти излекуват брака

Carpe diem! Volente deo!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.