Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Леко OFF: 'На вълка му е дебел врата...нови  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано12.09.08 13:03



... защото сам си върши работата.' Има такава една поговорка, знаете я вероятно...

Здравейте, неудобно ми е, че не съм писала от сума време, а сега влизам да се жалвам и да лея помия... но, надявам се да ме разберете, както и откровено да ми кажете мнението си, пък било то и негативно.

Та, фактите:
Преди около 10 г. майка ми остана без работа - съкратиха я. След изввестно лутане, се обади семейна /на родителите ми/ приятелка, която й предложи да отиде да работи при нея в чужбина. Майка ми се съгласи, замина и с прекъсване за година и половина, когато беше тук в България, работи зад граница до преди 2 седмици, когато се прибра, за да гледа болната си майка, т.е. моята баба.

Малко след като майка ми замина, моят баща се разболя и почина. След неговата смърт, с майка ми наследихме 2 апартамента, като съответно тя притежава по-голямата част, като съпруга.

Година след смъртта на баща ми, аз се омъжих, а впоследствие, както някои от вас знаят, се и разведох :)

Известно време след това, се събрах с човека, с който съм и до днес - решихме да живеем заедно. Тъй като по него време аз се ширех сама в апартамента на родителите си, го поканих да дойде да живее при мен. С благословията на майка ми, разбира се.

И така, заживяхме заедно и постепенно започнахме да градим дом. Къде с трудности, къде без... Първоначално аз предпочитах да поемам разходите по всякакви обновления вкъщи, но предвид факта, че с моя приятел /условно да го наречем Иван/ заформихме стабилни за момента отношения, в един момент реших да поговоря с майка си за ситуацията в дългосрочен план.

Нейното мнение тогава бе, че жилището, в което живеем е наше и тя ни даде пълен 'карт бланш' да го ремонтираме и преустройваме, както намерим за добре. И ние ремонтирахме. Буквално изринахме цялата кухня, хол и коридор, планирахме да правим след месец и банята, събрахме пари и остана да изберем плочки и други дреболий.
Разговора с майка ми на тема кой как планира бъдещето си го повторихме още няколко пъти и освен дребни неща от типа 'не изхвърляй полилея, аз ще си го ползвам', други разногласия по темата не е имало. До онзи ден!

И така, миналата седмица, маминка се прибра в БГ.
Както вече споменах, за да гледа баба ми. Баба ми обаче, се оказа по-болна отколкото всички подозирахме (скоро прекара инсулт), и като резултат - изгони майка ми, след 3 (три) дни й каза, че не иска да живее с нея... започвам да се замислям за причините...

Моя милост, разбира се, не може да търпи мама да се чувства зле и веднага отидох да я прибера у нас, където живеехме с Иван.

Това се случи миналия четвъртък.
От онзи ден, демек 5 дни по-късно, моя милост и Ванката, сме на хотел. Майка ми превъртя в буквалния смисъл на думата. Каза, че не харесва Иван (познава го отдавна, прекарвала е седмици отпуска с нас) и не можела да живее с него, той да си ходел (мен не ме гонела, разбираш ли...). Крещя срещу него как това било нейно жилище и той да си ходел у тях си и още куп прпостотии, които ще ви спестя, че да не ви губя време и нерви.

Та, драмата ми е, как може собствената ми майка да ме изгони от собственото ми жилище, което да, е и нейно, но в което аз съм живяла през по-голямата част от съзнателния си живот, в което аз съм създала 'семейство' с нейна благословия, което аз и моят приятел сме ремонтирали и поддържали с нейно съгласие, но със собствени средства...?

И така... трудно ми е да пресъздам цялата драма и естествено я разказвам съвсем отгоре-отгоре. Като цяло, историята е посредствена, тъпа и ... безкдайно болезнена - за мен поне. Всичко тпова ме нарани, изложи и злепостави пред моя приятел, неговите родители, колеги и приятели /които помагаха да се изнесем и неволно станаха свидетели на личния ни живот/.

Може малко хаотично да съм описала всичко, но честно казано, акъла ми не побира как е възможно всичко това и какво по дяволите го провокира?!? На въпросите ми към майка ми защо не харесва Иван, тя отговаря с глупости от сорта, че не й бил казал 'Добър ден' еди си коя сутрин и не бил и благодарил за подаръка, който му донесла, като се прибрала /аз лично присъствах, когато той каза 'Много ми хаерсва, мерси.', предполагам, че и останаллите му 'прегрешения' са същите...!!!/.

Думи нямам, обяснение - още по-малко...?!?

Не знам какво искам от вас, мнение или какво... Опитвам се да погледна на нещата отстрани, та поне за себе си да изясня ситуацията. Не че много изчерпателна информация съм дала, но за описване на подробностите ще ми трябват 3 дни писане...


Мерси на стигналите до този ред и на всички, които дадат мнение аз ли дявол да го вземе някъде направих груба грешка или просто било писано ситуацията да си е... майката...?!?


P.S. Ценово разумни предложения за квартира в София за месец - до два, приемам на бележки. Мерси :)

______



Тема Здрасти, Моан-ке. Споко, майка ми е същата!нови [re: Moan]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано12.09.08 13:15



Скарана е с целия свят. Цял живот. Какво иска - никой не знае. Включително и тя.

Вероятно майка ти е енергиен вампир. Имахме такава тема.

Тя караше ли се с баща ти?



Тема Такива хора ми приличат на "победителя" отнови [re: bugler]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано12.09.08 13:17



това клипче.







Тема Re: Леко OFF: 'На вълка му е дебел врата...нови [re: Moan]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано12.09.08 13:21



Здравей,
Тази тема искрено ме разсмя, защото от 12 години се пържим - аз и мъжът ми на този огън, последните две - реално и болезнено. Мисълта ми е, че минах през ада на обидата, недоумението, опитите за компромиси, последвани от огорчение, срама и неудобството пред мъжа ми и близки и приятели заради реакциите на мамичка и какво ли още не. В резултат - мама живее сама в огромния прясно ремонтиран апартамент, в който има дял, но основно ние изплащаме, а семейството ми - с малък син-ученик - в момента устройва за живеене друго жилище /чуждо/ в друг град...и си изплаща кредита по собственото, в което няма да живее, докато мама е жива. Откакто взехме това решение и го задействахме, камък ми падна от сърцето. Не гледай на тухли и инвестиции, спасявай се, така ще си спасиш и нервите и връзката. Пък времето само ще намести нещата.
Не си изключение, нещо лудват тези самотни жени като остареят. И като не могат да установят реален контрол над живота на децата си, хващат се за тухлите като в някаква измамна сигурност, че ПРИТЕЖАВАТ нещо - не в материален, а в морален план, повече от другите.
Аз вече и не търся обяснение и вина. Напразно губене на енергия се оказа.



Тема Re: Здрасти, Моан-ке. Споко, майка ми е същата!нови [re: bugler]  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано12.09.08 13:32



В отговор на:

Тя кареше ли се с баща ти?




О, да... Сега си давам сметка за много неща и как вероятно голяма част от скандалите вкъщи не са били точно по причините, които са ми били изтъквани тогава...

______


Тема Re: Леко OFF: 'На вълка му е дебел врата...нови [re: Moan]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано12.09.08 13:33



Не търси излишно вина в когото и да било от тримата участници, просто за някои хора е невъзможно да живеят на едно място.Изкарала си десет години в това жилище, сега потърси друг вариант, определено хотелът не е подходящо място.
Мисля, че си направила грешка, като си се изнесла , още повече щом имаш някаква част от жилището.Всъщност майка ти е нямала юридическо право да те гони, но след като вече си напуснала, си загубила предимствата си.Защо не поговори с адвокат, преди да си излезете.Наематели не можеш да изгониш по този начин, какво остава за човек със собственост.


Оттук нататък вземи се посъветвай с адвокат как да процедираш, имай предвид, че можеш да поискаш дела си и от двете жилища в пари.
Ако не стане доброволно, може да стане със съдебно дело за делба.
Все пак може да опиташ да говориш и с баба си, може би тя ще е склонна да живеете там и да и помагате, защото при изнасяне на жилищата на публична продан е възможно всички да сте на загуба, а и отношенията с майка ти ще бъдат непоправимо съсипани.Иначе за всяко семейство е най-добре да потърси вариант за собствено жилище, в което и двамата да имат участие.
Ако майка ти има пари да изплати твоя дял в жилището, може да изтеглите общ кредит и да се чувствате по-добре като двойка в общо семейно жилище.



Тема Re: Уффф,нови [re: Moan]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано12.09.08 13:33



колкото и да е невъзможно на пръв поглед, най-напред изключи емоциите...
Всичко разбирам перфектно, нямаш идея колко добре - в смисъл преживяла съм го. Не с приятел, а със сина си, съответно неин внук...
Първо - работата с баба ти е определено кофти - вероятно склероза и то засилена, нищо чудно и старческа деменция да е. Някой има ли, който да я гледа, освен майка ти?
Второ - то е резултат от първото - майка ти се е сащисала и съм убедена, че в разправията с баба ти не е тя виновна. Тя си напуска работата да дойде да я гледа и заварва...това, което заварва...

Тя не е била готова за него и шокът и е огромен. Пак лично преживяно - за близо 10 години не успях да свикна, че моята майка не е всъщност моята майка, а нещо коренно различно и непознато като възприятия и реакции. Та искам да ти кажа, че разбирам майка ти.
Трето - от този скандал с бабата майка ти е станала временно неадекватна - ако можеш, не и се сърди на дивашкита реакции. Знам, че ти е трудно да разбереш в момента, но е така. Пак лично - след всеки контакт с майка ми вдигам 200 кръвно и съм абсолютно неспособна да влизам в комуникация с хората - бясна съм, невъздържана, скандална - докато ми се поразмине /щото вече го знам/, гледам да не доближавам никого, защото не мога да си удържа нервите и мога да обидя човека.
Четвърто - остави да мине малко време. Вашето спасително излизане на хотел ще я поотрезви, но и ще я натовари с чувство за вина, а не е сигурно дали може да поеме и двете наведнъж /майка си и вас/. Може така яко да зацикли, че ще се видиш в чудо, защото следваш ти в редичката. Да не се окажеш наведнъж с баба и майка на ръцете...
Пето - говориш за два апартамента - кой е вторият - там, където е бабата ли? Опитай след два-три дена да разговаряш спокойно с майка си - имате важни проблеми да обсъждате, засягат ви и двете. Поискай си твоята част от наследството - не зная защо майка ти да притежава по-голямата част, ако не бъркам трябва да имате равни дялове, освен ако нямаш братя и сестри /50% на съпругата, 50% на децата/ - тоест разделете се. Ако нещата зациклят от нейна страна - има си съд /естествено като крайна мярка/.

Съветът ми е - не прибързвай с наемите, опитай се да успокоиш топката и миролюбиво да разговаряш с нея /апропо на каква възраст е тя?/, мисля, че резултатът ще е положителен. Просто я остави да обработи случилото се...
А иначе, драмата ти ми е ясна, обидата и болката също...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Мдааа! Лудват, я!нови [re: Aлиca.]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано12.09.08 13:36



Моето маме така е луднало на тема тухли, мазета и тавани, та чак не се трае. Мдааа, даже казала на баща ми, че го чака с нетърпение да умре, че да заживеела спокойно. А, пък, той - човекът, си е толкова кротичък, не съм го чувал да крещи.

Дадох му един материал за енергийните вампири, прочете го и мъдро каза:

- Нищо ново под Слънцето!





Тема Re: Леко OFF: 'На вълка му е дебел врата...нови [re: Aлиca.]  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано12.09.08 13:40



Разсмя и успокои ме, благодаря ти... явно не съм само аз...

Явно е, че лудват на тия години, но да кукуват сами на стари години, ПРИТЕЖАВАЙКИ... не ги разбирам, не ми и трябва. Тъпо ми е, но ще го преживея, знам.
Просто кофти период за мен и семейството ми и най-вече необратим разрив във взаимоотношенията с майка ми, жалко, но факт...

______



Тема Re: Леко OFF: 'На вълка му е дебел врата...нови [re: XXL]  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано12.09.08 13:48



Здравей XXL,

Аз съм юрист по образование, но не искам да ползвам посочените от теб похвати. В случая не става дума за собствеността, не ми пука за дела ми и т.н. Въпросът е чисто емоционален и болката ми идва от необратимо разрушените отношения с майка ми. Иначе, няма кой да ми вземе дела от имотите, а и не ми дреме, честно казано, изобщо не е в това върпоса.

Пари за изплащане на дялове няма, а няма и смисъл в тая работа...

Бе, да сме живи и здрави, дето се вика, останалото сигурно ще се нареди. А и да не се... кавото дойде :)

______




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.