Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Една може би глупава тема  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 21:58



Мислите ли, че голям брой от разводите се дължат на изначалния егоизъм у нас? На това, че никога или много рядко можем да погледнем през очите на другия, да го разберем, да забравим за себе си и да му помогнем тогава, когато има нужда от помощ? Тук не става дума за патологичните случай, в които има замесени алкохолици, побойници и т.н., а за т.нар. "нормални връзки"....
Имам чувството, че когато двама души се карат, често пъти са дотолкова заслепени от собственото си его, че забравят на моменти, че насреща им стои друго човешко същество. А също така (не знам тук дали става въпрос за его или за нещо друго) са готови да приписват на другия собствените си емоции, мисли, усещания....
Уф... дано не звучи твърде тъпо това, което пиша...



Тема Re: Една може би глупава теманови [re: Питaщ]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано06.09.08 22:00



Изобщо не е тъпо, даже и за паталогичните случаи важи!

Дайте от менюто по едно: "Добре дошли!"



Тема Re:Нито е тъпо, нито глупаво....нови [re: tyrsiistina]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано06.09.08 22:17



Сигурна съм, че ако двама партньори, които са пред развод и имат големи различия в мненията си, по много от въпросите, ще се изяснят ако успеят да си разменят ролите.....

В това включвам - задължения, ангажименти и т.н, което от своя страна ще доведе до промяна на гледната точка и по-лесно ще можеш да се поставиш на мястото на другия, за да видиш нещата от неговата гледна точка...

Да, ама не - на думи е лесно, но в действителност егоизма ни е заложен дълбоко в природата, както и инстинкта за самосъхранение.... така че на практика хич не е толкова лесно и за това ...... хората се развеждат с дълбоко убеждение всеки в своята правота..... и своято истина....

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Една може би глупава теманови [re: Питaщ]  
Авторйoдa (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 22:21



Приеми, че проблемът на е егото, не е в някаква частност от нещо, а от характера на даден човек. Било изневяра, било омръзван.И не е нужно,да има толкова много въпроси, така се създават комплекси. Приемаш решението на другия и толкова.
Всеки има мироглед и щом не му харесва п някакъв начин, има право на избор. Не са нужни анализи, това имах в предвид.



Тема Пропускашнови [re: Питaщ]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.09.08 22:22



това че за да видиш през нечии очи - трябва добре да познаваш другия.
Инак само си мислиш че гледаш през очите му - и често следват разминавания и изненади





Тема Re: Една може би глупава теманови [re: Питaщ]  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано06.09.08 22:24



Тъпите и безмислени дракни и скандали ме изморяват и отегчават...от година някъде съм спряла да се занимавам изобщо.

Като има кризисен момент със спокоен тон си казвам кво ми е на душата и предлагам мир. Тоз подход ме радва с успешността си.....ако нещата започнат да се засират по някое време и мирната дума спре да върши работа...тогава ще му мисля.

Бе одъртявам си, спор няма.......



Тема Много интересно !нови [re: kъcмeт]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.09.08 22:27



"Като има кризисен момент със спокоен тон си казвам кво ми е на душата и предлагам мир. Тоз подход ме радва с успешността си....."

Имате си "право на вето" когато кризите ескалират ?





Тема Re: Много интересно !нови [re: jamie]  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано06.09.08 22:41



Преди крещяхме, особено аз. Но както знаем, крясъците са признак на безсилие....и когато го осъзнах все пак, след 100 години нерви.....взех да си го казвам споко, пък кой както иска да го приема.

На него му беше леко странно първия път, но възприе новия начин за справяне с кризите и така...не сме си крещели от миналата година есента...но иде есен пак и ще ти кажа как е към Нова година.



Тема Re: Много интересно !нови [re: kъcмeт]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано06.09.08 22:45



Правилно подхождаш:)Надявам се да задържиш този уелнес подход

Браво!



Тема Re: Една може би МНОГО ИНТЕЛИГЕНТНА теманови [re: Питaщ]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано06.09.08 23:55



Абсолйтно правилна ти е тезата по въпроса, само дето се получава така, че едната страна го съзнава това а другата не и ... развода готов

.



тинтири-минтири


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.