Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми моля!нови [re: Aлиca.]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревнозелен)
Публикувано19.08.08 17:05



Ми как няма да се бави, като не си получи очакваната порция псувни и прклятия по адрес на татито

Ся се цупи в ъгъла и се чуди дали да не ни тегли една

the rest is silence

Тема Re: Помогнете ми моля!нови [re: ariel$$]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано19.08.08 17:07



Аз какво казвам - че детето не вкарва никакъв смисъл в тея думи. Чуло - повтаря. Но пак не ми се вързва. На тея години, след като всичко е било ок...Все пак 3 съм отгледала, знам че могат да бъдат тиранчета, но все пак на 5 са все още памучета.
Иначе същия сони ериксон го имаше и малката от миналата година, дори вече е и строшен. Тя сега е на 13.



Тема Re: Помогнете ми моля!нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано19.08.08 17:10



До болка ми е ясно какви са съвременните деца. 3 мои, на 21, 14 и 13 и 2 племенника на 4 и 7.





Тема Re: това е мерене на пишкитенови [re: anidimova]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано19.08.08 17:14



Т.е. пишката иска да си я мери бившия ти със сегашния и за проводник ползва малкия. А пък момчето също е пишкомерец, тъй като това си е в кръвта на пола. То пък си я мери с тези на връстниците. И изобщо не са малки на 5 години.
При мен се случва нещо аналогично, ама обърнато с главата надолу. Откакто се появи новият мъж в живота ми, бившият се активизира за детето и дори сам си увеличи издръжката - от 40 на 100 лева. Обаче синът ми се привърза към новия и сега не иска при баща си. Вчера го изпратих уж за една седмица, защото така се бяхме разбрали. Днес ми се обажда 4 пъти, рева и ще се наложи довечера да го прибера. Скучно му било, губел си времето, баща му му крещял все за нещо/това го вярвам, защото той е ужасно сприхав/.
А също имаше опити за демонстрации на материално състояние, ама синът ми/9-годишен/ изобщо не го отрази. "За какво ми са неговите луксове? Не ми трябват мебели, пък те са си негови. Искам да ходя с вас на село, а не да си губя съботи и недели с баща ми. Той е идиот, бе мамо!" - това беше точен цитат.
Направо се чудя какво да правя, защото екса си мисли, че аз насъсквам детето



На върха на копието!

Тема Re: Помогнете ми моля!нови [re: ariel$$]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.08 17:15



Е и? На 5 години децата лудват и в здрави семейства. Тогава кой е виновен, че започват да се изживяват като меркантилни диваненца? Майката, бащата, глезещите ги баби и дядовци?

Тук си търсим обвиняем на ВСЯКА ЦЕНА. И понеже е незаинтересованият до този момент бивш и ужасната му майка, става много удобно.

Ами има такава конкуренция между разведени родители, по-рядко е обратното. И аз като бях на 10 години и изкарах за първи път 2 седмици с баща си, после само намирах кусури на майка ми за това, с което той ми е угаждал, а тя не ще. Какво остава за 5 годишно дете, което изобщо не може да прецени нещата! При това аз бях детето с промития от МАЙКА си мозък до този момент. Но като се прибрах в къщи, тя светкавично реши, че ОНИЯ са ме настройвали срещу нея. При следващите ми 2 срещи вече бях достатъчно голяма и с обица на ухото, за да си държа езика зад зъбите пред мама, за да не я разстройвам.



Тема Re: Помогнете ми моля!нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано19.08.08 17:16



Е, не вярвам, че ако на мен да речем ти си ми крив, и 100 човека да те напсуват, ще ми стане по-леко.



Тема Re: Помогнете ми моля!нови [re: HAДEЖДA®]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано19.08.08 17:17



Миналата година големият батко ми заяви, че не иска да сме бедни. Попита ме какво трябва да учи, за да бъде богат. Непрекъснато му обяснявам, че той е много умен, че него ще го уважават заради знанията му, че го приеха в реномирана гимназия, че няма причини да се срамува, но не е така. Що сценки съм проиграла и още не съм се справила. Хем това са инцидентни дразнители, а не системни.
Преди две години пътуваха за състезания в Скопие и отказаха баща ми да ги закара до сборния пункт със старта лада. Срамуваха се, та се наложи мъжа ми да ги закара с БМВ-то.
Тази година големият батко се затресе от любовни чувства. Избранницата му ще учи в частна немска гимназия. Него го приеха в 1 английска и няма причини за срам, но фактът, че на него не може да му се плаща частна гимназия го стресира. А не ми се иска да му казвам, че девойката няма акъл да я приемат в реномирано училище с изпит и за това ще и плащат.
Идея на представа си нямаш как се маниипулират малките деца без значение на каква въсраст са.



Тема Re: Помогнете ми моля!нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.08 17:20



Къде ли се бави Джейми?





Тема Re: Помогнете ми моля!нови [re: anidimova]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 17:25



Ето нещо, което може да ти подаде сламчица.


Аз и таткото минахме през Социални грижи, дето преди време ми отказаха мнение и оценка. Ама аз бях инатеста, не се дадох и даже вдигах скандали, но поне ги накарах да ни изслушат. Имам други забележки, ама не сега, нека пиша по темата ти и по онова, което те вълнува.


Имаме направление да ходим на семейна терапия и да преодолеем кризата и травмата от разправиите и преживяното. В нашия случай ни я дадоха безплатно, но всъщност нямам идея как ги дават и защо решиха на нас да дадат напрвление.


Ние тепърва ще чоплим онова, което се случи, за да си оправим отношенията (в момента са значително по-добри, да не повярваш!)


Имахме съвсем същия проблем, реакция на ревност и злоба насочена към детето, от тогавашната му "приятелка".



Пробвай, може пък да ти помогне тоя съвет. Истината е, че не трябва да изолираш детето от бащата, но и не може да оставиш отношенията така лоши и манипулативни.



Нашата терапия обаче ще започне, когато се върна, тоест поне след месец. Чак тогава ще мога евентуално да дам подробности за развитието.



Тема Re: Помогнете ми моля!нови [re: ariel$$]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано19.08.08 17:40



Ама Ариел, тук става въпрос за 5 годишно дете. То не разбира още тея понятия. Иначе как се сравняват тийновете и аз знам.
Не, че според мен е нормално да се срамуват от лада-та на баща ти, ама да речем и това е приемливо за пуберчета, пък и при твоите племенници е по-различно.
Просто не съм била свидетел на такива ситуации. Големият завърши най обикновена държавноплатена английска гимназия със АйТи за добавка, в момента бачка за около 1500 чисти на месец, есента го пращат на разноски на фирмата логистика да следва. дистанционно разбира се. Малките знаят, че имат съученици с маратонки за 200 лева, ама имат и съученици, дето ще се зарадват на тяхните старите. Та .....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.