Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Едно елементарно питане...нови [re: buhalgazar]  
Автор yellowcat ()
Публикувано30.05.08 18:45



Две са възможните неща, които те спират:
1. не си преживял все още раздялата и не си готов за нова връзка;
2. само ти се струва, че момичето е стойностно и усещаш, че не си заслужава.

Това, което можеш да направиш според мен е да си дадеш време - толкова, колкото ти трябва..... докато спреш да се чувсташ длъжен да правиш каквото и да е било... А връзките, които си заслужават някакси стават от самосебеси и без толкова голям страх




Сега е момента :)


Тема Re: Едно елементарно питане...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано30.05.08 20:48



С кое не си съгласна?

стана тя ако почнеме сега ти мене да учиш кво да прави мъж,а аз на тебе да обяснявам как да се държи дама.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Едно елементарно питане...нови [re: LlRA..]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано30.05.08 20:51



Ше ми повярваш ли ако ти кажа че от как съм се пръкнал на тоя свят,никога,никога,никога не съм поемал инициатива първи?
Имам си нещо като принципи.Ако иска ще си поиска,ако ли не-да се спасява-чекиджии бол,да въри да си търси другаде лигльовци..От къв зор аз да се излагам при евентуален отказ


По ми е харно когато аз отсичам

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш

Редактирано от *Плaмeн* на 30.05.08 20:53.



Тема Хм...нови [re: buhalgazar]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано30.05.08 23:30



Предполагам, че си рядко срещан случай, защото май повечето веднага след развода хукваМЕ да се доказваме в отношенията с другия пол и май това е правилният подход, защото нямаме време да си изградим психологически бариери.

Ти имаш кофти психологически проблем, но по-кофтито е, че в случая според мен си срещнал жена с подобен. Защото вярвай ми, една жена, ако иска да пренесе отношенията на друга основа, ще намери начин да го направи и дори да те остави с впечатление, че инициативата е била твоя.

Не съм чела другите съвети, но моят е да стиснеш очите и да скочиш в дълбокото. Каквото има да става, ще стане, но поне ще се свършат мъките, вместо да агонизираш, както сега.
Но все ми се струва, че ще помогнеш и на жената да се справи със своите страхове.



Успех и смелост най-вече!

Carpe diem! Volente deo!



Тема Re: Едно елементарно питане...нови [re: yellowcat]  
Авторbuhalgazar (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 23:33



Отговора ти ме впечатли.Наистина.Може би това е и истината.Мерси!



Тема Re: Едно елементарно питане...нови [re: *Плaмeн*]  
Автор xoxo© (котарак)
Публикувано30.05.08 23:36



пич, имаш проблем.
не че не те разбирам.
и ти се страхуваш от отхвърлянето.



Тема Re: Едно елементарно питане...нови [re: buhalgazar]  
АвторПчeличka (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 01:55



На мен ми се струва, че нея я устройва приятелство. Може и да не иска връзка. Четири месеца не са малко време... За себе си мога да кажа, че обичам да излизам с мъже - приятели, да ходим на кино, на кафе, на екскурзия, но и през ум не ми минава да задълбочавам отношенията с някой от тях. Просто ми харесва, така както излизам с приятелки, без да имам намерение да съжителствам или, пази боже, да спя с някоя от тях... С приятелите чувам различни гледни точки, забавляваме се и мисля, че и на тях им е приятно. Но обикновено намирам начин да кажа, че няма да има разширено продължение.
Между другото, това са най-приятните ми отношения с мъже - никой не се сърди, не се кара, не изисква, не държи сметка, не се опитва да взема решения вместо мене и да ми казва какво да правя с живота си. Жалкото само е, че за да се запази тази идилия, не трябва да се прави секс с тях. Иначе става язък за хубавото приятелство

.



Тема Re: Едно елементарно питане...нови [re: *Плaмeн*]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано31.05.08 05:39



Чети внимателно, бе! "Не мога да не се съглася". Това означава, че съм съгласна. Двойно отрицание=потвърждение. Като в математиката, минус по минус...



Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Ето, виждаш линови [re: xoxo©]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано31.05.08 06:06



Пак като един типичен мъж се измъкваш от поемане на отговорност. Дори на някакъв шантав въпрос в нета, от който въобще не ти зависи живота, не щеш да отговориш първи. А после Пламен пита що не се държим като жени. Затова.
Хайде, пак ще бъда мъж. По книжките пише, че мъжете били по-решителни и не се замислят твърде много, преди да предприемат действия. Един военен едно време ни обясняваше защо не взимали жени-летци Щото като им дадяли някаква команда "завий н`ам колко градуса наляво" те първо питали "защо", но докато питали, самолетът можел да се разбие. Та, така го разбирам аз мъжкото- да взема решения, без да мисли 100 години преди това и да ни носи отговорност за решенията. (Знам, че примера със самолета не е подходящ за отговорността

, но има връзка с решителността). А жената... де да знам, но ми се струва, че тя като по-дългомислеща, трябва да бъде нещо като коректив на прекалената решителност, т.е. да предпазва от големи глупости, но за да предпазва, трябва срещу нея да има човек, който да иска да ги свърши тези глупости, а не някой, който не смее една крачка да направи преди да е помисил поне половин час преди това в правилната посока ли стъпва, дали няма твърде много да се умори от тази крачка, дали пък няма скрита дупка да си строши крачето...

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Ето, виждаш линови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано31.05.08 06:31



Оф ама сте се размислили и вие..........и все в правилната посока



не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.