Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема баща, който постоянно отказва декларация за пътуванови  
Авторлюбoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 09:35



Няколко пъти искам декларация от бившия ми, за да заведа детето на екскурзия до някоя близка страна. Обикновено или отказва, или ми ги изпраща с дати, които не ми вършат работа, или доста по-късно от срокът, в който съм ги поискала, за да мога да резервирам и платя екскурзията. Един единствен път успях да използвам тази декларация и то само, защото екскурзията ни беше подареня няколко месеца по-рано и поисках декларацията също много рано.
С две думи - не ми отказва директно, но това, което ми дава, просто не мога да го използвам. Ужасно досадна ситуация. Поисках му една, която да е за по-дълъг срок - да ми даде от сега за целия месец август, за да мога да планирам нещо по-навреме. Отказа. Иска да знае точни дати, които да се опишат там и ако му харесва, ще даде - ако не - няма.
Опитвала съм се много културно да му обясня, макар че едва ли е нужно - би трябвало да разбира ограничението. Детето го помоли също - няма промяна.
Въпросът ми е има ли някой опит в такава ситуация - мога ли да искам такава декларация чрез нотариус, с цел да ми изпраща отказа пак по нотариус. Искам да имам доказателства за неговите отказа, за да мога да потърся правата на детето си да пътува. Разбирам бащинските му права и не ги оспорвам. Дори не си мечтая за безсрочна декларация, но поне да ми дава някаква свобода да реагирам и да не ме ограничава с тия фиксирани дати.
Споделете опит, моля.



Тема И защо така се държи този баща?нови [re: любoпитнa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано28.05.08 09:44



Лош по природа ли е?





Тема Re: И защо така се държи този баща?нови [re: koм]  
Авторлюбoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 09:49



Не искам да коментирам характера му, няма да го променя. Просто търся изход от ситуацията, защото детето е едва на 10...ами още 8 год? Гадно е просто. Пред нея е чист - давам ти декларация, ето - не те спирам, пътувай. Майка ти да се съобразява с датите, които давам.
Истината е, че за последната декларация наистина бях казала дати, които са включени, но той я изпрати късно и аз вече нямаше как да резервирам и платя. Не посмях да платя по-рано, защото нямах гаранция дали ще изпрати декларация. ЮЕй такива работи.



Тема Значи викашнови [re: любoпитнa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано28.05.08 09:54



някаква игра играе да те наказва? Интересно защо.

А иначе - за екскурзиите - ти в последния момент ли решаваш на каква екскурзия ще ходиш? Защото повечето хора обикновено знаят датите няколко месеца предварително. Как така става при теб?



Тема Re: Значи викашнови [re: koм]  
Авторлюбoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 09:57



Не, но той ми изпраща декларациите, когато вече е минал срока за резервация. Бави ги. Казвам му поне месец предварително. Той иска да разчита на честната му дума - да платя екскурзията без да съмполучила декларация, но аз не искам да рискувам. Познавам си го.



Тема Правилно е, че не искашнови [re: любoпитнa]  
Автор koм (ветеран)
Публикувано28.05.08 10:00



да рискуваш. А защо 1 месец. Ето сега - до август има още 2 месеца и половина. Знаеш датите - за какво ти е целия месец?
Впрочем - върти ми се тук един въпрос - кой ти подарява екскурзии? А, и още един - с кого ходиш на тези екскурзии?





Тема Re: Правилно е, че не искашнови [re: koм]  
Авторлюбoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 10:09



Само една екскурзия имах подарена - от мои близки. Другите си ги плащам. И ходя с детето, нали затова ми е декларацията. Считам, че е добре децата да пътуват, това са страхотни емоции за тях.
Както казах - поискала съм декларация отсега за август - отказана ми беше. Каза, че ще помисли, до тогава имало време. Аз да резервирам, а той ще прати седмица преди екскурзията. Така прави.



Тема Ами - като отговор на въпроса тинови [re: любoпитнa]  
Автор koм (ветеран)
Публикувано28.05.08 10:25



адвокатите ще кажат по-точно, но аз не мисля, че има начин да го накараш да ти дава декларациите в точно определения от теб срок. Даже - мисля, че няма изобщо начин да го накараш да ти дава декларация.

И тъй като - това зависи от неговата добра воля - явно ще трябва да се разбереш с него. За целта обаче - струва ми се ще трябва да погледнеш истината в очите и да си отговориш на въпроса - "защо той прави така".

А иначе - ако очакваше от нас да ти кажем колко е лош - изчакай малко - ще чуеш достатъчно мнения по въпроса, когато колежките пристигнат на работа.





Тема Re: Ами - като отговор на въпроса тинови [re: koм]  
Авторлюбoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 10:29



Хахахаа, не, не очаквам това и нямам нужда да слушам колко е лош. Всеки знае себе си. Нямам за цел да го плюя, а да реша въпроса. Ами прави така от инати - иска да контролира ситуацията - черта от характера. Но все си мислях, че има начим да потърся правата на детето....кой защитава техните интереси и права да пътуват. Баща, баща, ама и детето човек. :-)



Тема Re: баща, който постоянно отказва декларация за пънови [re: любoпитнa]  
Автор вeceлyшka (novice)
Публикувано28.05.08 11:08



И аз навремето имах нужда от такава декларация, но бившият е точен, даде ми безсрочна, която не използвах много, тъй като дъщеря ми беше на 15 години.

Сега си мисля - не планирай екскурзия, но му кажи някаква фиктивна дата и планирай реална екскурзия едва като имаш декларацията му. Едно пътуване се планира и организира бързо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.