Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: не мога да се преглътна загубатанови [re: мaлъk нeyдaчниk]  
Автор:)))) (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 13:48



Ох приятелю - мноооого кофти момент - лошото е че не е само момент. Някъде бях чел, че според разните му статистики само смъртта на близък човек предизвиква по-голям стрес и срив, отколкото развода.
Ти си познаваш човека най-добре и ти трябва да си определиш реакцията и позицията.
Ако мислиш и искаш, че има някакъв шанс си заеми изчаквателна позиция, НО започни да се застраховаш.
Не мога/нямам правото да ти казвам какво да правиш - още повече, че моят така наречен брак се скапа преди да е почнал...
Аз бях на принцпа - къщата гори - да се спасява кото може, щото пожарната може и да не дойде - ако ме разбираш.
Когато моята "мила овца" ми заяви, че "тази вечер няма да се прибира", аз и казах "ок" правейки се на баламурник и 10 мин след като излезе аз вече бях при адвокат, за да обсъждам нещата.
Поизчаках 2-3 месеца гледайки и сеира /естествено че ужасно се тормозех, измъчвах и самозимъчвах през това време/ и подадох молба за развод. Естествено, че исках ако може да опитаме или нещо да се случи, но не спирах процедурите. Сега мога да ти кажа, че съм постъпил правилно /според мен/, дал съм шансОВЕ, но още оттогава съм почнал полека-лека да слагам край.
Сега не ми се налага да се занимавам с разводи тепърва, а и другото ми дело е почти към края си.
Междувременно направих така, че и една игла да не може да изнесе въпросната - то не че тя е донесла нещо, по скоро отнесе:), но това са дребни неща дето не заслужава да те занимавам с тях.
Ако всичко, което казваш е вярно просто приеми факта, че ти си инвестирал в нея и тя сега иска да бере плодове, иска друг живот, ново начало. Там далеч блестят светлинките на големия, мамещ град, а тя е в къща в гората.
Е тука наблизо има едно свлачище - те се го укрепват, ама то все се свлича.
Ми ако си я искаш такава и ще можеш после да я приемеш - остави я да иде до градО, а на нея може да не и хареса там и да си иска пак къщичката в гората.
Може би те терзаят мисли от рода "Аз толкова вложих, толкова жертвах, а сега какво?" Морално право нямала! Ми може и да няма, ама кой е казал, че живота е справедлив?!?
В една темичка с простотийки го написах:"живота е като бебешка дрешка - къс и наакан":)
Виж как ще се развият нещата, НО пак ти казах - опитай се да се позастраховаш, в никакъв случай не прави скандали и дивотии и сакън- не се депресирай повече от необходимото.
Има и една друга крилатичка фразичка "Дори и да си поел по правилния път ако седнеш ще те сгазят";)
Успех ти желая в предстоящите мъки!



Тема Re: не мога да се преглътна загубатанови [re: мaлъk нeyдaчниk]  
Автор Trendi ()
Публикувано24.04.08 13:59



Аз се развддох на 46 години и загубих абсолютно всичко. И за мене светът се беше сринал. Но нещата се промениха и сега отново живея. Разбрах, че човек е в състояние да понесе всякаква загуба. Но цената понякога е страшна.

Много късмет и здраве!



Клавиатурата пише каквото си иска. Аз само се опитвам да я управлявам

Тема Re: не мога да се преглътна загубатанови [re: Trendi]  
Автор:)))) (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 14:41



Тренди ще пооспамя малко темичката на човека и ще се съглася с тебе!
Ужасна е даже тая "цена". Но я плащат само тея дето чустват и имат достатъчно в себе си, за да страдат и да не мислят само за задниците си! Щото кат гледам как някой "дебилни същества" приемат някои неща, чак им се "възхищавам".

· Не съм се провалил. Открих 10,000 начина, които не вършат работа. --- Бенджамин Франклин





Тема Re: не мога да се преглътна загубатанови [re: Trendi]  
Автор мaлъk нeyдaчниk (непознат )
Публикувано24.04.08 15:13



Aко мога да обърна един крилат слоган на наш клубен съучастник, то бих казал:
аз никога не съм искал много и не успях да платя даже и ниската цена...



Тема Re: не мога да се преглътна загубатанови [re: мaлъk нeyдaчниk]  
Автор Beщицa;) (analyse)
Публикувано24.04.08 15:26



Така и така ще плащаш, поне да беше искал много.



На 44 си живял доста, но има още много пред теб. Ако умреш на 88, примерно, значи ти остават още САМО 44 години.

Как искаш да ги преживееш? Помисли си, представи си и го направи.

Знаеш ли, когато ти се струва, че губиш, просто не виждаш нещата в правилна перспектива.

Изваждам положителното от отрицателното.

Тема Re: не мога да се преглътна загубатанови [re: мaлъk нeyдaчниk]  
АвторПчeличka (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 15:29



Класически вариант, само че с разменени роли. Обикновено мъжът гради кариера за сметка на тази на жената, а после заминава с младо маце, което не го помни от предшефския му период.
Във вашия случай е обратното, ама от това едва ли ти става по-добре... На 44 живота е в разгара си. Но нямаш чак толкова много време, че да го губиш в депресии и спомени. Помисли и ти за себе си, може пък всичко това да е за добро.



Тема Re: не мога да се преглътна загубатанови [re: Пчeличka]  
АвторLalara (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 15:35



Знаеш ли като ти прочетох ника, ми стана неприятно... Имам чувството, че ти нещата ги залагаш с поведението си... Не може човек да се нарича "Малък неудачник"...Стегни се! Важното е да си здрав и нещата ще се оправят!



Тема Re: не мога да се преглътна загубатанови [re: мaлъk нeyдaчниk]  
Автор Beщицa;) (analyse)
Публикувано24.04.08 15:43



Ааа, и си смени Ник-а, с нещо по-оптимистично, напр.: "голям късметлия"

.

Една позната се разведе наскоро. Мъжът и не искаше развод, ама тя: не, та не. Сега казва, че е направила огромна услуга на бившия си мъж: той вече няма отговорности спрямо нея и детето и не харчи купища пари за тях.

Изваждам положителното от отрицателното.

Тема Re: не мога да се преглътна загубатанови [re: мaлъk нeyдaчниk]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано24.04.08 15:47



аз се разведох на 48 след повече от 18 години брак с две деца и прочие

търсиш съвет за сравнително ранен климакс и прочие простотий при половинката

бързо продавай всичко твое, ама бързо!!!
взимай адвокат, дори само за текущи съвети / аз смених трима за три години/

не се шашкай
работата е тотално загинала между вас
минимизирай загубите и последствията
............
ПП
знам, че женския клубен отбор ще ми наскача за тези съвети,
ама това е положението





Тема Нямам какво да добавя към съветите тинови [re: Orcad]  
Автор ASSASSlN† (специалист)
Публикувано24.04.08 16:09



"Минимизация на загубите"??? Отлично казано! И на материални и на душевни загуби...

Обичам курвите, но не и техните номера!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.