Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Как наказвате децата синови  
Автор Eva B. (рус-алка)
Публикувано11.04.08 20:29



Днес разговарях с канадец. Истински, не емигрант там, или поне семейството му е там повече от 200-300 години. И от дума на дума му казах как в България е нормално родителите да бият своите деца. Повече или по малко често, с повече или по малко, или никакви угризения.
Той не ми повярва.
И се зачудих, дали може и да е прав и децата вече да не се бият.
Затова петъчно, извинявам се, че ви развалям офтопния кеф, ви питам - има ли някой, който да може да каже, че никога не е бил детето си?
Някой, който никога не го е удрял?
За останалите, колко често го правите и при какви обстоятелства?
Чувствате ли се виновни или напротив, се гордеете, че сте поставили чевето на мястото му?

Мисля, че това е тема, по която можем спокойно и без срам да говорим. Ако удряте детето, значи одобрявате метода като успешно възспитателен, а след като го одобрявате, няма причина да се срамувате да говорим за него, нали?

Редактирано от anbra на 12.04.08 19:27.



Тема Re: Биете ли децата синови [re: Eva B.]  
Автор Taз (дявол уж)
Публикувано11.04.08 20:37



пусни това на канадеца. па ако знаеш англиийски и ти може се повеселиш от сърце



Сериозно - не БИЯТ децата си. Дисциплинират ги.



Тема Re: Биете ли децата синови [re: Eva B.]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано11.04.08 21:04



Не бия детето си!!!

Това е толкова безпомощен начин за един родител!Признавам,че понякога съм забелязвала,че децата които ги бият са по- дисциплинирани.Това обаче за мен е бомба със закъснител.А и без да разсъждавам много - това не ми е в стила....да бия,ужас



Тема Re: Биете ли децата синови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано11.04.08 21:04



Не съм съгласна, че в България е нормално родителят да си бие детето, аз нямам такива наблюдения върху родителите, които познавам.
Изцепки-всякакви, това може да е във всяка една държава.

Да, пошляпвала съм сина ми по дупето-много рядко, броени пъти-3-4 за четири години, но си го е заслужил всеки един от тях.


След това не е повторил нито едно от нещата, за които е бил наказван.
Преди да имам дете бих казала, че детето не бива да се шляпа, сега не съм толкова категорична, защото хлапетата понякога се пробват до къде могат да стигнат и ситуацията става безумна.
Пак повтарям-шляпвала съм го, което е различно от "бой", и той се е чуствал засегнат от самия жест, но от физическата сила.
Мен са ми удряли шамар веднъж, като бях на 11 или 12, баща ми, който никога не е удрял нито мен, нито брат ми. Този шамар го помня, и го бях заслужила 100%, след това ме беше ужасно срам от това, което бях казала. Пубертет.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Биете ли децата синови [re: Taз]  
Автор Eva B. (рус-алка)
Публикувано11.04.08 21:15



Изгледах го само до половината.
Съжалявам, не ми беше смешно.
Ако думата "дисциплинирам" вместо "бия" кара някой да спи по-спокойно, моля.



Тема Re: Биете ли децата синови [re: Eva B.]  
Автор LiiLa (член)
Публикувано11.04.08 21:17



И от дума на дума му казах как в България е нормално родителите да бият своите деца. Повече или по малко често, с повече или по малко, или никакви угризения.


Това твоят жизнен опит на родител ли е ? Или изводи от тежко детство?
Мен това обобщение ме обижда.



Тема Re: Биете ли децата синови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (рус-алка)
Публикувано11.04.08 21:20



Аз пък не познавам родители, които да НЕ бият децата си.
Вярно е, че повечето не са сред най-младото поколение родители днес, но фактът си остава.
Имам братовчедка на почти моята възраст (споменавала съм я тук), има вече почти 3 годишен син. Преди няколко дни си говорехме по скайпа и тя разказваше как малкият не искал да влиза да се къпе, и се наложило тя да го набие за да го вкара.
Само за сведение, винаги тя е била кротката, спокойната и умеренета от двете. И се питам, ако благ човек като нея бие детето си, какво ли правят неблагите, каквито са повечето?
Има и друг начин да се укроти дете, което изпробва границите н възможното. Повишаване на глас, наказание и т.н. Физическото насилие винаги е най-лесно и най обичаме да го оправдаваме с детето.



Тема Re: Биете ли децата синови [re: LiiLa]  
Автор Eva B. (рус-алка)
Публикувано11.04.08 21:22



Затова е и темата. Ако тук се съберат достатъчно хора, които кажат, че не бият децата си, с удоволствие ще се извиня. Наистина.
Но до този момент това са моите наблюдения върху български семейства с деца и изводите ми от детството. Съжалявам, ако моята истина те обижда. Но това не я прави по-малко вярна.



Тема Re: Биете ли децата синови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор Eva B. (рус-алка)
Публикувано11.04.08 21:23



Добре, след като явно се държи на разделението на глаголите "бия" и "удрям", да попитам така - удряла ли си някога детето си?



Тема Re: Еванови [re: Eva B.]  
Автор LiiLa (член)
Публикувано11.04.08 21:29



съжалявам за това, което си преживяла

.
Аз много обичам момиченцето си, дори си позволявам да се вслушвам в
съветите й.
В къщи много говорим и много се обичаме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.