Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови  
Авторпopeднaтa paзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 17:19



Здравейте на всички членове на клуба,преминаващи и прочие....
Не знам в какво време живеем,но то тотално свали маската на така нареченото обвързване на двама души-брак и запокити пак така наречените семейни ценности в кюшето...Аз се омъжих по любов много млада,за човек в който в крайна сметка в ежедневието не бях щастлива.И двамата може би допуснахме грешки и мойте като че ли бяха повече,защото ми се живееше още,не бях узряла за брак-в смисъл-работа,семейството-аз той и малката принцеса,семейните приятели и дотам.Този кръг не ми стигаше,задушавах се.Свободата ми липсваше.А нямах време за нея в тази цялата рутина.Постепенно и любовта изчезна.Стопи се без да забележа.И двамата живеехме нещастно,но не искахме да си го признаем.С годините се оказа,че разбиранията ни за живота тотално се разминават.Потърсихме уж по-добър живот в Англия,но там нещата окончателно се разбиха.Не съм много добър психолог,но когато човек е притиснат от стреса и лишенията негативните страни на характера му много ясно проличават.Безпаричието и недоимъка бяха основна причина за скандали.Той по природа е доста как да кажа-пестелив.Но в тези условия стана буквално маниак.Аз не можех да работя,разчитахме на неговата заплата.Чувствах се зависима и нищожна.После този проблем постепенно изчезна,но белезите от този тежък период никога не изчезнаха.
Аз изпаднах в много тежка депресия, не издържах и се прибрах в БГ.Той поиска да се разведем и аз приех,макар че ми беше мъчно за разбитата ми мечта за щастие с този човек и за най-хубавите ми години.Но съзнавах,че вече не го обичам и че единственото което ме свързва с него е дъщеря ми.Той ме обвини за всичко.Така май беше най-лесно,защото от страни погледнато той е идеалния семеен--много работещ,с кариера,не пие не ходи по жени и все пак....не се получи.На всичкото отгоре и го обичах в началото.Каза че нищо няма да ми даде.Така и стана.Сега плаща нищожна издръжка на детето и ми казва,че ако искам да я пратя при него където нищо няма да и липсва.
Ето как един брак се превръща в бойно поле.
А тези,които страдат са децата.
Защото заради моите грешки,той не полага нужните грижи за детето си.Нито му отделя средства,нито е край него да му дава внимание.А знам че го обича и не доумявам.
Живее с друга жена,сигурно и от нея ще има деца.Неговото щастие е на първи план в момента.
Не искам да го съдя,винаги съм оставяла хората да действат така както съвеста ги съветва.Но защо като приключат отношенията,родителите не могат да останат екип,да отгледат детето си заедно? Защо чрез него си опитват да си връщат за мои грешки? Като го попитам,защо постъпва така -отговора е стандартен--ако ти пратя повече пари,ще ги харчиш за себе.

Та в днешно време,мъжа си тръгва,а жената остава сама да си гледа децата,без подкрепа. Независимо от причината.В такова общество живеем.И това е масово.Безотговорни бащи,който правят семейство след семейство..ако не им харесва просто си хващат шапката,хвърлят смешната издръжка определена от съда и не им пука.

Но ако законодателството в БГ определи след приключване на брака една солидна издръжка за дете,нещата може би че са различни.
В моя случай аз исках той сам да покаже че е отговорен и грижовен баща,но уви....явно неговата бащинска любов е такава.Условна и зависима от мен.

Аз подкрепям раздялата на двама души,ако не могат да живеят повече заедно.Развода е наобходимост.Но не подкрепям това да се бяга от отговорност и от двете страни.Защото знам истории и за безотговорни майки.Нека децата не плащат за щастието на родителите си !!



Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор Taз (дявол уж)
Публикувано29.02.08 17:39



Живееше ти се викаш... И на моята така й се живееше... защо се жалваш тогава, и защо смяташ че съпругът ти няма право и той да живне?

Сега конкретно - ако българският съд е определил издръжката, то е много вероятно английският да не се съгласи с нея

Та ако имаш малко парици ти препорьчвам да пренесеш бойното поле в Англия.

Късмет



Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: Taз]  
Авторпopeднaтa paзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 18:26



Еми така беше :) младост,не пита-наистина рано се обвързах.Разбира се,има цялото право на света да бъде happy.Както и аз.Но аз не пренебрегвам детето си.Винаги тя е на първо място.А за него вече като не сме заедно,тя изостана на заден план,след неговото лично щастие.Никого не искам да съдя,както споменах вече..Аз мога да разчитам на себе си и да се грижа и за двете.Нали съм съвременна и силна :)Както съвестта му диктува.Просто ми е странно и непонятно,защото знам че я обича.Но грижи полага само ако е с него.А детето има нужда от двамата си родители еднакво през цялото време.Ако да речем детео е при него,аз ще му давам доста повече и няма да се съмнявам,че той я харчи за себе си.Как може един родител да ощети детето си? Нормален искам да кажа





Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Авторцвeтe (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 18:37



Миличка,
Кофти е когато любовта изчезне. А тя е била само от твоя страна. Защо ли.
Ами защото е така. Той по природа си е бил пестелив, ли. Не - бил е стиснат.
ЕЙ, там е била бедата. В различния начин на възпитание на Вас, двамата.
А един стиснат мъж може да ти стопи живота. Ще те храни, ама ще ти горчи.
Защото и куче се храни, нали. Зависимостта е страшно нещо. Добре, че си се прибрала. Добре, че си се развела.
Не давал пари за детето. Ами прати му го. Незнам на колко е годинки, детето, но поне за него да се грижи. Нали теб иска да нарани. Добре, де.
Да се грижи за детенцето. Да не те мисли. Какво не можеш да се справиш сама ли. Айде бе. Не го вярвам.
Обясняваш на детето си, че баща му иска да се грижи само за него, не и за теб, и го изпращаш.
Нали той това иска. Получава го.
Да си положи грижите, които трябва да положи. Там, все едно къде.
Какво те спира. Че детето ще е далеч от теб. Да - далече. Но не и накрая на
света, все пак. Дай му това, което иска, да го видим тогава-
Нали е стиснат. Нали само за детето. Даваш му го.
Да го видим тогава, ще се грижи ли, или само думите са такива.
Щото думи сметки не плащат. А детето има нужда от много работи.
Които струват пари. Щото с уста всеки може да прави велики работи.



Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор njakoya....tam ()
Публикувано29.02.08 18:38



И аз не мога да разбера тази логика,но за жалост е често срещана





Тема Re: Миличка,нови [re: цвeтe]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано29.02.08 18:44



авторката казва, че има възможност да се грижи сама за детето си. Тя се чуди единствено на моралната страна на въпроса, ако я разбирам добре. Защо да си прати детето някъде си, за да му доказва на бившия съпруг колко е трудно да се гледа дете ли? Ами то това дете да не е неодушевен предмет - пращаме го тук, пращаме го там, нали и то душа носи и има своите преживявания. Замисли се, заслужава ли и то да преживее стрес от повторно разместване в пространството? Да отиде да живее с чуждата жена, при положение, че майка му си го гледа и се грижи за него, защо?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: цвeтe]  
Автор njakoya....tam ()
Публикувано29.02.08 18:47



Ако му до даде,детето скорострелно ще бъде върнато





Тема Re: Миличка,нови [re: anbra]  
Автор njakoya....tam ()
Публикувано29.02.08 18:52



Често виждана ситуация е това.А отдалеч се и критикува лесно - я възпитанието куцало, я пари.....Много неприятно,че децата стават жертви на подобни неприятности

Явно наистина не се мисли за тях благородно от 2-те страни.



Тема Re: Стига клишета!нови [re: njakoya....tam]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано29.02.08 19:18



"Стават жертви"! А къде сме ние в това време, защо пък да не се пооблъскаме добавъчно с цел да не допуснем децата ни да са жертви? Вместо да се наддумваме и надцакваме с бащите им, не може ли да си направим изводите от кого какво може (или не може) да се чака и да се стегнем да си носим отговорностите? Без да дискутираме кой какъв е - след като лично за нас този въпрос е съвсем изяснен, а на никой друг не му влиза в работата ?



Тема Противоречиш синови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано29.02.08 19:42



Хайде - една малко по-друга гледна точка.

Това:
Та в днешно време,мъжа си тръгва,а жената остава сама да си гледа децата,без подкрепа. Независимо от причината.В такова общество живеем.И това е масово.Безотговорни бащи, който правят семейство след семейство..ако не им харесва просто си хващат шапката,хвърлят смешната издръжка определена от съда и не им пука.


Противоречи на това:
Сега плаща нищожна издръжка на детето и ми казва,че ако искам да я пратя при него където нищо няма да и липсва.


Излиза, че мъжа ти е готов да поеме пълната грижа за детето, но всъщност ти не искаш това. Ти се възползваш от привилегиите, които ти дава закона и в крайна сметка си направила избор, който е във вреда на детето. Постъпи като отговорен родител - прати детето да живее при баща си, щом това е по-добре за него, ти плащай "мизерната издъръжка" - да видим дали бащата ще използва същите обвинения по твой адрес.

Редактирано от koм на 29.02.08 19:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.