Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Стига клишета!нови [re: wasted_youth]  
Автор njakoya....tam ()
Публикувано29.02.08 19:44



Аз доколкото разбрах - жената се справя и си гледа детето.Просто споделя болката си.Доколкото знам доста майки си гледат сами децата и са над нещата.....като милостинята на татко





Тема Re: Защо линови [re: koм]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано29.02.08 19:56



това ми звучи малко като изнудване?
Където и да е, детето си е все дете на именно тези двама родители.
Бързам да поясня, че аз нямам никакъв подобен проблем и съответно се опитвам да бъда безпристрастна. Добавям, че го нямам, тъй като никога нито съм получавала, нито съм търсила издръжка от бащата на сина ми.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема детето кат аксесоар към "семействто"нови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
АвторNix (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 19:56



за съжаление при някой е точно така..
Няма ли вече семейство, няма ли вече жена..няма дете..

друга жена, друго дете -> друго семейство


за някой просто формата семейство е важна е не съдържанието



Тема Re: детето кат аксесоар към "семействто"нови [re: Nix]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано29.02.08 20:15



мммммммм, чудесно си го казал(а).

Не ми е хрумвало
Аксесоар, а? Ами да!!! За единия друга жена, друго дете, за другия родител (обикновено майката) - средство за манипулация. Мноооооого гадно!!!!



Децата са личности, хей, те не са движимо имущество, че да ги размотаваме насам - натам.

Бойлера, бойлера е мой



Тема Аз се опитвам да съм пристрастеннови [re: anbra]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано29.02.08 20:20



съвсем съзнателно в случая.
Ето как ми звучи на мен историята - жената се жени, мъжа и се трепе да работи, тя "стои депресирана"(на негова издръжка), накрая не издържа, връща се в България "да се наживее", и изведнъж осъзнава, че ще "живее" доста по-добре ако получава издръжка от Англия.


В цялата рази история - най-големия и капитал (разбира се) - е детето. Естествено - бащата също го разбира и затова и предлага да изпрати детето при него.



Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано29.02.08 20:25



Аз пък друго си мисля. Ние вменяваме нашите болки на децата си. Представяйки се постоянно за жертви на нечие безхаберие, ние им вменяваме също, че и те са жертви.

Това е положението. Всеки да си носи раницата в този живот. Няма какво да прехвърляме нашите товари на тях. Силите им, ще им трябват за техните.

А ако пък спрем да си задаваме тези философски въпроси, като твоят тук, знаеш ли, как ще ни олекнат раниците. Вместо постоянно да ровим в „торището” на този живот, по - добре да продължим нататък.


Та в днешно време,мъжа си тръгва,а жената остава сама да си гледа децата,без подкрепа.

Измислили сме си система за „наказания”. Те на нас така, ние пък не им даваме децата.....и така до края на света. Размахваме си децата, като знамена. Държим ги, като разменна монета.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Аз се опитвам да съм пристрастеннови [re: koм]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано29.02.08 20:29



Що така ти звучи, Ком?

Малко грубичко е. Ами тя не е ожела да работи, така казва. Може да има хиляди причини да не може да работи, а това често води до депресивни състояния.
А пък тя, депресията, си е заболяване. От тези, които малко хора са в състояние сами да се излекуват от него.
Върнала се е при познати и приятели (сигурно е нямала много там в Англия).

Моето предложение - два месеца събира касови бележки за покупките. Учебници, тетрадки за годината - голе - долу са ясни сумите. Дрешки - и там горе - долу е ясно. Представя, делят сумата на две (за нея и за детенце). Половината още на две - и едната половина я осигурява бащата.
Не е много точно, но приблизителна представа за разходите човека ще придобие и няма сигурно да се възпротиви да я плаща.





Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор Taз (дявол уж)
Публикувано29.02.08 20:30



Ох, за жалост е познато - асоциира детето с тебе. И прехвърля негативизма си към теб вьрху него. Не му се връзвай - неволно е.

Не се му се мяркай докато е с детето си. Това е време за тях двамата.



Тема Re: Защо линови [re: anbra]  
Автор Taз (дявол уж)
Публикувано29.02.08 20:36



Защо ли това ми звучи малко като изнудване?
Защото приемаш за даденост факта че майката е по-равноправният родител


Сега разбираш ли обвиненията ми към теб и Нети във феминизъм?



Тема Re: Ами не,нови [re: Taз]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано29.02.08 20:40



на нея са присъдени родителските права, очевидно. А защо - това може да прецени съдът - предполагам е било ясно, че бащата има по-добри финансови възможности. Бащата е приел това решение, не се казва поне, че го е оспорвал и се е доказвал като по-добър родител и сега изведнъж започва да извива ръце. Мисля, че не е почтено.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.