Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Леле-е-е, заболява ме главатанови [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.03.08 21:44



Татенцето че може да поработва няколко часа повече, за да увеличи доброволно издръжката на детето си при добро желание - може. Само че и той се цупи - очаквал е жена му да си остане при него, а тя си взела багажчето и хлапето и се прибрала. Не и издържали нервите, свършила и се любовта, случва се. Малката пак си плаща, защото вместо да живее в Англия с майка си и баща си и при друг стандарт, живее в Бг без татко и парите едва стигат. Мама е направила избора си вместо нея, сега претендира за жестове, които не и се полагат по право, а могат да бъдат единствено проява на благородство. Ами като липсва такова, липсва и толкоз! И по-лошо има: Малка издръжка, мизерни доходи, никакъв контакт и интерес към детето от страна на бащата; и ваканции в Англия и добро отношение на втората съпруга - през крив макарон!


Абе всеки си избира дали чашата му да е полупълна или полупразна.



Тема детски книжки и не самонови [re: wasted_youth]  
Авторпopeднaтa paзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 23:03



Ама разбира се



Някои хора много се плашат от думите,които са добро средство,с което човек изразява мислите си.А когато са повече в едно изречение,се предполага че мнението е изразено по подробно и детайлно--съответно и по-ясно.Но такива хора явно ги помързва да четат по-сложни мнения,или процесора им не обработва толква бързо така подадената инфо,ако въобще има капацитет за подобна обработка.Или просто си е зациклил на ниво "детски книжки"..
Затова ще синтезирам за неразбралите: аз съм жена,която има възможност сама да осигурява и отглежда детето си.Не тормозя и не манипулирам никой.Просто споделям,че бащинския дълг под формата на топли дрешки,пари за уроци и купища разходи не свършва с края на брака и не се проявявя само тогава когато детето е при съответния родител.И не се изчислява от съд,а идва от съвестта на даден човек.Но понеже в случая мен държат отговорна за края на съжителството,не съвсем без право както споменах,това рефлектира директно и върху детето. Според теб трябваше да живеем нещастно,но заедно 'семейно" за да може таткото да се грижи за детето си?

Че това ли е основната причина баща да се грижи за детето си--да живее с майката под един покрив???? Това ми звучи нелепо и глупаво и несъвременно.

Всички грижи са плод на любов.Ако той ще се грижи за детето си е,защото му пука как е облечено,какво яде,къде живее дори да е под опеката на майката.А не защото някой му е казал да го прави.
И не мога да си обясня,защо същите тези грижи да не ги полага живейки разделено и то много по-спокойно и добре,а изведнъж да му падне отговорността и той да поема разходите да речем за няколко дена от демицата в най-добрия случай.
Затова казвам-на запад хората са се погрижили,съда да определи МЕСЕЧНА издръжка,която наистина е опора на майката..а не като тук смешни пари,подигравка- аз и викам ДНЕВНА издръжка.Така там предпазват майките от недобросъвестни и безотговорни бащи и от бремето задължително да се претрепват САМИ от работа само и само да си отгледат децата.
Аз се разведох с екса в БГ а не в Англия по взаимно съгласие,защото не исках
да стане това,което ме обвиняват чели недочели във форума,да му взема парите за които той беше работили които много ценеше.И да види че не искам нищо за себе си.Но исках да продължава да се грижи за детето си както преди.Да обединим усилията си,може би разделени щяхме да сме по-добри родители за нея.Така си мислех тогава.Но уви--явно детето преди и детето сега за него има разлика.И той поставя грижите си на везна и почва да ги мери.А то винаги си остава неговото дете-и преди и сега и просто винаги с еднаквото количество грижи ,които са му необходимо от страна и на двамата му родители !
Моят екс не е безотговорен.Той обича дъщеря си и има постоянно контакт с нея.Аз не ги ограничавам по никакав начин.Говорят си за много неща,но нито веднъж не е попитал липсва ли й нещо,след като е реши да и отделя много минимална издръжка.Не се сеща.Средствата вече са му концентрирани да гради новия си живот и новото си щастие,а разходите си за няколко дена в Лондон ги дава като месечна издръжка на дъщеря си с чиста съвест и е убеден че е прав.Знае че по принцип се справям и имам хора около мен на които мога да разчитам.И е спокоен. Но така ли трябва да бъде?????
И толква ли е различна бащинската от майчината любов и бащинския от майчинския дълг на децата,които заедно са създали ! За едната няма условия,за другата има!



Тема Re: Мило момиче,нови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.03.08 23:35



Толкова дълги и обстоятелствени постинги си изписала, че за всеки е ясно като бял ден желанието ти сама себе си да убедиш, че си права. Надробила си попарката, сърбаш си я и не се тръшкаш публично за чуждата съвест. Пазиш твоята чиста и не ламтиш за такава "справедливост", каквато ти изнася. Това е животът.
Бива да обръщаш повече внимание на детските книжки - в тях се крие концентрирана мъдрост, а на теб точно тя ти убягва.
Издръжка от 80 лева е "дневна" за човек, на който му е много широко около врата. Като имаш достатъчно, не искай още от хора, на които ти самата нямаш какво да дадеш. Малката подробност в последното ми изречение е, че не говоря за пари. Understand?





Тема Re: и да се тръшкаш, и да не се))нови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано01.03.08 23:47



Това е положението Минке))/нищо лично!/
Какво ти се иска и как мислиш , че е редно да бъде е едно....действителността е друга!
Е, и аз съм се развеждала 2 пъти...по моя вина))/въпреки, че ми се е разминавало това да бъде официално обявявано в онзи документ))..."В името на ..."
И голямата щерка я дадох на баща и...станаха едни голями бъркочи навремето...както и да е! Момата вече е на 21г.
Сега съм омъжена отново и имам 5 годишна друга щерка...живота продължава!

Ама ти каквато си бърборана и се обясняваш, то и на твоя там навремето май му е писнало от дървената ти философия...еми не стават нещата, както считаш че е редно да бъдат)) Става това, което трябва да стане, щото си има нЕк'ва причина!/Справка-Мърфи/



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re: и да се тръшкаш, и да не се))нови [re: LlRA..]  
Автор njakoya....tam ()
Публикувано02.03.08 12:42



Ок....излиза,че при който е детето е н***** ли?Извинете ме за израза,но щом от едната страна няма интерес към детето.....го обира този,който го отглежда...Толкова е просто.Живота продължава,но според вас тук - явно го отнася майката...Е не,не мога да се съглася - и то при положение,че не искам нищо от екс - а.



Тема Re: и да се тръшкаш, и да не се))нови [re: njakoya....tam]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.03.08 13:45



При когото е детето при него са 90% от отговорностите! Факт!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re: и да се тръшкаш, и да не се))нови [re: LlRA..]  
Автор njakoya....tam ()
Публикувано02.03.08 13:48



Хеля,дойдохме си на думата.Досега само това исках да кажа.Също така,че не е съвсем правилно.....Но за мен е удоволствие!



Тема Re: и да се тръшкаш, и да не се))нови [re: njakoya....tam]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.03.08 13:53



Ами значи , просто не си била доразбрала предишни постове))...а правилно или не...даже няма смисъл да се мисли по въпроса, щото той е като оня - за яйцето и кокошката))

При който е детето да си го гледа, каквото дойде допълнително -добре дошло!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re: и да се тръшкаш, и да не се))нови [re: LlRA..]  
Автор njakoya....tam ()
Публикувано02.03.08 13:55



Когато едни хора се развеждали, жената питала как ще поделим вещите.Мъжът отвърнал:
За мен къщата и колата,а за теб детето и кучето!





Тема Re: Мило момиче,нови [re: Aлиca.]  
Авторпopeднaтa paзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 14:27



Ехехехе



.,.. всеки иска да му е широко около врата и доколкото ми е ясно обща цел на всички е да си осигурят по-добър живот,по един или друг начин. Аз не се различавам от околните- искам детето ми да има възможно най-добрия живот ,които ние-неговите родители можем да му осигурим.Защото ако сме искали да си веем байрака и да си живеем,нямаше да го създадем.След като сме създали детето,приоритет е неговото щастие...
И аз не говоря за пари,а за генералния егоизъм на бащите.Е не всички са такива.Познавам разведени бащи,който дават мило и драго за децата си,залъка си късат за тях.Но това вече си е до човека,а не до кантара на Темида.

А детските книжки се четат в детска възраст,за да може мъдростта,добротата,моралната им стойност да се вплете в характера на подрастващото дете и оформянето на личността.Защото тогава те правят силно впечетление и човек продължава да ги чете с интерес и като възрастен. Но я сега вземи детска книжка,която не си чела като малка и се опитай да я прелистиш.Надали ще потънеш в унес. Всяко нещо с времето си.Има си книги полезни и инетересни за всички възрасти,всеки етап от живота на човека. А детски книжки нон стоп чета,с дъщеря си .Обсъждаме героите,ситуациите,постъпките и т.н. Вадиме си поуки,рисуваме после.Но все пак благодаря за съвета




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.