Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: ariel$$]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано01.03.08 17:53



Не, извинявай!

Всъщност не знаех че си го казвала


но това е мой пропуск.

Но някак си, защото може би аз се поставям в ролята на първа съпруга, ми е обидно тока което си написала за тях. Хихикане, настройване на деца, нескончаеми финансови претенции - не са моето поведение.
За свободното време обаче - ами няма как - трябва да се съобразяваме - той с моето, аз с неговото. Въпреки, че май при нас не е точно така, а е: Когато мога ще си дойда. Т.е. аз съобразявам свободното си време с неговото и не се оплаквам. Не виждам причина да се оплаква и другата, въпреки че тя го прави. Ама се е хванала не с разведен, а с женен, с деца... Ами да е мислила...

Та затова малко остър сигурно ти се е видял постът ми.

Нищо лично



Тема Re: Леле-е-е, заболява ме главатанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.03.08 18:07



Гневна е. Звучи като разгневен на себе си човек, на който му е писнало да се самообвинява и да го обвиняват. Иска да докаже, че и други са виновни. Иска да бъде победител. Парите всъщност са много важни за нея, не по-малко, отколкото за бившия и мъж. Ако не бяха, нямаше да бъдат повод за недоволство и поставяне на тема по въпроса. Детето и родителските чувства всъщност са на заден план. По-скоро са знамето, под което се бие.
А може би просто и липсва обич. Това е поправимо. Все някой ден се случва, стига човек да загърби напълно лошото в миналото, да се отпусне и да се радва на това, което има.

Редактирано от Aлиca. на 01.03.08 18:14.



Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: lost witch]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.03.08 18:11



ДЕТЕТО веднъж създадено и родено трябва да бъде отглеждано. До една определена възраст то трябва да бъде издържано. Това е задължение на всеки родител. Така, както съм съгласна с това, така все пак ще ти рекна и как стоят нещата от другата страна. Доколкото разбрах, таткото в случая си плаща издръжката, ама момата иска по-висока издръжка, щото той имал по-високи възможности. Да, ама той пък вече си има друго семейство. Ако погледнем чисто икономически и оная новата мома си е направила сметката, че се жени за човек с еди какви си доходи, който плаща еди каква си издръжка и остатъкът, заедно с нейните доходи, ще им е достатъчен да живеят без финансови проблеми. Е, сега тази мама иска да им създаде финансови проблеми, а оттам и последващите ги. Ами, не става или поне не трябва да става.

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!


Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано01.03.08 19:06



Знаеш ли, много ми се иска да вярвам, че чак такива прагматични мисли не е имала ОНАЯ мома. За доброто на таткото, де.

А по принцип за издръжката - дали има или няма друго семейство не би трябвало да има значение.
Като погледнем, изключвайки емоцията - съда е присъдил такава издръжка. И той си я плаща. Тя обаче иска по-голяма, ами така го разбира жената. Аз лично, не бих искала, но това си е моят проблем, че никога нищо не искам. Чакам някой да се сети да предложи. хихихихи

И сега тази мама иска да им създаде финансови проблеми - ами дали и детето няма финансови проблеми?



Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: lost witch]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.03.08 19:23



Ако написаното тук е истина, детето няма финансови проблеми, защото майка му печели достатъчно.

А ако майката не може да го гледа, таткото е готов да го прави, така че...
Примерът за това какво си мисли новата жена беше опростен максимално и затова звучи зле, но истината е, че когато хората се събират да живеят заедно, нормално е да си направят И тази сметка.

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!

Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано01.03.08 19:35



Мен ако питаш, ако майката печелеше достатъчно нямаше да има претенции.

Я се замисли, ако ти е широко около врата дали би желала да си създаваш неприятности и да се караш с бившия (щото тя пише, че прави скандали).

Освен ако тази женичка си е по принцип гледаща в купичката на другите - бивш съпруг, колега на съседното бюро, приятели и т.н.

Друг е въпроса за моралата страна на въпроса.
Някак при един развод често се приема за даденост, че децата остават на родителя, който ги отглежда. И те са негови деца. И другия само "помага". Какво значи помага????? Помагат бабите, приятелите, но другия родител да помага...... това не ми е ясно на мен.



Тема Re: Леле-е-е, заболява ме главатанови [re: Aлиca.]  
АвторLlRA.. (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 19:36



Свикнал поп на боб...свършил се боба , отучил се попа!



Наистина девойката я разбирам, ама .... - това е положението! Хич не трябва да го мисли повече какво било, пък какво можело...и т.н. Дори няма смисъл и от идеята да предпази някой...всеки сам трябва да си мине по пътя!

Отново приказката: "Предполагам, предпочитам, а то представи си!" - доказа верността си))

Следващият път ще е по-успешен!



Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: lost witch]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.03.08 19:44



Виж, има и нещо друго. Аз и преди съм пускала тема за това. Често бившите не искат да разберат, че това вече не са техните половинки и се дразнят от новите, просто от ревност. Значи, не ща кокала, ама и на друга не го давам. Мога да го разбера в случаите, когато новите са причина за развода, но иначе- не. Та е напълно възможно мамата да си има пари и пак да се нерви.

Не говоря наизуст, ама не ми се дават примери.
Колкото до помагането, нормално е. Не може родителят, който не е при детето да се грижи равностойно на другия. Практически не е възможно и ако той опита да го направи, животът му ще стане неизмеримо по-сложен.
Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 01.03.08 19:48.



Тема Re: Брака- в крайна сметка икономическо обвързваненови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано01.03.08 20:07



Аз вярно че от скоро сравнително чета тук, но ... защо нито един тук не риве

, че само да помага при отглеждането на детето? Че няма възможност да се грижи за него?

Равностойно няма. Дори и да са заедно не може да има равностойност, няма как да се мери кой какво направил....



Тема Аминови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано01.03.08 21:39



на мен нещо ми се губи спомен, да съм ти искала обяснения


Но щом си се постарала, защо пък да не г прочета?

Carpe diem! Volente deo!



Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.