Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Neu Schwansteinнови [re: LlRA..]  
Авторпopeднaтa paзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 12:30



Любимия ми

На вънщен вид го докарва,вътре не е нищо особено.А от кулите,избирам да живея в моята собствена,а не в кулата на някой друг...Всеки си има кула в този живот и на всеки прозореца му показва различна гледка.Мога да надникна през нечий друг прозорец евентуално и ако ми хареса да остана там за по-кратко или по-продължително време Но моята кула ще си остане,това което ме прави онова което съм........





Тема Re: Не се чувствам жертва...нови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор Delichon (крилата)
Публикувано01.03.08 12:33



Аз не отричам казаното от теб, просто Цветето си е измислила нещо, което го няма в твоя постинг - това имах предвид.
В клуба има някаква тенденция когато се оплаче жена, повечето жени да й съчувстват автоматично, а когато се оплаче мъж - повечето мъже веднага са готови да заемат неговата позиция. Това често опорочава дискусиите, смятам, че е добре да сме по-обективни.

Разбирам горчивината ти, но ако все пак успяваш да издържаш детето си без помощта на бащата, не си чопли излишно раните. За самото дете е по-добре майка му да гледа по-ведро на нещата. Пък помисли и ти за себе си, така както постъпва бившият ти мъж.



Тема Ооо, да !нови [re: koм]  
Авторпopeднaтa paзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 13:15



Веднага мога да ти кажа неговата версия : "Аз си съдрах г.. за нея,да и осигуря дом,прехрана,по-добър живот.Претрепвах се от работа.А тя ме предаде-мен и доверието ми.Срути мечтите ми.Какво толква искаше от мен? Не можах да разбера.Аз съм добрия,тя лошата-аз градих нещо,тя го разруши.Сега нека види добре ли ще и е сама да се блъска и сама да си осигурява бъдещето." Така представени нещата са лесно смилаеми за околните и имаше конкретен повод да бъда сочена с пръст.А той получава потупване по рамото и състрадателен поглед--не се отчайвай пич,ще си намериш друга.А тя мани я от какво има нужда,ще си го получи,като не те е оценила навреме.

Но искам да ТИ кажа,че това от което имах нужда е САМО мъжа си-да говоря с него,да му споделям,той да се радва с мен на моя свят аз на неговия,да имаме ВРЪЗКАТА която в началото имахме а някъде по пътя,от амбиция и алчност се изгубихме поради липса навреме.Л И П С А НА ВРЕМЕ-- за двамата.Най-страшното е че никога не се усеща кога и как точно се къса нишката.В един момент вече говорихме на различни езици и лека полека се отдалечихме и в крайна сметка се случи това което се случи.
Може би бях много млада и неподготвена за суровата действителност на брака-това,че от работа,проблеми и ангажименти човек забравя,че всъщност най-важното е човека до него и го пропуска в борбата за оцеляване и себереализиране,тогава когато наистина има нужда от теб.Аз имах много големи очаквания за съвместен живот с човек,който ми беше по сърце.Но те не се оправдаха.Съвместното ни съжителство ме докара в крайна сметка в състояние на БОЛЕСТ. С някоя друга,с мироглед като неговия може би ще е щастлив и аз искрено му го пожелавам.И не му броя парите,както казваш. Просто искам заедно да поделяме грижите за детето.А и да даде повече какво от това.Аз,другата,третата--ние сме чужди,днес ни има утре ни няма,но децата са това което остават и винаги ще бъдат свързани с него.Да е жив и здрав да може да се грижи за повече деца.Но да не ощетява едните за сметка на личното си щастие и то от най-низките причини: да накажеш някой който е толкова виновен за разпада,колкото си и ти дефакто. И който е майка на детето ти.Единственото ми желание е- да не забравя,че това дете за което уж правеше всичко има нужда от него през цялото време в годината,а не само в месеците в които той е свободен да я гледа.Но той не го осъзнава.Счита че и детето трябва да е част от изкупването на вината и болката която не съм искала,но му причиних.А болка от истина най-боли.......



Тема Брак-такъв какъвто исках да бъденови [re: ariel$$]  
Авторпopeднaтa paзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 14:12



Здравей

Сигурно не си прочела останалите ми мнения и затова някои неща не са ти се ясни.Хвърли им един поглед ако те интересува.Много неща ми изкристализираха с годините и сега знам,какво се възприема генерално за брак.

За мен той беше друго,той беше символ на мечтите ми,съхраняваше вярата ми,че зад вратите на дома си човек може наистина да е защитен,ако ще и цялата помия на света да се изсипе върху главата му.Да има подкрепа поне на един,той да му вярва и го разбира и въпреки че не е съвършен да чува думите: ти си специален човек,аз вярвам в теб и нас. За него се оказа че е различно възприятието за брак: за него беше достатъчно да изкарва пари( макар че казах,не е от най-дащните дори когато бяхме заедно ),да не хойка,пуши,пие за да си мисли,че е изпълнил задълженията си към мен и аз да съм доволна. Друго- не ми уважаваше личната свобода и беше много ревнив.Ревнуваше дори от моментите на радости,които аз имах без него с думите че докато аз съм си гледала удоволствието,той работел.А аз когато той имаше такива моменти и обстоятелствата бяха такива,че не мога да ги споделя с него,съм се радвала за него.Това че се е откъснал и разпуснал.А на мен нон стоп ми се търсеше сметка и обяснение.Просто си беше такъв,такъв характер и нрав и възпитание ако щете.Два тотално различни мирогледа,които в крайна сметка разделиха пътищата си.Той прекарваше всичко през собствената си призма и не се стараеше да прояви разбиране.И докато вървеше по пътя си, по който всеки мъж върви-с жена до себе си..моето професионално развитие изостана доста.Именно за да мога да съм до него и да му помагам да се реализира и справя със самотата и стреса.И ако не бях до него в много ситуации да му дам подкрепата си,той надали щеше да се справи.Така че не ме обвинявай в безотговорност,защото аз съм направила много за него и за семейството.Но в един момент мен нямаше кой да ме зарежда с енергия,бях като изтощена батерия без зарядно.Той беше изгубил способността си да изпълнява тази функция вече.А и аз в състоянието което бях изпаднала вечв,не бях полезна на никого.И поех по единствения възможен път-- на раздялата.Вече си бяхме изпели песента,нито аз можех да му дам нещо вече,нито той на мен. Ето ти реалност,за която всички говорите.

И това което пиша е истина ,не е пиеса.Реална житейска ситуация.Нямам обвинителен тон,само разсъждавам защо се получи така и може би ще помогна на други двойки в подобно положение да се разберат по-добре и да не сипят обвинения един срещу друг,а доколкото могат да запзят уважение и да си помагат взаимно с отглеждането на поколението си.
Не роня сълзи,справям се макар че не ми е лесно и гордо отбелязвам факта,че съм от тези които все пак се справят.Но някои жени няма да успеят.И оставят лели,баби да се грижат за децата им.За тях просто е непосилно без опората на мъжа.Ти сама си отгледала племенниците си,както сама каза.Не искам да съдя майката.Не ми е работа,но факта е факт.
И както казах,в гена на истинската майка е заложено да брани интересите на детето си,аз това правя-- майчината любов е най-голямата движеща сила.Хипотетично и с 20 настоящи ще се боря,само ако видя че заради тях детето ми не получава полагаемото от родния му баща.

Не те упреквам,че не искаш да се обвържеш с разведен,това е твое право.Но все пак си зависи от човека,има бивши и бивши. Аз не му се бъркам в живота и не го управлявам от разстояние.Не му държа сметка и ми е най-лесно да му пратя малката,пък той сам да намери начин да се справя.Както на теб са ти зарязали племенниците.Просто не е това решението за доброто на самите деца,които в крайна сметка имат нужда от майчински грижи.Това обаче не освобождава бащата от неговия дял в отглеждането.Поне този,който се бие в гърдите и казва че е отговорен.



Тема Ми само ето това....нови [re: koм]  
Авторпoпpeднaтa paзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 14:31



възпитанието и манталитета

те не гледат да направят човека до себе си happy,а чрез него те да са happy

,само това.........



Тема ком комнови [re: koм]  
Авторпopeднaтa paзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 14:38



Я чети отговора ми към ариел$$ ,че почваш да ме ядосваш

надявам се от много практикуване на английски не си забравил българския.....



Тема Re: Брак-такъв какъвто исках да бъденови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.03.08 15:09



Здравей,
проследих цялата тема, не споделям мирогледа ти изцяло, особено сегашното ти отношение към бившия съпруг. Прекалено пристрастно и обвинително звучиш. Търсенето на сметка от другия за това, че е такъв, какъвто е и се разминавате в разбиранията си не е най-добрия житейски урок, който можеш да преподадеш на дъщеря си.

И както казах,в гена на истинската майка е заложено да брани интересите на детето си,аз това правя-- майчината любов е най-голямата движеща сила.Хипотетично и с 20 настоящи ще се боря,само ако видя че заради тях детето ми не получава полагаемото от родния му баща.

В гена на истинската майка е заложено да брани живота и здравето на детето си, дори и с цената на своя собствен живот. Да го дарява с любов и да го учи на любов, а не на отстояване на интереси. Бъркаш собствените си интереси с тези на детето в случая. Само че в действителност те не се припокриват.
Съжалявам, но ми звучиш повече меркантилно, амбициозно и по-малко майчински. Не можеш да изискваш обич, внимание и пари със силови методи - в случая чрез психологически натиск. Това е бумеранг, който ще се върне към дъщеря ти. Ако отпуснеш малко хватката, ако се откажеш се от войната, която водиш, наградата ще дойде някой ден, може би и от най-неочаквано място и ще ти донесе по-голяма радост в сравнение с това, което може да ти даде едно спечелено сражение.

Честита Баба Марта!



Тема Леле-е-е, заболява ме главатанови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.03.08 16:25



от мислене и пак не мога да разбера какво искаш. Мисли просто бе, жена. Не сте си паснали с твоя, хубаво, ама това и от теб е зависило. Младостта няма общо. И аз съм е оженила на 19, пък такива сложни проблеми не съм имала.

Живей си живота сега и стига го мисли него. Щом не си опряла до парите му, какъв ти е поблемът?

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!

Тема Защото такъв е животътнови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.03.08 17:01



Няма как да се отделиш от един човек и да искаш да си свързан с него. Това важи и за децата. Ако не си с някого всеки ден, леко полеко се отдалечаваш от него. Това трябва да се мисли преди развода, а не след него.
Развеждаш се с някого, искаш детето да е при теб, ами трябва да си приемеш последствията.

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!


Тема Re: Брак-такъв какъвто исках да бъденови [re: пopeднaтa paзвeдeнa]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано01.03.08 17:48



Това твое предълго слово доста грозно ми се стори!

Думи, думи... Винаги съм смятала, че нещо намирисващо се крие в прекалено пространните и обстойни излияния!

Прекалено много разсъждаваш не за детето си и с нагласата, която очевидно априори имаш, ще постигнеш само истерични скандали и раздори, но не и това, което искаш. А какво всъщност искаш е прозрачно - да тормозиш бившия, като триумфално му размахваш детето. Размахваш и натякваш!

"Това обаче не освобождава бащата от неговия дял в отглеждането. " - А отглеждането от дялове ли се състои, не го знаех това?!

"Хипотетично и с 20 настоящи ще се боря..." - това, мила, са жалки истории!

..."заради тях детето ми не получава полагаемото от родния му баща"
- Полагаемото? Кой го определя - ти, естествено?

Знаеш ли, чети детски приказки, поучителни са. Та дано нещо ти влезе в главата нещастна...




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.