Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Каква е статистиката в БГнови  
Автор hose (dao)
Публикувано25.02.08 16:59



рових насам натам - в световен план е 50% разводи - чак се стреснах!!!
това означава че половината бракове не оцеляват - което е доста плашещо...
или поне мен ме свари неподготвен
някои сайтове казват - не бе не е толкова, спокойно - само 41% била... което... да ме прощават си е същото почти

не можах да намеря достоверна статистика за нашата страна обаче
някой знае ли повече?

а се разрових защото разработвам една тема, за която ми трябваха и проценти за пластични операции и т.н.... а и тези дни една позната сподели че се развежда и ходи в съда - каза цитирам - все едно ще ми режат нещо - от което чак мен ме заболя... и не ми беше удобно да разпитвам и се рових да видя каква е процедурата...
абе... живот...



Тема Според тази статистика в Бг за 1997 годинанови [re: hose]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано25.02.08 17:17



на 34772 сключени брака е имало 9368 развода. Според моята математика това прави 27% от браковете в Бг се разтрогват.

Какво е това "Брачност 4,2‰" и "Бракоразводност 1,1‰" така и не можах да проумея.

Тъъъй, това е за 1997. Не можах нищо друго да открия. Много съм ровил - не мога да открия и това си е.

Сега, през 2007, процентите ще са много повече. А, ако за "развод" приемем и раздялата на двама конкубинатстващи дълго време - като нищо 50% ще ги достигнем. За съжаление.

На твойта приятелка й кажи да дойде в този клуб, да си излее анонимно мъката - ще й олекне, вярвай ми. Ще й обясним набързо, че няма нищо уникално в случая й и ще й дадем акъл какво да прави, та да потроши по-малко нерви.



Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".

Тема Re: Каква е статистиката в БГнови [re: hose]  
АвторOrcad (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 17:33



пише се Jose
и пак не е съвсем вярно, в зависимост от провинцията, еле па Mexico


таа
за разводите
повече от 75 проца са
ама не ги казват



Тема Re: Каква е статистиката в БГнови [re: Orcad]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано25.02.08 17:45



ти пък, и hose се пише, обаче .... малко тъпо - маркуч, хихихи





Тема Опааа, сетих се за журналиста Иван Панчев,нови [re: hose]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано25.02.08 17:46



когото натирихме през 2005. Искаше човека да прави нещо на тема разводи. Заедно с нас. Но ние му показахме среден пръст.

Изпъдихме го като мръсно улично псе.

Влез в някоя читалня и поискай

Вестник "Телеграф" от 27. октомври 2005.

На страница 5-та ще намериш по-пресни данни. За 2004 разводите в Бг са били 14 669. Б'или сме рекорда от 1985. Да, ама колко са бил'и сключените бракове тогава и колко - сега???

Има и статистика за причините за разводите. (Интересно, аз не мога да се открия в тази класация. )

Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".

Тема Re: Опааа, сетих се за журналиста Иван Панчев,нови [re: ASSASSlN]  
Автор livewire (жена)
Публикувано25.02.08 17:49



5. Брачност и бракоразводност
Сключените бракове през годината са 32 773, които са със 728 по-малко от предходната година. От тях 79.8% са осъществени от населението в градовете. В селата са сключени 6 614 брака.
През 2006 г. броят на регистрираните бракоразводи е 14 828 и той е близък до този през 2005 г. (14 676). По-голямата част от тях (12 144 бракоразводи) се отнасят за градовете. Половината (52%) от разводите в България през 2006 г. са по взаимно съгласие, 26% са поради несходство в характерите, а за 10% от тях причината е фактическата раздяла.


Цит:





Тема Re: Според тази статистика в Бг за 1997 годинанови [re: ASSASSlN]  
Автор livewire (жена)
Публикувано25.02.08 17:50



Коефициентът за брачност (b) показва броя на сключените бракове на 1 000 души от населението. Изчислява се (в промили) като отношение на броя на сключените бракове (B) през годината и средногодишния брой на населението () през същата година.
Коефициентът за бракоразводност (p) показва броя на разводите на 1 000 души от населението. Изчислява се (в промили) като отношение на броя на разводите през годината и средногодишнния брой на населението () през същата година.


Цит по:





Тема А, ето нещо от нашия прашасал архив.нови [re: hose]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано25.02.08 17:54





Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".

Тема Да, де, да, неточно съм се изразилнови [re: livewire]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано25.02.08 18:00



Знам как се смята, ама за какъв чеп са тези промили, защо ги изчисляват и на кого са потребни???

Пеленачета, ученици, старци - всичко в един кюп. Нищо не ми говорят тези промили. На теб?

Ти да не си от НСИ ?

Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".


Тема Re: Да, де, да, неточно съм се изразилнови [re: ASSASSlN]  
Автор livewire (жена)
Публикувано25.02.08 18:10



Не, но ми се налага да се занимавам със статистически данни. Професионално, естествено, опазил ме господ за удоволствие

.

Необходими са за много неща - за различни социални програми, за прогнозиране на тенденции и тн., и тн. Искат ги и от международни организации, Евростат, организации за развитие и пр. Бюджетът на НСИ е доста голям впрочем.
Иначе - на нас - като обикновени хора- не ни трябват изобщо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.