Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Каква е статистиката в БГ  
Автор hose (dao)
Публикувано25.02.08 16:59



рових насам натам - в световен план е 50% разводи - чак се стреснах!!!
това означава че половината бракове не оцеляват - което е доста плашещо...
или поне мен ме свари неподготвен
някои сайтове казват - не бе не е толкова, спокойно - само 41% била... което... да ме прощават си е същото почти

не можах да намеря достоверна статистика за нашата страна обаче
някой знае ли повече?

а се разрових защото разработвам една тема, за която ми трябваха и проценти за пластични операции и т.н.... а и тези дни една позната сподели че се развежда и ходи в съда - каза цитирам - все едно ще ми режат нещо - от което чак мен ме заболя... и не ми беше удобно да разпитвам и се рових да видя каква е процедурата...
абе... живот...



Тема Според тази статистика в Бг за 1997 годинанови [re: hose]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано25.02.08 17:17



на 34772 сключени брака е имало 9368 развода. Според моята математика това прави 27% от браковете в Бг се разтрогват.

Какво е това "Брачност 4,2‰" и "Бракоразводност 1,1‰" така и не можах да проумея.

Тъъъй, това е за 1997. Не можах нищо друго да открия. Много съм ровил - не мога да открия и това си е.

Сега, през 2007, процентите ще са много повече. А, ако за "развод" приемем и раздялата на двама конкубинатстващи дълго време - като нищо 50% ще ги достигнем. За съжаление.

На твойта приятелка й кажи да дойде в този клуб, да си излее анонимно мъката - ще й олекне, вярвай ми. Ще й обясним набързо, че няма нищо уникално в случая й и ще й дадем акъл какво да прави, та да потроши по-малко нерви.



Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".

Тема Re: Каква е статистиката в БГнови [re: hose]  
АвторOrcad (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 17:33



пише се Jose
и пак не е съвсем вярно, в зависимост от провинцията, еле па Mexico


таа
за разводите
повече от 75 проца са
ама не ги казват



Тема Re: Каква е статистиката в БГнови [re: Orcad]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано25.02.08 17:45



ти пък, и hose се пише, обаче .... малко тъпо - маркуч, хихихи





Тема Опааа, сетих се за журналиста Иван Панчев,нови [re: hose]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано25.02.08 17:46



когото натирихме през 2005. Искаше човека да прави нещо на тема разводи. Заедно с нас. Но ние му показахме среден пръст.

Изпъдихме го като мръсно улично псе.

Влез в някоя читалня и поискай

Вестник "Телеграф" от 27. октомври 2005.

На страница 5-та ще намериш по-пресни данни. За 2004 разводите в Бг са били 14 669. Б'или сме рекорда от 1985. Да, ама колко са бил'и сключените бракове тогава и колко - сега???

Има и статистика за причините за разводите. (Интересно, аз не мога да се открия в тази класация. )

Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".

Тема Re: Опааа, сетих се за журналиста Иван Панчев,нови [re: ASSASSlN]  
Автор livewire (жена)
Публикувано25.02.08 17:49



5. Брачност и бракоразводност
Сключените бракове през годината са 32 773, които са със 728 по-малко от предходната година. От тях 79.8% са осъществени от населението в градовете. В селата са сключени 6 614 брака.
През 2006 г. броят на регистрираните бракоразводи е 14 828 и той е близък до този през 2005 г. (14 676). По-голямата част от тях (12 144 бракоразводи) се отнасят за градовете. Половината (52%) от разводите в България през 2006 г. са по взаимно съгласие, 26% са поради несходство в характерите, а за 10% от тях причината е фактическата раздяла.


Цит:





Тема Re: Според тази статистика в Бг за 1997 годинанови [re: ASSASSlN]  
Автор livewire (жена)
Публикувано25.02.08 17:50



Коефициентът за брачност (b) показва броя на сключените бракове на 1 000 души от населението. Изчислява се (в промили) като отношение на броя на сключените бракове (B) през годината и средногодишния брой на населението () през същата година.
Коефициентът за бракоразводност (p) показва броя на разводите на 1 000 души от населението. Изчислява се (в промили) като отношение на броя на разводите през годината и средногодишнния брой на населението () през същата година.


Цит по:





Тема А, ето нещо от нашия прашасал архив.нови [re: hose]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано25.02.08 17:54





Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".

Тема Да, де, да, неточно съм се изразилнови [re: livewire]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано25.02.08 18:00



Знам как се смята, ама за какъв чеп са тези промили, защо ги изчисляват и на кого са потребни???

Пеленачета, ученици, старци - всичко в един кюп. Нищо не ми говорят тези промили. На теб?

Ти да не си от НСИ ?

Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".


Тема Re: Да, де, да, неточно съм се изразилнови [re: ASSASSlN]  
Автор livewire (жена)
Публикувано25.02.08 18:10



Не, но ми се налага да се занимавам със статистически данни. Професионално, естествено, опазил ме господ за удоволствие

.

Необходими са за много неща - за различни социални програми, за прогнозиране на тенденции и тн., и тн. Искат ги и от международни организации, Евростат, организации за развитие и пр. Бюджетът на НСИ е доста голям впрочем.
Иначе - на нас - като обикновени хора- не ни трябват изобщо.



Тема Да, бре, миличка! Знам за какво служи статистикатанови [re: livewire]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано25.02.08 18:17



Ама, когато се женех защо никой не ми обясни какво е това бракоразводност, а? Що никой не ми даде данните от предходната година - въпросната рекордна 1985 ? А? Що никой не ми даде прогнозни данни?



Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".

Тема Re: Да, бре, миличка! Знам за какво служи статистикатанови [re: ASSASSlN]  
Автор livewire (жена)
Публикувано25.02.08 18:25



Е и? И ако ти бяха казали, нямаше да се ожениш ли, що ли? Или после - нямаше да се разведеш ли? Нали затова писах, че това са данни, които обикновения човек, в обикновените случаи не го касаят.



Тема Re: Да, бре, миличка! Знам за какво служи статистикатанови [re: livewire]  
Автор dreadx (член)
Публикувано25.02.08 19:48



Ами да - при наличието на данни за такъв висок риск можеше да си помисли и въобще да не се жени.. ;)



Тема Re: Според тази статистика в Бг за 1997 годинанови [re: ASSASSlN]  
Автор hose (dao)
Публикувано25.02.08 20:04



не ми е удобно да и казвам да пише тук
дам.......



Тема Re: Каква е статистиката в БГнови [re: hose]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано25.02.08 20:35



За справка 2006 г. - НСИ

5. Брачност и бракоразводност
Сключените бракове през годината са 32 773, които са със 728 по-малко от предходната година. От тях 79.8% са осъществени от населението в градовете. В селата са сключени 6 614 брака.

През 2006 г. броят на регистрираните бракоразводи е 14 828 и той е близък до този през 2005 г. (14 676). По-голямата част от тях (12 144 бракоразводи) се отнасят за градовете. Половината (52%) от разводите в България през 2006 г. са по взаимно съгласие, 26% са поради несходство в характерите, а за 10% от тях причината е фактическата раздяла.



Тема Re: Каква е статистиката в БГнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор hose (dao)
Публикувано26.02.08 10:38



което си е близо 50%...





Тема Пак не си ме разбраланови [re: livewire]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано26.02.08 13:08



Казах: "...когато се женех..." Т.е. - щях да се оженя, но поне малко щях да се замисля ЗАЩО се стига до разводи и то - толкова много.

Може би... Може би мнооого отдавна щях да стана главен специалист-дървен философ по темата "Семейство, развод и още нещо", а не на дърти години да защитавам дисертация.



Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".

Тема Re: Пак не си ме разбраланови [re: ASSASSlN]  
Автор livewire (жена)
Публикувано26.02.08 13:36



Ами...нали като се жени човек, мрънкат там нещо ..длъжностните лица от общината или каквито и да са там /един път съм се омъжвала и два- три пъти сме ставали кръстници, в различни градове - все едно и също /.
Та може да им предложим да мрънкат поне за разводите- да представят статистика - в промили и други такива.



Тема А, може и изпит да им провеждаменови [re: livewire]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано26.02.08 13:47



В закованата тема има цитирана литература по въпроса за семейните конфликти. Докато не покажат отлични знания по тематиката, младоженците няма да ги пускаме да излязат от ритуалната зала.

Във всеки град клуба ни има представители - те ще са председатели на изпитните комисии.

Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".


Тема Re: А, може и изпит да им провеждаменови [re: ASSASSlN]  
Автор hose (dao)
Публикувано26.02.08 14:36



наскоро гледах филм по темата - за един луд свещенник който подлагаше на тест бъдещите младоженци - като цяло беше тъп филма...

но ако имаше такива условия - тоя брак става тоя не... щеше да е лесно...



Тема Re: Каква е статистиката в БГнови [re: hose]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано26.02.08 15:01



.................ами като се върви срещу природата ,така ще е , не може един мъж да бъде само с една жена и обратното,че и с брак..........времената се менят, налагат се промени ,това е показател че нещо куца,че бракът вече е остаряла форма на битовизъм



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Изповядваш полигамия линови [re: Джoaннa]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано26.02.08 16:35



?

Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".


Тема Кое му е плашещото?нови [re: hose]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.02.08 16:46



Погледни го откъм оптимистичната страна- половината оцеляват.

Като се има предвид полигамната човешка природа, това си е повод за черпня.

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!

Тема Re: Каква е статистиката в БГнови [re: Джoaннa]  
Автор njakoya....tam ()
Публикувано26.02.08 17:58



Може!!!Имам познати на които искрено се възхищавам.Всичко е нагласа!!!



Тема Re: Кое му е плашещото?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор hose (dao)
Публикувано26.02.08 23:26



не знам аз ли нещо не съм в час... вие ли...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.