Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Екзистенц-минимумнови  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано29.01.08 15:11



Тъй, като Търсиистината пак успя да ме докара до 180/140 кръвно налягане, искам да направя една бърза блиц анкета.

Абстрахирайте се от финансовите си възможности и от това какво искаме за нашите деца.

Въпроса е:
С колко пари (екзистенц-минимум) на ден трябва да разполага един тинейджър, навършил своите 16 години оня ден (спомняте си, почерпих по този случай) ?

Предварително благодаря за отговорите.



Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: Rado™]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано29.01.08 15:15



.................това е много трудно да се определи,почти невъзможно,защото не се знае през деня коя може да срещне и кой може да го ограби...живеем в такива времена, че относителността е на първо място



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Мхмхм...нови [re: Rado™]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано29.01.08 15:18



Аз не съм наясно как и с колко, но когато аз бях на неговите години с парите си за седмицата можех да си купя една книга (или две по-евтини). Плюс тях получавах и детските си всеки месец от баща си.
Така че, сметни го в днешните цени и ето ти моят отговор





Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: Rado™]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано29.01.08 15:20



5 лева...за какво са му повече? Яде у дома, има си карта за транспорта...за навън, за кола, сок и дюнер евентуално))...ако иска да иде на кино тогава може да му се даде повече))/събота, неделя да речем/ Така мисля...ама сигурно греша, признавам си нямам тийн у дома все още))
Ако пуши - по възможност да не го прави докато не завърши и не започне сам да си изкарва пари! Пари за цигари - не давам!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: LlRA..]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано29.01.08 15:22



Благодаря за изчерпателния отговор.



Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: Rado™]  
Авторx-sin (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 15:23



според мен трябва да може да си купи закуски някакви (1-2 - зависи колко време е извън къщи) + за кола и кафе примерно.



Тема Re: Мхмхм...нови [re: Eva B.]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано29.01.08 15:23



Относително понятие. Книгите не поскъпнаха толкова много, колкото други стоки.
Но все пак благодаря



Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: x-sin]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано29.01.08 15:25



Колко прави това в цифри ?
Говорете ми в цифри.



Тема Не мога да преценя.нови [re: Rado™]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано29.01.08 15:26



Щото опита си е опит - а още не съм го добутал дотам.
Но ако поскитва - 5-така му е в кърпа вързан за обикновен ден, 10-так за събота (ако иска повече за диско - да си спести през седмицата).

По принцип ми се ще да пробвам една американска (мисля) идея - "я тате измий колата" и после 10 лева. Да си създадат асоциацията че при нужда от пари трябва да се поогледат как да ги заработят честно.



Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: Rado™]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.01.08 15:28



На моя 17-годишен му давам два лева на ден плюс десетина за уикенда. В интерес на истината вече мисля, че са малко, но понеже той си заработва по малко допълнително не ми е мрънкал за увеличение, значи търпи се още.

Говорим обаче само за негови лични пари, нали?
Между другото аз и в другата тема щях да казвам, че това, че мога да давам повече пари на децата, не означава че трябва да го правя. Хубаво е да знаят цената на парите.

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.