Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Лелееееенови [re: Markizata]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано29.01.08 18:01



колко те обичам, такава запенена. Направо си разкош. Аз предлагам и да ги вържем с едни синджири не по дълги от пътя до училище и най-високия етаж и най-далечната стая на училището.
Ми така де, кво е това да ходят някъде другаде освен на училище?
И ха са скъсали веригата, бой до припадък. С колана и с точилката.

Ха, ма с ха



Тема 6нови [re: Eva B.]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано29.01.08 18:02



даже 6 и половина.





Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: avatarx]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано29.01.08 18:04



1978 година, даже оставаха



Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: Aлби]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано29.01.08 18:05



и ги събираше и за това сега имаш къща, нали ?





Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: Eva B.]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано29.01.08 18:06



родителите в повечето случаи помагат на децата си до университета.
Не само до унверситета - родителите дължат издръка на децата си и докато следват (това по нашето законодателство, предполагам, че по тяхното също). Помагат на децата си и след това - гледат внуци, дават едно рамо в покупката на жилище, в кариерата - стига да могат - мисълта ми е, че, "да помагат", е едно, да угаждаш на капризи и глезотии - е съвсем друго!


И знаеш ли, да нямаш и стотинка в джоба си, когато децата край теб си купуват дюнери е изключително унизително чувство и ефектът от педагогическото лишаване от пари е незначителен пред буквално психическия тормоз, който така причиняваш на детето - да ти кажа, като дете съм изпитала и едното, и другото, (всмисъл, и съм имала лични мои пари, изкарани от стипендии и награди, и съм нямала - като съм ги профуквала за глупости впоследствие) така че ми е изключително добре познато.
Какво му е унизителното в това, да нямаш пари за смачканите и вредни полуфабрикати - когато можеш да си свиеш един сандвич от къщи (разполагаш с цял хладилник каквито искаш деликатеси) и да си го вземеш в чантичката - работа за точно 10 минути.
Сега, всичко е въпрос до конкретна ситуация. Въпросът е, че, ако на детето ти му трябват 3 лв. за дюнер, понеже, по някаква причина, няма да може да си направи сандвич, то трябва да дойде и да каже, "мамо, дай 3 лв. да имам за обяд"; "дай 1.50 за маршрутка", а, не, мама да му оставя всеки ден по 3 - 5 - 10 или колкото там лева, без дори да пита за какво отиват.
И в това няма абсолютно нищо унизително. и нищо екстремно. Екстремното, според мен, е, да отгледаш едно консуматорче, което смята, че парите за щяло и за нещяло падат от небето и се берат от дърветата.
Най - вече, да свикне с идеята, че някой "дава" без да пита. Ей така - просто, щото "на детенце да му не падне ушенце".



Тема При тая скъпотия навън...нови [re: Rado™]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано29.01.08 18:08



....поне по 5 (пет) лева на ден. Абсолютен минимум. Или иначе казано - поне по 100 лева на месец, дадени наведнъж (с възпитателна цел).
Пределно ми е ясно, че отговорът на този въпрос е много индивидуален и зависи предимно от възможностите на родителите.



Тема Re: Ей...отаковахте темата пак))нови [re: avatarx]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано29.01.08 18:09



А въпросът е толкова екзестенциален и сериозен всъщност!....само чета и гледам к'во ме чака! И нещо ми замръзна усмивката))
А иначе за през края на 60-те и началото на 70-те))...хе хе, ами 10 стинки за дъвка Идеал, щото дъвките "Бобчета"/спомняте ли си ги дето бяха по 4 броя с различни цветове в една кутийка))/...бяха само 4 ст., ама не правеха балони!Ами 4 ст. за жокейче или маршалче...а? А кифла осморка си беше направо скъпотия - цели 12 стинки))

Обаче лично за мен си беше празник 1-2 пъти на седмица , ако ми дадат в училището даси купя сандвич с топъл кремвирш поръсен с чубрица)) Лелката от лафката ги вареше на място , цепи питката и слага))...като котарак се облизвах и чаках баба ми да дойде да ме вземе от училище и да ми го купи...щото като ми дадеха 20 стинки, ходех и си купувах 2 молива от онези китайските -шарените с гумичка дето излязоха през 70-те)) Голям хит! И си ги разменяхме ако ни се повтаряха картинки))
хаха...и химикалките от 20ст....спирам, сори! Усетих се , че прекалявам!

А за шоколада Крава...онзи червеният, даже и не си помислях ако няма празник!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Редактирано от LlRA.. на 29.01.08 18:15.



Тема Радо, *DELETED*нови [re: Rado™]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано29.01.08 18:14



Мнението е изтрито от claude

Тема Радо,нови [re: Rado™]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано29.01.08 18:18



не мислиш ли, че ти е време да порастнеш, мойто момче?
Съвсем сериозно - "да порастнеш" е значи, да си навършил определена възраст. За съжаление, възможността биологически човек да бъде родител, също не влече тази последица автоматично.
това - по принцип го казвам.
иначе - ти попита за мнение - такова е моето. не ви уча как да си възпитавате децата и не ви държа сметка - ако имаш желание и пари, давай му и по един бон да има в джоба - аз имам по толкова всеки ден - и повече имам. Именно защото съм възпитавана по този начин.
и, а, да ти кажа, след 14 - тата си година, когато видях какво е, да нямаш пари за билет за кино, повече никога не останах без пари. Въпреки, че джобни не са ми давали. И съм излизала по заведения, и не съм седяла на празна маса там, че и имах за подарък на мама за Коледа - просто - седях си на гъза и учех - изкарвах отлични оценки и печелех конкурси, а не си го развявах (въпросния) по цял ден по кафета и по седенки да се дидилкам.


Каквото и решение да намериш за възпитанието на децата си, мога само да ти пожелая от сърце един ден те да ти бъдат толкова благодарни за него, колкото съм аз сега!



Тема Re: Радо,нови [re: Markizata]  
АвторAлби (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 18:19



Мацката направо скри в джобчето си Филето с неговите 200 лв. джобни на ден.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.