Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Така както тинови [re: Eva B.]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 02:51



Ако не си успял да спасиш някой от самоубийство не си виновен, но ако си му дал пари за въжето определено носиш наказателна (за морална да не говорим) отговорност.
абе определено наказателна отговорност не носиш, ама щом си рекла:)))))
просто ми стана смешно, та не се въздържах да се включа:)))))))
по темата - 5 лв на ден
в събота и неделя според случая, но не повече от 10
да, с тези пари ако иска ще си купи и цигари, въпросът е да не иска.....а това със забрани и с лекции не става......надявам се, че се е получило без да се фиксира толкова темата......"просто не е модерно" има по-голям ефект





Тема Re: Така както тинови [re: eднa]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано30.01.08 07:42



Тук юристи има, да ги попитаме не носиш ли наказателна отговорност, ако си помогнал на самоубиец да се самоубие, или ако не си му помогнал,, когато го прави.



Тема Re: Абе, ти явно нямаш децанови [re: Rado™]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано30.01.08 07:47



Така е, уважаеми, аз нямам деца и не ми е ясно, че пушенето убива!
Хайде моля те, спри се малко да пишеш глупости!
Това кой какво има или не в случая няма никакво значение, повярвай ми!
И била съм пушач, спрях цигарите от раз. Знам какво е да ти се пуши. Само не разбрах каква връзка има това с факта, че има родители, който без проблем смятат в парите на децата си и такива за цигари! И какво е теоритичното в случая. Защото ако ти имаш нужда от оправдание за себе си, че го убиваш, това си е твой проблем!
В момента няма да ти пожелавам нищо. Не мога да повярвам, че чух подобни идиотщини от теб.



Тема Re: закачвам се за този постингнови [re: Eva B.]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано30.01.08 07:52



не на място, но то е за да те попитам - ако разбереш, че детето ти пуши, спираш ли да му даваш пари? А ако купува някакъв алкохол? Или други работи прави, да не ги описвам, но са напълно възможни... Каква би трябвало да е реакцията на родителя, като се има предвид, че трещящ скандал или бой никога не дават положителни резултати?
Аз мисля, че докато не премине стадният му период, проблеми от този сорт - с подражанието и желанието да се впише в групата, винаги са възможни. При това лидерските групи на тази възраст са именно носители на максимално отрицателното поведение, уви...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Я па тоя как ме ядоса!нови [re: BGanio]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.01.08 07:58



Какви цигари за 16-годишен, бе?! Вместо да му бия два шамара, че е пропушил, ще му осигурявам цигарите. Баси!

За цигарите- допълнителен труд в събота и неделя. А и за транспорта имат тримесечни карти, които струват 51 лв. , та няма нужда от допълнителни разходи.

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!

Тема Re: Сега да обевя, за какво иде реч.нови [re: Rado™]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.01.08 08:06



Е, какво като учи със 17-годишни? Не разбираш ли, че колкото повече родителите се състезаваме помежду си, щото другите давали повече, толкова децата само искат повече, без да свикват да дават нищо срещу това искане и стават едни глезльовци накрая. Вярно, че 4 лв. не е чак толкова разглезваща сума, но принципно споря за това дали трябва да изхождаш от това какво правят другите родители. Моите джобни за цял ден на работа се движат между 2 и 4 лв., което включва една голяма минерална вода и нещо за прихапване. Е, аз естествено имам дни, в които си позволявам и повече, но го правя, защото си изкарвам. Да свикнат и те да си изкарват. Има един куп подходящи работи за 16-годишни, които не отнемат много време, а с тях могат да си изкарат и за пица, и за гаджета, и въобще за всякакви екстри, за да им е по-приятен живота.

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!


Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: вeceлиxopa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.01.08 08:11



Ех, що не съм ви едно детенце...

Навремето получавах минимална работна заплата на 18 години, за да работя на четири часа като работник-кухня. Мъкнех едни казани, не е истина... Що ли мама не ме е питала дали пък не трябва да получа някакъв бонус, щото успехът ми от гимназията беше нещо от рода на 5,98... Май се сещам- щото мама осигуряваше къщата, топлото, парите за храна...

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!

Тема Re: закачвам се за този постингнови [re: anbra]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано30.01.08 08:14



Анбра, тук не става дума за това какво правиш, ако разбереш, че детето ти пуши. Казала съм го поне два пъти в спора с Радо.
Става дума за това как съвсем спокойно един родител смята в джобните и пакета цигари! Има много голяма разлика между това да знаеш и да не можеш нищо да направиш и това да знаеш и даже да му даваш пари за това с чиста съвест.



Тема Не питаш мен, но да си кажанови [re: anbra]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.01.08 08:22



ако разбереш, че детето ти пуши, спираш ли да му даваш пари Не, не спирам, но и не му давам повече. Той да си прави сметката ще яде ли, ще пуши ли. Ще кажеш, че не е хуманно, че това е дете. А като взе управленското решение да лапне цигарата дете ли беше? Значи, за едно ги третираме като дечица, а за друго като възрастни. Щом се смята за достатъчно голям да взима решения, моля, това си е неговият живот, да си го управлява.



Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!

Тема Re: Ама азнови [re: Eva B.]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано30.01.08 09:04



точно това питам - как да се постъпи?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.