Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Едвам се сдържамнови [re: Markizata]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано30.01.08 00:43



да бъда културен. Искам да те попитам, как ще погледнеш на мен, ако си ме харесала и седмици наред нямам пари да те черпя и едно кафе ?
Това ще представлява сина ми, ако правя това което ти ме съветваш. Как, такава меркантилна жена като теб, ще възприеми един мъж ?



Тема Re: Маркизо,нови [re: Дapeнa :-)]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано30.01.08 00:49



Скъпа Маркизо, децата трябва да са щастливи!!!
Не само децата, Дарена, всички хора.


Съжалявам, че трябва да ти го кажа ... но от това, което описа за твоя живот не останах с впечатлението, че си била такава. Въпреки че заради възпитанието на майка ти си станала супер много финансово независима. Това аз бих го определила като компенсаторен механизъм за избиване на комплекси. Повтарям, съжалявам, че трябва да ти го кажа. Наистина, стана ми доста мъчно за теб.
Съжалявам, че ще ти го кажа, но, ако ти правиш децата си щастливи чрез даването на по 3 лв. на ден джобни и това ти дава самочувствието
***, то аз не мога да кажа, че те съжалявам - наистина, не съм толкова лицемерна - казвам ти го в прав текст - не ми пука за теб, за да те съжалявам.
Наистина, стана ми доста мъчно за теб. И ако такъв начин на възпитание ... изгражда у хората подобна на твоята липса на толерантност, избиваща в злоботия (справка - коментара ти към Ной) ... бих казала "Не благодаря!!!"
Нищо чудно, че имаш и такова отношение към семейството. . Препрочети сигнатурата на Търсиистина.

Колкото до това ти изказване - то достатъчно красноречиво говори за културата ти ****
***говорейки за "семейните ценности" - на теория, не се свени в същото това време да плюе по тях най - нагло и арогантно, нито пък се свени да излива злобата си върху най - святото чувство - каквото е преклонението и обичта към родителите.
Що се отнася до мен - понеже много обичаш да се вреш в живота ми с догадки и забележки - мога да ти направя удоволствието да ти кажа, че и аз, като всеки човек, съм имала своите болки и трудности - включително като дете.
Ако нещо никога не ми е липсвало, обаче, то е било любовта, топлината, всеотдайността, вниманието, времето и погледа върху най - красивата част от човечеството - културата и изкуството, познанието и образованието - които съм получила от майка си.
Поради това, "скъпа" ми Дарена, моето самочувствие днес не се гради на това, дали имам последния модел телефон - имам го! Нито на това, дали всеки месец ще си купувам нов костюм - купувам си го. Нито дори на дипломите и наградите.
Гради се на едни съвсем други неща, които ти никога няма да разбереш. Не е и нужно . Но, като не ги разбираш, не виждам защо непременно трябва да плюеш по тях.
Ще ти пожелая същото, както и на Радо - какъвто и модел на възпитание и отношение към детето си да избереш, пожелавам ти някой ден то да изпитва и една хилядна от благодарността и обичта, която аз изпитвам към майка си.
И ти пожелавам, някой ден, когато теб вече няма да те има на този свят, детето ти да го боли всеки ден за теб така, както мен за моята майка.
И тогава да дойде една "на - дарена" да му обясни, какъв боклук е станало то, благодарение на нея и на възпитанието, което му е дала - дано тогава то да може да се сети и за нещо друго, което му е дала майка му, освен 3 - те лева джобни на ден!



redНастоятелно моля - без лични обиди и квалификации!
Агресивният ти тон в тази тема е напълно излишен!

Редактирано от MamaNetty на 30.01.08 12:26.



Тема Наистина ли не правиш разликатанови [re: Rado™]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано30.01.08 00:57



между мен и един тийнейджър?...
Жокер: аз съм на 24. И не се занимавам с тийнейджъри, независимо дали татковците им дават 10 , 100 или 1000 лв. на ден или не.
Това - първо и, второ, въпреки, че съм меркантилна (и не го крия) аз съм такава именно, защото не разчитам на гаджето ми да ми плаща кафето и закуската.
Що се отнася до хората, които съм харесвала и с които съм имала отношения - имала съм гаджета, на които съм давала пари назаем. И съм им плащала сметките - когато са били в затруднение. И съм ги обичала. И уважавала. И ценяла.
Именно - защото не съм възпитана да измервам хората по дебелината на портфейла им.
което не означава, че парите са маловажни за мен, точно обратното!


Само че - бизнесът си е бизнес, ебането си е ебане, любовта си е любов.



Тема Скъпа Маркизо,нови [re: Markizata]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано30.01.08 00:59



какъв ти е проблема, че пишеш един отговор с 2356 символа ? Защо не даваш ясни и конкретни отговора ? Какви комплекси избиваш с тези дву-километрови отговора ? А пък същевременно даваш неадикватни отговори? Започваш да продаваш краставици на краставичари и тем подобни простотии.

НИЕ знаем колко си способна, колко си печеливша, НИЕ знаем, че си най-умната, но просто искаме когато зададем "тъп въпрос" да ни отговориш без дълъг монолог, а с няколко точни думи. И повярвай ми, не че не можем да те разберем, а защото ни е писнало да ни изнасят лекции.


ОБИЧАМ НИКА ТИ И АВАТАРА ТИ.





Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: Rado™]  
Автор BGanio (селянин)
Публикувано30.01.08 01:03



Според заданието не чета нищо а направо отговарям
Първо ми дойде на ум 2 кинта, щото толково ме устройваха мене на времето, но като се замислих за сегашните условия май са повече
1-1.50 некакъв сандвич
30+50 =0.80лв кафе и кола + същото за гaдже +О.80лв. = 1.60лв.
+ 1/2 цигари -> 1.30
+ 10 кинта седмично за кино = 1.50 лв/ден
+ танспортни - къща/училеще/къща - 1.40
и къща/гадже/къща - 1.40
Значи прага на оцеляането е към 9 кинта на ден, да кажем 10 - което си е сериозна сума месчно и не осигурява наикакви извънредни екстри за наследника.
От друга страна пък не е лошо младежа да се научи че сам трябва да си осигурява екстрите



Тема Re: Маркизо,нови [re: Markizata]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано30.01.08 01:06



Вечерта напредна, казват, че нощта носела съвет, може би ще е добре за опонентите ти да им дадеш малко време да си поемат дъх


Спорът няма да избяга и утре, а кой знае, може да се появят нови, по-малко...лични аргументи в спора.



Тема Re: Скъпа Маркизо,нови [re: Rado™]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано30.01.08 01:06



аз ти дадох отговор -ясен и точен 0 лв.



Тема Ако това е истина,нови [re: Markizata]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано30.01.08 01:08



ти си най-жестоката и не толерантна жена която познавам. Всъщност те излъгах, познавам още една такава, зодия - телец, преуспяла, безкрупулна, самотна, купуваща хората до себе си и човек който ще остане сам до края на живота си. Ако искаш и ти харесва продължавай по този път. Тя в момента е на 43 години и ако не ми вярваш, ми кажи че искаш да се запознаеш с нея. Ще те запозная и тя ще е много доволна, че е срещнала подобен човек на себе си.



Тема Re: Екзистенц-минимумнови [re: BGanio]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано30.01.08 01:11



Извинявай, обаче (хващам се за теб, но е и към всички, които са го казали), как може един родител спокойно да слага в сметките за дневни на детето му цигари???? То бива, бива, ама дайте да им зачисли и по грам кокаин и няколко джоинта, а за момичетата по малко арсеник, някога са го вземали за избелване на кожата (и от време на време умирали от него малко, но това да не притеснява никой).



Тема Сега да обевя, за какво иде реч.нови [re: Rado™]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано30.01.08 01:16



Аз искам да даваме на сина ни (малкия - 16-годишния) по 4 лв. на ден, вместо 3 лв. на ден до сега. Но Търсиистината не е съгласна и даже казва, че и 3 лв. са му много.
Всички ДАМИ искам преди да почнат да ме хулят за безобразно многото пари които искам да му давам, да си помислят, че все пак това е МОМЧЕ на 16 години (КОЕТО УЧИ СЪС 17 ГОДИШНИ, ПОРАДИ ТОВА, ЧЕ ТРЪГНА ПО-РАНО НА УЧИЛИЩЕ) т.е е в 10-ти клас и предполагам вече си има и момиче.


МАМА МУ ДА Е....... ПИСНА МИ ОТ ТОВА ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАМ С НЕДОКЛАТЕНИ КАМБАНИ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.