Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Молба за съвет да се развеждам или не?нови  
Автор Moнax (непознат )
Публикувано30.12.07 00:12



Моля, който има опит нека ме посъветва.
Имаме 35 г. семеен живот със съпругата ми.
Отлична домакиня, много лоялна към семейството, но почти винаги от нещо недоволна и кисела.

Постоянно скандали, преди няколко дни ми ги наприказва такивая, че не е за повтаряне и в злобата си обяви, че иска развод, е аз и подтвърдих, че съм съгласен.

Да си призная, нещо се обърна в мен и вече 10 дни не общувам с нея, а само по една две думо, когато е просто необходимо за нещо домашите работи.
Общо взто винаги съм я глезил и съм и отстъпвал, но този път най искренно нямам желание да и прощавам и съм склонен да се разведа, не съм обаче уверен и се колебая, но не знам как ще живеем по нататък в такава атмосфера.

В последните години все по рядко имаме секс.
Имам чувство, че и когато гоправим тя просто го прави по задължение.

Напоследък има често моменти на непонасяне и скандали, собственно за нищо.


на 61 г. съм.
Много добре обеспечен и мога да си пзволя да спонзорирам всяко младо маце, н не го правя, защото работя от тъмно до тъмно, много пътувам по бизнес, имам няколко фирми в странат и извън нея.
Нищо не отказвам на съпругата си, а и тя не е някоя харчи пари за капризи, но нещо куца напоседък много сериозно, всъщност винаги е имало нещо куцащо, но ние и двамата сме с чувство за отговорност и сме правили компромиси или сме търпели.

Раздвоен съм, не съм мислил, че на тази възраст ще се развеждам, но и сегашната ситуация не се търпи, особенно, ако се разгледа в светлината на тенденцията за влошаване.
Който се е вече развеждал в подобна ситуация нека ме посъветва.



Тема Re: Молба за съвет да се развеждам или не?нови [re: Moнax]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано30.12.07 00:16



Ти искаш съвет ... !? .. в разни клубове ... Или си прекалил с алкохола, или не си на тия години! Нямаш ли си приятели!?

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re:да искам съвет *DELETED*нови [re: Бaтko]  
Автор Cвeтeц (уравновесен)
Публикувано30.12.07 00:37



Мнението е изтрито от swetec

Тема Re:да искам съвет [re: Cвeтeц]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано30.12.07 00:43



Не звучи нелогично .... но за мен е доста непрактично.

Защо ти е тоя съвет!?

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re:да искам съветнови [re: Бaтko]  
Автор Moнax (непознат )
Публикувано30.12.07 01:02



С непознат можеш да споделиш много и да се облекчиш или да погледнеш на ситуацията от чужда гледно точка, от страни един вид.
Ако го направиш с приятел или познат, много е вероятно след време, горчиво да съжалиш.

Помни, каквото и да ти говорят, става дума за ПАРИ!



Тема Re: Молба за съвет да се развеждам или не?нови [re: Бaтko]  
Автор Moнax (непознат )
Публикувано30.12.07 01:07



за първи път и само в този клуб.
Приятелите в подобна ситуация не се консултират.
Не всички, които считаш, за свои приятели са наистина твои приятели.
Освен това, в собвствната си социална среда, се казва само веднъж или се развеждаш или не, но подобни теми не се обсъждат.
Мога да си позволя да обсъдя тази важна за мен тема само, ако съм инкогнито.

бъди здрав



Тема Re:да искам съветнови [re: Moнax]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 01:09



Нечието щастие или нещастие не се определя от това дали е женен или разведен. Суетата май пречи доста да си изживеем щастието и нещастието както подобава.

Добре, ще си позволя да се опитам да дам съвет с много резерви към правилността на това което правя ... защото смятам, че не е редно, но не ми е за пръв път да правя нередни неща и дано не е за последен ...
ПРиеми разводът като "Логична развръзка на естествен процес" или не го прави .... тогава ще е плод на емоция ...
А сега ще си налея едно малко, че съвестта ми го иска ...





Тема Re: Молба за съвет да се развеждам или не?нови [re: Moнax]  
Автор Little_girl (бивша малолетна)
Публикувано30.12.07 05:18



Не си мисли ,4е някой тук Ще ти даде сьвет да се разведеШ.
Трябва да помислиШ добре дали си заслужава да се разведеШ,нормално е(така казват) с времето врьзката между двама да поизстине,но тя може да бьде подновена с малко емоции.
Аз бих те посьветвала да отидете на семеен консултант,заЩото не си струва една толкова годиШна врьзка да бьде прекратена,заради.....неясни при4ини,а и виждам от написаното от теб ,4е не си сигурен в реШението си за развод,което по свой ред е хубаво

,заЩото това озна4ава ,4е дьржиШ на жена си,и това е пьрвата то4ка за която трябва да се хванеШ когато мислиШ за развод.
Трябва да седнете двамата да си поговорите и ако това е невьзможно просто да потьрсите специалист.
35 години семеен живот са цял един живот,готов ли си да хвьрлиШ на вятьра един живот?????Бори се за това което имаШ ,за това което сте прекарали през вси4ки тези години и за това което ви предстои заедно.
Не казвай просто,4е нямаШ желание да и простиШ,пьрво опитай



Тема Шапки, долу!нови [re: Moнax]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано30.12.07 08:45



Свалям ти шапка, Монахо (какъв странен прякор)!
35-годишен брак е нещо похвално, завидно и поучително.
Странно, че именно ти искаш мнение за брака си. Хе-хе. Май ти трябва да даваш консултации на тема "Как да запазим семейството толкова дълго, макар и на куц крак"

(то всички започваме да куцаме с времето)

Аз лично почитателно ще замълча, поради далеч по-малкия си стаж в брака, макар той да се измерва също с двуцифрени числа. (мисля, че в този форум няма толкова дълго бракуван ветеран, който да ти даде искания съвет)

Ама пък 'дет се вика дрАли сте лисицата до носа, сега ли ще я зарежете... Струва ли си? Да! Сигурно ще си намериш младо маце, щом си "много добре обеспечен", но важното е то какво ще намери - теб или парите ти...
Разбирам, че искаш обновление, искаш промяна, искаш адреналин, но не си ли готов да платиш твърде много?!?

Успех в търсенето на вярното решение

Само страхът от неуспеха прави нещата невъзможни

Тема Респект... [re: Moнax]  
Автор Zoe ()
Публикувано30.12.07 09:18



...моите родители са на твоята въЗраст и винаги съм искала и те малко да се Замислят За отноШенията си...

АЗ имам по малко житеиски опит, въпреки това смятам че човек трябва да слуШа вътреШния си глас и да не търси винаги логика и раЗумни причини. При мен впоследствие винаги се окаЗва че вътреШния глас е имал право и по късно се появяват реални факти в негова подкрепа.

Винаги има една точка на пречупване, когато човек си каЗва "Не, не мога повече".
Аz лично прекратявам отноШенията когато се стигне дотам с ясното съЗнание че съм дала всичко от себе си до момента. След колко години, дни или месеци, какво Значение има, всяка връЗка си има нейна динамика.
За да си Щастлив, трябва да се бориШ За това, да си тръгваШ когато те огорчават, да си неудобен, да си каЗваШ мнението и даси искаШ своето Щастие.
Другите какъв интерес имат ти да си Щастлив? Никакъв.
Те искат да им свърШиШ някакви неЩа и те обграждат с субтилни внуШения: това си ми длъжен, онова си ми длъжен, какво Ще кажели хората, всичко манипулации с Цел да стане на тяхната.
Каквото и да реШиШ, мисли само За себе си. На таЗи въЗраст вече си преиЗпълнил плана За примерно държание.
Има и много раЗведени жени с които би могъл да почнеШ неЩо ново ако намериШ време.
В личния живот съЩо трябва да се инвестира време, както в биЗнеса, мъжете често мислят че като дадат едни пари и са инвестирали в личния живот.

Време трябвва дасе инсвестира, не пари.
Успех ти желая!

...and may the force be with you!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.