Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: В нощта на Коледа - за религиите.нови [re: Eva B.]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано26.12.07 10:08



В православието също има много метафизика. Просто не се говори за нея.

Само страхът от неуспеха прави нещата невъзможни

Редактирано от White_Witch на 26.12.07 10:59.



Тема Re: В нощта на Коледа - за религиите.нови [re: Markizata]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано26.12.07 10:13



Мен ме мъчи напоследък една друга мисъл... Ние сме христиани и ако живеем според правилата, ще отидем в рая... ами какво ще стане с добрите мюсюлмани, с добрите будисти и с много други добри хорица, които живеят според христианските канони, но за зла участ по някаква причина, независеща от тях, не са христиани???



Само страхът от неуспеха прави нещата невъзможни

Тема Re: В нощта на Коледа - за религиите.нови [re: White_Witch]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 10:39



Ъъм, това нали е шега

?
Защото не ми се вярва Бог да е толкова повърхностен колкото сме ние и да ни дели на християни, мюсюлмани, бели, черни, учили в Харвард и не учили в Харвард и т.н. и т.н.



Тема Re: В нощта на Коледа - за религиите.нови [re: Markizata]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано26.12.07 11:04



Не съм особено вярваща, а и си имам собствени теории и виждания по отношение на всичките религии, но ако трябва все пак да се определя към някоя от тях, то ще е към православието. От всичките течения в християнството, това е най-толерантното към хората, към другите религии, към несъвършенствата ни, т.е. и аз смятам, че Бог не е дребнав, както се опитват да го изкарат...



Тема Чувството, което ...нови [re: Markizata]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано26.12.07 12:12



Постингът ти, мила ми Маркизо, ме доведе до решение да понапиша и аз какви мисли витаят из главата ми в последно време.

От години смятам,че рождението е по-велико от смъртта(особено, откакто преди 15 години се сдобих с дете на 24.12.)Никога не съм разбирала тези плачове(дори преструвки бих ги нарекла) при една смърт.
Кръстена съм като бебе, от малка баба ми ме водеше на църква, харесвах ритуалите по големите празници, приемах преплитането на езическото с християнското(аязмо, нестинари), но откакто партийните членове,които оспорваха дори кръщенето като един духовен акт, нахлуха в храма, съм спряла да посещавам по време на празници.Тълпата, говоренето на висок глас, бутането (да се вземе върбово клонче) не ми носят хармонията,която търся.
А дали не будизмът не е най-истинската и близка до първообраза религия?Колкото по-древна, толкова по-миролюбива ми изглежда религията....

Хубав е и този ден, в който нищо не се случва...

Тема Re: В нощта на Коледа - за религиите.нови [re: Markizata]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано26.12.07 12:22



Определям себе си като агностик. Вярвам в нещо свое си, което специалистите ту определят като дъновизъм, ту като конформизъм, ту търяст близост с корана. Не съм кръстена. След всяко влизане в църква се чувствам зле. Изповядвам общочовешкия морал и мисля, че по същество съм добър човек.



Тема Re: В нощта на Коледа - за религиите.нови [re: Markizata]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано26.12.07 12:32



Всъщност Йоан-Павел 2 призна преди 15тина години, че земята е кръгла окончателно, така че...



Виж, не е вярно, че науката се е развивала въпреки църквата. Инквизицията е била истински активна само в отделни моменти от историята, и то в известен смисъл е било контрареакция срещу цялата религиозно-политическа среда, а не само срещу науката. И нека не се забравя, че всички тези учени са или поне са възпитавани в католицизъм, така че същата тази вяра, която после ще ги преследва, в крайна сметка ги е оформила и създала.

Aко отрежеш с ножица едно безкрайно въже дали ще получиш две безкрайни въжета?

Тема Re: В нощта на Коледа - за религиите.нови [re: бekъp]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано26.12.07 15:48



тая тема е за фотон - той най си пада по обличането на вярата в униформи

Не позна съвсем

Не ме влече в момента особено, подхвърлена малко така, на ангро. Темата е много голяма, но е важна мотивацията на заявилите я, участниците , аудиторията и т.н.

Иначе, и атеизма, и нихилизма, както и либерализма, може би пантеизма на Ламата си имат своите униформи и не съм им ги ушил аз, ше знайш
Сега ще трябва да излена..Ако полсе ми е интерсно, може и да се включа



Редактирано от Фoтoн на 26.12.07 15:52.



Тема Религиитенови [re: Markizata]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано26.12.07 16:51



са показност - вярата е нещо друго.
Предпочитам да не я вкарвам в рамки.



Тема Re: В допълнение:нови [re: бekъp]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано26.12.07 17:04



Всъщност целта на религията е да вкара народеца в рамки, да му определи постулати в мисленето и поведението, да го държи в крайна сметка в подчинение.


Аз вярвам - вярвам в човека, в свободолюбивия му дух, в гордия и непобедим човешки ум! А Господ, Аллах, Буда, Шива и пр. тарикати да ме оставят на мира, има си по-подходящи от мен и по-податливи субекти...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.