Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема "Балдъзата" плати...нови  
Автор Hungry eyes (almost unreal)
Публикувано16.12.07 21:08



Съжалявам, че пускам off topic (то да ми е за първи път...) и че ви занимавам с глупости, но точно и само вас бих желала да попитам нещичко.

Снощи се пъхам в клуба, където се събираме с разни хора, обединени от общо хоби, и какво да видя – нямаше никого от разбойниците, освен бившия ми приятел и „балдъзата”, т.е. настоящата му, седнали сами на една маса. Още докато се мъкнех с него, тя душеше като хрътка около него и дебнеше. Сега очевидно вече се бяха сдавили (направих известна пауза в посещенията на мероприятията и не съм/бях в течение). Той ме покани да седна при тях. През цялото време поддържахме оживен разговор, около час и половина-два – или поне аз и тя. Той мълчеше през по-голямата част. Преди да тръгнем, тя изяви желание да плати цялата сметка (между другото, когато излизах с него, винаги всеки плащаше своята част от сметката, като той беше наясно, че приемам негативно това). Излязохме, той предложи да ме закарат, но аз не го взех под внимание, и след още няколко думи, разменени с нея, им казах чао и потънах в мрака. Крачех в снега и в главата ми звучеше онази песничка от “Flashdance” на Joe Esposito:



Въпрос: защо „балдъзата” изяви желание и плати сметката?



Тема Re: "Балдъзата" плати...нови [re: Hungry eyes]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано16.12.07 21:15



Ти ни разказваш и питаш защо.
Аз чета и питам защо не?



Aко отрежеш с ножица едно безкрайно въже дали ще получиш две безкрайни въжета?

Редактирано от Eva B. на 16.12.07 21:18.



Тема Re: ОК, мерси, че се включваш.нови [re: Eva B.]  
Автор Hungry eyes (almost unreal)
Публикувано16.12.07 21:31



Благодаря за мнението, очаквам такива и от по-възрастните във форума. Пояснявам: аз: 26-годишна, той: 46-годишен, тя: около 43-47-годишна.

Какво означава това в скобичките? На арабски ли е?



Тема Re: ОК, мерси, че се включваш.нови [re: Hungry eyes]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано16.12.07 21:40



Сега ако ме прочете Маркизата ще ме награби, но не мога да си го спестя.
У теб се уеща от известно време известно напрежение. Търсиш някой, търсиш нещо, може би търсиш себе си...Не знам, но това, което аз долавям през два екрана и няколкостотин километра разстояние е състояние на емоционална възбуда. Настървена си.
Казвам ти го не за да те поучавам, нито да ти правя някакви психо-михо анализи, а за да разбереш по-добре това, което ще последва. Не знам за другите, но аз лично мисля, че търсиш под вола теле. Той вече не е част от живота ти, техните вътрешни взаимоотношения не трябва да са част от твоите итереси. Страх те е, че може би е показала някакво презрение, като е платила, от "висотата" на своите години, опит, вероятно и пари. А може просто да си и била симпатична. Мислиш, че може би плаща защото се чувства гузна? А може би в този ден тя е имала повече от него? Мислиш, че това означава, че тя е водещата във връзката? А може би...има хиляди други причини, които ти никога не можеш да знаеш за да прецениш. Не се затормозвай излишно, и още веднъж, не е твоя работа.

Това в скобичките е персийското изписване на Ева Браун. Само дето дирът не го приема добре и така не се вижда цялото, ако искаш да го видиш правилно изписано, трябва да кликнеш в профила ми.

Aко отрежеш с ножица едно безкрайно въже дали ще получиш две безкрайни въжета?


Тема Re: ОК, мерси, че се включваш.нови [re: Hungry eyes]  
Автор strangebrew (definition? heh)
Публикувано16.12.07 21:44



Направо се обърках... Какво толкова е станало? Какво общо има възрастта? Ако ти беше на 43-47, а новата изгора на 26, и беше платила сметката, щеше ли да те озадачи по същия начин? Може да е имала някакъв повод жената; или да е била в такова настроение.
Ако това те притеснява, би могла да излезеш от положението, като им оставиш бутилка с коледно/новогодишно пожелание - даже по-добре направо за нея - при бармана - доколкото схванах, става дума за клубен бар, където всички се познавате. Или просто тенк-ю бележка, закачена с джуфка за някаква бутилка по избор. Използвай си фантазията!





Тема Re: "Балдъзата" плати...нови [re: Hungry eyes]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.12.07 22:41



Отговор, хрумнал ми на първо четене: Бясна е заради създалата се ситуация и му е натрила носа. Знае,че ще го злепостави,а на него ще му бъде неудобно да реагира остро пред теб. Сладки женски отмъщения





Тема Re: "Балдъзата" плати...нови [re: Aлиca.]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.12.07 22:51



А, да!Искала е и теб да натика в миша дупка, да ти се присмее отвисоко като плати и твоята сметка. При всички положения, който се смее последен, се смее най- добре. Не се е държала като дама, поне си я разбрала що са стока е, а и бившият ти е хапнал кило лимони. На твое място, аз не само тази песничка щях да си пея, а на път за вкъщи щях да се кикотя на глас.





Тема Ъъъъъъ...нови [re: Eva B.]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано16.12.07 23:00



само не разбрах, защо трябва да те награбвам...ама ако кажеш, за теб - винаги!





Тема Re: Ъъъъъъ...нови [re: Markizata]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано16.12.07 23:06



Имах предвид, че мразиш някой да ти прави форумен психоанализ :) И че, макар да изглежда обратното, просто й казвам аз как я чувствам, а не се опитвам да си играя на Фройд.

Aко отрежеш с ножица едно безкрайно въже дали ще получиш две безкрайни въжета?


Тема Re: "Балдъзата" плати...нови [re: Hungry eyes]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано16.12.07 23:10



А ми - нормално е, дори от гл. точка етикета, по възрастните да могат да си позволят да почерпят по - младата дама на масата.
Иначе, чисто тактически, може:
1. Да иска да те спечели или просто "да заровите томахавката"
2. Да иска да се изфука
3. Да иска да покаже, "кой е мъжът в семейството" във връзката й с бившето ти гадже (б.г.)
4. Да знае, че б.г. няма пари в себе си, а да смята че е редно той да плати сметката ти...
5. - Чувства се гузна и смята, че с една платена сетка го е "откупила" от теб.
6. Тайно е сваляла теб през цялото време, но, понеже ти така и не си "стоплила", се е насочила към него, което не пречи да продължава да опитва...
7. Или пък просто е искала да станат да си ходят по - бързо и да не се занимавате със сметки.


И още много други неща може да са хипотетично...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.