Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема HELP-тема - Съвети за пишман-майсторинови  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано07.12.07 09:53



Бойлерът ми отказа. Угасна му копчето и толкова. Няма какво да се мая и го отворих. Взех да бъркам с едих фазомер и да чакам нещо си да светне от някъде, но не стана. Огледах всички кабели – здрави и читави. Сега съм решила, че е изгорял ключът.
Свалих го и тръгвам с показното за нов.
Та значи искам да ви питам, като го сменя, къде да направя пробите с пустия фазомер, ако не светне пустото копче, че да бръкна и там????

А да...забравих да спомена, че по принцип включвам бойлера от външния ключ, който е в коридора, а този на самия бойлер си стоеше винаги ОН. Но външния си свети безотказни, като го включя.

HEЕЕЕЕLP!!!!!

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: HELP-тема - Съвети за пишман-майсторинови [re: mirror_]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано07.12.07 09:56



А провери ли дали проблемът не е някъде между двата ключа? Или дали не е изгоряла само индикаторната крушка?

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Мдааанови [re: mirror_]  
Автор koм (пристрастен)
Публикувано07.12.07 10:14



Това ми напомня за една стара книга "Зен и изкуството да се поддържа мотоциклет". Там един беше решил, че му е изгорял ключа, защото когато го включил - лампата веднага гръмнала.


Не, че разбрах нещо от това, което си писала - ама трябва да имаш 2 жици, които влизат от някъде в бойлера. Та - на 1 от тези 2 жици - ако не ти свети фазомера - провери си бушона.
Ако свети - най-вероятно проблема ти е в термо-регулатора.
Ей - български бойлер не съм виждал поне едно 10 години. Направо се разчувствах

Редактирано от koм на 07.12.07 10:15.



Тема И аз съм на бойлер.нови [re: mirror_]  
Автор Vestica (analyse)
Публикувано07.12.07 10:30



Кое копче му угасна: върху самия бойлер или това в коридора?

Ако е в коридора хубаво, ще трябва да смениш само външния ключ, ама ако е отвътре - не знам. Нямаш ли телефони на техници, залепени върху бойлера?

Хайде успех и внимавай да не го гръмнеш



Изваждам положителното от отрицателното.

Тема Re: HELP-тема - Съвети за пишман-майсторинови [re: mirror_]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано07.12.07 10:36



Ще ми тежиш на съвестта, ако не се намешам

ама, моля те, скокни си на Кю то, да не спамим клубчето

съвет:
не бързай да бараш по тоците, ако не си съвсем сигурна какво правиш
еле па в бойлер, кой знае къде произведен



Тема Re: И аз съм на бойлер.нови [re: Vestica]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано07.12.07 10:39



От както готварската печка ме отхвърли чак в коридора, не се бъзикам с кабели

Цяло щастие е, че на първия етаж в блока има фирма за електроконтрол. Днес съм оставила ключ да сменят едни контакти, да преместят ключовете за осветлението... Ако не си се справила, мога да ти предложа помощ по телефона от момчетата, само ми пусни една бележка.



Тема Скъпи дами и господа!нови [re: mirror_]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано07.12.07 10:59



Може би в мен има все пак някаква техническа мисъл.
Смених копчето и то светна. Дори и не успях да се изнервя. Изгубих само едно болтче от капака на бойлера.
Сега остава да започне и да нагрява. Ще притичвам през минута известно време, за да не би да е замирисало на изгорял кабел и да надзиравам, дали се вдигат градусите.

Благодаря за съветите и съпричастността.
Ако някой от вас има нужда от съвет за смяна на копче на български бойлер, аз съм насреща



Carpe diem! Volente deo!


Тема Старото копче пазиш ли го?нови [re: mirror_]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано07.12.07 11:19



"Електрически прекъсвач" се казва, муцко. Докато чакаш да се загрее водата - вземи да разглобиш старото копче и ще видиш, че пластините са прегорели и не стават за нищо. Слаба конструкция. Не са пригодени за влажна атмосфера. И новият ти ключ ще изгори нявга-нивга. Да позная ли, че ключът е с габарити около 3 х 3 сантиметра, тъмночервен и в долната му част има бял знак за нула "0"...

Тъъъй, препоръчвам ти въобще да не изключваш бойлера. Нито от това копче, нито от външното. Бойлера* си има реле, защити и т. н. подробности. Даже, ако го изключваш - губиш. Харчиш повече енергия.

Да ти обясня ли някои основни нещица от топлотехниката? Например - даваха по телевизията един инженер, собственик на фирма за производство на едни хитроумни уредчета за спестяване на електроенергия. Да ти кажа ли как се спестяват около 30% от енергията на отоплителни електроуреди?

-------------
* ебем ти пълниот членъ



Тема Re: Старото копче пазиш ли го?нови [re: ASSASSlN]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано07.12.07 11:23



Думай



Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: HELP-тема - Съвети за пишман-майсторинови [re: mirror_]  
Автор strangebrew (definition? heh)
Публикувано07.12.07 11:23



Да не е заминала биметалната пластинка? На мен там ми правеше проблем - преди да сменя бойлера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.