Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Спокойно!нови [re: твъpдe oбъpkaн]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано15.11.07 12:53



Вярвам ти.. жените имат по-развинтена фантазия дори в "споделянето"

..Макар да се смята,че мъжете по-често споделят минали,незапомненеи и несъществуващи случки от сексуалния си живот..

ЗНаеш ли, напоследък се появиха едни непознати отношения в брака , които едва ли ги има описани из литературата...
Те се дължат на "демокрацията" в Бг и по-скоро на свободията, която настана след 10 ноември..
Има я във всички области и..не бих искала да политизирам проблема, но това е по-скоро един мой икономически поглед..


Проблемите са няколко, но, този, който най-силно ми е направил впечатление е факта,че жените и мъжете преди имаха относително еднакви заплати, социален статус се градеше предимно на ниво личност и до някъде на ниво социални контакти и просперитет на професията, но..все пак разликите не бяха големи..
Дори тогава, най-много проблеми в брака (не говоря за разводи, понеже хората бяха по-консервативни и рядко прибягваха до такива) бяха основно икономически..И основно мъже комплексари изкарваха жените си какви ли не ,ако не можеха да получават по-добра заплата от жените си или по-високо обществено призвание...

Тази ретроспекиця не е за реклама на тогава, а защото след въпросната дата, хората придобиха други свободи да се изразяват в какви ли не поприща...
Хора без особено образование и без особена ценностна система сега често са по-добре платени и това създава грешни или никакви идеали в младите хора, а често заблуждава жените,че някой си е по-по-най, щом има повече... (или съответно мъжете..)
Появи се едно състезание в извън семейните битки..:
Преди всичко беше ясно - кой има кола, кой вила, кой децата му учат в институт или не успяват..
Сега не е така..
Сега "приоритетите" са други :
- кой купил на жена си по-лъскава, по-нова, по-скъпа кола..(може и на лизинг)
- коя колко често и на колко скъп фризьор ходи
- коя колко често ходи на масажи и къде масажистите са най-добри
- какава козметика ползваш и колко пари струва
- къде ходиш на почивка ...и колко пъти..и в колко звезден хотел ...
-...

Мога да зиброявам много..нека не отегчавам Джейми..

Проблема е,че жените винаги са се сравнявали помежду си..И ако някоя (а повечето са така) смята себе си за по- от някоя друга, на която съпругът й е осигурил всички тия "екстри" и ВЪПРЕКИ това не само,че не мърмори колко е инвестирал в нея, ами и продължава с удоволствие...и й носи цветя, и я посреща от работа и... отношението към нея (онази, дето според твоята жена няма нейните качества и наполовина) е като към единствена, уникална, неповторима и ..страхотна жена... И..ако (недай си Боже) не говорим само за една жена от този тип сред познатите ви, ами се окаже,че твоята е единствената НЕОЦЕНЕНА по достойнство, не се чувства обичана, не се чувства нужна, полезна и т.н... Тогава..след определен период от време идва момент в който ти колкото и да си страхотен и незаменим и прекрасен и т.н...това вече не е достатъчно, защото тя иска ТЯ да е страхотна и незаменима и ..обичана..

Та.. идва един момент в който всички звезди на небето не стигат за да покажеш,че я оценяваш...понеже тя просто е спряла да го очаква от теб... И..в такива моменти, най-неуместната реакция към нея е да й кажеш : Аз ти осигурявам всичко... Особено, ако тя активно се старае да е независима икономически от теб, да получава приличен според собствените си стандарти доход и.. независимо как го харчи, смята,че заслужава признание,че го е постигнала...

Ох..пак се увлякох...извинявай Джейми...не взимам нито лев от ДИР-а...(за сега)



Тема Re: Не желая да влизам във вашия клуб!нови [re: Tъпyнrep]  
Автор somebody (тя)
Публикувано15.11.07 13:12



Не съм писала, за да обиждам. Дадох едно мнение, което според мен е правилно. Джейми и Асасин видяха в мен олицетворение на собствените си бивши жени и ми се нахвърлиха. Злобата на никой не е помогнала.
Конкретно на въпроса ти дали бих реагирала така, както предлагам. Да, сигурна съм в това. Дори не бих дала повод да се разбере, че зная. Бих потърсила причина в себе си и какво е накарало партньора ми да потърси тръпката навън. Бих променила това, което усещам, че не одобрява. Бих го попитала какво го измъчка, но не в посоката, която предполагам и евентуално знам. Успехът идва, когато имаш вяра в себе си. Не е нужно да следиш другия, да ровиш, да натякваш. Необходимо е да му осигуриш спокойствието и уюта, за да прецени сам къде иска да отиде и какво да избере. Това се отнася в случай, че държиш на човека до теб и искаш да запазиш връзката ви. Ако е така би могъл и да чакаш достатъчно дълго.
И нещо друго, аз не съм тръгнала при един, при втори, при трети. Пак казвам, влюбих се. Най-неочаквано и за самата мен. Ако някой преди това ми го беше казал, щях да се изсмея, да не повярвам. Бях объркана много време, бях и щастлива, и отчаяна, беше ми трудно да живея двулично, защото не съм такъв тип човек. Да, но живота го налага понякога.
Сега вече не се налага да съм такава, каквато не съм. Знам какво искам, кое е правилно. Знам, че разводът е най-честен за всички: За мъжа ми, който дори да не ми говори никога за това, не би могъл да спре да се съмнява и несъзнателно да ме следи. Той заслужава да се успокои и да поеме нов път. Има време да стъпи на краката си и да се справи. Силен е. За приятеля ми, с който се обичаме и искаме да остареем заедно. За децата ми, които не заслужават пред тях да се играе театър или да има разправии............

Редактирано от somebody на 15.11.07 13:30.



Тема Зарадинови [re: *жeнa*]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано15.11.07 13:42



последния параграф ще ти простя





Тема Re: Не желая да влизам във вашия клуб!нови [re: somebody]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано15.11.07 13:45



Така е, както казваш, но...и не е така..вече..
Знаеш го прекрасно, нали?
Объркания мъж, който е написал този пост, също го знае..и..точно това е направил.. Нали виждаш...-нещата са така от две години...И той сподели,че се занимава с всичко в къщи...ВЕЧЕ..
Ей в това "вече" е разковничето..
Струва ми се, че той късно е започнал да се държи по начина по който съпругата му е очаквала,че е редно... Струва ми се,че вече е късно..Струва ми се,че някой неща са си отишли безвъзвратно и..което е най-лошо....струва ми се,че объркания мъж всъщност вече не обича съпругата си...Мисля, че той се бори да съхрани егото си..., бори се да съхрани детето си..(а може би и брака си), но..онази любов, която би върнала съпругата му обратно (евентуално)...аз не я усещам..
Знаеш ли..мъжете трудно, много трудно добиват смелост и сили да съберат себе си и да споделят подобен проблем..
Обикновено го правят, когато вече са надмогнали това...т.е...когато са осъзнали,че могат и без тази жена и...просто им се иска да го чуят от повече места...
..
Сигурна съм,че не си искала д анараниш семейството си, но в крайна сметка си го направила..И понеже тук повечето са наранените, а не нараняващите, трудно могат да те разберат.. Дори тия, които те разбират, не биха посмели да те подкрепят..понеже думата "предателство" е много силна и много болезнена за клубарите...
За това не очаквай различно отношение..Ако си щастлива при това положение и въпреки всички наранени.. ОК...В живота се случва всичко..
Важното е да нараните децата колкото е възможно по-малко... Аз съм песимист за това.. Дано се справите.



Тема За Асасин не знамнови [re: somebody]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано15.11.07 13:45



ама че следвате един шаблон с моята - истина е.
Тия думи за остаряването заедно ги пеете и на сватбата с първия, то бива хормони бива ама ваш'то на нищо не прилича. Като рушите семейства - носете си негативите !





Тема Re: За Асасин не знамнови [re: jamie]  
Автор somebody (тя)
Публикувано15.11.07 13:48



Е ти още ли не си разбрал, че аз съм бившата ти. Що мислиш, че не се обаждам често. Чета те и те изследвам. Ясен си ми като сълза.





Тема Никога не съм бил сълза !нови [re: somebody]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано15.11.07 13:53



Пък и бившата ми е по-зле и от тебе

Има накъде още да вървиш.



Тема Re: Не желая да влизам във вашия клуб!нови [re: *жeнa*]  
Автор somebody (тя)
Публикувано15.11.07 13:56



Благодаря ти за мнението. С всичко, което си написала съм съгласна. Аз затова рядко се обаждам тук. Исках да посъветвам Твърде объркания от какво има нужда една жена и къде е пътят към връщането й. В случай, че не е безвъзвратно загубен. Права си за онова ВЕЧЕ.
Желая ти щастие Жена! Мисля, че си разбрала какво искам да кажа.





Тема Re: Никога не съм бил сълза !нови [re: jamie]  
Автор somebody (тя)
Публикувано15.11.07 13:58



Опс, абе аз май съм бившата на Асасин. Ама нали сте като две капки вода. Взех да ви обърквам. Сълза до сълза.





Тема Няа значение ! [re: somebody]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано15.11.07 14:01



И без туй бившите си приличате






Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.