Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Оставила енови [re: jamie]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 16:44



Ни най малко :)))
Калокагатията не е нито само спартанска, нито толкова късена идея :) Съществува още от Минойски временаи свидетелства за това имаме от Късният Халколитик IIIC.
А колкото и да ме кефи 300, Термопилите с цялата им героичност не са от най-решаващите факти при Медийските войни :) Всъщност по-скоро Атина, и в първата война и във втората, с Маратон и Саладин, е решаващият фактор.

Не ми се говори повече, не е тук мястото. Но послушай ме, не спори с мен за неща, от които разбирам повече от теб :)



Тема права синови [re: E.B.]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 16:46



- истинският учител и журналист заслужават не по-малко дълбок поклон от истинските инженери или моделиери, ама наш'те първоноемврийци са предимно изпаднали от "медицината" химици и биолози и изпаднали от "правото" литератори и историци. в студентските си години поработих и като учител, и като журналист и то все в "престижни" институти и с чиста съвест мога да твърдя, че повече духовност съм открил сред пияниците в старата ми махала, отколкото сред вълнените карирани сака на въпросните "будители". и тва само по себе си не е малък проблем, но е два пъти голям, заради криворазбраната "възрожденска" инерция, благодарение на която тия специално две съсловия все още продължават да получават поощрителни потупвания по гърба и /совсем пресен пример от едните и несекващ от другите/ да ни се качват на главата!



Тема Знам.нови [re: бekъp]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 16:52



Но ти не си, казвайки, че тези две съсловия получават потупвания по гърба. Нищо подобно, днес на учителите се гледа като на утайката на обществото, трудът им нито се цени, нито се забелязва, а ако случайно това стане от тях се очаква да са възпитатели и да изземват функциите на семейството, а не учители, т.е., предаващи само знание и култура. Но какво ли може да се очаква от съвременното ни общество? В крайна сметка дори тук, в този мини негов вариант, се видя колко малко културата се уважава и респектира.



Тема Re: С риск да се конфронтирам и аз))нови [re: E.Б.]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано02.11.07 16:59



Ева, права си...не споря!
Ама друго имах в пред вид...но реших да не раздухвам страстите)) Имах в пред вид нещата свързани с учителската стачка и празника и въобще....не ща да си казвам мнението, щото ми е черно пред очите като се сетя за едни каки и едни батковци по площадите, дето най са си присвоили празника! Щото по тяхно самочувствие светът започва и свършва с тях! )))
Млъквам...няма ме, скривам се...отивам да се занимавам с приятни и полезни неща!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Знам.нови [re: E.Б.]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 17:02



Признание и благодарност пред всички преподаватели, които са ни помогнали да станем хора и да се релизираме в живота, въпреки че правителството от 17 години системно и целенасочено съсипва българското образование. Все пак неук и прост народ се управлява по-лесно, нали?



Тема Кои неща,нови [re: E.Б.]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано02.11.07 17:04



смешните закани да редактираш Уикипедия ли ?


Знаеш за какво говоря - ще последват линкове и цитати от един лаик. Горко на "професионалиста".

Редактирано от jamie на 02.11.07 17:04.



Тема Re: Знам.нови [re: E.Б.]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 17:04



не мисля, че културата и образованието са тъждествени в случая. лично моят опит показва, че докато децата ми ходеха в български детски градини, основните ни усилия с майка им бяха да ги опазим от "възпитателския" ефект на лелките, а когато мойте родители опознаха гимназиалните ми учители, ме потупаха по гърба и ми казаха: "не им обръщай много внимание! ...и не очаквай да ходим на родителски срещи!"

съгласен съм, обаче че проблема идва от "какво ли може да се очаква от съвременното ни общество...". и сигурно заради неспособността ми да се отърва от извратен стремеж за "по-добро стадо", си чегъртам в такива глупости...още



Тема Джейми,нови [re: jamie]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 17:11



недей да се изживяваш като Асасина и да ми пуснеш неща от сорта на Пи идва от Питагор. В бг версията на Уикипедия половината от нещата са писани от един познат, другата са редактирани от мен.
Сериозна съм, не си мисли, че можеш да се мериш с мен в това, което ми е професия. Нищо лично, но няма да дискутирам с аматьори по тези въпроси, опитът ме е научил, че е загуба на време.



Тема А каквонови [re: E.Б.]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано02.11.07 17:15



казваш за английската версия "професионалистке" ?





Тема Re: Знам.нови [re: бekъp]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 17:21



Е, то и аз водена от такъв си стремеж се опитвам както мога, с малкото си лични сили (глупост е да с вярва, че и сам воинът бил воин, не е така, той е само самоубиец :)) да го чегъркам, ама мислиш ли, че става? Погледни на колко хора пречи темата на Раян (да, болна тема ми е, и не, няма да се откажа да я защитавам), погледни от колко кладенеца вода бе донесена за да се вика срещу нея.
Няма да си кривя душата, намирам, че доста от учителите днес не си вършат добре работата. Но това, както и всичко друго, не е само едностранно - с времето те реагират на това, което получават. Получава се огледален ефект или онази стара максима за комунистическото време - "аз ги лъжа, че работя, те ме лъжат, че ми плащат". Била съм учителка в последните години на студентството си, не в България, знам и двете страни на медала.
Уф, спирам, не ми се говори повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.