Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Ще живея...ами сега?!?  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 22:11



Искам да започна тази тема с една поема. Защото намирам предава дилемата, пред която съм много по-красиво от всички думи, които аз мога да кажа.

Какво очакваме, стълпени на площада?
Днес варварите ще пристигнат тук.

Защо това бездействие в народното събрание?
Защо народните избраници закони не създават?

Защото варварите ще пристигнат днес.
Какви закони да създават народните избраници?
Когато дойдат варварите, ще донесат закони.

Защо ли императорът е станал толкоз рано,
пред най-големите врати тържествено е седнал
на трона си замислен, със корона на главата?

Защото варварите ще пристигнат днес.
И императорът очаква да приеме
водача им. Дори му е приготвил
да му даде държавен пергамент. Във него
му е написал много титли и названия.

Защо и преторите са излезли днес
с червените си златоткани тоги?
Защо са гривни сложили със много аметисти
и пръстени с блестящи, лъскави смарагди?

Защо са взели своите най-скъпоценни жезли,
със злато и сребро прекрасно украсени?
Защото варварите ще пристигнат днес,
а заслепяват ги такива скъпи накити.
Защо прочутите оратори не идват както друг път,
за да изложат свойте мисли в красиви дълги речи?

Защото варварите днес ще дойдат.
А те се отегчават от сложни красноречия.

Защо започна изведнъж такова неспокойствие,
обърканост (лицата как станаха сериозни!)?
Защо внезапно улици, площади опустяха
и всички се прибират умислени дълбоко?

Защото падна здрач, а варварите не дойдоха.
Завърнаха се пратениците от границата
и казаха, че варвари не съществуват вече.
Сега какво ще стане с нас без варвари?
Та тези хора бяха някакво си разрешение.


Не мразите ли всички онези литературни съчинения, които като бяхте деца винаги трябваше да почнете по някакъв начин? И до ден днешен тази ми омраза към началото е останала в мен и се изразява в неспособността ми да избера заглавие за постинг, за имейл, та ако щете и за обикновено писмо, каквото в днешно време май пишем само аз и папата :)
Как да започна достатъчно подредено, когато в главата ми е пълен хаос? Как да премина от въвеждащите неутрални думи към основата, която да носи смисъла на тракането на клавишите ми сега?
Истината е, че имах левкемия. Да, миналото време е правилно. Всъщност не знам защо до сега толкова много не исках да го кажа, остатък от суеверие, че ако го кажа гласно и на много хора вече става истина? Или фаза от прословутия цикъл за отричането, пазаренето и приемането? Все едно, поне сега, днес, поне за момента болестта я няма. Ще кажете, какъв ми е тогава проблемът? Проблемът ми е, че вместо да съм щастлива, доволна, радостна, аз се чувствам празна. Не знам как да се върна обратно към един живот, който сравнен с наситеността на изминалите дни в емоционално отношение бледнее. Дори не бледнее, защото бялото е комбинация от цветове, а в мен няма дори сянка от някакво чувство. Чувствам се...празна. Объркана. Не знам как да се справя с това. Не знам дали ще мога да живея нормално. Страх ме е да живея нормално. Някак си много лесно е да живееш, когато в главата ти винаги присъства мисълта за смъртта. Някак си много трудно е да живееш, когато знаеш, че не умираш. Поне не сега или утре. Като да очакваш толкова много врага, а в крайна сметка той да не дойде.
Ами сега?



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Автор elfa (минаващ)
Публикувано30.10.07 22:26



Враговете са навсякъде пък ти.Не е нужно да ги търсиш толкова упорито.Тях и без това си ги има.И животът с тях си е нормалният живот.Сега вече имаш един основен враг по-малко.Чудесно.Усмихни се!





Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано30.10.07 22:32



Дълго време се чудех защо е толкова лесно да се организираш, да се стегнеш, да живееш и да се радваш, да имаш време за всичко, когато има срок... Продължих с поставянето на срокове...

Ще се справиш и съм щастлива за теб, че продължаваш, не се страхувай - животът е хубав и съвсем не е толкова дълъг колкото изглежда. Поздравявам те за борбата и успеха. Това е прекрасно





Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 22:32



не ми е приятно да ти го призная, ама тва е супер тема. напълно те разбирам и отивам да си 'зема едно пликче с трева, от което да запаля в знак на самодоволство и злобарско ликуване



хи хи - ш'е те пощадя поне да не ти отправя "честито оздравяване", щото вече би било изтезаващо



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: Finch!]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 22:35



недей ся и ти разваляш целата поетична трагичност на ситуацията, мола те





Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: elfa]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 22:35



:)
Извинявай, не искам по никакъв начин да прозвуча грубо или да се изживявам като неразбрана, но понякога има ситуации които осмисляме само, ако сме ги преживели. Наистина е трудно, ужасно трудно да се усмихна. Не става. Много дълго време се борех с болестта, с емоциите, които ме запращаха от единия до другия край на цветовия спектър за отрицателно време и които не можех да контролирам, а само да гледам как ме разкъсват и да чакам да преминат през мен и да се страхувам да не ме отвеят...Отделно спътник е ужасът, че може да не се оправиш, ужасът да се надяваш, че ще се оправиш, защото може да е празна надежда...
Смешно е, но се справих с болестта, а не мога да се справя с живота без нея.



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: бekъp]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано30.10.07 22:36



Както вече веднъж ти казах - примири се, макар да не е в характера ти. Примири се с този живот или търси равновесието - мисля, че е едно и също

. Зарадва ме, искрено и от сърце



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: бekъp]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 22:40



Мога да ти услужа с малко от моята когато слезеш от клона си.



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: sepide]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 22:41



Не мога, наистина. Има неща, които не можем да направим, да се примиря, да спра да търся...просто не мога.

Благодаря за радостта





Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Автор elfa (минаващ)
Публикувано30.10.07 22:44



"Смешно е, но се справих с болестта, а не мога да се справя с живота без нея."

Такова животно нема.И лесно нема.Ще се справиш,а как да стане...това ти си го решаваш.Продължаваш живота си от преди болестта,или започваш напълно нов ако не ти харесва старият.Самият факт,че имаш право на избор е чудесен!





Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано30.10.07 22:53



да се примириш, не е да спреш да търсиш, а да намериш

куража в малкото цвете, което е пораснало в снега, красотата в очите, които обичаш да виждаш, когато си щастлива; слънцето, когато изгаря очите и те кара волю-неволю да се усмихваш, приятелите, без които не можем, най-близкия човек, без който света е сивота - можеш ли да се примириш с това? Ще ми се да отидем с теб в Дрезденската галерия, за да ти покажа две мои любими каритини - Аллте меистер - тогава може би ще ме разбереш. До тогава - желая само любов и здраве



Тема Такава загуба - пожелавамнови [re: E.Б.]  
Автор koм (пристрастен)
Публикувано30.10.07 22:59



на всеки нуждаещ се. Това е то - парадокса - човек се чувства уютно с това, с което е свикнал. Пък дори и "то" да е нещо, с което не може да свикнеш.
Е - ако това ти е проблема - със сигурност ще ти е по-лесно да свикнеш с мисълта, че ще живееш, отколкото с мисълта, че няма да живееш.

А и както вече казаха по-нагоре - няма нищо страшно в това да живееш.





Тема Re:нови [re: E.Б.]  
Автор Hungry eyes (разгонена)
Публикувано30.10.07 23:15



Болна си била от левкемия, но си нямала нищо против да се омъжиш? А не си ли мислила за човека до теб и за това какво би могла да му причиниш, ако беше умряла? Но както беше споменала в една друга твоя тема - ти просто не го обичаш.



Тема Re:Нек`ви специалисти?нови [re: Hungry eyes]  
Авторkuhata leika (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 23:28



Аре прЕстани, човек се връща към живовота

Не може ли да не и говорите поне по тая тема за това, дали обича някого или не.Малко се позамислете,деееееееее



Тема Re:нови [re: kuhata leika]  
Автор Hungry eyes (разгонена)
Публикувано30.10.07 23:33



Цунки по муцунки, лейчице.





Тема Ами просто е.нови [re: E.Б.]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано30.10.07 23:33



Докато си била болна - си живяла с мисълта че няма "утре" - и "днес" е бил пълноценен.
Просто продължи да живееш с тази мисъл в главата


Не е трудно, знам какво говоря.



Тема има двамина,нови [re: E.Б.]  
Автор GED Ltd. ()
Публикувано30.10.07 23:34



дето много ти се радват в момента



А лично от мен....дано намериш пътя към себе си и живота. Би могло да бъде хубаво. А ако искаш вярвай, с вяра и добро - още по-хубаво. Не се намира лесно тази пътека и не се върви лесно лесно по нея, но е сладко, пу-пу
Обърканичко си (не скачай, с много благост ти го казвам), но пък и затова живеем, да учим А на теб уроци явно не ти се спестяват.



Тема Happy new yearнови [re: E.Б.]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано30.10.07 23:36



Виж, не искам много,
само ръката ти, да я държа
като жабче заспало доволно.
Имам нужда от вратата, която ми открехваше,
за да проникна в твоя свят, тази бучица
зелена захар, окръглена радост. Няма ли да ми дадеш
ръката си през тази
Новогодишна нощ на совите прегракнали?
Не можеш, по технически причини. Тогава
измислям я във въздуха, изплитам всеки пръст,
копринената праскова на твойта длан
и опакото й, страна на синкави дървета.
И ето хващам я и я задържам така сякаш
едва ли не от туй
светът зависи,
смяната на четирте сезона,
пропяването на петлите, любовта на хората.*


...и всички коралови рифове, обсипани с целувки, всичко това зависи, зависи, зависи от много малко неща...


*Хулио Кортасар, колко го обичам

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!


Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 23:42



тцъ - оставам си тука и на мойта. с какво пък толкоз твоя ад е по-хубав от моя?



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано30.10.07 23:49



Излиза, че сме поне трима, пишещите писма-включи и мен в бройката. Трудно ми е да хвана "перото". По-натам е лесно. Трябва ми само вдъхновение и остава да съм истински и съпричастен.
Животът е дар! Невероятен. Това е чудо, което не сме в състояние да остойностим. Защото е невъзможно-няма цена. Това е тайна, която няма да разгадаем докрай, защото води към вечния извор. Слава Богу за всичко!!! А сега ти си на ред!!! Да откриеш целта. Ще рече Смисъла. И да я следваш.Едва ли е проблемът ти в липсата на враг. Него/ тях го/ги има. Доста е злобата на деня. Трябват ти истинската задача, целта и смисъла. За да знаеш какво , защо го правиш и постигането им да те правят щастлива. Така си мисля. Смисълът не е битката с левкемията. Поне сега вече не е основен.
А смъртта на тялото ни е в кърпа вързана. Това поне е сигурно. Битката и след н-броя пълни промени е обречена в нейна полза. Остава другата битка. Истинската. За онова, което е вечно-душата.
Сега ти си на ред !

Дано откриеш истинската битка и бъдеш победител в нея с Божия помощ!


О Б И Ч А Й И П Р О Щ А В А Й ! ! !


Извинявам се за помпозното звучене!



Редактирано от Фoтoн на 31.10.07 00:06.



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: Фoтoн]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 23:59



Животът е дар!...тайна, която няма да разгадаем докрай може да е некъф данайски дар - както некой беше казал "никога не казвай, че си щастлив, преди да си умрял"





Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: бekъp]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано31.10.07 00:12



Да нямаш опасения за себе си? Валял ли си там, където ще прихванеш или ще те прихванат? (така ли е правилно?





Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 01:00



Единственото, което ми идва наум, е, че на подобни въпроси човек си отговаря сам. Не може ли да си отговори - проблемът пак си остава негов. Освен това някак не ти вярвам, съжалявам. Дано да си измисляш (както предполагам), защото с тия настроения, ако не ги разкараш, пак ще си докараш проблеми - като минимум депресия. Пусни тая тема в съответния съседен клуб, ако ти стиска, за да ти стане ясно колко тъпо се ровичкаш в своята празнота.



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано31.10.07 07:20



Мисля си, че състоянието ти илюстрира ефекта на отпускането след дълго напрежение. Години, в които си била нащрек, изпъната като тетива, готова да се бориш всеки миг, събрала всичките си сили и насочила ги, съзнателно, или несъзнателно към една цел.
Нормално е днес да се чувстваш празна, уморена, изтощена и дори объркана. Струва ми се, че още не си осъзнала напълно ситуацията, от която за това време си отвикнала. С всичките възможности, които ти се разкриват. С освобождаването на силите, които да пренасочиш в друга желана от теб посока. И без призрака на болестта, която, дай Боже, да е завинаги част от миналото ти.
Сега постепенно ще се пренастроиш. Трудно и недоверчиво. Не ходи да търсиш врага си - той почти никога не е извън нас, защото ние сами го определяме като такъв. Този твой враг - болестта - ти си го победила - бил е и вече е ликвидиран.
Всеки сам, оказва се, е най-върлият враг на себе си, въпросът е доколко сме способни и желаем да се "самонеутрализираме"...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 09:55



Евче, прегръдки приемаш ли? Защото от мен получаваш хиляди такива.
Наистина, понякога сякаш е по-трудно да живеем без трудности за преодоляване. Но пък направи като ходенето - едното краче пред другото, после другото пред първото и пак първото ..... едно по едно. Сутрешно кафе, следобедно бонбонче, вечерна чаша вино. Сега си изцедена вероятно от емоциите, не се насилвай веднага от раз да се върнеш в старото русло, пък и едва ли ще успееш. Намери си новия начин.
Пожелавам ти никога повече да не се срещнеш с болестта, от тук насетне да се радваш на живота. Защото съм убедена, че радостта ще се завърне скоро.

Прегръщам те!

/извинявам се, ако не си от гушкавия тип

/



Тема Re:нови [re: Hungry eyes]  
АвторMaмa мъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 10:23



Е това е ...........

нямам думи просто. Баси дивотията.
Значи кво, болните кучета ги яли, така ли



Тема Re: Мисля че ти е време...))нови [re: E.Б.]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано31.10.07 11:01



Да родиш вече!




А по между другото - аз затова си обичам мигрената))) Щото си е само моя! хахаха

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 31.10.07 11:03.



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Автор flambe (въртолетина)
Публикувано31.10.07 11:06



Просто преживяваш постравматичен стрес. И наистина е абсурдно, но понякога е по-трудно да преживееш оздравяването. Не знам какво да те посъветвам,на мен самата ми трябваше около година и кусур да се съвзема. В крайна сметка ми помогнаха както хората около мен, така и обръщането на гледната точка. Защото ако се замислиш ти си страхотна късметлийка

. Нищо като целуната от съдбата и си се научила, че винаги може да има и по-лошо и да цениш миговете, които ти предстоят.
Говоря от личен опит, макар и не с такава болест. Постепенно ще се научиш пак да живееш нормално. Просто ти трябва време и защо не и помощ от специалист.





Някои неща са толкова сериозни, че за тях може да се говори само на шега!

Тема Re: А дали?нови [re: flambe]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано31.10.07 11:10



Ева несе страхува просто от ремисия....пу-пу!
Въпреки, че човек винаги може да намери с какво да си запълва времето....само да го "захапе" това нещо))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде



Тема Re: А дали?нови [re: makeover]  
Автор flambe (въртолетина)
Публикувано31.10.07 11:21



Не си ме разбрала ... не става дума за страх от ремисия въобще. Просто със кожата си усещам за какво говори....и се опитах да и кажа че преминава

. Написах го ....преживяла съм през този период, в който имаш чувството, че след като е минало най- страшното не знеш точно как да събереш отново парченцата на ежедневието.





Някои неща са толкова сериозни, че за тях може да се говори само на шега!

Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано31.10.07 11:39



Ндааа

баси новината си пляснала снощи, ама аз чаак сега се появих от поредното биропиене
а и нещо ми е музикално последните дни
ети малко от моите весели години, ама знам, че и младоците скришом послушвате култови звуци скришом



тук е момента за улов на чашата със "Стария Гарван"
не-повече от стотатчка и онли шамбре, без американски измишльотини, като лед и сода, без ядки, без нищо
сега е момента за излизане от пушилката
следващото, отново култово на същите



официалната версия е, че до като зяпали еди кой си пожар и дим над еди кое си езеро от терасата на хотела ги обвзела музата и подкарали

неофициалната версия е малко по-различна и по някакъв начин по-поетична


сега си представи, че излизаш от голямата пушилка на стотици топове над водата
ти си кораб
платна накъсани, реи-накършени
излизаш от пушилката и е тихо
все още не знаеш, че си победила
просто е тихо


тук си представи най-големия букет и прочие

много късмет ти желая



Тема Re: видно е...))нови [re: Orcad]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано31.10.07 11:48



Че си гледал поредицата по Дискавъри за "Най-голямите исторически битки")))



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: видно е...))нови [re: makeover]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано31.10.07 12:02



Уф!

не знам
ама в последно време от бая места дочувам, че ми е настъпило времето за второ кръгче по пътеката

малееййй



почти ме е страх от мене си, като се познавам приблизително

и нещо ми е едно такова художествено и музикално в последно време

и филмчета взех да заглеждам

дай, да не спамя темичката на Ева с моите дивотии
да се порадваме заедно с нея на избавлението



Тема Re:нови [re: Hungry eyes]  
Автор Eva B. ()
Публикувано31.10.07 12:23



Ще приема това като гневен отговор на реакцията ми спрямо снимката и няма да го взема насериозно.
Ако трябва да ти отговарям, примо, никога не съм казвала, че не обичам съпруга си, напротив, винаги съм твърдяла обратното. Мога да ти намеря половин дузина мои мнения, в които съм го казвала. Това, което не съм крила нито от него, нито от себе си, нито от вас е, че не съм влюбена в него, което е много различно от това да не обичаш, според мен поне. Чувствата, които ни свързват са много по-силни от това сляпо да гледаш с обожание другия и може да не изтръпвам, когато го гледам, но знам, че душите ни вибрират в един ритъм.
Сегундо, съпругът ми настоя да се омъжим с месец по-рано от предвиденото, когато ми откриха болестта, това беше негово желание и самата аз бях доста резервирана. Но се отказах от навика си да вземам решенията си вместо другите около мен, приех, че хората са пълнолетни и следователно могат сами да носят отговорността за избора, който правят.
И тертио, в крайна сметка имах една много особена, лична причина да искам да се омъжа за него. Истината е, че бях уплашена, че при евентуален летален край с мен ще имат право да разполагат най-близките ми според закона, ако съм неомъжена, моите родители. А мисълта да бъда погребана в българско гробище, с българска церемония ми беше по-непоносима от тази, че може би ще умра. Едва когато уредих всички детайли и подредих нещата както исках, успях истински да се справя с приемането на болестта.
Ако щеш вярвай



- Ти как се озова тука?
- Стреляше се - кратко отвърна Саид.


Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: x]  
Автор Eva B. ()
Публикувано31.10.07 12:26



Какво се предполага да кажа?
Твое право е да вярваш или не, но някак си щеше да е по коректно, ако не се беше крил(а) зад анонимен ник.
Пускала съм тема за настроенията си точно в клуба, който ми препоръчваш, всички, които ми отговориха и с които поддържам контакт са били в сходно на моето положение с хиляди настроения следствие на терапията.

- Ти как се озова тука?
- Стреляше се - кратко отвърна Саид.


Тема Благодаря :)нови [re: GED Ltd.]  
Автор Eva B. ()
Публикувано31.10.07 12:32



И на двамина ви


Мислиш ли, че не искам да намеря правилния път? Много е трудно, когато части от теб искат различни неща, коренно противоположни понякога. Чувала съм холяди пъти колко трудно е да общуваш с Ева Б., но някой дава ли си сметка колко трудно е да си Ева Б.?
Ами ако няма път? Ако си осъден да търсиш и искаш неща, които знаеш, че не можеш не само да стигнеш, но знам ли, може би дори които не съществуват? Тогава какво? Да посветя живота си на това търсене, дори да знам, че ще е безрезултатно, но да съм щастлива поне, че опитвам, или да се примиря с обикновен живот, който също няма да ме изпълва докрай?

- Ти как се озова тука?
- Стреляше се - кратко отвърна Саид.


Тема Защо ме мразиш толкова :))нови [re: makeover]  
Автор Eva B. ()
Публикувано31.10.07 12:36



Понеже не правя нещата наполовина, ще съм или ужасно добра майка или ужасно лоша. Едно човешко същество е прекалено голям залог за да залагам живота му на ези-тура.

- Ти как се озова тука?
- Стреляше се - кратко отвърна Саид.


Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: Orcad]  
Автор Eva B. ()
Публикувано31.10.07 12:39



:)))
Официалната версия не ти ли я казах аз :)
И би трябвало да е истина, понеже я чух от тях



Айде, пий си Гарвана, ама не отхвърляй идеята за лед, казват, че придавал по мек вкус

- Ти как се озова тука?
- Стреляше се - кратко отвърна Саид.


Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: flambe]  
Автор Eva B. ()
Публикувано31.10.07 12:42



И аз искрено се надявам да е нещо като посттравматичен стес. Или липса на допамин. Макар че се познавам, имам предвид познавам настроенията си и това е нещо ново, което не ми се беше случвало в такава форма. Ужасно ме е страх, объркана съм естествено, спрях да пътувам извън Европа дори, защото желанието да замина и никога вече да не се върна става много силно.

- Ти как се озова тука?
- Стреляше се - кратко отвърна Саид.


Тема Re: измъкваш се!нови [re: Eva B.]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано31.10.07 12:43



А това вече не е в твоя полза!
Друг е въпроса ако просто "Не искаш!"
Тогава...де да те знам...ходи на мисионерска акция в Африка)) Или каквото и да е друго!

/само за справка: Аз съм с вроден сърдечен порок - неприятен дефект)) Имам вече 2 деца, второто родих на 39г. И двете са нормално раждане)) - кардиолозите седяха и се кръстеха, аха и да ме вкарат за цезарово))...не дадох! Предизвикателствата са страшно готино нещо)) Неизвестните човешки възможности!
Е, продължавам да тормозя света...

/

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Хм...нови [re: E.Б.]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано31.10.07 12:44



Да ти кажа не си съвсем права в тези си заключения:
Страх ме е да живея нормално. Някак си много лесно е да живееш, когато в главата ти винаги присъства мисълта за смъртта. Някак си много трудно е да живееш, когато знаеш, че не умираш. Поне не сега или утре.
Смъртта е процес, както е процес и живота и ние умираме по малко всеки ден.
Просто фокусирай сетивата си на друго ниво и отново ще видиш как умираш - сега и тук.
Промяната е малка смърт, дори съня ни всяка вечер е малка смърт...
И времето, което ти остава да ходиш по земята, дори без левкемията съвсем не е толкова много, колкото ти се струва...казвам го със съжаление.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: Eva B.]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано31.10.07 12:53



Нищо чудно и журналистическа "белетристика" да е
ама и в белетристиката има нещо поетично, ако усетиш от къде да го загледаш
"художествена измислица" му казвали, ако влезеш във "вибрацията" на автора и поне малко проявиш желание да се идентифицираш с авторовите въпроси

карай
много сложно стана


малее
все по-неграмотно пиша в последните три години
сленг, Ситняковски жаргон, арго, опа-тропа





Тема Re: Хм...нови [re: MamaNetty]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано31.10.07 12:55



Много депресивно започнахте да приказвате. Хайде стига с тези разсъждения за смъртта

Дайте да живеем без да си мислим за смъртта. Спомням си при едно от големите земетресения във Варна имахме гости - мъж и жена. Т жената не пиеше нищичко и като почна да тресе всички бяха пили , само тя не. Е, тока спря! Морете се разбуча грозно (който не е бил близо до морето при земетресение нищо не знае). Излязохме разбира се навън криво ляво, слва богу нищо лощо не се случи, само врати и прозорци се отваряха от само себе си... Та като дойде тока гледаме жената си изпила чашата с коняка. Всички я фокусираме и я питаме кой го изпи, а тя отговаря: 'Ами така и така сте се мре, поне да си изпия коняка!' .. и така :)



Тема Чудесни пожелания...нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано31.10.07 13:00



.. присъединявам се!


И чукам на дърво... да не ни чуе дяволът! ШШШШШШт...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: ако пък нищо не помогне))нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано31.10.07 13:08



..просто следваш - знаците!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
АвторAмнepиc (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 13:13



Напълно нормално е в твоето положение да изпитваш това. Ти си имала среща лице в лице със собствената си смърт и след нея всичко изглежда незначително.
Могат да те разберат истински само хора които са я преживели тая среща. Едно е да се чувства смъртта, да се мисли за нея и пр., а съвсем друго е на клетъчно ниво всяка твноя фибра директно да я преживява.
Не бързай, дай си време. Ти си изтощена. И не само от болестта. Изхабила си много енергия в борбата, и сега ти трябва време да се вдигнеш от долна мъртва точка.
Не си мисли че си изтощена от ужаса. Не само. Ти си изтощена преди всичко от силите които си влагала в тази борба.
И има и нещо друго: човек изправен пред бездната на Нищото неминуемо после се запитва "какъв е смисъла? За какво е всичко? Това ли трябва да правя?" - това са същностни и екзестенциални въпроси, пред тях всичко друго бледнее. Парадокса е, че отговорите по тях, по-точно не отговори, а моментни проблясъци на озарение, изват едва когато спреш да си ги задаваш.
Имплантирай си малки цели (ако нямаш такива), направи ги най-важното нещо за теб и ги следвай. нека наистина са малки, дребни, нещо от ежедневието. Поддържай ги така, сякаш нямаш време. Това е важно, и ти трябва да го можеш след като мноо време си живяла с чувството че нямаш време. Не позволявай да изчезне това чувство, то ще кара да правиш нещата и да усещат радостта и вкуса от постигнатото. само ти ще можеш истински да го оцениш,. Защото всички ние- останалите, дето не сме преживели твоето, не можем да бъдем докрай истински в това. Защото ние си мислим че сме безсмъртни, каквото и да казваме точно това мислиме- отлагаме винаги когато можем, натгрубяваме като си мислим че ще иимаме време да простим и да се поправим и т.н. А няма гаранция, нали? никога няма гаранция.
само някой като теб преживял нещата истински може да живее.

Така че моля те, не унивай. Не хаби и малкото ти останали сили в униние. Не мисли много занапред. Прави малки неща, прави ги с чувството че си жива. ти поне знаеш каква е разликата, ние само си мислим че знаем.

Успех





Тема Re: А какво...?нови [re: Eva B.]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано31.10.07 13:14



...всъщност изискват от теб - ОБСТОЯТЕЛСТВАТА?

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде



Тема Re: Хайлендери...))нови [re: Aмнepиc]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано31.10.07 13:17



...са само BG-пенсионерите))



Иначе си права! Подкрепям!
Въпросът е обаче , че май наша Евич)) иска да сътвори изведнъж нещо умопомрачително...повече от гениално)) Иначе - защо да се ..аби!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: Eva B.]  
Автор flambe (въртолетина)
Публикувано31.10.07 13:30



Няма кака да не е ново...Защото човек не умира всеки ден, нали?

. Не знам дали с това помагам, но наистина не знам какво да кажа...Освен че аз съм била, объркана, уплашена, неспособна дори да се концентрирам в доста дълъг период...И за съжеление казвам, това се отрази негативно и на отношенията ми с някой от най-близките ми хора. И грешката си беше моя....
Добрата новина е че преминава...





Някои неща са толкова сериозни, че за тях може да се говори само на шега!

Тема Re: :-)нови [re: Eva B.]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано31.10.07 13:35



Привет Ева,
Наистина много се радвам за теб!


Ами трудно ще е да си Ева Б., я! Като се опитваш да направиш съществуването на Ева Б. като функция на ред „предизвикателства” . Върни се назад и ще видиш, че все с нещо се бориш и се доказваш (било пред себе си, било пред другите). То не беше доказване пред родителите, то не беше учене, сега болестта ... какви ли не борби си водила. И сега като няма „предизвикателство” се чувстваш празна, объркана и те е страх да живееш нормално. Явно имаш много енергия, която извира от теб ... Що не се опиташ да го даваш по-кротичко. Стига с тия предизвикателства, стига с тая борба. Животът трябва да е хубав! Опитай да насочиш енергията си към нещо съзидателно. Писането на книга е добър вариант, хи-хи и бебето също е вариант . Прави са всички, които ти пишат, че ти трябва смисъл и цел, за да запълниш празнината.
С най-добри чувства
Желая ти успех!

Пп. И обикновеният живот може да е хубав



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: Eva B.]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 13:47



Хубаво. Тогава просто се стегни и направи нещо ново, необичайно, не затъвай в лошо настроение, в дреболии. Съжалявам, че ти се е случило, наистина. Не мислиш ли, че би било голям лукс да стоиш все в сянката на случилото се? Обръщаш гръб и това е. Наслаждавай се на малките, обикновените радости, ако няма друго.
Освен това си е в реда на нещата да се чувстваш така. Ами отметнала си тежка работа, след това идва емоционалното изчерпване. Трябва малко временце.

Чета много инцидентно, затова - моите извинения. Прозвуча ми направо невероятно, хубавото е, че е истина. Браво на теб.
Извинявай!





Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Авторнeлюбoвницa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 14:01



А приказките като пеперуди пърхаха из въздуха.Разказвачът на приказки ги улавяше, излъскваше и след това разказваше чудно хубави приказки.

От теб в личния ми архив е останало:
Има три вида птици, три вида души.
Никога наранявани, красиви и кресливи.
Наранени и крещящи.
Излекувани. Те са мълчаливи.

Успех





Тема Ахнови [re: Eva B.]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано31.10.07 14:50



тоя лаф всичко или нищо... без изключение подобни хора ги избива само в "нищо". Поумнявай докато е време - щом си вече сред живите - нямаш извинение !





Тема Re:нови [re: Eva B.]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано31.10.07 14:53



А мисълта да бъда погребана в българско гробище, с българска церемония ми беше по-непоносима от тази, че може би ще умра.

???Защо и как го носиш това, просто не разбирам. Откъде тая непоносимост и бягство от корена си , от себе си?!







Тема Ама това е глупаво !нови [re: Aмнepиc]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано31.10.07 15:03



"Ти си имала среща лице в лице със собствената си смърт и след нея всичко изглежда незначително.
..............................................
Имплантирай си малки цели (ако нямаш такива), направи ги най-важното нещо за теб и ги следвай. нека наистина са малки, дребни, нещо от ежедневието. "

Имала е шанса да отсее точно всички дребни и ненужни неща. А ти я съветваш да си насади всички тия илюзии обратно ?





Тема нищо не си разбрал -нови [re: jamie]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 15:22



- каката си е загубила единствения достоен противник. ся й остава или да промени закона за гравитацията, или да се гръмне





Тема Re: не енови [re: jamie]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано31.10.07 15:54



Дребните неща от ежедневието не са ненужни непременно още по-малко илюзии, по0скора са реалност. Много е права, че целите и сроковете за осъществяването помагат да продължиш и да не се поддаваш на първичния импулс да направиш всичко и то грандиозно и то на секундата



Тема Накраянови [re: Finch!]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано31.10.07 16:05



те понася реката на ежедневието и дори забравяш какво е било.
Мда, сигурно е перфектно за тия които мразят да мислят.



Тема Re:Hungry eyes,нови [re: Hungry eyes]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано31.10.07 16:11



изказа се неподготвенна!!!


Това бе повече от грубо!!!!

Ближи си сладоледа...





Тема Re:нови [re: Фoтoн]  
АвторE.B. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 20:02



Нищо подобно. Никога не съм бягала от нещо, бягам към нещо


Има неща, които харесвам и такива, които не харесвам. Така ги деля, а не на български, френски, немски или марсиански. И винаги само това е имало значение. В случая погребването с хиляди одеала, жито и рев не ми допада.



Тема Моля ви,нови [re: djavolche]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 20:37



защо да не сме честни, истината е, че в нейният въпрос има доста резон. В крайна сметка може да не съм казала на съпруга си, в крайна сметка не всички хора обичат и могат да носят подобна тежест. Помните ли, преди време имаше един постинг (извинявам се, че не си спомням на кого

) в който авторката разказваше да мъж, който й се вричал в любов, а когато тя се озовала в болница й пратил само смс с текс "жива ли си?"? И тогава доста мнения й казаха, че има хора, които не се справят емоционално с такива ситуации. Когато се дава клетва за "добро и зло, в богатство и бедност, болест и здраве" другият има право да знае, че болестта ще е повече или че поне вече я има. Той или тя трябва да е запознат с всички детайли на ситуацията за да взема свободно своето решение.



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: нeлюбoвницa]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 20:51



Един вид с моите камъни по моята глава?



А за мълчанието...позволи ми да ти разкажа една нова притча :) Но тишината в нея има друго послание.

През 53 сл.Хр. сто четирсет и четири римски легионери били заловени и затворени от партите.
После били заловени и затворени от хуните.
После били заловени и затворени от китайците.
Всички те били войници на Лициний Крас.
Сто четирсет и четирима римляни видели Китай.
Трима се завърнали.
Те били много стари. Говорели за едно минало, което не било миналото, а един друг свят.
Хората ги слушали. Усмихвали се. Не разбирали нищо от това, което те разказвали.
Понеже никой не ги разбирал, тримата ветерани спрели да разказват.


Понякога ужасно ме е страх, че започвам да спирам да разказвам...



Тема Защо да се измъквам?нови [re: makeover]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 20:56



Съвсем искрена съм! Да, мисля, че не искам деца, но дори и да исках нещата не биха се променили. Мисля, че едно дете е най-отговорното нещо на един живот и човек не може да си позволи да заложи успеха му на 50:50. Даже съм на мнение, гледайки многото разбити семейства, нещастни деца, зле възпитавани, зле отрастващи и в крайна сметка ставащи лоши възрастни, че ако хората по-често са искрени пред себе си и си дадат сметка, че не са напълно готови за това, светът би бил по-добро място.



Тема Re: А какво...?нови [re: makeover]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 20:57



Обстоятелствата? Имам семейство, дом, подреден добър живот...



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: flambe]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 20:59



Всъщност вече ми се е случвало събитие, което ме е карало да си дам сметка колко кратки са земните ни дни.
Знам, че за това трудно се намират думи, не се тревожи, разбирам и мълчанието :)



Тема Re: Хм...нови [re: MamaNetty]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 21:03



И да, и не...Нети, принципно си права. Но все пак човек не живее всеки миг с мисълта, че един ден ще е пепел и малко рози, ако е късметлия. :) Така че си права, но и не си, защото казваш истина, която се забравя всекидневно. И слава богу, честно казано, защото такива хора биха или или гении, или психопати.



Тема Сидхарта :)нови [re: Aмнepиc]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 21:08



На Х.Хесе :) В нея героят стигаше до извода, че е стигнал до мъдростта едва когато е спрял да я търси. Споменавам го, защото в думите ти улових ехо от неговите.


Иначе наистина ме мъчат и екзистенциални въпроси. Не, че не са били у мен и преди, но точно сега, както самата (или самият, извинявам се, ако бъркам рода...) ти казваш, са особено силни. И знам, че сте прави, че ми трябва време, спокойствие, да живея по...детайлно, да бързам бавно...
Но така ми се иска да чупя и крещя, защото се чувствам затворена, с едно особено чувство на обреченост.



Тема Не :)нови [re: jamie]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 21:12



Всъщност може да не си даваш сметка, но вие говорите за едно и също. Само гледате към него под различен ъгъл и затова ви се струва противоположно.


Тя ми казва да се насладя истински, както само докоснали се до смъртта хора умеят, на онези дребни неща, които в крайна сметка са най-ценни в живота. Да слушам смеха на децата, да гледам как падат листата и да преживявам тази красота с всяка фибра, защото тя е безкрайно крехка и ценна. Това не е ненужно, това в крайна сметка е най-голямата ценност



Тема Re: :-)нови [re: Дapeнa :-)]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 21:17



Знаеш, че си права :) И аз знам, че си права. Сигурна съм, че знаеш дори, че аз знам, че си права.


Книгата ще я напиша. Може би никой няма да я прочете, но ще я напиша само за да я прочета после и може би тогава, под изреченото бих могла да разбера и онова, което сега ми убягва.
Ще опитам, разбира се, да живея кротко, ще вървя с малко страх, с много увереност, ще залитам, ще се колебая...Но в крайна сметка, нямам избор :)



Тема Re: Такава загуба - пожелавамнови [re: koм]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 21:19



Благодаря :)
Не знам дали ще ми е по-лесно да свикна с тази мисъл, но поне имам повече време и нямам краен срок

Това е добро начало



Тема На тебнови [re: XeйЖивoт!]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 21:22



няма да отговарям :) Защото знаеш какво ще ти кажа





Тема Скъпи,нови [re: avatarx]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 21:26



болестта не ме накара да повярвам в бог(ове), да не мислиш, че би ме накарала да пропия? :))

Не му е тук мястото, но сега съм се сетила, винаги ме караш истински да се надявам да има такова нещо като прераждане за да мога да изживея с теб следващия си живот





Тема Re: Скъпи,нови [re: E.Б.]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано31.10.07 21:42



Замислих се! После пак се замислих. Пак ми стана тъжно.



Тема Е,нови [re: E.B.]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано31.10.07 22:13



може и гола в чаршаф само - и после по купичка пилаф и шербетче



ПП: Времето ти не е неограничено. Не го забравяй никога това.



Тема Разбирамнови [re: E.Б.]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано31.10.07 22:31



за какво говориш - но аз коментирам друго.
Да не слагаме ненужни неща отново в живота си - това визирам.
Няма значение, знам че знаеш





Тема хе хенови [re: E.Б.]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 09:12



мене вече почва да мъ напушва на смях

. и ся тука плебса требваше да си посипем косите с пепел ли? така кат' тъ гледам скоро ше съ илюзорнеш на нов пиедестал ... в тоя недостоен дръзновението ти свят



Тема Re: Ами тогава...))нови [re: E.Б.]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано01.11.07 10:14



...го поразбъркай малко, за да има с какво да се занимаваш)))



Ей, като те хвана...)))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Сидхарта :)нови [re: E.Б.]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано01.11.07 10:27



Така ти се иска да чупиш и да крещиш...))
Не си само ти! Споко!

Всъщност кажи честно - какво ти се прави? Дори дакажеш - нищо!, пак ще го приема за отговор!

Иначе овладявай това чувство въплъщавайки го в нещо приятно за теб и полезно за другите...де да те знам - да преведеш някоя книга, да се посветиш на каузата свързана с проблема дето ти е минал през главата...и да си полезна на тези , на които това сега им е настояще....може и някой курс за кечисти да посетиш

, или някакъв друг източен спорт....да поразгърнеш движенията))
В края на краищата прежали и някой друг сервиз от подредения дом)))
Или просто вземи нещо успокоително))....валерианче...не друго!
Научи се да плетеш, да шиеш гоблени...много успокоява...поне мен де)))
Даже учи още....ако имаш мерак!
Ей , сладур....

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: E.Б.]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано01.11.07 10:42



Не си само ти на тоя хал!
Затова пиши....вложи това, което искаш да кажеш ...публикувай го даже в подходящи издания или просто издай своя книга...или просто я направи в суров ръкописен вид - като за начало))
Работи професия, където да ти се позволява да споделяш твоите неща и ще видиш колко много , неочаквано за теб самата брой хора ще ти бъдат съмишленици! Засега считам , че проблема ти е във фаза - "Ненатрупан опит или по-скоро необработен още опит и смелост, аккто и доза лудост , разбира се!'
Когато си казах - Това ще е, това искам да правя, и искам да се обграждам с хора, които се интересуват от това мое нещо и да ме търсят за това...независимо, колко ще ми е трудно и колко безперспективно е за някои това /нали се сещаш , че най-много разочарования гълтах от най-близките, че и завист от "приятели")))/, независимо колко неразбрана ще бъда....и когато стигнеш на етап - "Дреме ми кой какво, аз си действам!"))) - Тогава всичко се нарежда)))
Обаче си ставаш и един потенциален - самотник!
Е добре е на първо време да имаш поне един сигурен съмишленик , все пак да не си говориш сам пред огледалото )))

И тогава виждаш и усещаш как ти самият ставаш една малка планета и заърташ сатурновия пръстен))...ама от там насетне дупе да ти е яко, защото цялата отговорност е на твой гръб! Капиш?



И тогава нямаш време за екзестенциални въпроси.....

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 01.11.07 10:47.



Тема Абе каканови [re: makeover]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано01.11.07 11:12



като те чета все повече се замислям че при жените хормоналния дисбаланс не подбира ни по възраст ни по статус ....





Тема Re: Абе кака....нови [re: jamie]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано01.11.07 11:19



...какъв ти е проблема пък сега бре Джейми?


Някои сме с по емоционален натюрел))...даже сега съм кротка...нищо не знаеш ти...ама карай! Имаше време дето на обяд съм еди къде си....за вечеря на 1000км. разстояние))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 01.11.07 11:26.



Тема Re:бекъре...нови [re: бekъp]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано01.11.07 11:22



Виждам, че ти е скучно нещо ...та си викам що не разгънеш вестника и не нарежеш малко от ланската сланинка))...винцето е от мен))


Така живеел проЗтия демос....)))

В работата на мъж ами , искаше да ги почерпи за рожден ден и го чули как ми поръчва да купя бонбони и пр. Та един колега от работниците му казал: 'Виж сега , ние сме прости хора можем да минем с уиски и фъстъчки!")))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Абе кака,нови [re: makeover]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано01.11.07 11:29



имало бешело, аз на твое място бих се срамувал от нЕкой глупотевини вместо да се хваля с тях





Тема Re: Абе кака,нови [re: jamie]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано01.11.07 11:34



..не те разбирам...кое според теб е глупотевина? Моля? Обоснови се...иначе приемаме, че просто не си в настроение, не знаеш къде те сърби и др. подобни))



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 01.11.07 11:35.



Тема Приемайнови [re: makeover]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано01.11.07 11:35



и че Земята е плоска - дреме ми





Тема Re: Приемайнови [re: jamie]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано01.11.07 11:36





Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re:бекъре...нови [re: makeover]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 12:23



яз съм тук за зрелищата, а не за 'леба





Тема Re: Скъпи,нови [re: avatarx]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 12:38



ми, друг път да си знаеш да не се замисляш много



Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: makeover]  
Автор Eva B. ()
Публикувано01.11.07 16:42



Каписко :)

Винаго съм казвала, че освен всичко друго съпругът ми е и мой съмишленик. Аз много обичам това, с което се занимавам, но известно време го бях оставила на заден план. Разбира се, страстта, която превърнах в професия винаги ме е спасявала, знам, че ще ме спаси и сега. Просто наистина, както казвате всички, трябва време, търпение, пък и защо не взема да послушам собствените си съвети и просто да стисна зъби и да изчакам бурята да отмине без да се притеснявам какво ще остане след нея. Тогава ще му мисля



А и в крайна сметка, винаги мога да стана монахиня, както ми се иска

- Ти как се озова тука?
- Стреляше се - кратко отвърна Саид.


Тема Re: Сидхарта :)нови [re: makeover]  
Автор Eva B. ()
Публикувано01.11.07 16:50



Мхм, може да си купя още обувки, да преобзаведа къщата, да пиша на президента...няма значение на кой точно



Какво ми се прави ли? Ужасно много ми се пътува. Най-жива съм се чувствала не в прегръдките на някой мъж, а на борда на излитащ самолет. Но човек не може да изживее живота си в чакалнята между два полета.
Иначе, занимавала съм се с раково болни деца, доста отдавна, поради грешни причини, знаех го тогава, не го крия и днес, но давах много от себе си. Днес не съм, въпреки парадоксът, че ги разбирам по-добре, в състояние да го правя пак. Просто не мога.

- Ти как се озова тука?
- Стреляше се - кратко отвърна Саид.


Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: anbra]  
Автор Eva B. ()
Публикувано01.11.07 16:54



Доста време мислих върху думите ти. Те обобщаваха в известна степен повечето, казано тук. Не че не знам това, което и вие ми шепнете от екраните, но нали знаеш, винаги е трудно да го приложиш. Аз съм емоционален човек, имам и добри и лоши моменти, но подобно междувремие не ми се беше случвало. И за момент, даже и сега всъщност, ме е страх, че няма да се справя. Но пък хубавото е, че нямам избор



- Ти как се озова тука?
- Стреляше се - кратко отвърна Саид.


Тема Re: Ще живея...ами сега?!?нови [re: Eva B.]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано01.11.07 17:18



Шансът ти е, че не се харесваш, възприемаш и понасяш в течно състояние... Лека-полека ще се желираш, после ще се втвърдиш отново...

Именно защото нямаш избор.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Скъпи,нови [re: avatarx]  
Автор Eva B. ()
Публикувано01.11.07 17:19



Знам, миличък :)

Силен прегръд



- Ти как се озова тука?
- Стреляше се - кратко отвърна Саид.


Тема Re: Сидхарта :)нови [re: Eva B.]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано01.11.07 17:41



То пеньо Пенев...или както е казал поета:)) - "Човекът е човек , когато е на път".
Разбирам те за пътуването...и аз много обичам да го правя, но често в живота настъпват моменти ,когато ...просто не ставой))
Иначе винаги можеш да си намериш професия с която да го правиш, особено както не си ангажирана с деца))...А в другия случай - като "безкраен празник" на чужд гръб)), звучи нереално след определени граници!
Иначе хубаво хоби си имаш! Въпросът е дали не бягаш да гониш себе си по летищата...или просто да бягаш от себе си?



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Да знаеш...една лудост...нови [re: Eva B.]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано01.11.07 18:00



...ни тресе! Аз съм заставала монахиня още от 8-ми клас)) Майка ми лудна да търси помощ за проблема))...всяка година отлагам, за да пробвам още нещо преди това...хахха)))
В моя случай имах в пред вид също съпруга си за съмишленик


Дето се казва обаче, понякога формулата ден да мине , друг да дойде...дава много добри резултати!
Преди години имах една колежка, майтапчийка беше с около 20г по голяма от мен...та няма да я забравя как артистично ни иронизираше младоците в работата, цитирайки ни и играейки етюди: - "Ох, колко ми е скучно, как не знам какво да правя, колко ми е тъпо...искам да сътворя нещо велико...ох, ама как?...не мога да понасям никой, никой не е достоен за мен)).../демек "Къде съм Аз...къде сте Вие?/...)))
Ох, искам да съм на Лазурния бряг...ама не, искам да съм на Карибите...уфф..що ми е скучно, що ми е тъпо?")))
Ние се заливахме от смях гледайки как е концентрирала в монолог ежедневните ни пъшкания....на кафе и цигара)))

Накрая се обръщаше , излизаше от роля и ни казваше: "Абе, а на мен защо не ми е тъпо и скучно бре? Щото живота ме върти като шайба...работа мили мои, и онези двамата /синовете/, трябва да ги нахраня, изуча, да ги изпратя абитуриенти...и кучето трябва да разходя, а на Вас нека Ви е скучно...не мога да Ви мисля!")))

Много права излезе....а тия сценки се разиграваха през 1983г.)))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Напълно си права!нови [re: anbra]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано01.11.07 18:27



Мислех си точно същото. Винаги, повтарям - винаги след огромно натоварване, при това особено след благоприятен завършек на период от живота ни или дадено крупно начинание, което е изисквало сили и мобилизация, се чувстваме празни, тъжни, някак разочаровани и позагубили посока. При мен обикновено преминава бързо, защото се мятам към нещо следващо.
Прекрасно е, че си се преборила. Браво, това го може далеч не всеки!

И бъди добро момиче, какви са тези работи сега от теб, ние държим да не те загубим - влез ни в положението, моля те!





Тема Re: Напълно си права!нови [re: wasted_youth]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 16:37



Благодаря за милите думи :)

Но честно казано, да се пребориш не е голямо геройство. В един момент при всеки се включва естествените защитни сили, желание за живот, животинският инстинкт...Не си струва да се драматизира излишно, вярвай ми. Едно от най-лесните неща на света е да действаш, когато нямаш избор.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.