Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Я вижте този линк....нови  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано29.10.07 10:45





Всъщност, нищо интересно.
Но ми хареса следното:

"Според тази формула, колкото и цинично да звучи, всеки кандидат-съпруг или кандидат-съпруга имат своя пазарна цена. Тази цена се определяла от шест фактора- физически данни, финансово положение, социален статус, духовно развитие, интелектуално ниво и човешки качества"

На мен ми звучи разумно.
Вие как определяте своята пазарна цена?



Нямам!

Тема Хмнови [re: abettor]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано29.10.07 10:56



"Доказва го руската „писателка“ Лена Ленина, която се реши на гола фотосесия за списание Penthouse."

Кавички ?

"Тя живее в Париж, близка приятелка е с доста олигарси, работи като модел, пробва се като певица."

Т.е. и за модел не става, и за певица.

"героини"

Ха, тая и героиня ? Само в нещо като "Дом"



"Лена твърди, че е изобретила формула на любовта."

Да обобщим - руска пеперудка "обслужваща" политици, неуспяла манекенка, певица и писателка се изживява като героиня и дава рецепти за любов ?
Не е мой тип.



Тема Re: Я вижте този линк....нови [re: abettor]  
Авторtalasam4e (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 11:01



Търсенето определя предлагането-основен постулат в икономиката





Тема Re: Я вижте този линк....нови [re: abettor]  
Авторmiraboo (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 11:06



Идеална логика, но остана един малък пропуск - търсенето, ако има търсене цената е висока и има по - голям шанс, да се получи цена близка до желаната, т. е. да удовлетвори предлагащия. Ако няма търсене обаче и най великите качества да притежаваш - пазарната ти цена ще е ниска. Освен това е важно дали правиш дългосрочна или краткосрочна инвестиция. Абе пазарът е сложно нещо





Тема Тая да беше си поизпекла цицитенови [re: abettor]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано29.10.07 11:25



За тая аз не давам и пет стотинки. Има някаква физиономия, ама ми се види много тъпа. Бля-бля, формула на любовта открила, пазарна цена... Книга написала. Кой ли, пък, ще вземе да я купи.

Абе, най-долнопробна курва. Сексът бил нейната атмосфера. Ми, хубаво! Много й здраве.



Тема Re: Я вижте този линк....нови [re: abettor]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано29.10.07 12:25



По-скоро става дума за суапови сделки, а не за покупко-продажба. Да, има логика във формулировката. Макар и на подсъзнателно ниво, всички избираме. Не се забучваме на първия, който ни помами с пръст, нали? Може би не си даваме сметка къде се вписва въпросния избранник в тази скала, но ако теглим чертата, ще стане ясно, че я следваме.



Тема Re: Я вижте този линк....нови [re: abettor]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано29.10.07 12:54



Да ти кажа, грешна ти е формулата!


Важни са единствено три неща:
1. дали на "продавача" му се "продава".
2. Дали има някой, който да му даде цената, която той иска. Защото, всяко нещо струва толкова, за колкото може да се продаде.
и, 3. необходимата доза късмет, която да срещне точните "продавач" и "купувач" на точното място в точното време.
Всичо останало е крайно, крайно субективно!




Тема Re: Я вижте този линк....нови [re: abettor]  
Автор:)))) (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 19:03



На мен навремето някой хора ми казаха, че една жена трябва да я купиш. Бях доста малък и си помислих, че говорят за пари само и ми се стори доста грубо. Цената може да е чуства, уважение, да се чуства сигурна с теб, да мисли че децата и трябва да са от теб и ко ли не. Та да - всяко нещо си има цена! Тя не се измерва задължително с финикийски знаци. За да постигнеш нещо, често се лишаваш от друго - пак е вид цена. Всеки си има цена и стойност. Пак казвам - не е задължително цената да се свързва с банкноти. В тоя ред на мисли дори брака е вид сделка - обещава се нещо и се подписва. В един момент едната или двете страни са недобросъвестни и сделката се разваля - викаме му развод.
Някой нещо каза за търсене и предлагане. Има 2-3 варианта:
1.Някой печели, а друг губи
2. Някой печели и никой не губи
3. Всички печелят и никой не губи /уж/
оттам нататъка и n на брой производни, но с натрупване във времето все има губещ/губещи:) Не е възможно при фиксирани количества блага/чуства, някой да не загуби, освен ако не се създадат достатъчно нови такива, за да "компенсират печалбата на някой", но дори и тогава може това е пак да отиде в печалбата на някой си, за сметка пак на загубата на някой


Мисля беше принцип нз Парето за ефективно действаща икономика / да ме извинят икономистите ако бъркам/ :една икономика е ефективна, когато някой печели, а никой не губи. За съжаление при нематериалните неща не е така.
Ето хипотетична цена - да се чустваш обичан, сигурен, уважаван и т.н, а както и да суздаваш усещане за обич , топлина, сигурност и т.н., да не се захласвам в описания и детайли - ми ето ви цена. Е никой не бяга и от някоя пачка и хотел на Френската ривиера:)



Тема Първо се съгласихнови [re: abettor]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.10.07 20:03



После се замислих. Звучи правдоподобно, но действителността непрекъснато опровергава тази теория. По правило най-големите лигли и некадърни жени, си намират по един мъж да ги гледа, щото те не могат да оцелеят сами и пет минути. Също толкова често е някой мъж, който не може да си върже обувките да се хване с някоя напориста дама, която си го отглежда и му помага цял живот. И така трябва да бъде, че иначе ще е мор.


Иначе, ако трябва да се определя:
1. Физически данни- е, не съм бутикова стока, но и на Илиенци не се продавам;
2. Финансово положение- също;
3. Социален статус- е, имам си две ремаркета, та за който не обича да е локомотив, може и да се сторя опасна;
4. Духовно развитие- това, заедно с интелектуалното ниво са ми слабите места, ма пък ги компенсирам с проклетия.
Накратко- няма да се дам без пари.

щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...

Тема Re: Я вижте този линк.... [re: abettor]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 21:02



В първия момент нещата ми изглеждаха логични, но нещо ми липсваше, всъщност най-основното за такива като мен.Липсват чувствата abettor, което е напълно логично, като се има предвид кой е написал формулата.Тя е вярна за тези, които пресмятат всички плюсове и минуси и си купуват съпруг(а) на брачния пазар и тотално невярна за лаиците, които не разбират от пазарна икономика на брака.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.