Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Ще помогнете ли със съвет?нови  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано21.10.07 13:26



Ще си опитам да опиша ситуацията без емоция.
Апартамент-негов.Съдебно решение – ние разполагаме с апартамента поне още 10 г.Мебелировката вътре –моя.Ключ за апартамента имаме и той и аз.
Иска да го даде под наем- 1/3 за него , 2/3 за децата в банкова сметка ръководена от двама ни. Наемът ще е 150 лв. ако си оставя мебелите и уредите.
На мен ми предстои ремонт,наем и закупуване на мебели и уреди. Каза,че е съгласен да помогне за половината цена на диван /и това е нещо,редно е да му се признае/.
Почти съм се съгласила.Не обичам кавги и разправии.Искам мир.Но първо ми е обидно и второ –не постъпвам ли глупаво и ще съжалявам ли после за това?
Въпросът ме е : Да оставя ли всичко или да си взема нещата?



Тема Re: Ще помогнете ли със съвет?нови [re: Mupa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.10.07 13:28



А ти защо ще се изнасяш от там, живей си с децата до18-тата им година в апартамента...нещо май не разбирам?!?



И въобще тоя от децата ли ще печели бре?

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 21.10.07 13:32.



Тема Re: Ще помогнете ли със съвет?нови [re: Mupa]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано21.10.07 13:32



А каква е пазарната цена за наем на подобен апартамент в съответния район?
Ако говорим за двустаен в София това трябва да е в крайните квартали. Или греша?

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.


Тема Re: наем...нови [re: Severous_Snape]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.10.07 13:34



150лв. и във Факултета в София няма май!)))



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Ще помогнете ли със съвет?нови [re: makeover]  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано21.10.07 13:40



Казвала съм ви, но не помните- нищо ,ще повторя.
Изнесох се от апартамента и се прибрах в моя град-той е на 30 км от неговия.
Работя тук, децата ми учат тук в по-добри училища /моят град е 2 пъти по голям от неговия.
Наемът е чудесен за малък град като негови.Апартаментът е тристаен и е много добре обзаведен /климатици, вградени уреди и мебели на арон/. Ако си взема нещата –наемът ще падне поне на 100 лв.



Тема Re: така...малка сметка!нови [re: Mupa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.10.07 13:49



За тия 100лв. /дето и днес и утре са все по-малко.../ от наема ти ще оставиш да бъдат съсипани сумати мебели и обзавеждане....не разбирам! Изнасяш си нещата , защото ще са нужни на теб и децата ти....тези предмети ще обслужват ВАС! Егати и жеста за цена на половин диван)) Е, знам тъпо е да се бистри тема за вещи, но докато сме живи , еле и подрастващи около нас, това са ползващи ни важни неща....така че моя съвет е да ги вземаш! Ти май нямаш представа какво е да пуснеш хора под наем, пък и колкото и свестни да са...личи си, че нямаш опит!
А не можеш ли просто да теглиш майната на тая мисъл за апартамента, живей си живота в твоя град и се радвай , че децата са с теб и гори мостовете за онова, което ще те дърпа назад и все ще напомня за себе си!
А сумата , сори е повече от смешна))...150лв.....не се заигравай на такив априказки и т.н. Все пак жилището е негово, ти си се изнесла, направила си си избора...дерзай напред! Това е)) Елементарно))



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: така...малка сметка!нови [re: makeover]  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано21.10.07 14:03



Точно това направих при последния ни разговор-сумирах минимум цена която аз ще платя за всичко което ми е нужно и ще си го купя сега по един или друг начин-около 3000 лв.
Предложих му :
1.Вместо да купувам нови неща,да взема старите /там всичко е на поне 3 г./ и да вкарам на сметка на децата . Той с тия 100 лв ще му трябват поне 2 г. и 6 м до 3000 лв.
2. Оставям всичко и накрая на всяка година теглим чертата изваждаме разходите по апартамента /ремонти,данъци и др./ от 1/3 и ако са останали 300 делим на 2-за него 150 и за мен 150 ,като аз му обещах че с моите 150 ще купя нещо на децата.
Отговори ми – откъде на къде ще печелиш от мая апартамент.
Затова казах че почти съм се съгласила.Колкото по малко допирни точки-толкова по малка вероятност да ме нарани отново.
Сумата е смешна и глупава-повярвай ми, не е опрял до нея.Не разбирам защо го прави.Но може пък по този начин да задели нещо за децата.До сега вече 2 години само издръжка-нищо в повече.



Тема Re: така...малка сметка!нови [re: Mupa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.10.07 14:14



Като виждаш с какъв човек си имаш работа, защо зорлем се буташ в проблемите...бъдещите! Децата и без тия 100-200-300лв. ще минат, а на теб акъла ще ти е все в прашасали спомени и кой знае какви нововъзникващи ситуации! Да си дава апартамента/празен/ под наем и щом е негов все пак, като мине година да внесе сам пари за децата или да им накупув аразни неща...хич даже и не му напомняй! Ако не го направи, здраве да е...поне ще си спокойна , че не си се хванала на хорото))
Мой съвет - обирай си нещата и не се прави на толкова великодушна!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: така...малка сметка!нови [re: makeover]  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано21.10.07 14:19



Това искам да чуя-да вземам или да пия по една студена вода и да гледам напред/то аз по принцип винаги гледам напред/.
Казвам-халал да са му,живи и здрави да сме.Но хората покрай мен ми викат вземи си нещата.Обърках се-кое е по-разумно?



Тема Re: така...малка сметка! [re: Mupa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.10.07 14:57



Ами и аз така казвам, вземи си нещата и се нареждайте с децата! Апартамента си е негов - до още 9г. я камилата , я камиларя! Децата е добре да живеят сред модерна и уютна атмосфера...защо ти е да даваш тепърва пари за нови неща?!? Хубаво, гледай напред, но бъди и практична)) Не ми казвай-халал да са му....той явно това и чака))...дори и да не е така не бъди чак толкова баба Меца Ларж))...нещата в живота много често бързо се променят, а за теб и децата ще трябват удобства и пари!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.