Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Анбра, а стига вече, че ставаш смешна!нови [re: ASSASSlN]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано03.10.07 15:31



Нейния груб тон не виждаш, а моя - да, така ли? Приличаш ми на другарка в детска градина.

Би ли направила пълен литературен анализ на постинга. Дума по дума и ми кажи в коя дума съм сбъркал, та чак си си правила труда да редактираш.

Редактирано от ASSASSlN на 03.10.07 15:34.



Тема Re: Като нищо ще вземе да се върне в София,нови [re: ASSASSlN]  
Автор Pocu (жизнена)
Публикувано03.10.07 15:44



Не ми се вярва да го направи. Вие, мъжете, сте странни птици. Като захванете едно нещо, не спирате, докато не го направите докрай. Често се оказва, че сте закъснели, понякога - безнадеждно



В цялата история виждам няколко притеснителни факта:
- той продава къщата си, без присъствието на бъдещата си съпруга. Би следвало всеки мъж да познава жената, с която смята да се обвърже, да й има доверие или поне да има доверие на интуицията и;
- подписва договор с безумни срокове - очевидно смята продажбата за формалност. Кой знае на какви хора я продава и как ще му се обърне сърцето след години, ако види, че не е добре стопанисвана;
- сглупил е със сроковете и изисква от бъдещата си съпруга да застане до него на всяка цена, иначе той ще я напусне;
- бъдещата съпруга не може да реши кое е по-важно - да забърше дупето на порасналото дете или нейната кариера.

Не познавам двойката, дори нямам лични впечатления от Атинянката Таис. Звучи ми свежо и объркано, симпатична ми е Обаче аз лично бих се позамислила на нейно място. И може би бих се опитала да нарамя двете дини под едно рамо Да уредя съхранението/транспортирането на мебелите, да настаня любимия у дома и да му обясня, че не искам да купувам първата къща, която "става", защото това е дом и искам да отделя поне 1 месец, за да се поогледам.

Вариантът на Хел с караваната никак не е лош

Хубавото вече е тук, по-хубавото - предстои

Тема Слепите петна,нови [re: ASSASSlN]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано03.10.07 15:54



образно казано - са собствените ни кусури, дето упорито не щем да видим. Не толкова щото не щем, те ни пречат - а защото наистина не можем сами да си ги видим. Ама с малко помощ от приятели - става.

Та най-другарски смятам да те наведа към следния ред на мисли - вероятно имаш сляпо петно в областта на "Как ме възприемат другите". Вярвам ти, впрочем, че наистина не можеш да разбереш и осъзнаеш защо ти си говориш нормално (според теб), а другите СИСТЕМНО и упорито те смятат за груб или те обвиняват в спамаджийство. Не разбираш КАКВО пък толкова правиш, та хората се отдръпват или ти обръщат гръб или откровено бягат. Ако това се повтаря често и си учуден - наистина трябва да обърнеш внимание на начина си на изказ. Ето, и аз ти казвам - груб си; не се прехласвай, че си като доктор Хаус, щото той е забавен; ти си откровено груб понякога и звучиш като същинска драка, налитаща на бой. Вероятно ти имаш себе си за приятно емоционален, но заради начина, по който го проявяваш - другите те мислят за заядлив и груб. Вероятно смяташ, че казваш честно истината в очите и вероятно си мислиш, че хората реагират с отдръпване, защото си прям и от това боли... обаче не - хората го възприемат твоето казване наистина като заяждане, не като прямота и откровеност.

Та както казах, пък аз обичам да повтарям - обърни внимание не на смисъла, а на НАЧИНА, по който казваш нещата. Смисълът може да се запази, начинът може да се смени.

Сори на другите за постинга по темата.

Освен това - Асасине - сега очаквам да се разяриш и да ми напишеш един след друг три отговора. Няма да отговарям, защото не ми се влиза в словесни битки, имам си работа. Но силно се надявам да помислиш върху думите ми - и всъщност да не ми отговаряш. Това ще е знак, че си ме разбрал!

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!


Тема Re: Как е отстрани погледнато?нови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
АвторMaмa Maцa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 16:08



Отстрани погледнато, е драма. Погледнато от моята страна, драмата е голяма. Ама не за теб, а за него. Не зная възрастта ти и житието-битието ти, но първоначално споделеното в първия ти пост, очерта пред мен образът на дама - силно еманципирана, своенравна и непукистка, вирнала глава като разбесняла се кобила. Ама такава кобила не става за впряг, а семейството е именно впряг, теглен от двама. Да си продам домът за мъж, да, бе, да. Точно това не мога да си го представя. Моят дом, в който са всичките ми спомени, старинни мебели, сходни на тези на твоя софианец, родовата памет - не, не, не бих могла. Преди шест години оставих домът си на голямата си дъщеря и се преместих при Мацо в друг квартал и още страдам и съжалявам. Ама това са мои изживявания, сега обсъждаме твоя проблем. Та твърдя, че драмата за този мъж е огромна - домът - продаден, мебелите - почти на улицата, ти - дистанцирана от проблема му. Абе, жено, ти даваш ли си сметка какво е направил този мъж за теб ? Сигурно си даваш, умна жена си, струва ми се. Хайде сега се вземете в ръце и двамат, па седнете, па обсъдете, па решете. Няма работно време, няма кариера, няма тинтири-минтири. Щом държите един на друг, ще намерите решение. Ама искам да попитам нещо доуточняващо - този дом, който ще купува, общ ли ще бъде, или негов личен, а ти ще играш ролята на конкубинка ? Ако е общ, на двама ви, тоя софианец толкова влюбен, че чак загубен. Не, не съм материалистка, по-скоро идеалистка и романтичка, но животът ме е направил предпазлива, много предпазлива. Така да се бухна, като твоето софе, не, немога. Моят дом е тихия пристан, в който съм се прибирала на сигурно след всяка житейска буря. Моят дом ми е давал и ми дава сигурност, стабилност и кураж. Ама, защо ли пиша, като нищо не разбирам ! Само разбирам драмата на този мъж. помогни му да я решите, моля те.



Тема Re: Как е отстрани погледнато?нови [re: Maмa Maцa]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (новак)
Публикувано03.10.07 16:15



Къщата ще е на село. Негова, но и за мен. Той живее в моята мансарда точно под звездите.
Не е свързан толкова с корените си. Два пъти се е развеждал. Осем пъти е сменял жилище. На 53 години. Аз съм на 42.
Драмата е преувеличена.



Тема Re: Как е отстрани погледнато?нови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор Pocu (жизнена)
Публикувано03.10.07 16:27



Е-е-е, ама ти наистина даваш на час по лъжичка. Аз вече си мислих, че оставяш човека бездомен и ми се късаше сърцето



Хубавото вече е тук, по-хубавото - предстои

Тема Re: Как е отстрани погледнато?нови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 16:45



Горкият човек с продадената къща. Бая се е пооголил и вероятно се е паникьосал, щом смята, че може да те ангажира в общото ви дело със заплаха, че ще те напусне. Но в крайна сметка сега той има нужа от твоята помощ, за да завърши успено своя светъл порив да осигури къща за вас, където, общо взето, на теб ти е удобно. Може и да не прави цялата тази каламбура с къщите по най-елегантният начин, но я прави заради теб. Според мен, сега, когато си е оголил задника е най-неподходящият момент, за това, да му правиш презентации с цел вникване в непознатата (все още) природа на твоя характер.

Аз мисля, че е добре да му помогнеш, ако разбира се държиш на него, в крайна сметка на толкова много конференции не си ходила нищо няма да ти стане, ако не отидеш на още една.

Успех.

п.п. На мястото на твоя приятел (като пишеш 'мъж' нямаш предвид съпруг, нали), аз щях да съм си 'бил шута', някъде около втората 'конференция', преди това щях да кажа какво смятам да направя и то по много цветен начин.



Тема Поисках от Анбра да каже какво съм сбъркал, ти сенови [re: XeйЖивoт!]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано03.10.07 16:46



обаждаш! Аз питам какво ми е грешното на постинга ми до авторката на темата, никой не ми отговаря. Някаква Мона ме критикува ей така - хвърчащо, само Гед я забеляза.

Кви са тия твои обобщаваници, какво е това чудо. Груб съм бил! Абе, колко пъти да обяснявам, че с грубите съм груб.

Бягали другите от мен. Ми, тогава аз с кого спамя? С кого водя разговори? Сам ли си приказвам?

Ми, някои хора ги е яд, че съм популярен, аз с какво съм им виновен?

Помислих върху думите ти и измислих: Все едно, че не съм те прочел! Думите ти минават покрай ушите ми. Аз не мога да се променям, защото не съм се харесал на една шепа хора. Имаш правото да НЕ ми четеш грубостите!

Пфууу, да беше оставила Анбра да ми отговори, па тогава да ми мърмориш!



Тема Re: Как е отстрани погледнато?нови [re: Eмo]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (новак)
Публикувано03.10.07 17:17



МИ АЗ СЪМ МНОГО ГОТИНА.


ШУТОВЕТЕ ЛЕСНО НЕ СЕ РАЗДАВАТ.



Тема Тоя ред на комуникациянови [re: Finch!]  
Автор jamie (сладък)
Публикувано03.10.07 17:17



цели да подмени неговите приоритети с твоите. Рано или късно балона ще се спука и падането ше е болезнено. Решението не е соломоново а йезуитско. По-надолу в темата има мнение на ХЕЛ в което приоритетите са подредени субективно (според мен) и го подкрепям.

ПП: Нищо лично, коментирам постинга, а не човека






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.