Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ядосах ти се сутринта. Ами, пораженческа политиканови [re: XXL]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано03.10.07 11:17



й предлагате!? Никакви такива. Бой по тиквата с всякакви възможни и невъзможни оръжия.

Сетих се за един гаден номер. Една завела дело, не казала на мъжа си, но си живеела с него. (Получило се като при нас. Прибирам се една вечер - съобщение на вратата: "Елате в съда да си получите призовките") Отива жената - получава си призовката. След нея отива любовника й и получава призовката на съпруга. (Не знам как е из България, но на мен в съда ми поискаха паспорта един-единствен път - на първото дело. Аз не го носех, но делото все пак започна.)

И така, ясно е по-нататък. Явява се само жената, мъж няма, на следващото заседание - пак същото, айдеее, развод по негова вина.

Прибира се една вечер нашенкият и вижда на тротоара купчина дрехи, обувки и лични вещи.



Тема Re: Ядосах ти се сутринта. Ами, пораженческа политиканови [re: ASSASSlN]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 14:02



Заяждането не ми е в стила, просто като спре делото, значи са съпрузи и всеки от тях има право да живее в семейното жилище.Колкото до това, че може да бъде вкаран със съдия изпълнител и с полиция-знам такива случаи и става много бързо.
Относно това по чия вина е развода, няма никакво значение за собствеността върху семейното жилище.Единствения и шанс е да намери документи и свидетели за по голям принос-за съжаление това е истината.



Тема Re: не е сигурно,но...нови [re: *жeнa*]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 14:04



Няма такова нещо





Тема Re: С молба за помощ към васнови [re: won]  
Авторkaтя (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 22:26



Човек, когато се жени не мисли за развод и това е голяма грешка.
Допускаме грешки, които след това ни струват много скъпо.Вярваме в доброто, но на този свят освен добро има и много лошо.



Тема Re: Колеги клубарки и клубари. Щурава ли ми е идеятанови [re: ASSASSlN]  
Автор arara (непознат)
Публикувано04.10.07 02:39



Идеята е приложима, но емоционална, а не рационална. Защото домът им ще остане общ- съсобствен иначе казано.
Нощ има адвокат- той знае какво да направят. Ужасно трудно се оборва презумцията за принос, но ако това което казва е вярно и съдът кредитира свидетелските разпити в нейна полза има шанс. И втора инстанция евентуално.
При всички случаи, предстои скъп развод и емоционално и финансово.
Разбира се ако ще делите с развода...щото не е задължително, какво като той иска, ти кажи - не, после ще делим. Съдът не е длъжен да съединява исковете /гадните адвокати знаят.../. Ако все пак успееш да го убедиш да ти остави дома без бой приготви се за държавна такса, общо 4%. ( От които2 % ДТ- делба, и 2 % ЗМДТ)... и остава доказване на липса на приноса на твоя мил. Ама през цялото време от придобиването на жилището... и само за инфо - това, че "героят" е с лошо поведение в службата не те топли по отношение на делбата. Пък за децата - той е много смешен. Ако учат що не му поискат издръжка / 1 година назад /.
Извинявам се на всички дето с това си вадят хляба...



Редактирано от arara на 04.10.07 02:43.



Тема Re: Колеги клубарки и клубари. Щурава ли ми е идеятанови [re: arara]  
Авторнoщ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 21:29



Децата учат и слава богу се справят много добре, работливи са и макар и да им е трудно учат и работят. А що се отнася до баща им - нямаше как да ги пощадя от случващото се - родителя и неговата майка в началото направиха всичко възможно нещата да са максимално мъчителни за всички ни.
Да кажа че се надявам всичко да е наред ще е глупаво, но съм се подготвила за тежък развод вече.грешката ми наистина беше че не започнах всичко много по рано, но ............ каквото човек сам си направи никой не може да му го направи. Децата бяха по - малки и щях да имам по голям шанс. Сега те са пълнолетни а аз повярвах на един човек, който съм познавала твърде отдавна, но той не съществува вече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.