Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Защо се случват разводите...нови  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано13.09.07 16:21



Естествено мога да говоря само по наблюдения, а не и от личен опит, но затова пък наблюдения имам бол - като почна от родителите ми и мина през доста приятели и приятелки...

Като цяло, независимо от формата, която приема проблема, нещата се дължат на следното :

Когато се оженят, жените решават, че така нещата са им в кърпа вързани доживот, все едно са сключили сделка от която няма измъкване. Започват да изискват все повече и повече от мъжете си, все едно са им длъжни за нещо. Това се засилва особено много, след като се появят децата - почват да се държат, като че ли са направили НАЙ ВАЖНОТО НЕЩО НА СВЕТА и мъжете им трябва цял живот да им се отлащат за което. Никога не са доволни, все нещо мъжът им не е направил както трябва - не им носи достатъчно пари, не им обръща внимание, не е добър баща, гледал много телевизи, стоял пред компютъра и т.н. Почват се скандали, врява, мъжът се чувства все по неудовлетворен, неудачник, самочувствието му пада...

Известно време той стиска зъби, защото има чувство за отговорност, има деца, които обича... Любовта към жената обаче вече я няма. Става му неприятно да се прибира в къщи. Когато нещата стигнат до границата и той не може да издържа, зарязва всичко и се маха или другия вариант - един ден среща друга жена, която му казва колко е хубав, колко е умен, не му се кара за нищо, повтаря му колко е добър, нежен, усмихва му се... Ето ти готова извънбрачна връзка...

Та така драги дами, вие сигурно имате повече опит от мене, но като се замислите, няма да можете да опровергаете това, че ЕДИН ЧОВЕК /мъж/ в частност, стои само там, където му е приятно и ако не му е приятно, рано или късно се спасява поединично...



Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: mizrahi]  
Автор Karysima (къдрокоса)
Публикувано13.09.07 16:31



И аз така, от наблюдения по клубовете и нечии никове, той Хахо тук писа, че вече ш си обича мъжете, свържете се!





Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: mizrahi]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано13.09.07 16:33



Логиката и наблюденията ти са верни. Имам обаче една молба - темата е интересна и се надявам да се заформи дискусия, но би ли сменил снимката? По-добре сложи пак някоя тенисистка докато дъвчем тази тема.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.


Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: mizrahi]  
Автор Silly_Girl (непознат)
Публикувано13.09.07 16:39



Като човек с преки наблюдения, имам личен опит мисля, че разводите се дължат в голяма степен на невъзможността на двама души да поемат общи отговорности. Всъщност единият поема отговорности, а другият се опитва да мине „метър”. Това е моето мнение. Една жена трябва да е взискателна към партньора си, той също към нея. Не виждам защо обаче мъжът трябва да е в привилегировано положение поради факта, че работи. Аз също работя не по-малко. Само че освен това на мен се пада „честа” да поддържам дома, да поддържам чисти дрехи в гардероба, да гладя, да готвя, да родя дете, да го гледам и да го направя човек. В тази цялата ситуация в един момент жената се чувства сама, стига до извода, че по добре да носи отговорност само за едно дете, не за две. Защото е много трудно да си с някой, а всъщност да се чувстваш сам в борбата си с ежедневието.
Говорим за общия случай. Има и разкошни мъже, които дори и да не помагат особено много имат подход. Карат те да се чувстваш прекрасно от това, че си сътворил чудеса дори и да не са ти помогнали особено, но са манифестирали желание, съпричастност.
А твоите разсъждения ми изглеждат безкрайно инфантилни и повърхностни, като на хлапе.



Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: mizrahi]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано13.09.07 16:43



Да си осигурим любов, внимание, нежност и "сделка доживот" хранейки мъжкото его??? Стига бе....

Щом тя мрънка, няма да я обичам вече и всичко е честно???

Писал си нещо, но не е лошо да напишеш и от другата страна нещата...или смяташ, че жените седят там, където им е неприятно и рано или късно се спасяват непоединично ( с дечурлигата ) - ми то голямо обобщение се е получило...нямам думи....



Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: mizrahi]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано13.09.07 17:00



Ако оставим "частността" то си прав - когато на някой му изнася си стои, като не му изнася се изнася.



Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: mizrahi]  
Автор нeлюбoвницa (коректив)
Публикувано13.09.07 17:15



Едва ли някой ще се засили да оправергава каквото и да е
Като извод-обобщенията са винаги лошо нещо, ако можеш ме опровергай в това твърдение


За теб ли казаха, че си добър адвокат?

Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя

Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: mizrahi]  
Авторthe wicked witch (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 17:21



Хм, благодаря за толкова обективното и в никакакъв случай не-едностранчиво просветление! Съжалявам за родителите ти, но много не си научил от техния опит.

Семейството е работа на двама!! Който иска да си седи пред телевизора и пред компютъра (мъж или жена), да не създава семейство. И жените, и децата искат да прекарват "качествено" време със съпруг или баща. За другото има съквартиранти или просто никой не ти трябва. Пфу! Хора, откъде ги вадите тия прозрения и тия модели за семейство?



Тема Re: P.S.нови [re: the wicked witch]  
Авторthe wicked witch (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 17:29



Прави ми впечатление колко патриархално е все още българското семейство. Работата на жената е да осигури спокойствие и щастие на мъжа, иначе той ще си намери друга, която ще му даде тия неща. Чувала съм го не само от мъже, но и от жени. Не разбирам.....



Тема Re: Защо се случват разводите... [re: mizrahi]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано13.09.07 17:29



Когато двама се карат / бият / трапат / развеждат....никога виновен не е само единият! Независимо към кой пол принадлежи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.