Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Издръжка на детенови  
Автор Aktivna (непознат )
Публикувано12.09.07 09:20



Уважаеми Разведени, предлагам да повдигнем по-сериозно въпроса за размера на издръжката на децата от родителите. В момента, както всички знаета тя е в границите от 50 до 80 лв. Който има някакви идеи, моля да ги сподели.



Тема Re: Издръжка на детенови [re: Aktivna]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 09:34



мойта идея е да изчезне в'обще като юридическа категория



Тема За промяна на нормативните документи ли говориш?нови [re: Aktivna]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано12.09.07 09:40



Преди години издръжката се определяше като процент (не помня какъв) от минималната работна заплата, определена със съответната наредба на Министерски съвет. После дойде Иван Костов, деноминира българския лев и "заковаха" границите на издръжката на от 30 (не 50) до 80 и оттогава не са променяни.

Искаш идеи? Ами, дай първо твоята идея. Какво имаш предвид?



Тема Re: За промяна на нормативните документи ли говориш?нови [re: ASSASSlN]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 09:48



няма такова юр. понятие като "граници на издръжката". а иван костов има точно толкоз общо с издръжките, колкото и хр. стоичков



Тема Още един, който не е изтрезнял ощенови [re: бekъp]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано12.09.07 10:14



Абе, горна и долна граница, бе! Хич не ме интересува дали е юридическо това понятие. Това е диапазон, който има граници. Числов диапазон. Математика, лимеси.

Къде съм казал, че Иван Костов има нещо общо с определянето на размера на издръжката? Всъщност - има! Съответнана наредба на Министерски съвет на Република България я е подписал той!

Аман ..................в този клуб!




Редактирано от anbra на 13.09.07 11:57.



Тема Re: Още един, който не е изтрезнял ощенови [re: ASSASSlN]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 10:28



не знам от къде си го извади тоя "диапазон, който има граници" /тая дефиниция от цитираната "наредба" ли я извади?/, ама нито има правна стойност, а според моя опит го няма и в практиката. аз знам за издръжките по 3 развода: в единия е 200 лева, в другия е по 250 на дете, в третия е 100 /третия е моя и в първоначалния вариант на споразумението бяхме писали "без издръжка", но тъй като на първото заседание съдията каза, че няма да приеме тва условие, формално го променихме на 100/.

пс

Редактирано от anbra на 13.09.07 11:58.



Тема Престани, бе!нови [re: бekъp]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано12.09.07 10:41



Държавата определя границите, а страните могат да се споразумяват каквото си искат! Могат да се договорят и на 1000 лева. Съдът само констатира такава договорка.

Пфууу, аман! Много случаи има когато бащата изобщо не иска да плаща и/или въобще не се явява на делата. Тогава? Какво ще присъди съдът? Въз основа на кой нормативен документ? А? Ба та у специалиста!

Аз бях осъден на 1200 лева, след деноминацията - лев и двадесет. Но плащах 120.

И стига си ми се правил на юрист. Тук си говорим човешки. Ако искаш да се ограмотиш юридически - върви в закованата тема на Мама Нети, поразровИ се, линкове има. НамерИ статията на една Гергана на тема издръжка и тогава ела да ми се дръвчиш!





Редактирано от anbra на 13.09.07 11:58.



Тема Re: Издръжка на детенови [re: Aktivna]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано12.09.07 11:19



Аз съм жена и съм много хард по този въпрос. Когато си решила да ставаш майка, трябвало е да имаш ясната визия във всеки един момент как ще се оправиш сама с едно дете, а не да се реве постоянно колко ниска е издръжката. Ако бившият ти съпруг има второ семейство, то също има нужда от издръжка и правото на първа съпруга не е като унаследяването на британската корона.
Също така искам да ти кажа, че държавата няма нищо общо с твоето решение да ставаш майка, така че и по въпроса с детските надбавки съм хард.



Тема Re: Издръжка на детенови [re: ariel$$]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 11:50



Уау...
И аз съм жена и майка и се грижа за двете си деца и за майка си и не се оплаквам.Но:
1. Сключвайки брак и аз и той се заклехме в „добро и зло докато смъртта ни раздели”.
2. Всяко едно от децата ми е в резултат на обмислено решение и от двете страни.
3. След като си решил да създадеш второ семейство би било редно да можеш да си го и позволиш.В арабските страни за да си позволиш да имаш 2 съпруга трябва да докажеш че можеш да се грижиш за нея и за поколението с което ще те дари
/ а тях уж ги смятаме за по изостанали/.
Смешната издръжка която ми се дава не ми стига само за антибиотици когато ми се разболеят,но това е друга тема.За детските надбавки просто нямам думи- такава подигравка с майките е,че... Аз не ги получавам / само моята заплата покрива минимума-така че да ти имам минимума.../.
И въпреки всичко написано съм благодарна ,че все пак има законно споразумение за издръжката ,което поне ми дава надежда че ако не я получа бих могла да се обърна към съда.



Тема Re: Издръжка на дете за Активната [re: Aktivna]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано12.09.07 11:58



Идеи за какво? Какво искаш по-конкретно да коментираме?
Ти всъщност вече плати ли за лукса да си свободна и независима?
И peylux се пише с (а), по принцип де , може да си решила да си уникална.

Споделям не идея, а твърдение:
Издръжката зависи от възможностите на издържащия и от нуждите на издържания. Съдът присъжда нормална издръжка за нормално дете и да, тя е около 80лв. Естествено на теб, като на всяка жена, никога не ти е достатъчно.
Ти искаш 300лв. да му присъдиш. Колкото и да искаш не можеш да му свалиш кожи от гъба.Изключение са случаите, когато детото има нужда от повече средства- инвалид, недъзи, вундеркинд, Моцарт,Леонардо...
Ама 80лв. са малко.....Да! Сигурно! Ти искаш без съпруг, но с неговите пари.
Не става.Той ,ако е БАЩА ще дава и повече от това, на което ще го осъдиш, ако нямате споразумение за друго. Най- вероятно ти си писала искова молба и сега искаш, та искаш. Родителските права вероятно ще са присъдени на теб(97%), значи ти чертаеш Млечния път. Ми работи, печели повече. Нали си Активна.Парите на таткото никога няма да ти стигат и 500 да са, и 1000. Що ли, по-горе пише и штото разходите ти са непредвидими.
Тука, в клуба какво мнение искаш м или ж? Та нали всички са потърпевши от едната или от другата страна. За дебат......виж архивите.
А, ако вече детето ВИ(вашето общо) получава издръжка и не ти стига, съди го.
Тва е история стара колкото мен



Изгубих всичко, но ще намеря себе си.

Редактирано от Lostway на 12.09.07 11:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.