Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Случват се, защото...нови [re: mizrahi]  
Автор MonaMonsano (гърмян заек)
Публикувано14.09.07 11:44



Не изчетох какво са отговорили по-горе. Дано не повтарям някого.

Причините разводите да се случват са:
1. Погрешни причини, които са накарали двама души да се оженят.
2. Романтични очаквания за семейния живот, разминаващи се тотално с реалното битие.
3. Незрял подход към отношенията съпруг-съпруга, които се различават от отношенията между гаджета.
4. Нетолерантност към правото на другия да бъде самостоятелен индивид с право на мнение, интереси и т.н.
5. Неспособност да се правят компромиси за дребни неща, които в крайна сметка "обръщат колата".
6. Вторачване в дребните проблеми, което ги прави да изглеждат все по-крупнейши.
7. Липса на отговорност за собствените постъпки и необмисляне на възможните последици от тях.

Със сигурност има и още, но тези са първите, които ми идват наум.

А и да не забравя - уважение към другия....дори и само заради това, че е решил да свърже живота си с нас





Тема Re: ако питаш сериозно:нови [re: Mиpa]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано14.09.07 12:53



Моята явно не била зряла и умна, ама за изневяра е нали?Изобщо не е вярна семейната ти философия. Нито твоята, нито на баба ти( моите уважения). Моят опит го доказва. Да, колкото и да ти е чудно, аз правех това , което ти пишеш и кво...? Еманципираните жени зае...... добрите мъже.
Ти я обичаш повече от себе си, тя- '' супер ся ша го напраа луд''....
Ай сиктир!

Изгубих всичко, но ще намеря себе си.

Редактирано от Lostway на 14.09.07 12:54.



Тема Re: Случват се, защото...нови [re: MonaMonsano]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано14.09.07 13:00



Ииииии, кво нещо са гърмяните зайци. Точно. Имаш 8 от 8.
Да направим училище за съпрузи! Това е идея. Аз ще преподавам ''причини за женската изневяра и методи за нейното превъзмогване''



Изгубих всичко, но ще намеря себе си.

Тема Re: Случват се, защото...нови [re: Lostway]  
Автор bubble ()
Публикувано14.09.07 13:03



а аз ще преподавам: "Причини за мъжката изневяра- превъзмогването И и продължи нататък"-може да си менкаме материалите и само ще заместваме : мъжко с женско





Тема Re: Случват се, защото...нови [re: Lostway]  
Автор MonaMonsano (гърмян заек)
Публикувано14.09.07 13:10



Да ти кажа....това с училището за съпрузи е добра идея!


И аз бих могла да дам някое и друго уроче на тема "мъжката изневяра и методите за превъзмогването й"

За 18 години брак, явно съм си понаучила уроците. Нали знаеш - "Не питай старило, а питай патило"



Тема Re: Случват се, защото...нови [re: MonaMonsano]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано14.09.07 13:46



Колежки, сега работя върху докторат на тема "колко тъп може да стане съпруг/а по време на развод". На 2 страница съм. Много обемен и безинтересен материал. Но доктор, по тази наука, ще стана. Смятам след това посещенията по този предмет да са платени.



Изгубих всичко, но ще намеря себе си.

Тема Re: Случват се, защото...нови [re: Lostway]  
Авторнeлюбoвницa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 14:03



Колега, имате нашата подкрепа!


Само да вметна,
колкото по-бързо фърлиш рогата /говоря от опит на бивша рогоноска/,
оставиш ги и ги забравиш, толкова по-бързо ще започнеш да оживяваш
............щото знам какво е да си недоубит
Успех ти желая!

пп и не съм казала, че е лесно



Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: mizrahi]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано14.09.07 14:30



Та така драги дами, вие сигурно имате повече опит от мене, но като се замислите, няма да можете да опровергаете това, че ЕДИН ЧОВЕК /мъж/ в частност, стои само там, където му е приятно и ако не му е приятно, рано или късно се спасява поединично...
..хич и не мисля да гоопровергавам...Освен да те допълня,че...това важи и за жените..т.е...жените също ако не им е приятно,рано или късно се спасяват поединично..


Тъй...
А сега сериозно..
Щеше да е мног опросто, ако можеше да се унифицира така това сложно нещо-човешките взаимоотношения..Ама не може..
Аз не познавам никой развел се , който да се вмества точно в тази схема...
Та..явно има и други..
Моята история е коренно различна...Бих добавила почти противоположна...Ама...какво от това?
..
И..последно, но не на последно място..Заглавието на темата ти е сбъркано.
Разводите не се "случват"...Разводите се пожелават, също както и браковете и раждането на деца и...при развод нещата, които са случват са закономерни вследствие на поведението на единия или двамата партньори, но...не може да ти се "случи" развод...Можеш да "случиш" на неподходящ партньор...(или на подходящ, което ти пожелавам)


п.п. не съм чела другите мнения...извинявам се, ако дублирам някое...



Тема Че я знам гяволията е яснонови [re: Li-da-da]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано14.09.07 14:38



Не се разбра ти дали я знаеш. Ако я знаеш - казвай, че да сравняваме.



Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: пишeщa пoняkora]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано14.09.07 15:03



Мамо, намерих те! Искам да си дойда при тебе. Ще станеш от ''пишеща понякога'', ''пишеща никога''!



Изгубих всичко, но ще намеря себе си.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.