Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Абе - понякога се чудянови [re: koм]  
Автор Gerda.sFaith (член)
Публикувано18.09.07 09:46



Не знам на какво ниво гледаш, щом не си ги видял.
И не става дума само за физически малтретирани жени - това е само явната изява на робските условия. Масата мъже имат известни спирачки към подобни изяви, но затова пък психическият тормоз, във всяка сфера на живота (социална, финансова, професионална и прочие) е така масово проял българското семейство (брак), че с нищо не може да се сравни.... Нивото на корупция - ряпа да яде.



Тема Re: без да сенови [re: Rado™]  
Автор Gerda.sFaith (член)
Публикувано18.09.07 09:57



Вероятно и Матриархат може да се нарече.
Само че, на настоящия етап властващ е именно Патриархатът в настоящия му вид, оказващ се неприсъщ на новото време, заради което и разпадът на браковете е масов.
...
И лично мое виждане - аз не съм нито за Патриятхата в натоящия му вид, нито за реципрочно определения Матриархат, защото при тях го няма главното - взаимното уважение и зачитане. Тя, любовта е готова на много жертви, или по-скоро да угодиш на любимия не е жертва, а Удоволствие, нищо, че се изискват лични ограничения, ама всяко нещо си има граници, особено, ако видиш, че над допустимото за теб недобре към теб се отнася любимия ти.



Тема Принови [re: Gerda.sFaith]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано18.09.07 10:02



теб в момента има болка. Тя е породена от мъж. Това е повече от явно и за това си толкова заслепена от това което се случва. Все си мисля, че процента на вината за разводите и приблизително равен, но въпроса е колко можем да прогледнем над или под своята камбанария. Ти не можеш. Ти обобщаваш на база това което е вътре в теб. Съвсем нормално е това. А от тук нататък трябва да се замислиш - всичко в теб ли е перфектно така както ти искаш от твоята половина? Защото живота ни дава и втори шанс и ако и тогава се случи същото и ти пек обвиниш другата страна ще бъде много жалко и смешо.



Тема Re: Мен не пожелаханови [re: anbra]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано18.09.07 10:10



Това поведение е по-емоционален начин да отхвърлиш.
Иначе , и аз лично смятам, че с онова между краката ми е предназначено за пишкане , правене на деца и любов с жена. Смятам другото за противоестествено и не виждам смисъл да го крия мнението си зад претолерантност. Нещата си имат своето значение, място и мяра. Мога да заявя вредата от нещо , според мен, без да ми е нужно личностно да обиждам човека, макар и понякога представата за обида , да е малко неясна.



Тема Re: Знаеш ли,нови [re: Фoтoн]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано18.09.07 10:20



щом нещо съществува очевидно, то не може да е противоестествено. Нищо не е случайно в природата - просто така дошло отнякъде, без никакъв смисъл. Аз не зная какъв е смисълът /както не зная например какъв е смисълът от съществуването на хлебарките/, но щом е така, значи така трябва. Когато ние, хората, влияем върху природата в което и да е нейно измерение, резултатът никога не е добър. А и в случая не можем да повлияем - както ти не можеш да станеш като тях, така и те не могат да станат като теб. "Так природа захотела, почему - не наше дело, для чего - не нам судить" /Б.Окуджава/
Всеки си има място под слънцето. И всеки си има мнение, което може свободно да изрази - за това тук става дума - по какъв начин ще го направи. Но във всички случаи грубите, обидни, невъздържани, агресивни и безцеремонни нападки срещу конкретни личности са напълно неуместни.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: jamie]  
Автор Gerda.sFaith (член)
Публикувано18.09.07 10:23



Мнението ти е един типичен модел за "сеяч на сперма". Днес ги има доста.
Нека, обаче, се опитам да ти отворя очите за нещо, което очевидно не разбираш. Децата дето ще осееш, не са твои. Не ги определяй с главни букви ("децата НИ"). Те са на този (тази) с който споделят грижи, ежеднение, мечти и живот, изобщо. И особено пък за тях - ти ще си просто никой - максимум просто една любопитна брънка от биологическият им произход.
И ще ми се да предположа, че на колкото и години да си вече, все така не си дорасъл да разбереш какво е да имаш деца и те да не те познават, да си Никой за тях.
Природата, определено е била по-благосклонна към жените, за да им даде тая далновидност да разбират от много по-рано понятието "моето дете" или изобщо "дете" и влиянието му върху живота ми.
Колкото до битовизма на сами жени с деца - не им е лесно, определено, не само защото настоящият живот е труден за сам родител, а и защото природно е дадено дацата да имат Двама родители до себе си. Но, пред по-голямото зло - брак (съжителство) в състояние на неудовлетвореност (или по-силно - потискане и безизходица това да продължава) - по-добре сам, нали? А и за децата да живеят без един родител, но в спокойна обстановка дори и в недоимък е по-малкото зло.
Пожелавам ти по-скоро да пораснеш за важните неща от живота, че току-виж станало късно за живота ти.



Тема Re: Принови [re: Rado™]  
Автор Gerda.sFaith (член)
Публикувано18.09.07 10:32



Радо, благодаря за съчувствения ти пост.


Ама не позна, ОПРЕДЕЛЕНО!
За себе си мога да ти напиша, че животът ми е ЩАСТЛИВ, и за нищо през което съм преминала не съжалявам! Пътят ми затвърди САМОУВАЖЕНИЕТО ми. И при това, определено максималист на всяка цена не съм...
...
Мненията си ги пиша на база, това, което виждам около себе си - близки, роднини, приятели, колеги..., изобщо социални контакти, както и на база втора ръка научаване на чужди житейски преживелици.
Поздрави!



Тема Re: Знаеш ли,нови [re: anbra]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано18.09.07 10:39



Не съм съгласен, че нещо не било противоестествено, понеже то съществува. Противоестествено е да се убива, но има убийства. ( Нарочно давам краен пример) За педофила естествено е да пожелае да прави секс с малолетни и ако му чуем аргументите, навярно ще чуем логични съждения. ( Например, кой определя точно кога да се започне сексуален живот и ако това да правиш секс не е ненормално, защо да не се започва много по-рано?) Ако бе така, нямаше да съществува и такова понятие-противоестествено. И това не е чисто субективно. А може би противоестественото е , за да потвърди естественото? За мен не е без значение децата ни как ще бъдат възпитавани, какво ще се толерира в обществото , какво се тиражира в него. И не бих се крил зад псевдодемократичност и пресилена толерантност, за да насиля естеството у себе си и децата си, за да дискриминирам това, което считат повечето за нормално.



Тема Re: Принови [re: Gerda.sFaith]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано18.09.07 10:43



това положение (поне за мен) още повече олекват мненията ти. Да не говорим, че контактите ти са предимно с нежната половина на света. За това ако искаш приеми от мен, пък и то народа го е казал Не питай старило, а питай ПАТИЛО, На чужд гръб и сто тояги са малко и т.н.

С уважение към чистата и никога не грешяща част от света - жените





Тема Re: Знаеш ли,нови [re: Фoтoн]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано18.09.07 10:44



Често смисълът на нещата ни убягва. Не сме дотолкова развити, очевидно. Човекът прави глупости, природата - не. Това, че не ги разбираме, не означава, че трябва да отричаме този факт.
Не е нужно никого да насилваме, прочее кой ни дава това право.
И да се разберем ясно - аз тук никъде не казвам собственото си отношение, но нито твоето, нито моето са определящи за да се случват или не нещата.
Това, че повечето считат нещо за нормално за мен не е никакъв аргумент. Понякога мнението ми съвпада с общоприетото, понякога се различава.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.