Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Така ли?нови [re: Lostway]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано15.09.07 11:53



Ха, така ми харесваш повече



Извинявай за "шамара", ама от добри чувства те заядох



Тема Нима ?нови [re: Silly_Girl]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 00:07



"Не виждам защо обаче мъжът трябва да е в привилегировано положение поради факта, че работи. Аз също работя не по-малко. Само че освен това на мен се пада „честа” да поддържам дома, да поддържам чисти дрехи в гардероба, да гладя, да готвя, да родя дете, да го гледам и да го направя човек. В тази цялата ситуация в един момент жената се чувства сама, стига до извода, че по добре да носи отговорност само за едно дете, не за две. "

Изобщо не съм съгласен. Изключения са жените с производителността на мъжете. Така че в общия случай - да, ти работиш по-малко. И работата ти е по-лека. И мъжът е в "привилегировано" положение защото парите които толкова презирате се осигуряват в по-голямата част от него.
Детето не го гледаш само ти, нито ти единствена го "правиш човек". Това как се чувства жената ще го подмина, бях свидетел как 30-годишна си каза че се чувства на 19 и замина с две деца при един пенсионер. Женската глупост когато са "влюбени" е пословична





Тема Re: Нима ?нови [re: jamie]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано16.09.07 00:27



Женската глупост когато са "влюбени" е пословична
Нямаш идея колко си прав...
И кое е лекарството? Да не се влюбваш... Пак добре ако го осъзнаваме...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Еха !нови [re: Mиpa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 00:37



"След като стане майка инстинктите и слагат на първо място децата,после домът и едва на трето място идва мъжът /тук ще ме нападнат много жени че не е така,но ние дори не го осъзнаваме това –просто го правим/. "

Сега поне е ясно - при развода жената гледа да отнеме на мъжа (#3) децата (#1) и къщата (#2)

Просто понеже те са по-ценни от него... горкия глупак

Редактирано от jamie на 16.09.07 00:41.



Тема Re: Нима ?нови [re: jamie]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано16.09.07 00:39



Изключения са жените с производителността на мъжете. Така че в общия случай - да, ти работиш по-малко...даже не си го помисляй,че е вярно за всички жени..
Определено не мисля,че работя повече от съпруга си, понеже..той е...пословичен..(съмнително е кой е по-производителен от нас двамата въпреки това,но..неговата професия му позволяваше да спечели повече пари във времето в което бяхме заедно..-това е факт..) Повече, но..не в пъти..а..с малко
След като се разделихме обаче, ..на новото си поприще се оказа,че за година изкарах повече от него....т.е..могла съм и по-производителна да бъда, ако не се е налагало освен да работя да гледам трите деца, къщата,прането, гладенето, готвенето и...всичко останало...(че не ми се изброява).....
И..да спомена,че работата ми не беше по-лека преди...Сега е по-лека, по-приятна и по-творческа...и по-доходна
И..парите ..не знам колко са били неговите, но с моите се хранехме всички..и той включително..С моите плащахме курсовете по езици на децата, обличахме се всички и...изобщо...неговите си се пестяха...за черни дни.. Пък и..за да не му ги похарчим..(най-вече, защото са си негови..)

Детето не го гледаш само ти, нито ти единствена го "правиш човек". .само да вметна,че..само с ГЛЕДАНЕ не става...,макар,че..с НЕВИЖДАНЕ будно и тотална липса на внимание и интерес..пък..хич няма как да го направиш човек...
Джейми,при цялото ми уважение към теб, мисля ,че приравняваш всички мъже към себе си..
Нормално е да се опитваш да вярваш,че всички са като теб...горе-долу..
Повярвай ми..не са...
И още..както виждаш дори тук в клуба се оказа,че няма други жени като мен..Всички са постъпили "по-правилно" от мен, дори те да са си тръгнали от връзката... Та..и за жените .. не може под един знаменател..



Тема Лекарствотонови [re: anbra]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 00:40



е да разберете че реалията в която сте натопени до ушите няма нищо общо с илюзиите ви а-ла Ева Б. например.
В моя конкретен случай смятам че съдбата си знае работата и жена ми получи точно каквото и се полага !





Тема Думатанови [re: *жeнa*]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 00:44



"изключение" означава именно това.
Отделно и за теб не съм сигурен как е - опираме се само на твоите голи думи нали ?
Даже не само ще си го помисля а и го твърдя с чиста съвест - на тоя свят благата се създават преимуществено от мъжете.



Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: Gerda.sFaith]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 00:50



"В условията на съвременния живот, когато все повече жени отварят очите си за повече лични права, а не робско подчинение в по настоящем все така масово съществуващия модел на брака, тези браковете се разпадат по една друга причина - Нежеланието на мъжете да осъзнаят безсилието си да спрат този процес на осъзнаване на жените (Великото мъжко его), от една страна, и от друга - Неспособността им да се приспособят към новия модел (ако не съвсем, то на почти равноспоставена нему партньорка в брака) "

"Да, господа, мъже - трудно е да догонвате и оставате в крак със съвремието. Ако търсите щастието - погледнете първо в себе си, защото глобалните процеси не можете да ги контолирате просто. "

Извода е прост - за който може да го види. Мъжете като по-умната част от човечеството просто НЯМА да поемем отговорност и за женските глупости - ще ви оставим наистина да отглеждате децата НИ сами

Феминизма си има и хубавата страна - ербап-женичките ще си трошат зъбките самички в същите тия битовизми които в момента понасяме заедно с тях. Аз лично приветствам едно такова съвремие, бъдеще или като се случи (май е въпрос на време по-скоро) - крайно време е да поживея малко и собствения си живот а не това което феминизираната ми съпруга иска ...



Тема Ха не !нови [re: SAD7]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 00:53



Късно е чадо !


Мъжете никога не са се натискали за женската работа - няма да стане номера и занапред !



Тема Re: Лекарството [re: jamie]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано16.09.07 07:31



Да, да не забравяме, че това, което виждаме влюбвайки се, в действителност не е онова, което виждаме...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.