Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Тема Re: Твое впечатление-твои грешки.нови [re: jamie]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано16.09.07 13:37



И аз Джейми, и аз...
Мечтая си да си стоя в къщи с всичките деца, да готвя по три манджи на ден, да гладя дрехите на всички и ... всички онези битовизми,дето оревахте форума с тях...
Искам насреща само един съпруг, който да се прибира с усмивка..да ми се радва когато ме види и...почивните дни всички заедно да отиваме да почиваме и от битовизмите МИ и от работата МУ...
Ндам...и да ми осигури условия за битовизмите...примерно..като живеехме заедно със съпруга първите 2 години сами ми липсваха телевизор, пералня (дори полу-автоматична, пък имах две бебета и ..нямаше памперси

), хладилник,гардероб, кухненски шкафчета.....по-късно като станаха децата три, почна да ми липсва миялна машина, но пък някой от гореспоменатите неща вече проимах..(пералня, телевизор и хладилник...мраз 80)..
Та..нали не е чудно,че като проимах свое жилище последната година, сега има мнай-големия хладилник, най-големия гардероб,най-многото кухненски шкафчета възможни да се поберат в кухнята...и миялна машина...
Е....и съпруга ги има вече..
И какво от това?
...
вещи...
онова между нас...то не се купува с пари...
Кой знае пък..някой от тук присъстващите може да ме апострофира,че с екупува...с мноооого пари...



Тема Re: Ха не !нови [re: Lotty]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано16.09.07 13:40



Джейми е сладур...с хубаво чувство за хумор..все още...
От малкото клубари в чиито изказвания до сега не съм видяла злоба..
Дори когато не е съгласен с нечие мнение..
Та...мисля,че го е надживял...това с озлобяването..





Тема шЪнови [re: *жeнa*]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 14:22



пораснеш някой ден и ти

И ще ти се избие всичко това от главата. И двете крайности са вредни, много вредни !



Тема Знаеш ли какнови [re: *жeнa*]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 14:24



изглеждат специалистите по всичко ? Като тотални аматьори. Предлагам да преосмислиш постинга си - ще вземе някой да го приеме за чиста монета.

Редактирано от jamie на 16.09.07 14:25.



Тема Приказкинови [re: *жeнa*]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 14:27



от 1001 нощ.
Шехерезадке, измисли нещо ново и за довечера ?

Започваш да пишеш много инконсистентно напоследък, придържай се поне към една версия че инак става отегчително.



Тема Злобатанови [re: *жeнa*]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 14:30



гнева и т.н. са само категории - не бих се учудил някой да види злоба и там където я няма (но не казвам и че винаги е така). Нищо не съм надживявал, нищо обаче не ме и притеснява. Ако се случи да съм гневен - хубаво. Злобен - също. Смятам че всяка емоция влияе повече на тоя който я проявява - в общия случай. Затова предпочитам без яд, без злоба - не че винаги успявам да ги избегна. Като че ли баланса се поддържа във времето - има си време и за негативните емоции. Смятам че е по-добре да ги изкарам навън вместо да ги трупам - какво от това че ми личи ?





Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: *жeнa*]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано16.09.07 15:05



Като се женех не търсех своята майка, макар, че грях ми на душата, със своята имах и си имам конфликти, търкания и ценностно разминаване. Просто, видях в тази жена майката на децата ни. И шанса да имам истински здраво, сплотено любовно семейство. Бе ми нужно и аз да бъда цЕнен, ценЕн, желан и обичан, съпруг на жена си и глава на семейство. Явно не съм успял в нейното съзнание. Очевдино е и за нен, че не съм. Когато приключи с майчинствата , не съм я спирал да се развива професионално, дори напротив-окуражавах и стимулирах. Първо си намери работа с моя помощ, после с помощта на баща ми. А, по-късно и благодарение на своята прилежност и един свой контакт.
А малко по-късно, се появи и третия и понеже е прилежна и последователна в задължения и чувства-потърси развода, като решение. В години, когато имахме повече, бе по-свободна, по-еманципирана, с повече пари и самочувствие, а коже би известна надменност и самонадеяност. Така че, права си-угодия нема. А човешкото сърце, не само око, е алчно за още и още да консумира и забравя. Живеем в потребителско общество. То става все повече такова и ценностите се променят. Ставаме все по-капризни и цинично безпардонни. А всъщност и объркани.


Забравяме откъде сме тръгнали. Поставяме само знак минус на ония "общи" години и наше поведение. Въобразяваме си, че еволюираме, като го свързваме с материалния ни просперитет, а нерядко е обратното. Действаме на някакво биологично равнище, като приспани, небудни и се лутаме. Уж вървим нагоре, уж знаем, а често щастието и любовта, които изживяваме, се оказва моментно конюнктурно равновесие на интереси.

Липсва ни мъдрост...


Дядо ми не видя никога морето през живота си, но бе щастлив човек и не спря да изразява открито обичта си към баба. Той имаше всичко...

Редактирано от Фoтoн на 16.09.07 15:36.



Тема Re: Ха не !нови [re: *жeнa*]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано16.09.07 15:16



Не че , Джейми има нужда от второ рамо , но все съм се учудвал колко остро реагират на неговия остроумен сарказъм. Не забелязват закачливата провокация, а реагират емоционално-първосигнално, завършвайки с крайни заключения за него. Пък, неговото си е нужно много често, като контрапункт и баланс. Не само полов, а и ценностен.
Понякога язвителните му забележки съм ги намирал за повече изтрезняващи и оздравяващи. Досега не съм прочел негово лековато подтикване срещу брака и в полза на раздялата за някого. Докато , от страна на други, недопрочели и недоразбрали подобни, колкото щеш.



Редактирано от Фoтoн на 16.09.07 15:33.



Тема Re: Злобатанови [re: jamie]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано16.09.07 15:37



ами завиждам ти, че можеш да го излееш навън, аз този урок все не мога да го усвоя





Тема Re: Защо се случват разводите... [re: mizrahi]  
АвторKaтя (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 20:53



Добре, ти не беше ли гей?




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.