Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:02 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Тема И до правилотонови [re: anbra]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.09.07 13:05



на добрия стомах - "като работи добре - просто не го забелязват"


Не всичко е пари, но тежко ако не достигат



Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: jamie]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано16.09.07 13:08



Ндам..съвсем правилно..
Живей си живота,защото е хубав и само един..
Няма лошо..
Въпроса е..как да си живееш своя живот и в същото време да не те е яд на майката на децата ВИ,че...и тя иска да живее своя..
Битовизмите ги оставям настрани...Тях все някой трябва да ги върши..без значение кой и за кого..
Впрочем..като си сам..битовизми няма ли

? Защото..аз и сама като съм била..-все същото..Дали готвиш за 1 или за 5...разликата не е голяма, (ако готвиш)...Тока е еднакъв..парното също..За пералнята също няма значение дали пере за 1 или за 5...Е...повече гладя...когато са 5...по-подреждах(преди да науча всеки да си прибира нещата)...и...така..
Битовизмите..никога не са били нещата, които смятам,че обръщат каруцата..
Според мен, нещата опират единствено до приоритети,начин на прекаравне на свободното време (като количество и качество на заедно прекараното със семейството такова) и..най-вече на желание за взаимност във всичките му аспекти(не само в сексуален)..
Сигурно пропускам нещо..ама..то не е сред битовизмите..(това в случай,че парите за семейството не са основен проблем..защото знам,че има и такива случаи..Там обаче..нещата са на друга основа..)


Феминизма си има и хубавата страна - ербап-женичките ще си трошат зъбките самички в същите тия битовизми които в момента понасяме заедно с тях. ...точно така е...Проблема ми е,че съм била ербап..т.е..не съм се тупала в гърдите,че съм ербап, ами..просто съм била..Всички битовизми самичка съм си ги "понасяла" и съм си "трошила зъбките" пак сама...(не,че разбирам защо точно зъбките..ама..предполагам,че при стискането на зъбите се получава)
Виж...ербап женичките с това не можеш да ни изплашиш...Можеш да стреснеш само тия, които са свикнали друг да прави всичко вместо тях, пък..да твърдят,че можели и сами...ако се наложи

П.П..Джейми,много искам да съм някоя крахка и безпомощна лигла...Ако познаваш някоя достатъчно добра...имам олба д ани запознаеш...Малко уроци в тази посока ще ми се отразят блестящо..



Тема Re: И до правилотонови [re: jamie]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано16.09.07 13:10



Ще ми се да вярвам, че е така, но все повече външните фактори ми разколебават вярата...
А иначе поръчва музиката този, който я плаща, освен ако не е пълен глупак.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: anbra]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано16.09.07 13:10



Нерядко в това имено е абсурда, че под феминизация доста жени разбират маскулинизацията си, макар и да не го съзнават. И се получава някакъв абсурд. Проблемът според мен е в естествените изконни стремеж и потребност на двата пола към патриархалния модел и същевременно променените роли на мъжа и жената в посока на изрявняване. Има противоречие- и двете страни, хем уж приемат взаимозаменяемостта си, хем се стремят към патриархалния модел и го отстояват...





Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: Фoтoн]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано16.09.07 13:12



хем се стремят към патриархалния модел и го отстояват.

само когато им изнася, обаче...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: *жeнa*]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 13:12



И аз искам такива уроци, запиши и мен





Тема Re: Хихихихи,нови [re: jamie]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано16.09.07 13:12



Абе..и си прав и не си..
Какво като ги контролирам? Давам ги на любимите си хора.. Те пък ги ползват.. И..какво? Уж ги контролирам..и пак..
Номера е да стана толкова любима за някой, дето ги има в излишък,че да ми ги дава, без да му тежи...

..
Ей това си пожелавам..
Понеже...има хора,дето ги имат...,но..те и на себе си не ги дават..та какво да говорим за някой друг...та...мисълта ми е...не говоря за такива хора.. Искам да съм много любима на някой, дето ги има и дето иска да ги похарчи за мен.....благата...
Тъй де..и аз съм човек...,при това жена...Найш как ще ми отива да съм малко по-комерсиална...



Тема Re: И до правилотонови [re: jamie]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано16.09.07 13:14



Джейми, не е само със стомаха..С всичко е така..
Хич не са случайни приказките от детството ни, за младия здрав прав и беден момък и болния и недъгав богаташ...дето предложил да се сменят...
Та...аз пък имам едно правило:

По-добре богат и здрав,отколкото беден ,но болен.."


Ндам..



Тема Re: Защо се случват разводите...нови [re: Фoтoн]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано16.09.07 13:28



Точно така е..
Аз например съм си доказала вече ,че се справям с всички роли в семейството...Била съм детето, била съм майката, била съм и бащата...Сега..искам да съм си майката...Най-ми харесва и най-ми отива.. Обаче..с едно уточнение..майка само на децата си..Не искам да съм майка и на бащата на детето си...
Та...въпроса е..къде са тия мъже, дето не искат да се сдобият с още един чифт родители и с още една майка оженвайки се, а търсят съпруга, партньор и...майка на бъдещите си деца?
Проблема е много по-сериозен..
Аз не съм демонстрирала маскулинизация...наложи ми се да я придобивам в движение...за да компенсирам липсата на мъж в къщата.. Проблема е..къде сбърках,(и аз ли сбърках),че човека, който ме обичаше ..всъщност липсваше..
Винаги съм мислила,че проблема е в родителите му при които живяхме 3 години като младо семейство и му създадоха грешен модел... Да де..ама като се преместихме..защо не се оправиха нещата? Аз се успокоявах,че..времената са трудни..трябва да се оцелява(91г)...е, да де...ама като оцеляхме...защо не се промениха нещата? Пак си го обяснявах..понеже аз не работя,а гледам деца, пък не се изххранват лесно четири човека с една заплата и едно майчинство...Да де..ама като почнах да работя и печеля ..защо не се оправиха нещата?
..все има обяснения..
Истината е,че там някъде ме изпуснали влака..Че там някъде сме се оставили на навика аз да се псравям с всичко, пък той да липсва....
Не мога да диферинцирам виновен..
Склонна съм да съм аз, понеже...мъжът бил глава на семейството, а жената врата...та..явно не съм се завъртяла правилно в точното време...
Ей такива неща..
Живота ни прави маскулинизация на жените...и времето в което живеем и се налага да оцеляваме..
Иначе..съм ЗА патриархалните семейства...Веднага си представям "Гераците" и всички роднини заедно...Децата си щъкат доволни по двора..и ...идилия някаква...





Тема Re: Като те чета, оставам с впечатлението, [re: AюмиAши]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано16.09.07 13:29



ндам..и аз съм правила такива предложения...
Няма угодия...






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.