Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема OFF.......нес за малко да ме хванат за калинканови  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано11.09.07 14:04





Оказах се в центъра на опит за ... прецакване!
Сутринта ми се обажда на градския телефон(домашен) една жена..Гласа смътно познат..напомня на моя позната,която от няколко години работи в Румъния..
Пита как сме..аз..наивно обяснявам...Тя пита- Позна ли ме..? Аз..още по-наивно "Евче ти ли си"?..
До тук добре..
Следва същността..
Въпросната дама казва: " ДА, звъня ти по един много дискретен въпрос..Днес блъснах един 22г студент много сериозно, сега съм в следствието..Би ли се обадила на един телефон, който ще ти продиктувам за да се свържеш с прокурор ОРЛИН ОРЛИНОВ и да попиташ какво е състоянието на момчето и каква беше сумата за гаранцията, дето ми каза той,че в суматохата не запомних...Моля те, много е важно,че ми каза,че има начин, ако платя гаранцията ,ще скъса всички документи и ще ме пуснат да си ходя без да завеждат дело"........следва диктуване на номера на съответния прокурор...
И..аз наивно се връзвам....макар да ми светка червена лампчика как е възможно:
1. Ева да шофира тук, като тя няма кола
2. Да се унищожат така документите
3.......
абе...звъня на "прокурора"...
Той ми обяснява надлежно колко е сериозно положението с момчето..Как ТОЙ сега идва от Пирогов..-черепно мозъчна травма и кръвоизлив в мозък аи ..бля-бля..ако не се плати съответната гаранция 1-3г затвор за приятелката ми...Обаче..той къф е готин и пич и..как ако дочас му се плати поне половината сума, той ще я измъкне от следствието за да си изтегли тя другата половина от банката и да я доплати...и....Много съм тъпа..вервайте ми! Направо се вързах...При всички червени лампички, дето ми светкаха,че нещо е странно, невъзможно, нередно, непонятно..
Звъня на познатата и й казвам..какво е казал "прокурора"..тя притеснено ме моли ,ако имам възможност да й помогна..щото..тя имала парите в банката, ама..как да излезе, като не я пускат и...бля-бля.. Аз обещавам да отида да изтегля...
Оставих детенце на тати и хукнах да спасявам познатата...
Звъна отново на "прокурора" и казвам,че тръгвам къмцентъра да тегнля пари и питам колко точно и къде да ги занеса...
Следва: "Ами, поне половината сума...и..къде ви е банката, за да не ви разкарвам- аз ще дойда да ги взема.Пита как изглеждам, за да ме познае..Аз викам...Като изтегля парите, ще ви звънна, няма да е преди половин час.."...
Затварям и..лампата от червена ства ...светофар направо...
Чудя се, премислям, прехвърлям разговора в глава..карайки към банката...
И...решавам да звънна на съпруга на приятелката в Букорещ на който имам телефона
Звънкам и..Иванчо щастлив: "Ти ли си, как сте?"..Питам "Къде е Евчето?".Той вика "В Турция при майка си"(тия познати са много интернационално семейство..-жената туркия, мъжа руснак..но са симпатяги..)Питам сигурен ли е, а той твърди,че преди 2 дни я е качил на автобуса и сутринта я е чул по телефона..Въздъхнах си.. Казах му,че ако греши, я оставям в следствието..та...да сипомисли хубаво..И..така..
Вече съм пред банката..
Тегля аз пари(и без това за детенце трябваше да изтегля..) и мисля..Какво да направя и на кой да се обадя, за да ги хванем...измамниците..да не излъжат някой друг наивен като мен..
Викам охраната на банката..Разказвам му..Той довежда двама полицаи шматкащи се наоколо...Разказвам и на тях..
Следва..умуване..
Да съм звъннела на 166...
Звъна..
Прехвърлят не в 7-мо районно(щото живея в Младост, пък на домашен са се обадили..)
Обяснявам...обаяснявам..Накрая ми записаха имената и телефона и...казаха да чакам да ми се обадят..
След малко пак от 7-мо раьонно..да съм отидела в икономическия им отдел да регистрирам случая и да ги баламосвам и отлагам поне до утре и.....бля-бля..
Уж всичко трябваше до час..пък..то минаха два..Обаждам се на "Приятелката"(тя ми беше дала ГСМ за връзка..-нов номер - вивателски)..Казвам,че..сорри..пари в банката няма..останали само 200лв..И питам да звъня ли на...Пенка..(мятам произволно име в пространството) Тя вика: "Ами добре, виж тя може ли някакви пари да даде..300-500-700лв..колкото може....."
Обяснявам,че по-късно ще звъня, след 14.30 да се чувем пак..Мацката се съгласява..Казах й да звъни на ГСМ-а,че градския не е мой и случайно съм била там сутринта...
Прибирам се в къщи...Градския звъни..
Викам на мъжа да вдигне той и да каже,че такава няма на този телефон..
Ндам...нащта "приятелка" пак .. Той й обяснява,че това е фирмен телефон, тук няма такава и..да си остави трите имена и ЕГН за да ми предаде и...отсреща се затваря телефона..
Звъни се на моя ГСМ..."Къде си, какво стана, какво каза Пенка?".. Обяснявам,че още пътувам,че не съм звъняла..Следва ново 20..
"Има ли около теб РЕП или супермаркет"? Викам..няма, но мога да потърся- защо?
"Ами..да ми купиш ваучер за вивател,че ми свършват парите"

"Питам къде си ти в коя следствие?Къде да ти донеса ваучера"
отговора е:
"Във творо районно съм, ама не идвай..продиктувай ми цифричките"..

Та..обясних,че преди 14.30 няма да стане и..затворих..
Сега чакам включване..
..
За малко да дам на непознат мошенник 1500лв!!!...Имам голям повод да черпя
Наздраве...
Ако има купон и успея да дойда..по едно за всички от мен..



Тема Re: съвета ми е ...нови [re: *жeнa*]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано11.09.07 14:11



...да се обадиш в някоя от телевизиите и да им разкажеш за случая....те го включват обикновено като новина и предупреждение! Направи го...така секнаха например измамите с някакви кабели , дето се продаваха и все уж от познат. На мъжа ми 2 пъти му се случи, ама нали си е пич...им казал - сега, веднага...и се изсмял))
Имаше и репортажи как точно ставала далаверата!
А номера с ваучерите вече е стар! Ама са гледали кое мине))...щото и те са се усетили, че ти се сещаш))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 11.09.07 14:13.



Тема Re: OFF.......нес за малко да ме хванат за калинканови [re: *жeнa*]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано11.09.07 14:16



Егати и историята!!!

Аз не разбрах полицията ще започне ли някакво разследване?



Тема Re: OFF.......нес за малко да ме хванат за калинканови [re: *жeнa*]  
Автор questing (търсещ)
Публикувано11.09.07 14:18



Хе, хе.
Мене така се опитаха да ми "пробутат" лагери, ама ги оставих да говорят по-дълго по телефона





Тема У дома тази история сенови [re: makeover]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано11.09.07 14:19



случи вече 2 пъти, но за късмет на телефона попадаше все приятеля ми, който се усещаше някъде след 2-3 минути разговор и така отклоняваше нещата, че да се обадят пак. Първият път, след като затвори се обади и в полицията, ако могат да засекат телефона при повторното обаждане.
Вторият път, когато се случи / не знам дали бяха същите измамници/ успя да ги набута отрещната страна с 30 минути телефонен разговор, докато сами се отказаха...

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: OFF.......нес за малко да ме хванат за калинканови [re: questing]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано11.09.07 14:22



...е така направи и мъжа ми ама го наругали най-накрая))...щото им поизхабил ваучерите))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде



Тема Re: ох, мила...нови [re: Дapeнa :-)]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано11.09.07 14:23



...че нали повечето от тия пстановки от скучаещи полицаи идва!
/е, за тия кабели се оказа, че организатора е бившо ченге..../
не ми се говори по въпроса...догадя ми!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде



Тема Како како !нови [re: *жeнa*]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано11.09.07 14:24



Дай 2 лева !





Тема На мен пък поне три пъти ми предлагат,нови [re: makeover]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано11.09.07 14:30



Някакви ремъци за мелници. Отказвам ги. Просто си знам, че ако се забъркам в търговия няма начин да не загубя.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.


Тема Re: съвета ми е ...нови [re: makeover]  
Автор *жeнa* (ентусиаст)
Публикувано11.09.07 14:39



Идеята е добра...
Ще взема верно да се обадя..
Споделих го с вас, защото...явно е добре забравен стар метод за набиране на...калинки...

увствам на далавера




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.