Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема След развода, проблемнови  
АвторPocицa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 14:09



Здравейте. Щастливо разведена съм от 3 месеца. Проблемът е, че след развода продължаваме да се виждаме със същата честота понеже имахме нещо като общ бизнес. Той помогна преди години, но основният капитал си беше мой и по-точно на родителите ми - всичко си е на тяхно име. Сега мисля, че мога да се справям сама и няма да имам нужда от неговата помощ. Все пак не отказвам да си останем добри познати, но положението се утежнява, защото имам нов приятел и не ми се иска да да имам вземане-даване с бившия. Не знам как да съобщя на последният, че трябва да напусне бизнеса. Той няма друга работа. На 42 е и ми се струва, че ще му е много трудно. Мислела съм да го обезщетя по някакъв начин, но да е еднократно. А знам, че така няма да му се свършат проблемите и пак ще дойде при мен. Гадното е, че ще му дойде като студен душ..той си мислеше, че ще се разведем, но това няма да се отрази на работата. Всъщност аз съм отчасти виновна, защото така му бях казала, понеже не исках дълъг и труден развод.

Малко ми е гузно, но ...Права ли съм, кажете..Искам всеки да си урежда живота и да се разделим по живо по здраво. Страх ме е и от неговата реакция..Навремето движеше с не много читави хора и може да ми навреди, знам ли...Как да реагирам в тази ситуация..?



Тема Чудиш сенови [re: Pocицa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано08.09.07 14:11



дали си го излъгала ?
Бизнеса и личния живот са две различни неща. Не виждам какво те притеснява бившия да знае че си с нов човек. Ако бившия работи добре - не е редно да го гониш само заради това че е бивш - НЕПРОФЕСИОНАЛНО е.



Тема За мен някои неща са нередни.нови [re: Pocицa]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано08.09.07 14:14



Всъщност аз съм отчасти виновна, защото така му бях казала, понеже не исках дълъг и труден развод.

Излъгала си го. Смятам, че е редно сама да си понесеш последиците от лъжата.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.


Тема Re: много зависи...нови [re: Pocицa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано08.09.07 14:27



...какви са дяловете Ви в бизнеса, контакти, информация, авторитет и пр. Това , кой дал едно време парите вече не е важно))...важно е как вървят сега нещата))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде



Тема Re: След развода, проблемнови [re: Pocицa]  
Авторaми... (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 14:28



...ако смяташ, че може да го изхвърлиш от бизнеса така както от в къщи, грешиш много сериозно. това няма да ти прости никой, вярвай ми. ще понесеш много по-сериозни травми от колкото при развода.



Тема Re: много зависи...нови [re: makeover]  
АвторPocицa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 14:31



Оправям се напълно сама. В мен са контакти, информация, авторитет..Той само зарежда магазина, но това може да го прави и друг от служителите. ОК, вярно, че го поизлъгах около развода, но сега трябва ли до края на живота си да го търпя край мен? Бизнесът изначално си беше на родителите ми. Пари кой знае колко не е давал, мисля да му дам около 5 хиляди лв. и да се опитам да се разделим, но не знам как ще го приеме. Ми ако ми докара мутри..?





Тема Re: След развода, проблемнови [re: Pocицa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано08.09.07 14:32



Подвела си го лукаво. Ако не прави сцени на ревност и е приел от своя страна договорката ви, удържете на думата си и двамата. Ти поеми своята отговорност на обещанието си. Иначе е подличко. А ако имате и дете , е хубаво той да е добре професионално и заради него.
Ти би имала основание, ако той започне да ти създава проблеми по отношение на новата ти връзка. Но това не значи сега пък, да предприемаш провокативни действия , за да го дразниш и предизвикваш някакъв афект у него за в бъдеще. Например, да му навираш в очите демонстративно колко обичаш новия и как е друго с него.... Нал ме разбираш?





Тема Re: много зависи...нови [re: Pocицa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано08.09.07 14:35



Не търси оправдание, за да го натириш. Ако постъпиш некоректно би имал повече основание да ти докара мутри. Или само това те възпира да го "изгониш". Трябвало е да играеш на чисто , а не надлъгвайки го. Сега пък, искаш да не ти го видят очите.



Тема Няма да те разбере. Тя просто си търси оправдание.нови [re: Фoтoн]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано08.09.07 14:38



Често срещано явление е да се мине с лъжа за да няма проблеми а истината да лъсне в последствие.
И вероятноста да опита да направи каквото си е наумила е много голяма.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.


Тема Re: поизтрай го...нови [re: Pocицa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано08.09.07 14:43



...още някой друг месец, то ще си покаже накъде ще тръгнат нещата...раната е все още прясна! Кажи си е до Нова година/или март месец/...пък ще видим! Разбери се и със сегашния си приятел да не взима отношение по въпроса, защото това са Ваши "стари работи"!! Но не го и крии!! Живей си нормално...ще видиш , че бившия ти сам ще се почувства не на место в един момент)) Пък и какво лошо - бившия е 'шерпа", а новото гадже е за пред хората...и новия ти живот))
/Само да не вземат да се джавкат двамата))...ха ха/
Другото лошо е да не вземе да ти прави не'кви зулуми е така от едната злобичка!

Аз така бих приела нещата докато се поуталожи схемата))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.