Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Огледала  
Автор Vestica (analyse)
Публикувано05.09.07 16:50



Мислили ли сте, че в отношенията мъжете понякога са като криви огледала на постъпките и настроенията на жените, особено любимите?! Те ни отразяват и се чувствам най-красива, когато се огледам в нечии любящи мъжки очи, но нашите грешки... отразени стават болезнени и огромни.

В последно време по-често гледам хората в очите и лицата и забелязвам, че познатите ми мъже, когато влизат в лабораторията ми обикновено бегло ме поглеждат и, ако аз съм усмихната и те се усмихват, ако съм в "грозно" настроение, физиономиите им стават ледени и гледат да приключат по-бързо разговора.

Сега си спомням, че когато живеех с моя приятел, беше същото. Когато се прибираше ме поглеждаше и като виждаше, че гледам студено, и той започваше да гледа ледено и поведението му се изменяше. А аз мислех, че харесва студените жени, и специално се стараех да не проличи настроението ми. А сега вече в очите му, когато са обърнати към мен, е абсолютен мраз.

Аз първа го обидих, един ден, за да не забележи, че не съм идеалната домакиня, за която се представям. Не знаех, че ще се засегне толкова много. После и той започна да ме обижда, може би просто си е връщал, а мен мнооого ме болеше.

Аз се дразних на родителите си (но това са си семейни работи) и той ги намрази. А аз започнах да го държа отговорен, защо не ги харесва.

Аз първа започнах да заплашвам,че ще си тръгна (не го мислих сериозно), когато се карахме, защото ме беше страх да не се разделим, но накрая си тръгна той.

Може и мъжете в клуба да се обидят, но аз вече ще се отнасям към всички мъже така че да се виждам само хубава във Вашите очи

.



Тема Re: Не гледай лошо! Бъди европеец!нови [re: Vestica]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано05.09.07 16:53





Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Браво, муци! Никой не харесва начумеренинови [re: Vestica]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано05.09.07 17:04



хора. И мъже и жени. Тъжните хора натъжават околните. Аз много често съм с начумерена физиономия и усещам, че съм неприятен на тези, които ме погледнат.







Тема Re: Браво, муци! Никой не харесва начумеренинови [re: ASSASSlN]  
Автор Vestica (analyse)
Публикувано05.09.07 17:15



Благодаря. Нямам предвид само настроенията, но и постъпките. Мъжете сте "милички" създания и ако любимата е недоволна от някого Вие сте готови направо да го "застреляте" или ако тя се раздразни от нещо Вие сте готови да го "унищожите".

Затова ние трябва да сме внимателни с Вас.
Ако искаме да ни обичате трябва да показваме любовта си към Вас.
Ако искаме да сте любезни, трябва да сме любезни.
Ако искаме да не ни нападате, не трябва да Ви нападаме и т.н.

Задават се четири празнични дни: доброто настроение на жените през тях и милото им отношение към любимите им, ще се отрази чудесно на семейния климат.



Тема Ето,нови [re: Vestica]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано05.09.07 17:19



в първия пост говореше за криви - а вече тук са си "прави" огледалата.
Бих добавил само - принципа на скачените съдове (тандем) работи безпогрешно, и у дома - и в работата - и навсякъде.

Редактирано от jamie на 05.09.07 18:03.



Тема Re: Огледаланови [re: Vestica]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано05.09.07 17:21



Те ни отразяват и се чувствам най-красива, когато се огледам в нечии любящи мъжки очи, но нашите грешки... отразени стават болезнени и огромни.

Често пъти и мъжете чувстват същото от страна на жените. Поне аз го чувствам.

В последно време по-често гледам хората в очите и лицата и забелязвам, че познатите ми мъже, когато влизат в лабораторията ми обикновено бегло ме поглеждат и, ако аз съм усмихната и те се усмихват, ако съм в "грозно" настроение, физиономиите им стават ледени и гледат да приключат по-бързо разговора.

А защо това те изненадва? Напълно нормално е да е така.

А аз мислех, че харесва студените жени, и специално се стараех да не проличи настроението ми.

Много жени, по една или по друга причина се държат така с мъжете си. Резултата няма да го коментирам, но винаги идва ден за разплата, независимо за какво става въпрос.

А сега вече в очите му, когато са обърнати към мен, е абсолютен мраз.

А какъв ли пожар бушува в душата му за да се вледеняват така очите му?

Аз първа го обидих, един ден, за да не забележи, че не съм идеалната домакиня, за която се представям.

Много, много тъпо. Да нараниш някого за да прикриеш собствена слабост.

Не знаех, че ще се засегне толкова много. После и той започна да ме обижда, може би просто си е връщал, а мен мнооого ме болеше.

Ако си го наранила повече, от колкото е готов да понесе без да отвърне нормално е да ти връща. А брашно на заем тъпкано се връща, както знаеш. И това не зависи от пола на връщащият.

Аз се дразних на родителите си (но това са си семейни работи) и той ги намрази.

Направил го е заради тебе. Това, че е намразил родителите ти. Това си му показала и това е направил.

А аз започнах да го държа отговорен, защо не ги харесва.

Когато караш кола натискаш ли едновременно газта и спирачката? Ако не го правиш с колата си защо си направила същото с мъжът, който е до теб?

Аз първа започнах да заплашвам,че ще си тръгна (не го мислих сериозно), когато се карахме, защото ме беше страх да не се разделим, но накрая си тръгна той.

Това заплашване, че ще си тръгнете от мъжете е една велика тъпня от страна на жените. Това е като да режеш клона на който седиш, защото един мъж го боли от подобни заплахи и когато те се повтарят непрекъснато в един момент той решава да понесе наведнъж болката и нещата да приключат, вместо да се остави да му ръфат душата парче по парче в продължение на дявол знае колко време.
И от къде той да знае, че не говориш сериозно? Той най-вероятно е приемал думите ти сериозно. Постоянното повтаряне от страна на една жена, че ще си отиде вместо да накара един мъж да вдигне нивото често пъти го сдухва, понеже всява у него чувство на несигурност.

Може и мъжете в клуба да се обидят, но аз вече ще се отнасям към всички мъже така че да се виждам само хубава във Вашите очи.

Това ще бъде друга твоя грешка, за която ти обещавам, че ще си поревеш на воля, когато тя даде своите резултати.
А резултати ще има. Повярвай ми.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.

Редактирано от Severous_Snape на 05.09.07 17:35.



Тема Европейци, европейци, но прекаленатанови [re: makeover]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано05.09.07 17:24



им любезност и усмихване понякога ме дразнят. Водим сериозен разговор, а някакъв си европеец ми се хили насреща с конска усмивка и ме зяпа вторачено право в очите. Е, какво да направя? Пак ли аз съм крив?

Ми, разсейва ме, да му се не види. Аз съм се умислил по темата на разговора, оня се хили, като че ли вицове му разказвам.

Вещицата беше много готина, нали? Приятно усмихната. И ти. Абе, всички!







Тема Re: Браво, муци! Никой не харесва начумеренинови [re: Vestica]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано05.09.07 17:25



В една книга прочетох следните думи:

Езикът е като ножа - остър е и не става за игра.



Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.

Тема Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: Vestica]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано05.09.07 17:36



дребни проблемчета от изминалия ден. Веднага се впрягаме и се втурваме да предлагаме решения. Като ви гледаме как страдате и ние започваме да страдаме.





Весели и спокойни празници!



Тема Re: Ти пък...що спокойни?нови [re: ASSASSlN]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано05.09.07 17:39



Абе емоции трябва да има!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Дааа, но какви емоции?нови [re: makeover]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано05.09.07 17:48



Що за емоция е да ми приказва някоя, че си счупила днес нокъта или си скъсала чорапогащника???



Ще ти изям шапката. Хиии, като го гледах това преди малко щях да се напишкам от смях. Да не вземеш да си помислиш, че правя някаква аналогия??? Не. Весели празници.





Тема Re: Обачееенови [re: Vestica]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано05.09.07 17:53



Затова ние трябва да сме внимателни с Вас.
Ако искаме да ни обичате трябва да показваме любовта си към Вас.
Ако искаме да сте любезни, трябва да сме любезни.
Ако искаме да не ни нападате, не трябва да Ви нападаме и т.н.


Понякога се случва, че ако се държиш така ти казват, че това твое поведение ги задушава, липсвала тръпката от скандалчето и т.н.


Абе мъж-това е диагноза!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: Огледаланови [re: Vestica]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано05.09.07 17:59



Чета темата и общо взето съм съгласна с тезата, че каквото повикало - такова се обадило, но не може да се прескочи и момента със задушаването. Някакво равновесие пак трябва, а това все не ми се отдава. Май и никога няма да го докарам, та по-добре да не се опитвам, а само да внимавам с редуването на усмивките





Тема Гяволенце,нови [re: djavolche]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано05.09.07 18:02



препрочети ме за тандема и ще ти светне !





Тема Равновесиетонови [re: Finch!]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано05.09.07 18:05



понякога може да изглежда така:
единия се е развихрил и се кара (понеже всъщност нещо го е ядосало през деня) а другия не го навиква в отговор (понеже знае че проблема не е между тях и скоро ще утихне).



Тема Re: Обачееенови [re: djavolche]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано05.09.07 18:07



Абе мъж-това е диагноза!

Ако си станала мъжемразка кажи си го направо. Няма да се обидя.



Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.

Тема Re: Обачееенови [re: djavolche]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано05.09.07 18:16



Понякога се случва, че ако се държиш така ти казват, че това твое поведение ги задушава, липсвала тръпката от скандалчето и т.н.

Ами на каквото попаднеш.



П.С.
Абе мъж-това е диагноза!

'жена' такава!

Avatarx

Тема Бря! Абе, къде ги намирате тези сприхавинови [re: djavolche]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано05.09.07 18:20



мъже? На мъж да му липсва тръпката от скандалчето??? (Говоря само за семейството. Аз иначе съм си скандалжия, но не много. Само когато се чувствам много прав, а другия не иска да ме разбере.

)

Уф, "присмял се хърбел на щърбел" стана моето мнение. А, аз как можах да попадна на такава усойница като бившата ми половинка, а? Нали съм уж много умен???

----------------
Усойницата (Vipera berus) е видът отровна змия с най-широко разпространение в Европа. Среща се от Западна Европа до Далечния Изток и от Средиземноморието до Полярния кръг. Тя е едно от най-студоустойчивите влечуги в света.





Тема Re: Огледаланови [re: Vestica]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано05.09.07 18:20



Може и мъжете в клуба да се обидят, но аз вече ще се отнасям към всички мъже така че да се виждам само хубава във Вашите очи

Урааа. Доживяхме!



Иначе замисляла ли си се, че всъщност всичко изложено важи в пълна сила и за жените? Само дето докато научим някои прости истини трябва да минем през съвсем 'не прости' преживявания. Което ме наведе на мисълта..., но да не изпадаме в депресия

Avatarx

Тема Re: Не го навиква...нови [re: jamie]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано05.09.07 18:23



...а "изслушвайки" си мисли : "Абе ти си викай, аз пък утре ще си купя оная рокля дето все не си я вземам, заради семейния бюджет...ама тоя път да имаш да вземаш! И довечера си влизам в нета и си знам как да се забавлявам....пък ти си повикай...да ти мине!"...и обладана от тези готини мисли/още повече , че се сещаш и за оня парфюм - новия...мале , мале...и него си го обещаваш, даже отиваш и целуваш викащото слънце и му казваш "Спокойно , всичко ще се нареди.../в моя полза естествено/)))...това последното не му го казваш на глас!!!!
Е така се лекувам аз....после високи били лихвите))...еее то нали за равновесие говорим))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Ето ви едно равновесиенови [re: jamie]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано05.09.07 18:25



Ето много от нас как се уравновесяваме. Накрая се питаме:

- Ами сега?







Тема Re: Гяволенце,нови [re: jamie]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано05.09.07 18:32



Четох те аз, четох, ама на практика не винаги се получава..та така!
Ще се явявам на поправителни докато се получи!



Ближи си сладоледа...



Тема Re: Обачееенови [re: Severous_Snape]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано05.09.07 18:36



Ти пък откъде го измисли това мъжемразка?



Това, че са диагноза, не ми пречи да обичам някои представители!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: Обачееенови [re: avatarx]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано05.09.07 18:38



Тъй де, не съм попаднала на който трябва и затова продължавам с опитите!



п.п. 'жена' такава! забрави дяволинка

Ближи си сладоледа...



Тема Re: не ги търся, ама...нови [re: ASSASSlN]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано05.09.07 18:46



... на факт-има и такива, липсва им скандалчето и това е причина за края на връзка- за теб лъжа-за мен истина!



Ближи си сладоледа...



Тема Re: Европейци, европейци, но прекаленатанови [re: ASSASSlN]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано05.09.07 18:54



Грешиш! Западноевропейците (защото за тях говорим, нали, а ние също сме европейци, но източни, общо взето!) не си падат никак по втораченото гледане и го считат в разрез с добрия тон.

Поглеждат те бегло, разтягат устни в усмивка, но очите им остават безстрастни. Ако се случи да се засмеят, го правят за кратко, след което моментално стават съвършено сериозни. Е, не всички, има си изключения...



Тема Re: не ги търся, ама...нови [re: djavolche]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано05.09.07 18:56



A може пък просто да си мислят, че знаят мнението ти, а когато не им противоречиш си мислят, че са излъгани.

Това с необходимото скандалче ми се вижда малко ненормално. Интересно, а може ли да се скараме с някого понеже не се караме?!

Avatarx

Тема Re: не ги търся, ама...нови [re: avatarx]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано05.09.07 22:29



Не понасям някой да мисли вместо и си го казвам, когато имам различно мнение-пак си го заявявам с нормален тон....какво да правя като съм алергична към скандалите


Явно попадам на инакомислещи относно тръпката
И не, не се караме с някой, с когото не се скарваме, а просто се разделяме-кой от където

Ближи си сладоледа...



Тема Re: По-тъженнови [re: Vestica]  
Автор lestr57 (минаващ)
Публикувано05.09.07 22:53



пост не съм чел.


Може би така ми се струва, защото се запознахме преди срещата и си говорихме?

Не знам...

Не искам и да отговарям! Извинявай!



Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: ASSASSlN]  
Автор Vestica (analyse)
Публикувано05.09.07 23:25



Толкова начетен човек като теб би трябвало да знае, че ако жена ти разказва за проблемите си, тя иска да я изслушаш, после да я прегърнеш и да я утешиш.





Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: Vestica]  
Автор Лилa_ ()
Публикувано05.09.07 23:39



Толкова тъп е този Дир, че

!
Пиша ти 20 минути, мисля ... хубаво се получи ... и ме изхвърли! Дивотия!!! Пълна!!!

Това е положението ...

Тема Предизвикваш ли ме да говоря?нови [re: Vestica]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано05.09.07 23:48



Толкова начетен човек като теб би трябвало да знае, че ако жена ти разказва за проблемите си, тя иска да я изслушаш, после да я прегърнеш и да я утешиш.

Мога да те донарежа ама хайде да не вадим кирливи ризи и да не разбулваме някои женски тайни.



Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: Vestica]  
Автор Лилa_ ()
Публикувано05.09.07 23:50



"Толкова начетен човек като теб би трябвало да знае, че ако жена ти разказва за проблемите си, тя иска да я изслушаш, после да я прегърнеш и да я утешиш."

Точно това написах и отиде в небитието ...
Прибира се "кисел" и те пита:"Защо си кисела?" - каквато и да си.(Тук цитирах и Дж.Джером, ама вече нямам нерви с този тъп дир)

Това е, мойто момиче, каквото и да си направила или да не си направила - виновна си! И то много!

Четири почивни дни, ако имаш време и искаш, просто пиши на лични и си за два часа при нас, ние сме си "Аврамов дом" от 25 години .
Понякога човек, просто трябва да избяга...
Днес се навършват 25 години от "годежа" ни, да не кажа, че "пристанах" ...


Добре дошла си!

Това е положението ...

Тема Re: Огледаланови [re: Vestica]  
Автор Лилa_ ()
Публикувано05.09.07 23:53



Преди доста време имах тема:



Пробвай, може и да стане !

Това е положението ...

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: Лилa_]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.09.07 00:04



А да сте живи и здрави и двамата!
Пристанала и завинаги останала...


Желая ви го от сърце!

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: И сега какво излезе?нови [re: Vestica]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.09.07 00:12



Виновна си за всичко ти.
Оправдан по всички обвинения е Той. Невинен демек.
Колкото и да се усмихваш, ако огледалото е криво, пак крива ще те видят...
Извод - да се избягват кривите огледала и кривите личности.
Тълкувай го както искаш... И без това си на фаза задълбочени анализи на минало свършено.


Предупреждение от мен - ако си мислиш, че по този начин ще си вземеш поуки някакви - не е така. Когато срещнеш някого, този Той няма да е онзи Той. Ако е крив - ще е по друг начин... Следователно - безполезно събуждане на мъртъвците.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: anbra]  
Автор Лилa_ ()
Публикувано06.09.07 00:17



Благодаря!
То, не че не го знаехме и двамата - синковецът беше "на път", ама не знаехме как ще стане... добре, че приятелите ни знаеха

...

Ей сега отивам да го събудя ...
Страхотен букет получих, червени и много свежи рози ...

Пожелавам го и на теб!

Това е положението ...

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: Лилa_]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.09.07 00:21



Пожелаваш ми букет рози, нали?
Не да пристана на дърти години, представяш ли си какъв майтап...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: anbra]  
Автор Лилa_ ()
Публикувано06.09.07 00:27



Защо не, бе?


То, приставането не зависи от теб, просто си идва .
Пожелавах ти 25 години брак или съжителство, или каквото си искаш, но да има от всичко, да не искаш да си тръгнеш и да обичаш човекът, който предизвиква емоциите ти ...
Дано ме разбра

Това е положението ...

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: anbra]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано06.09.07 00:33



Що пък толкоз се радвате на рози? Като оставим на страна символиката. Шо не спите?
Нямате си рози? Ето:



Avatarx

Редактирано от avatarx на 06.09.07 00:51.



Тема Re: не ги търся, ама...нови [re: avatarx]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано06.09.07 00:34



Преди години кумовете ни бяха решили да се развеждат..Причината беше,че живееха при родителите на кумата и...както каза мъжът й:Не можем един скандал да си спретнем като хората".....
Е..разведоха се 10 години по-късно..



Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: avatarx]  
Автор Лилa_ ()
Публикувано06.09.07 00:37



Имам си и отивам да я събудя.
Много работи и е хубаво да си почине преди да ...
Лека на всички!



Това е положението ...

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: Лилa_]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.09.07 00:39



Ох, благодаря, ама такова нещо никой от тези, дето ме познават не ми е пожелавал досега

Та съм объркана Само си смятам - след 25 години ще съм на 79 и то ако пристана моментално, днес-утре най-късно Кофти момент обаче - на работа съм, та ще го поотложа...
По-добре ми пожелай внуци - преди точно 20 години, на този ден излязохме от болницата със сина ми... Божее, кога се изтъркулиха...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Равновесиетонови [re: jamie]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано06.09.07 00:40



Мъжът с когото живея в момента постъпва така:
Когато ме види яхнала метлата, се усмихва, прегръща ме и ми казва нещо мило...Веднага ми минава..(дори, да не е било насочено към него..)
Забелязах,че така се държи и с детето..
Когато детето не знае какво иска и си мрънка,...аз се дразня,че не мога да му помоган, а таткото го гушва, почва да му се радва и...проблема отшумява,ако е бил без причина..(или се отлага във времето)

Нда..малко е нужно..



Тема Re: Равновесиетонови [re: *жeнa*]  
Автор kuhata leika (Пух)
Публикувано06.09.07 00:45



Мъжът с когото живея в момента
Задръж тоз момент, щото комай си оцелила десетката
бе, де ги целите тез момци



Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: avatarx]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.09.07 00:47



В интерес на истината аз рози не обичам. Но букети - да. Предпочитам ги разноцветни от полски цветя и клонки.
Такъв например


Или такъв


Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: avatarx]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.09.07 00:50



А не спя, защото готвя... А готвя, защото утре съм на работа и няма да успея.
Проза някаква противна, далеч от цветя и такива неща.



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: anbra]  
Автор kuhata leika (Пух)
Публикувано06.09.07 00:53



А така


Моля те, дай някоя лесна и приятна за изпълнение не сложна рецептичка
Ако имаш време де

Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: anbra]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано06.09.07 00:57



Този път излязоха розите.

Аз пък умувам откъде ще я подхващам утре. Много проблеми. Днес да не е празник?

Avatarx

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: kuhata leika]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано06.09.07 00:58



Яйца пържени в тиган?



Avatarx

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: kuhata leika]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.09.07 01:02



Сега допичам имамбаялдъ... Не е сложно, но пък е порядъчно пипкаво и бавничко. Виж тук, ако ти хареса рецептата. Аз прибавих и моркови в плънката и напълних патладжаните, нарязани на половинки и издълбани /издълбаното също го напъхах да се пържи с останалите зеленчуци/.



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Защо не ?нови [re: avatarx]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано06.09.07 01:04



С ленти пушени гърди между тях + салата доматки и краставички. За подготовка на стомахчето преди това - таратор


Ето го и снощното ми меню.....



Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: avatarx]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.09.07 01:04



Ами вече е...
6 септември.
Проблеми викаш - и всичките днес/утре трябва да ги решиш, така ли?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: anbra]  
Автор kuhata leika (Пух)
Публикувано06.09.07 01:06



Вече ми се спи и ще готвя утре, но ти благодаря

рецептат изглежда вкусничка
Лека от мен

Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: anbra]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано06.09.07 01:10



Ами добре ще е. Да. Добре ми прозвуча. Мерси! Приемам го като пожелание

Бях забравил, че е празник Трябва да намеря с кого да го отпразнувам, че ми писна да съм сам по празници (и по делници). Май ще взема да се прибера във Варна за една седмица поне

Avatarx

Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: avatarx]  
Автор bubble ()
Публикувано06.09.07 09:48



а ти влюби ли се вече....че се беше заканил



Редактирано от bubble на 06.09.07 13:21.



Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: bubble]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано06.09.07 12:01



Tц!

Сега се чудя дали да не се депресирам Ами, няма в кого! Каних се, каних.... мислех някак хубаво да се получи, а то както обикновенно

Avatarx

Тема Re: Равновесиетонови [re: kuhata leika]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано06.09.07 13:15



да...откакто спрях да търся съвършенните хора, живота започна да ми се струва много розов..
Впрочем...по тази причина реших да сваля ореола и от себе си(Чак се притеснявах на моменти,че изискванията ми са прекалено големи..)...Ужасно трудно се живее със съвършени хора..





Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: avatarx]  
Автор bubble ()
Публикувано06.09.07 13:19



никаква депресия...глупости...ще видиш ти, като те удари любоФФта като реактивен самолет...като ракета ще те отнесе:-)



Тема Браво!нови [re: Vestica]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано06.09.07 13:28



Знаеш ли колко много си в час ....



Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Огледаланови [re: Vestica]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано06.09.07 13:39



Преди години получих поздрав от едно вече бивше временно гадже, в който ми казваше "Усмихвай се дори да ти се плаче". Тогава бях във вихара на емоциите от провала на брака ми, с въпросното гадже нещо не се получи и си мислех, че ми пише тъпи шаблони, за да има пълнеж поздрава.
Но с времето установих колко е бил прав човека. Или може би шаблончето. Но е наистина много важно каква маска слагаме на лицето си. Не говоря за отношенията с най-близките, там би трябвало да можеш да покажеш и болката и умората и разочарованието. Поне аз така си мисля. Но "пред хората" една усмивка е много по-добрата стратегия по ред причини. Усмихнатия човек е по-привлекателен, хората го възприемат по-леко, дори ако щеш фалшивата усмивка с времето се превръща в истинска. Аз се убедих в това. И когато си наложиш да се усмихнеш, да си приветлив, то и другите се държат така с теб и постепенно нещата започват да не изглеждат толкова мрачни.

Това е много общо разбира се и май не съвсем по темата, но ми се прииска да го споделя



Забравете ги тия ледени кралици бе. Даже Кай в крайна сметка откри, че му е по-добре с Герда, не без нейна помощ де Не ви ли се иска да разпръснете вълна от усмивки и топлина наоколо, като по детските филмчета, когато светлината на доброто побеждава мрака и студа на лошите, след като героите са извършили героичното си дело, за да спасят света? Усмихнете се, ей



Тема Re: Огледаланови [re: Vestica]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано06.09.07 13:45



Чудно си го написала! Благодаря ти за подобно мнение и тема! Хем е вярно, хем сдобряващо, хем сплотяващо и конструктивно. Така просто, като послание , излъчване. Имаме нужда от истински "топли " теми в клуба - иде есен и зима.



Приемаш ли в тоя ред на мисли една забележка? Името ти тук не съответства на това , което си. Дори, като самоирония е ненужно, понеже предизвиква ....асоциация. Навярно е , като опита ти да изглеждаш студена жена. Нали не се сърдиш?



Тема Re: Огледаланови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано06.09.07 13:50



УсмиФката ..... хубави нещо ... сърца отваря.


Ама я си представи усмивката на лицето на оня германец с мустачките ... или са колегата му - мустакатия грузинец ....



Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: По-тъженнови [re: lestr57]  
Автор Vestica (analyse)
Публикувано06.09.07 13:55



Ти и съпругата ти имате хубаво семейство. Това ми дава надежда

.



Тема Ето нещонови [re: Vestica]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано06.09.07 13:56



и от мен. Това говори много



Напълно "ЗА" съм за постинга ти.





Тема Re: Тъй, де. И не ни занимавайте с някакви синови [re: Лилa_]  
Автор Vestica (analyse)
Публикувано06.09.07 13:57



Благодаря ти от сърце

.

Имам роднини-гости за празниците.

Но някой друг път - с удоволствие.



Тема Re: Огледаланови [re: Фoтoн]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано06.09.07 13:59



Остава тукашните светли пожелания да не останат само такива и протоколни, а да ги превърнем в дело.


Иначе...



Тема Re: Огледаланови [re: Фoтoн]  
Автор Vestica (analyse)
Публикувано06.09.07 14:11



Вече ги превръщам в дело.





Тема Re: Огледаланови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано06.09.07 14:25









Тема Re: Огледаланови [re: Фoтoн]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано06.09.07 14:36



Ха, сещам се за един филм за Вещиците от... /не помня от къде/, изобщо нищо общо с ледена жена. Тааа от вещица до вещица





Тема Re: Огледаланови [re: Vestica]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано06.09.07 14:38



Остава да се похвалиш и с плодове. Ще подейства още по-убедително на останалите.



Редактирано от Фoтoн на 06.09.07 14:48.



Тема Re: Огледаланови [re: Фoтoн]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано06.09.07 14:38



Вещица, произлиза от "ВЕЩА"..т.е..знаеща...(АССАСИН ще ти обясни по-подробно

,той е лингвиста тук..)
Така,че...асоциацията би могла да е ...различна



Тема Re: Огледаланови [re: *жeнa*]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано06.09.07 14:53



Хм, буквалистично прието да.... макар,че и тази претенция

.....
Ето какво намерих в нета:
"Вещицата (от прилагателното „вещ“, този който знае и умее) е митично същество, надарено със специални умения. Вещицата обикновено е възрастна жена, която живеят изолирано (в гората, като Баба Яга и пр.), умее да лети, да става невидима, да се превръща във всякакви животни, да познава бъдещето и миналото, да чете мислите и дори да се разпорежда даже със стихиите.







Тема Re: Огледаланови [re: Фoтoн]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано06.09.07 15:01



Пък на мен, не ми се иска нашата Вещица да бъде нито възрастна жена от гората, нито да лети и да се превръща в животни, да чете мисли и познава минало и бъдеще (че ще спре да се изумява приятно от живота), нито да се разпорежда със стихиите чак, че така няма да задържи гадже до себе си.





Тема Re: Огледаланови [re: Фoтoн]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано06.09.07 15:03



Ето ти малко повече отговори по темата
Кои са те, хората, които наричат себе си вещери, които следват древните пътеки и практикуват магическите традиции, кои са тези, които отново общуват със смълчаните от векове насам Богини и Богове? Това са мъже и жени от всички националности и раси. Сред тях има и млади, и стари, и бедни, и богати. Това са хората, осъзнали обстоятелството, че материята не изчерпва цялата вселена; че науката не може да отговори на всички въпроси; и че това не може да бъде направено и от така наречените световни религии. Тези мъже и жени са си припомнили нещо, което повечето от нас са забравили. От една страна, това е древната мъдрост, а от друга - правилното отношение към всяко нещо, което ни заобикаля.
Подобно на англосаксонската “уийсп”, българската дума вещер, съотв. вещица означават “човек, който е вещ, който знае, мъдър човек”. Всъщност както жените, така и мъжете могат да бъдат “вещици”. Мъж вещер не означава зъл магьосник или обаятел. Представата, че вещиците могат да бъдат единствено жени, произхожда от недалечното минало. В разгара на гоненията на вещици в Европа и Америка, са били преследвани и убивани както жени, така и мъже.




Тема Re: Огледаланови [re: Finch!]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано06.09.07 15:49



Любопитен е източникът на това , което си постнала. Личи, че подкрепя и легитимира вещерите и вещиците, и е пантеистичен, политеистичен. Но и потвърждава, на фона на моя пост, че има противоречия в твърденията що е то. Можем да попитаме децата , ако искаш, стига да не са възпитавани превратно. Нима слагаш знак за равенство между вещер и мъдрец?

Всъщност, точно аз не бих цитирал редове от сатанинската църква. Всеки може да прочете и да прикове , като истина в съзнанието си нещо от тях. В нета съществува нейн сайт и не само ние,но и децата ни можем да четем и вярваме.



Редактирано от Фoтoн на 06.09.07 15:50.



Тема Re: Огледаланови [re: Vestica]  
Авторrygge (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 16:03



Ех че хубаво си го написала, всяка думичка на място... Май бая дълго е обмисляно



Обаче, гледай сега напред, ок? Да не вземат да преминат тези мисли в самообвинения или пък да се вманиячиш да връщаш лЮбимия



Тема Ама престанинови [re: avatarx]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано06.09.07 16:39



да се подстригваш точно в неподходящия момент !





Тема ...мъжа може да е диагноза.....нови [re: djavolche]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано07.09.07 15:41



... но нали вие сте лекарството


Тоест създадени сме дори природно да се до(за)пълваме

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®

Тема Re: Огледаланови [re: Vestica]  
Автор bubble ()
Публикувано07.09.07 16:35



а ти наистина си красива с тази грееща усмивка:-)



Тема Re: Огледаланови [re: Фoтoн]  
Автор Vestica (analyse)
Публикувано07.09.07 17:11



Когато реших да напиша мнението си за първи път в клуба, се почудих какъв "Ник" да сложа. Реших "злата жена" (На света има само една зла жена, но всеки мъж мисли, че е неговата), но Интернетът прекъсна. После се чудих как хората измислят "ник"-овете си и какво означават те.

На следващия ден, когато реших отново да напиша мнението си, изведнъж осъзнах, че моят "Ник" е вещица.

Май добре съм го избрала, защото прилепи живеят на балкона ми, забърквам експлозивни смеси, анализирам човешки течности и отношения.

А това, което е написала Финч за вещиците до голяма степен се отнася и за мен, макар че за първи път го научавам.



Тема Re: Огледаланови [re: Vestica]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано08.09.07 03:03



Прочетох пак това на Финч и реших да не те упреквам в скромност .





Тема Ако ми приказваш за скандинавци - да, ще сенови [re: wasted_youth]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано10.09.07 09:19



съглася. Но иначе - не. Всъщност... Много зависи от темата на контактуване, от предходните взаимоотношения.

Все ми е едно.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.