Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Детето  
Авторlzgubena (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 13:50



Как разделихте детето?Как му осигурихте по-малко болка и объркване?
Разделяме се,ще живеем отделно,но как да постъпим с детето.То е привързано и към двамата, не иска да се разделяме, как да и намаля болката?Тя е само на 6год. Аз искам тя да спи при мен през седмицата,а денем ще си делим ангажиментите за нея.Съботите и неделите ще прекарваме според нейните желания.Той не е съгласен- иска когато реши да я взима.Объркана съм.Как постъпихте вие?И как се отрази това на психиката на детето?



Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано02.09.07 14:16



На мен не ми се е случвало да го правя и се надявам никога да не ми се налага. Но имам известен опит с тази ситуация...
Как разделихте детето? Първо е добре да се има пред вид, че детето не е баница, та да си го делите.
В Швеция този въпрос е уреден по следния начин - де/тето/цата се разделят "по равно" между двамата родители, като се разнасят като пощенски пратки от къщата на единия в къщата на другия - и така - всяка седмица.
Родителите се задължават да живеят в един и същи град или на разстояние не повече от Х - км. един от друг.
За добро или за лошо, тук не битува дивия швецки социализъм и детето се присъжда на единия родител. В 99,99% от случаите - на майката. Щом е малко момиченце - 100% на майката.
Режимът на виждане за бащата "се определя от съда в интерес на детето"
Зад тази стандартна фразичка стои, общо - взето, един исъщ режим - всеки втори уикенд (евентуално с преспиване) и по един месец през ваканцията, ако не съвпада с ваканцията на майката.
споразумения +- може да има, но около тези граници.
Засега още никой съд и никой закон не е признал правото на 6 - годишните деца, сами да определят, при кой дорител да останат или какъв режим на виждане да имат.
Сигурно за това си има причина!
Няма да е лесно да й го обясните - детето е свикнало с някакво статукво и в началото ще му е трудно. Но с времето ще свикне. Децата свикват с много неща - стига да имат спокойствие, уют и сигурност. Важното е, да запазите някакви прилични отношения с бащата и да не използвате детето забойно поле или буферна зона на военни действия.
Ако смяташ, че имаш материалната, физическа и психическа възможност да го гледаш сама, поискай си правата и не се задълбавай толкова.
Ако смяташ, че я нямаш и, че бащата ще се справи по - добре, дай детето на него.
Само недейте да се опитвате "да го делите" - няма вариант, и вълка сит, и агнето цяло.
Това е животът - няма идеални хора, идеални условия и ситуации. Просто се стремим да изберем по - малката злина.



Тема един лек въпроснови [re: Markizata]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 16:17



На базата на какъв опит правиш тия заключения или просто изказваш лично мнение на лаик.

Всъщност въпросът бих го задал на повечето пишещи тук.



Тема Re: един лек въпроснови [re: Бaтko]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано02.09.07 16:42



На база личния си и житейски опит до момента. Нали не възразяваш, ако не давам примери по дати, събития и имена???
Слуачите на развод са ежедневие в днешно време.
Виж, ако трябваше да изкажа мнение по въпрос за сватби...тогава щях много да се затрудня, тъй като от 5 - годишна не съм имала случай около себе си на такова събитие (тогава последно се жени синът на половин - леля ми

, с когото от тогава не съм се виждала).
Ако ти имаш мнение, различно от моето, базирано на твоя (богат) опит в тая насока или просто на лаически уморазсъждения, никой не те спира да го споделиш - най - малко моето мнение.
А, ако успееш и да убедиш някого в своето виждане....ми - действай.
Нали сме тук, за да си помагаме със съвети и (различни) мнения?



Тема Re: един лек въпроснови [re: Markizata]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 17:28



По такива деликатни теми като женитба, развод, опит за самоубийство или убийство, избор на подаррък за свекърва или тъща почти не давам мнения, а съвети - ХИЧ! Опитвам се да ги поглеждам от трагико-комичната им страна, като не пропускам да се посмея.

Просто исках да попитам дали има тук някой нелаик по въпроса с разводите .... не казвам, че бройката прави специалистът ..... пък и аз с моята една женитба и един развод къде се слагам.



Тема Чудесно правиш!нови [re: Бaтko]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано02.09.07 17:37



Само че аз си мисля, че авторката е пуснала тук темата не, за да си упражнява пръстите и не, за да й се надсмива някой над проблема.
Такова усещане имам, просто. И, затова, давам някакъв отговор.


не винаги броят женитби и разводи прави човека "опитен" и "мъдър" по тези въпроси.
Аз познавам един - три пъти се е женил и три пъти се развежда. Сега чакам с нетърпение, коя ще е четвъртата...
Та, от него само едно нещо знам, свързано с брака, което прави смисъл: "И да се ожениш, и да не се ожениш, след 10 години, все ще съжаляваш"



Тема Re: един лек въпроснови [re: Бaтko]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 17:40



не нам ко имаш предвид под нелаик..., ма първия параграф сякаш аз съм го изръсил



Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано02.09.07 20:49



Ние не успяхме..поне според мен..
Желая ти успех...на теб и на бащата на детенцето ...Ако и той иска най-доброто за нея..-ще се справите..
Най-важното условие е да не ползвате дететокато заложник във вашите отношения...СТИСКАМ ВИ ПАЛЦИ..и най-вече на детенцето..


Няма рецепта...зависи от много неща..от отношенията ви преди раздялата, от отношението на детето към всеки от вас,от предпочитанията му..НО..дори да има предпочитан родител, това не му дава абсолютни права върху детето...нито пък дава подобни права на другия..
Абе...гадна работа... имаше навремето песен на дует Ампарел...:

"Две на мен,две на теб...лесно се делят нещата...Само не разбрах, как ще разделим, този детски смях,погледът любим, само не разбрах, как ще разделим децата.."

(не съм сигурна за точния текст..- нещо такова беше...)



Права е Маркизата....децата не са баница..и..е глупаво от страна на родителите да се държат с тях като с вещи и ...като със....собственост... За съжаление , някой родители такаи не успяват да се усетят,че гоправят, а други се осъзнават твърде късно..





Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 20:58



Съгласи се на всичко-от личен опит знам ,че в началото татковците "много страдат за децата си и искат да ги вземат възможно най-често".С времето срещите ще намаляват, той все по често ще е много зает с “работа” и ще я взима когато “ти искаш”.
Колкото до детето-ще му е трудно-първите месеци може би и ще плаче. После ще свикне и ще позабрави. Проблем ще се прояви отново когато стане тийнейджърка.
Моят съвет е да си до нея и да не я настройваш срещу него /той винаги ще си остане нейния баща/ , но не го и защитавай –иначе един ден ти ще се окажеш виновна. Остави я сама да изгради представа за истината /каквато и да е тя/. А колкото до възпитанието-продължавам да смятам ,че едно дете трябва да се възпитава от двама разно полови родители. Като по този начин би придобило качества на двата пола и би се интегрирало в обществото по-лесно. И тук аз не се справям- покрай моите две момчета има две жени-аз и майка ми. Така ,че ако можеш-започни животът си наново-намери си любим.Лесно е да се каже,трудно е да се направи,но не е невъзможно.



Тема Re: Дететонови [re: Markizata]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано02.09.07 21:04



Ако смяташ, че имаш материалната, физическа и психическа възможност да го гледаш сама, поискай си правата и не се задълбавай толкова.
Ако смяташ, че я нямаш и, че бащата ще се справи по - добре, дай детето на него.



Ей това със смятането е...ужасно трудно..
Аз "смятах" ,че няма да се справя с материалната възможност да ги гледам сама..(все пак ставаше въпрос за 3 деца, едно от които 7клас..а другото му предстоеше...)Психическата и физическа страна на въпроса никога не с аме притеснявали..аз така или иначе се справях сама с тях..(Финансово имах бизнес ...семеен, но на името на съпруга

...както можеш да предположиш...Та..макар аз да се грижех за него до преди раздялата ни...нямах права върху него...де юре...за това и не можех да разчитам на ...нищо в тази сфера..или поне така "смятах" тогава)
Още не мога да си го простя,това,че ги оставих на съпруга с мисълта,че за тях е по-правилно...Сигурно би било така, ако насреща си имах зрял емоционално човек..,но..явно нещо не бях преценила..понеже..вместо да изпишем вежди, извадихме очи... Децата вместо да започнат да бъдат обгрижвани И от баща си, реално бяха отделни от мен...и..връчено на баба и дядо... В резултат, имиджът на тати се покачи,понеже баба не спираше да обяснява колко той се грижи за всички...а моя..беше сринат, понеже..аз се оказа,че съм ги зарязала, постъпила съм безотговорно и..изобщо не съм се интересувала от тях..
На всичкит еми опити да се свържа с тях по телефона...бабата надлежно ми обясняваше,как няма да ми го позволи, понеже:"Децата се разстройват"..В малкото случаи в които успявах да се свържа директно с тях...им беше диктувано точно какво да ми кажат..и точно кога д ами затворят телефона...
Когато все пак успявах да си уговоря среща с тях(да отида да ги взема за да се видим и разходим),отивайки ...тях ги нямаше!!! Не само в апартамента..в квартала ги нямаше...Или бяха скрити в някоя комшийка на бабата...
Толкова е нелепо и..толкова е ...ужасно да се използват децата за заложници на интересите на единия (или двамата ) родители,че.....просто...не знам какво да кажа..Нямам думи..
И..може би много хора си мислят,че съм постъпила така, понеже наистина не си обичам децата..(или в този момент е било така), но...аз си знам какво ми е коствало това и...колко ги обичам, за да допусна изобщо да се лиша от всекидневното си общуване с тях , което единствено осмисляше дните ми..(а не е редно да е така , в едно семейство!)
..
ЧОвек трябва много внимателно да преценява..и..за съжаление съдебната ни система също е ужасно несправедлива..Обаче..ако бях тръгнала веднага на развод, вместо да се връзвам на приказките за временна раздяла,сега нещата щяха да са съвсем други...И...децата нямаше да са ощетени....толкова
..
Шведите...чак им завидях..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.