Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Детето  
Авторlzgubena (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 13:50



Как разделихте детето?Как му осигурихте по-малко болка и объркване?
Разделяме се,ще живеем отделно,но как да постъпим с детето.То е привързано и към двамата, не иска да се разделяме, как да и намаля болката?Тя е само на 6год. Аз искам тя да спи при мен през седмицата,а денем ще си делим ангажиментите за нея.Съботите и неделите ще прекарваме според нейните желания.Той не е съгласен- иска когато реши да я взима.Объркана съм.Как постъпихте вие?И как се отрази това на психиката на детето?



Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано02.09.07 14:16



На мен не ми се е случвало да го правя и се надявам никога да не ми се налага. Но имам известен опит с тази ситуация...
Как разделихте детето? Първо е добре да се има пред вид, че детето не е баница, та да си го делите.
В Швеция този въпрос е уреден по следния начин - де/тето/цата се разделят "по равно" между двамата родители, като се разнасят като пощенски пратки от къщата на единия в къщата на другия - и така - всяка седмица.
Родителите се задължават да живеят в един и същи град или на разстояние не повече от Х - км. един от друг.
За добро или за лошо, тук не битува дивия швецки социализъм и детето се присъжда на единия родител. В 99,99% от случаите - на майката. Щом е малко момиченце - 100% на майката.
Режимът на виждане за бащата "се определя от съда в интерес на детето"
Зад тази стандартна фразичка стои, общо - взето, един исъщ режим - всеки втори уикенд (евентуално с преспиване) и по един месец през ваканцията, ако не съвпада с ваканцията на майката.
споразумения +- може да има, но около тези граници.
Засега още никой съд и никой закон не е признал правото на 6 - годишните деца, сами да определят, при кой дорител да останат или какъв режим на виждане да имат.
Сигурно за това си има причина!
Няма да е лесно да й го обясните - детето е свикнало с някакво статукво и в началото ще му е трудно. Но с времето ще свикне. Децата свикват с много неща - стига да имат спокойствие, уют и сигурност. Важното е, да запазите някакви прилични отношения с бащата и да не използвате детето забойно поле или буферна зона на военни действия.
Ако смяташ, че имаш материалната, физическа и психическа възможност да го гледаш сама, поискай си правата и не се задълбавай толкова.
Ако смяташ, че я нямаш и, че бащата ще се справи по - добре, дай детето на него.
Само недейте да се опитвате "да го делите" - няма вариант, и вълка сит, и агнето цяло.
Това е животът - няма идеални хора, идеални условия и ситуации. Просто се стремим да изберем по - малката злина.



Тема един лек въпроснови [re: Markizata]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 16:17



На базата на какъв опит правиш тия заключения или просто изказваш лично мнение на лаик.

Всъщност въпросът бих го задал на повечето пишещи тук.



Тема Re: един лек въпроснови [re: Бaтko]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано02.09.07 16:42



На база личния си и житейски опит до момента. Нали не възразяваш, ако не давам примери по дати, събития и имена???
Слуачите на развод са ежедневие в днешно време.
Виж, ако трябваше да изкажа мнение по въпрос за сватби...тогава щях много да се затрудня, тъй като от 5 - годишна не съм имала случай около себе си на такова събитие (тогава последно се жени синът на половин - леля ми

, с когото от тогава не съм се виждала).
Ако ти имаш мнение, различно от моето, базирано на твоя (богат) опит в тая насока или просто на лаически уморазсъждения, никой не те спира да го споделиш - най - малко моето мнение.
А, ако успееш и да убедиш някого в своето виждане....ми - действай.
Нали сме тук, за да си помагаме със съвети и (различни) мнения?



Тема Re: един лек въпроснови [re: Markizata]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 17:28



По такива деликатни теми като женитба, развод, опит за самоубийство или убийство, избор на подаррък за свекърва или тъща почти не давам мнения, а съвети - ХИЧ! Опитвам се да ги поглеждам от трагико-комичната им страна, като не пропускам да се посмея.

Просто исках да попитам дали има тук някой нелаик по въпроса с разводите .... не казвам, че бройката прави специалистът ..... пък и аз с моята една женитба и един развод къде се слагам.



Тема Чудесно правиш!нови [re: Бaтko]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано02.09.07 17:37



Само че аз си мисля, че авторката е пуснала тук темата не, за да си упражнява пръстите и не, за да й се надсмива някой над проблема.
Такова усещане имам, просто. И, затова, давам някакъв отговор.


не винаги броят женитби и разводи прави човека "опитен" и "мъдър" по тези въпроси.
Аз познавам един - три пъти се е женил и три пъти се развежда. Сега чакам с нетърпение, коя ще е четвъртата...
Та, от него само едно нещо знам, свързано с брака, което прави смисъл: "И да се ожениш, и да не се ожениш, след 10 години, все ще съжаляваш"



Тема Re: един лек въпроснови [re: Бaтko]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 17:40



не нам ко имаш предвид под нелаик..., ма първия параграф сякаш аз съм го изръсил



Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано02.09.07 20:49



Ние не успяхме..поне според мен..
Желая ти успех...на теб и на бащата на детенцето ...Ако и той иска най-доброто за нея..-ще се справите..
Най-важното условие е да не ползвате дететокато заложник във вашите отношения...СТИСКАМ ВИ ПАЛЦИ..и най-вече на детенцето..


Няма рецепта...зависи от много неща..от отношенията ви преди раздялата, от отношението на детето към всеки от вас,от предпочитанията му..НО..дори да има предпочитан родител, това не му дава абсолютни права върху детето...нито пък дава подобни права на другия..
Абе...гадна работа... имаше навремето песен на дует Ампарел...:

"Две на мен,две на теб...лесно се делят нещата...Само не разбрах, как ще разделим, този детски смях,погледът любим, само не разбрах, как ще разделим децата.."

(не съм сигурна за точния текст..- нещо такова беше...)



Права е Маркизата....децата не са баница..и..е глупаво от страна на родителите да се държат с тях като с вещи и ...като със....собственост... За съжаление , някой родители такаи не успяват да се усетят,че гоправят, а други се осъзнават твърде късно..





Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 20:58



Съгласи се на всичко-от личен опит знам ,че в началото татковците "много страдат за децата си и искат да ги вземат възможно най-често".С времето срещите ще намаляват, той все по често ще е много зает с “работа” и ще я взима когато “ти искаш”.
Колкото до детето-ще му е трудно-първите месеци може би и ще плаче. После ще свикне и ще позабрави. Проблем ще се прояви отново когато стане тийнейджърка.
Моят съвет е да си до нея и да не я настройваш срещу него /той винаги ще си остане нейния баща/ , но не го и защитавай –иначе един ден ти ще се окажеш виновна. Остави я сама да изгради представа за истината /каквато и да е тя/. А колкото до възпитанието-продължавам да смятам ,че едно дете трябва да се възпитава от двама разно полови родители. Като по този начин би придобило качества на двата пола и би се интегрирало в обществото по-лесно. И тук аз не се справям- покрай моите две момчета има две жени-аз и майка ми. Така ,че ако можеш-започни животът си наново-намери си любим.Лесно е да се каже,трудно е да се направи,но не е невъзможно.



Тема Re: Дететонови [re: Markizata]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано02.09.07 21:04



Ако смяташ, че имаш материалната, физическа и психическа възможност да го гледаш сама, поискай си правата и не се задълбавай толкова.
Ако смяташ, че я нямаш и, че бащата ще се справи по - добре, дай детето на него.



Ей това със смятането е...ужасно трудно..
Аз "смятах" ,че няма да се справя с материалната възможност да ги гледам сама..(все пак ставаше въпрос за 3 деца, едно от които 7клас..а другото му предстоеше...)Психическата и физическа страна на въпроса никога не с аме притеснявали..аз така или иначе се справях сама с тях..(Финансово имах бизнес ...семеен, но на името на съпруга

...както можеш да предположиш...Та..макар аз да се грижех за него до преди раздялата ни...нямах права върху него...де юре...за това и не можех да разчитам на ...нищо в тази сфера..или поне така "смятах" тогава)
Още не мога да си го простя,това,че ги оставих на съпруга с мисълта,че за тях е по-правилно...Сигурно би било така, ако насреща си имах зрял емоционално човек..,но..явно нещо не бях преценила..понеже..вместо да изпишем вежди, извадихме очи... Децата вместо да започнат да бъдат обгрижвани И от баща си, реално бяха отделни от мен...и..връчено на баба и дядо... В резултат, имиджът на тати се покачи,понеже баба не спираше да обяснява колко той се грижи за всички...а моя..беше сринат, понеже..аз се оказа,че съм ги зарязала, постъпила съм безотговорно и..изобщо не съм се интересувала от тях..
На всичкит еми опити да се свържа с тях по телефона...бабата надлежно ми обясняваше,как няма да ми го позволи, понеже:"Децата се разстройват"..В малкото случаи в които успявах да се свържа директно с тях...им беше диктувано точно какво да ми кажат..и точно кога д ами затворят телефона...
Когато все пак успявах да си уговоря среща с тях(да отида да ги взема за да се видим и разходим),отивайки ...тях ги нямаше!!! Не само в апартамента..в квартала ги нямаше...Или бяха скрити в някоя комшийка на бабата...
Толкова е нелепо и..толкова е ...ужасно да се използват децата за заложници на интересите на единия (или двамата ) родители,че.....просто...не знам какво да кажа..Нямам думи..
И..може би много хора си мислят,че съм постъпила така, понеже наистина не си обичам децата..(или в този момент е било така), но...аз си знам какво ми е коствало това и...колко ги обичам, за да допусна изобщо да се лиша от всекидневното си общуване с тях , което единствено осмисляше дните ми..(а не е редно да е така , в едно семейство!)
..
ЧОвек трябва много внимателно да преценява..и..за съжаление съдебната ни система също е ужасно несправедлива..Обаче..ако бях тръгнала веднага на развод, вместо да се връзвам на приказките за временна раздяла,сега нещата щяха да са съвсем други...И...децата нямаше да са ощетени....толкова
..
Шведите...чак им завидях..



Тема Re: един лек въпроснови [re: Бaтko]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано02.09.07 21:06



Нелаиците по въпроса с разводите, трябва да търсиш сред адвокатите..





Тема Re: Дететонови [re: Mиpa]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано02.09.07 21:09



Така ,че ако можеш-започни животът си наново-намери си любим.Лесно е да се каже,трудно е да се направи,но не е невъзможно.
....бащата на детето, ако е достатъчно отговорен човек, също може да свърши тази роля...на родител от другия пол...

,независимо,че не живеят заедно ...
Между другото...намери си любим, заради себе си..,но..за детето, направи всичко възможно да запазиш отношенията му с истинския му родител...



Тема Re: Дететонови [re: *жeнa*]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 21:22



Не зная колко е отговорен вече- исках да напиша на Маркизата как слез 16 г с този мъж не съм съжалявала, че е бил мой съпруг нито ден, но тя няма да ме разбере. Проблемът е ,че той се промени ужасно много. Частен бизнес,малко повечко парички,и човекът реши че иска да живее.За последната 1 година са спали при него точно 1 вечер.На въпросът ми кога ще ги вземеш-ми казва-когато искаш. Обичаш ли някой-искаш да си с него/поне при мен е така/,а не защото трябва или защото някой иска.
Колкото до любимия-той определено е за мен-ако го намеря –отново ще пея и ще танцувам в къщи/големият ми син ме пита вчера-мамо,помниш ли като пеехме и танцувахме-защо сега не го правим/. А те уверявам, че с отношенията които сме запазили с баща им изумяваме всички в малкия град.



Тема Re: Дететонови [re: Mиpa]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано02.09.07 21:34



Това е чудесно...
Дори само заради това си заслужава да продължиш да пееш и танцуваш в къщи...с децата..
Някой ден, някой ще се присъедини към вас...,а дори да не се случи...поне вие ще си пеете и танцувате..и децата няма да са тъжни и да се чувстват в тежест..(Не знам защо повечето деца приемат развода на родителите си като...своя....вина)
Поздравявам те за това, което си написала..
Между другото..бащата на децата ти може да се притеснява да ги поиска..защото вижда колко им е хубаво с теб?(малко тъпо звучи, но..когато се отдалечиш от една общност, завръщането и запазването на старите отношения е доста...трудно..)
А може да си мисли,че ти предпочиташ да са при теб?
Или..пък...може да е забравил какво е да се грижиш за някого..?
...много неща са възможни отговори...
Ако мислиш,че децата тиимат нужда да прекарват повече време с него..-кажи му го. Без упреци..(ти си знаеш как)....Важното е децата да получат вниманието , което им е нужно..и..да не тъгуват за него..и..да не бъдат настройвани срещу него..
Сигурна съм,че знаеш как да го направиш..ако искаш





Тема Re: Дететонови [re: *жeнa*]  
Автормиpa (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 21:56



справям се ,само за децата се притеснявам,когато се разплачат-той им липсва-незнам ти как се справяш,това за бабите дето се възприемат за майки в ситуация като твоята го чувам не за първи път и се изумявам как може майка да причини на друга майка нещо подобно



Тема Re: Дететонови [re: миpa]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано02.09.07 23:23



Не се притеснявай...Обаждай му се да идва да ги вижда.Щом сте в добри отношения,нямаш причини за притеснения..



Тема Re: Дететонови [re: миpa]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 23:25



Днес порастналото ми вече детеи имаше празник и не пожела да покани баща си.Говорих, молих се, но отговорът беше доста категоричен- той не се сеща за нас, няма го в трудни моменти, не го интересува как се справяме в делника и защо трябва да го виждаме само по празници?
Мина прекрасно, имаше много гости, но на мен ми беше едно празно и тъжно, питах се какво стана и защо се случи всичко това, къде отиде любящият баща и защо стана така?Години им повтарях, че имат един баща и трябва да му се обаждат, но днес не успях да ги накарам да го поканят ?
Трябва да се радвам, а съм тъжна, а той май не заслужава да тъгувам





Тема Re: Дететонови [re: paзвeдeнa]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано02.09.07 23:36



Трябва да се радвам, а съм тъжна, а той май не заслужава да тъгувам
...за кое трябва да се радваш? За празника на детенце или за това,че не иска баща му да присъства на него?

...(не се заяждам, просто не разбирам..)

Години им повтарях, че имат един баща и трябва да му се обаждат, но днес не успях да ги накарам да го поканят ?

Ами..трябва и баща им да им се обажда...Аз на моите докато живеехме заедно и баща им не им обръщаше внимание им повтарях просто,че и той ги обича...просто е много зает.. Но..това тогава не помагаше...особено ,понеже като имаха възможност да го видят за няколко часа седмично (евентуално), той се стараеше да го опровергае с поведението си...
Сега обаче е грижовен баща...поне се опитва



Тема Re: Дететонови [re: *жeнa*]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 23:38



Естествено, че се радвам заради празника, а ми е тъжно, че мястото на баща й беше празно!



Тема Родителите...нови [re: paзвeдeнa]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.09.07 00:46



...често подценявате децата си! Мислите ги, че са малки, глупавички и беззащитни, а те , често, имат много по - трезва и по - ясна преценка за ситуациите.той не се сеща за нас, няма го в трудни моменти, не го интересува как се справяме в делника и защо трябва да го виждаме само по празници?
Много хубаво са го казали! По - точно не може и да бъде! и, явно, не ти си му "втълпила" това. Сега, не се опитвай да го разубеждаваш - това си е неговото виждане.
Не забравяй и друго - децата много по - остро и по - болезнено приемат, когато някой наранява майка им, от колкото тя самата. Тя може и да прости, но един истински син / дъщеря - никога!
Не можеш да промениш това!
Който каквото си е надробил - това ще си сърба.
Татковецът, като остарее, ако изпадне в нужда, ако си ги възпитала добре, няма да го оставят на улицата.
Но - нищо повече.



Тема Re: Дететонови [re: Mиpa]  
Автор rygge (vse sushtata) ()
Публикувано03.09.07 03:07



съгласна...

I'll think about it tomorrow!


Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
Автор rygge (vse sushtata) ()
Публикувано03.09.07 03:28



Виж, според мен зависи най-вече от това в какви отношения сте вие и какви отношения искате да запазите в бъдеще...В началото ще й липсва и може да иска да го вижда по-често, но с времето (и то няма де е много дълго!) ще отмине. Ще възприеме новата ситуация.

Също е важно да не я натоварвате и да не я използвате като инструмент за вашите отношения...Тя трябва да знае, че случилото се няма нищо общо с нея, а си е между вас.

Сигурно звучи банално, но освен да се чувства обичано и от двамата, детето си има режим/ рутина. Трябва да знае кога и как ще я вземете, за да си нагласи нейния свят. Защото тя си има приятелчета, може би хобита. Не е редно защото на тати или мама им е скимнало да се появят точно в момент Х, тя да се лиши от нещата, които остават "стабилни" за нея. И всяко виждане трябва да е нормално, а не преизпълнено с излишно внимание и глезене (не че няма да се случва, но е хубаво да се избягва...).

Аз бих се разбрала с бащата за конкретни ангажименти, пр. ти водиш сутрин на градина (предучилищна вече?), той взима, събота той е с нея целия ден (пр. тя спи при него), неделя ти и т.н. А ако тя има нужда и двамата сте на повикване, било то за тел. разговор или среща; поне в началото...После само ще си отшуми....

А как ще се развият отношенията им след година-две-десет, не бих мислила сега. Конкретните уговорки са за момента и се определят от чувствата ви точно в този момент!

Аз например, обясних на сина си (който е малко по-голям), че не мога да съм приятелка с "половинката си", затова като се виждат ще стоя настрани, също, че не искам да говоря с него по телефона, но детето може да говори, колкото си иска. Затова за няколкото виждания/обаждания, детето си знае и си говори спокойно. Аз си спазвам моята уговорка (вкл. дори излизам от стаята при разговор, за да не се бъркам) и всички са доволни...

ПП Да споделя, че моят опит все пак е пресен, около месец мина горе-долу откакто казахме на детето...

I'll think about it tomorrow!


Тема Re: Дететонови [re: Markizata]  
Автор izgubena (непознат )
Публикувано03.09.07 09:53



Не става въпрос имам ли възможности - да, имам възможности да и осигуря всичко най-добро . Не мога да се разделя с нея,т.е. да я дам на баща и в никакъв случай.Въпросът ми беше да споделите ако може как са се чувствали вашите деца при вашето разделяне и ако го правите сега дали бихте постъпили по същия начин?С баща и се разбираме горе-долу , тя не е оръжието слава богу,той я иска също.Но как би се чувствала по-добре тя?????Дали ако вижда баща си някой ден през седмицата и събота и неделя, или когато поиска винаги да ходи при него или режима на свиждане на дивите шведи е добре за психиката на макия човек-два дни с мама,два дни с тати?Това е моята дилема





Тема Re: Дететонови [re: *жeнa*]  
Автор izgubena (непознат )
Публикувано03.09.07 09:59



Наясно съм че детето не е баница,не е предмет и за това не знам кое е правилното решение.Чисто егоистичното ми желание е да му я давам два пъти в месеца и толкова.Да ама детето не ми е собственост.Тя си има чувства,желания, обича баща си.Та ще трябва да намерим схемата по която тя ще се чувства най-добре и стреса за нея ще е възможно по-малък.Може би ще оставя изборът на нея - ще живее при мен,но ще ходи при тати дори с преспиване когато пожелае тя.



Тема Re: Дететонови [re: Mиpa]  
Автор izgubena (непознат )
Публикувано03.09.07 10:00



Благодаря ти за съвета.И моите мисли клонят в тази посока!



Тема Re: Дететонови [re: *жeнa*]  
Автор izgubena (непознат )
Публикувано03.09.07 10:08



Аз не бих могла да я оставя.Егото ми в любовта е голямо.Това знам,че няма да позволя - да живее само с баща си ако тя поиска/ но не мисля 4е и тя би решила такава раздяла/. Връзката при нас е силна и с двамата родители.Но аз съм опората и матрицата,тати е играта.
А за да откъсне майката детето от себе си и да го остави при бащата,защото той може да осигури по-добрите условия за мен е форма на себеотрицание и висша,безрезервна обич.Нали това е целта - те да имат най-доброто .Но нещата трябва да са балансирани.Крайностите не са хубаво нещо.



Тема Re: Родителите...нови [re: Markizata]  
Автор izgubena (непознат )
Публикувано03.09.07 10:11



Абсолютно правилно и добре казано!



Тема Re: Дететонови [re: rygge (vse sushtata)]  
Автор izgubena (непознат )
Публикувано03.09.07 10:17



Благодаря ти за отговора.Малката тръгва на предучилищна / не е ходила на градина/ и мисля ,че и това ще и е стрес.И си мислех именно да делим с тати водене,взимане,но да спи през седмицата при мен,за да има режим.Ако поиска да остава при него- 6те се съгласявам.Нямам поне в момента проблеми да го виждам и чувам,за после не знам.Но на нея и е обяснено че всичко ще е по-старому,само няма да спим в една къща тримата. Страхувам се да не я объркам,да не се чувства като някакъв багаж,който се мести постоянно.Може би с времето нещата ще се наместят.



Тема Re: Дететонови [re: izgubena]  
Автор rygge (vse sushtata) ()
Публикувано03.09.07 14:12



Като багаж няма да се чувства! Но режимът й е важен, особено след като за първи път "излиза навън". Това ти е най-силния аргумент за пред тати! И вместо да я взима да спи при него през седмицата, защо да не играе с нея следобедите?

Няма да я объркаш, децата сами си намират истината. А новите емоции в училище ще и се отразят добре. По естествен начин ще се отдели и от двама ви



I'll think about it tomorrow!

Тема Re: Дететонови [re: rygge (vse sushtata)]  
Авторlzgubena (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 20:09



Благодаря за успокоението.Дано свикне по-лесно милата.



Тема Re: Дететонови [re: izgubena]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано03.09.07 22:00



ох...не знам вече..много е тежко..
А целта..
В крайна сметка целта е да изградим едни достойни и щастливи личности..които се справят добре и самостоятелно в живота...
Силно се надявам да сме успели...каквото и да ми е струвало, ако те са щастливи, си е заслужавало..

Нали това е целта - те да имат най-доброто ..какво да ти кажа...материалнит енеща никога не са имали примамлива стойност за мен..Сигурно, защото не съм била притисната откъм материални неща..и никога нищо не ми е липсвало реално...
Моята цел беше..да се сближат с баща си..и с баба си и дядо си...,а не да ги откъсна от себе си

...В смисъл..не до такава степен..
Крайностите не са хубаво нещо...- права си..



Тема Re: Дететонови [re: izgubena]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано03.09.07 22:11



Според мен, варианта да е при теб, а през деня да е с него, когато му е възможно също е добър...НО..проблема е,че той вероятно ходи на работа..и..няма да му е лесно да е с нея през деня..


Може да опитате един ден единия да я взема от градина, друг ден другия...Но..вечер е добре да спи при единия..(събота и неделя може при другия..?)

Не мисля,че е удачно да се дава право на избор на дете на 6г дали да спи тук или там..понеже..това разваля детето..прави го капризно и..може да започне да спекулира с вас..(сигурно за някой звучи странно, но..децата обичат правилата да са предварително определени от родителите и да се спазват...,независимо,че понякога им се иска да ги нарушават
)
Та...хубаво е да й обясните,че така сте решили...(както решите) и...че за сега всички ще се съобразявате с това (и тя включително)...След време най-вероятно нещата ще си дойдат на мястото..


Аз например съм убедена,че ако съпругъ тми се престраши да ми остави децата за няколко часа на ден (дори), само след няколко дни,това толквоа ще му хареса,че..ще е дори доволен...Обаче..НИКОГА не би си го признал..и..понеже и той го знае..не иска да опита..
Та..така..



Тема Re: Защо продължаваш да плещиш глупости?нови [re: *жeнa*]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано03.09.07 22:45



"Аз например съм убедена,че ако съпругъ тми се престраши да ми остави децата за няколко часа на ден (дори), само след няколко дни,това толквоа ще му хареса,че..ще е дори доволен...Обаче..НИКОГА не би си го признал..и..понеже и той го знае..не иска да опита..
Та..така.."


Нали не разведена? За какво оставяне на децата става дума? Кой да ти ги остави, за да си с тях?
НОРМАЛНА ЛИ СИ?
Или просто просто образована циганка с всичко останало...



Тема Re: Защо продължаваш да плещиш глупости?нови [re: lestr57]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано03.09.07 23:18



Виж..ти четеш темите избирателно и не следиш цялата история..за тов аи така реагираш

.Не се обиждам-вече свикнах,че това често се случва тук особено сред по-заетите клубари..
Обаче..не бих казала,че е честно да се взима отношение, когато не си запознат с цялата ситуация.


Сега..относно Нали не разведена?- не съм, но от 5 години живеем разделни и децата са при .родителите МУ..(две от децата) Тях именно не мога да виждам,понеже родителите му възпрепятстват достъпа ми до тях..
Прав си..сигурно трябва да отида да спретна скандал и да направя цирк на целия квартал, но..така би постъпил ти..аз явно съм просто образована циганка с всичко останало...
,щом не искам да правя скандали пред децата си и искам да пазя авторитета на хора, на които не им пука за моя... Обаче..има и хора като мен..-грешно възпитани..да търпят всякакви простотии...и да чакат..другите да постъпват...както е редно..
И знаеш ли защо нямам достъп?Страхуват се да не си отвлека детето...ама точно това заслужават да направя... Само ако допусках,че това ще е по-доброто за него...не бих се поколебала..
И..знаеш ли кое ме спира да отида да вдигна скандал и да си взема децата ?? Това..,че в момента в който ги дам на баща им..той пак ще ги върне на родителите си..а .аз азнм как действаха години наред на психиката на голямата ми дъщеря, която не пожела да отиде там.. и..не искам това з амалките си деца, понеже..за никого не го искам....
А ти можеш да ме обиждаш колкото си искаш!!!
Не ми пречиш



Тема Re: Като те чета,...нови [re: *жeнa*]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано03.09.07 23:34



... та си мисля-що не родиш още 2-3 деца?

Така, де, във фертилна възраст си!

Покрай малките, ще забравиш големите и всичко ще е наред...

И ще си пишеш, пишеш....

п.п. Ти си майка-героиня!



Тема Абе тинови [re: lestr57]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано03.09.07 23:41



на нея може и да не и пречиш - ама на мен ми пречиш.
Държиш се като недоклатен келеш - ще ме извиняваш. А уж минаваш за достатъчно голям да се научиш да не пускаш празни мнения още по-малко в тоя тъп стил.



Тема Re: Абе , бот,...нови [re: jamie]  
Автор lestr57 (минаващ)
Публикувано03.09.07 23:50



... няма да те извиня!
Ти чел ли си цялата И история, та сега се изказваш неподготвен?
На Дон Кихот ли искаш да се правиш?



Тема Ботнови [re: lestr57]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано03.09.07 23:52



е на тате ти синчето.
Чел съм я, не ме мисли. Има хора които и аз не одобрявам - но не ги наричам цигани. Това говори повече за теб отколкото за тоя когото се опитваш да засегнеш.



Тема Re: Като те чета,...нови [re: lestr57]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано03.09.07 23:53



Може...не съм решила да спирам с раждането...
Карам леки бременности,още по-леки раждания, раждам прекрасни ЗДРАВИ деца..БЪЛГАРЧЕТА,имам достатъчно средства да ги изхраня и изуча...Що да спирам???


Само таткото да е достоен...
..
Да ти кажа...колкото повече деца имам,толкова повече си ги обичам..
Не само не ги забравям,ами и подробности почвам да си припомням за всяко...
И..още не 2-3 ,ами 10 да си родя, пак ще са ми дупка в сърцето тия, дето не мога да си ги гушна и нацелувам,когато ми се иска,и когато те имат нужда..
..
Между другото..в момента най-голямото има най-голяма нужда от мен..та по цял ден се опитвам да помогна на него с каквото мога..(нали ще заминава д аучи в странство, та и двете сме се шашнали отвсякъде..) Мисълта ми е,че..покрай нейните грижи сега, от време на време забравям грижите за най-малкото.....( в смисъл..минимизирам ги)
Всяко, когато има нужда-получава повече време, грижи и внимание...и..това НИКАК не зависи от възрастта..
..
И..да..сигурно ще си пиша,пиша...докато намеря някакво решение...как да постъпя, така че да съм си аз...и..да се уважавам за начина по който съм постъпила,независимо дали той е разбираем за останалите,или не...
Пиша, защото.......като повечето българи, ми е по-лесно да давам акъл,отколкото да го слушам..
..
И .. ДА...майка -героиня съм... ,но не очаквам някой да ми даде медал за това.. Обожавам децата..Не само своите..



Тема Re: Знаеш ли,...нови [re: *жeнa*]  
Автор lestr57 (минаващ)
Публикувано04.09.07 00:03



... стигнах до убеждението, че неправилно съм те преценил и трябва да се извиня за лошите думи.

Правя го!

Пожелавам ти да си щастлива!





Тема Re:Винаги съм смятал, че...нови [re: jamie]  
Автор lestr57 (минаващ)
Публикувано04.09.07 00:08



... клубовете/форумите/, освен всичко друго, трябва да спомагат и за дообразоване.
В случая с теб, да се научиш да поставяш запетайки и , забележи, на правилното място!
Иначе, сигурно си готин тип...

Редактирано от lestr57 на 04.09.07 00:10.



Тема Re: Знаеш ли,...нови [re: lestr57]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано04.09.07 00:09



Благодаря ти!
Искрен,или не..знам,че не е лесно за един мъж да се извини..
Оценявам го





Тема Re: Знаеш ли,...нови [re: *жeнa*]  
Автор lestr57 (минаващ)
Публикувано04.09.07 01:02







Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
Автор tortata (от скоро)
Публикувано04.09.07 12:57



Когато се разделихме ,детето взех със себе си ,защото аз си тръгнах от семейното жилище ,известно време ,бащата не се беше обаждал. През това време детето ми беше доста стресирано ,събирането на багажите и тръгването бяха придружени и със скандали ,доста грозни сцени ......вече плачеше на сън,направо подскачаше в съня си ,през деня беше доста плачлива ,за всяко нещо беше готова да се разплаче...играеше с едни дребни играчки на театър ,и аз от там разбирах най добре,какво мисли тя - на 4 годинки дете,в театъра играчките се гонеха от къщи,казваха си "махни се ,не те обичам,тръгвай си ..." и други такива . През това време тя все ме пита ,защо не сме при тати ,кога ще идем пак да живеем при него...и други такива въпроси ,на които аз трудно съм отговаряла
Беше доста озлобена ...близо 2 месеца беше така,дори в детската градина стана доста раздразнителна и затворена в себе си .....баща и я вземаше за един два дни при него,после беше пак раздразнена и нервна ...и така още около месец ,след това като започна повече да говори и да обяснява,започна да разбира че при тати ще ходи само на гости ....тя много го обича ,никога не е делена нито от единия или пък другия . Тя при мен ,и ходи за по няколко дни при баща си ,вече е по спокойна и започва наистина да разбира ,че мама и тати няма да са заедно . Трябва да си силна,и да не показваш че ти тежи ...много е важно ...постепенно нещата се нормализират. Аз съм на мение ,че децата никога не приемат това полужение - мама и тати разделени ,но като са по-спокойни нещата вървят..по малко

Приятели са ти тези, които те познават и въпреки това те обичат

Редактирано от tortata на 04.09.07 12:59.



Тема И в тази връзканови [re: tortata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано04.09.07 13:09



ти пред себе си как оценяваш това което си причинила на детенце ?
Татето ясно, тури му пепел на мъжа си - но малкото ?



Тема Не съм причинила ужаса на детето си аз!!!нови [re: jamie]  
Автор tortata (от скоро)
Публикувано04.09.07 13:24



Да те поправя ,не съм гопричинила Аз това ,а баща и ! ......явно ти си същия смешник и в момента в който ме видиш тук започва с тъпотиите си !

Приятели са ти тези, които те познават и въпреки това те обичат



Тема Така ли ?нови [re: tortata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано04.09.07 14:13



"Когато се разделихме ,детето взех със себе си ,защото аз си тръгнах от семейното жилище "

Това твои думи ли са ?
Останалото за смешника ще го пропусна, наслушал съм се на афектирани изказвания. Решения взети в неадекватно състояние са смешни.



Тема daнови [re: jamie]  
Автор tortata (от скоро)
Публикувано04.09.07 14:32



...събирането на багажите и тръгването бяха придружени и със скандали ,доста грозни сцени ......вече плачеше на сън,направо подскачаше в съня си " четеш ли всичко ,аз си тръгнах ,разбира се ,защото аз бях тази която е "гостенката там" както се изразиха родителите му и той . Тръгнах си ,за да не търпи дедето ми грозните сцени на сканадали и боища! Унижението което съм изпиталав онзи ,уж , дом , не ги пожелавам на никого . Реших че това е по-малкото зло ,което може да се причини на едно малко дете, и за да спре да плаче на сън и да ме пита "Мамо плачеш ли...защо се карате...тати ти се кара пак ......" ЗА ТОВА СИ ТРЪГНАХ АЗ!!!!!
не съжалявам за "смешник " защото явно си един такъв ,подобен на този от когото аз се махнах ! И сега тука само ревеш ,срещу такива като мен ,защото виждаш себе си !

Приятели са ти тези, които те познават и въпреки това те обичат

Редактирано от tortata на 04.09.07 14:33.



Тема Re: Верно си злобнанови [re: tortata]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано04.09.07 15:17



Я споко. Ти ще излезеш по-лоша от всичките. Не така с Джейми да не те подхвана аз. Той човека културен и спря да ти обръща внимание щот наистина злобна не си интересна.Ама аз найш как ги обичам заралийките...
Ти ако и детето си настроила срещу татко му с думи като ''не помниш ли как ми се караше и как ме биеше'', ''ти щеше ли миличко да стоиш и да те бият'' ти си моят човек. Само ми падни на мушката

Изгубих всичко, но ще намеря себе си.


Тема Не съм !нови [re: Lostway]  
Автор tortata (от скоро)
Публикувано04.09.07 15:20



не съм злобна !! И никога не бих настроила детео срещу баща си ,тя много го обича ,не съм чак толкова зла ,за да и причиня това! ....А пък Джейми...той една святсна дума не е написал..само се заяжда с мен!



Приятели са ти тези, които те познават и въпреки това те обичат

Тема Re: да бе Не съм !нови [re: tortata]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано04.09.07 15:31



Дано не е само на писаница, щото като те чета... друго усещам.И ние сме нахапани, нищо че сме от другия пол и за някой сме смешници.Така че дръш добрия тон и се кротни в сметки от 40 и 41 група от баланса.

Айде със здраве!

Изгубих всичко, но ще намеря себе си.


Тема Re: да бе Не съм !нови [re: Lostway]  
Автор tortata (от скоро)
Публикувано04.09.07 15:52



ми..хубу ,ама дано не се заяжда повече с мен Джейми ,щот наистина е много обидно ,нищо че ми го пише,все едно ми го казва в очите ...



Приятели са ти тези, които те познават и въпреки това те обичат

Тема Приписвашнови [re: tortata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано04.09.07 16:12



образа и качествата на мъжа ти на всички които "не са сляпо с теб".
Не съжалявай, тези думи говорят достатъчно за теб, не за мен.



Тема А, бренови [re: tortata]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано04.09.07 16:15



що му се обясняваш?
навсякъде има тъпанари и комплексари - тука си имаме такива почетни членове


Не ти ли стига оня боклук, дето едва си се откопчала от него?
Живей си живота!
Не ти е нужно ничие одобрение за това.
И ничие мнение не е важно, освен твоето собствено. Какво значение има, какво казал някой си Джейми в някакъв си клуб?
Иди в Саудитска Арабия да разкажеш историята си на някой мюфтия, да видиш той какво ще ти каже по въпроса (о, да имаше интервю с един такъв - обясняваше как мъжа е богоугодно да бие жена си - по какъв начин точно и по колко пъти - много беше интересно!)
Разни хора - разни идеали. Ако тръгнем да се водим по хатъра на всеки, дето му е скимнало - нали се сещаш.



Тема М'чи така де !нови [re: Markizata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано04.09.07 16:17



Може да и налееш акъл от гледната точка на житейския си опит





Тема Re: Ей !нови [re: tortata]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано04.09.07 16:19



Ти пак твойто си.'' Добре ама ако Джейми... Забрави войната бе човек.Така си се карала и с мъжа ти. До откат, до кръв. Прошката е висша форма на себеосъзнаването. ПРАВИ ЛЮБОВ НЕ ВОЙНА. После са само пепелища.

Изгубих всичко, но ще намеря себе си.


Тема Re: да бе Не съм !нови [re: Lostway]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано04.09.07 16:26



И ние сме нахапани, нищо че сме от другия пол - спокойно, това си личи от километри!
Въпросът е, защо си го изкарвате на други хора, които нямат нищо общо с вашите лични драми??? Приписвате им някакви неща ей така - наизуст, щото така е по - лесно.
Жените, за ваше съжаление, очевидно, не са клонирано копие на бившата ви благоверна. Колкото и да се стремите да я търсите в тях.
и те не са длъжни да търпят негативите и агресията ви, понеже няма на кого друг да си я изкарате.
Елементарно е това нахвърляне в чуждия личен живот по такъв брутален начин.
Кому смяташ, че помагаш с това нахвърляне? олеква ли ти? успяваш ли да си представиш, че го казваш на жена си, м?
Опитай се да го запомниш - ТУК ЖЕНА ТИ НЕ ПИШЕ!!!
И скандалите и нападките - вкъщи, моля.
Тук хората се опитваме да спазваме някаква етика и търпимост едни към други. И, все пак, това е клуб за ВЗАИМОПОМОЩ - не, САМОПОМОЩ за изливане на комплекси и душевни отпадъци!
Никой не ти е длъжен нито на теб, нито на Джейми, нито на никого, да ви търпи необузданите агресии и хистерии.





Тема Я кажинови [re: jamie]  
Автор tortata (от скоро)
Публикувано04.09.07 16:28



какъв ти е по-точно проблема с мен..нещо не мога да те разбера

Приятели са ти тези, които те познават и въпреки това те обичат



Тема Re: М'чи така де !нови [re: jamie]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано04.09.07 16:33



Джейми брат и тая Изабел Аджани сигурно е бита и е имало закво да знаеш
И от нея струи злоба и омраза като от Лорд Вейдър. Ми да, то Лорд, Маркиза...
Споко бе хора! Аз дойдох за подкрепа тука , не да се бия с разни джедаи
Ей Джейми, завиждам ти на спокойствието. Тия са лоши, пък мен мира не ми дава. Да ни се праат тука на големи ''сладурани''.

Изгубих всичко, но ще намеря себе си.


Тема Re: да бе Не съм !нови [re: Markizata]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано04.09.07 16:39



Вече се съмнявам, че ти е чиста енергията. Ама нали всички са мишки пред МАРКИЗАТА....

Изгубих всичко, но ще намеря себе си.


Тема Re: daнови [re: tortata]  
Автор njakoya....tam (...)
Публикувано04.09.07 16:44



Ясно,че от хубаво не си си тръгнала.Най-важно е спокойствието на детето.



Тема Ако разбираш нещата...нови [re: Lostway]  
Автор njakoya....tam (...)
Публикувано04.09.07 16:50



жените да правят любов,а мъжете война.........





Тема Какво копийце си,нови [re: Markizata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано04.09.07 16:54



виждам че ме ЧЕТЕШ





Тема С тебе личнонови [re: tortata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано04.09.07 16:56



нямам и допирна точка.
С представянето на ситуацията от твоята страна не съм съгласен - поне както изглеждат нещата засега. Забелязвам и неприятния симптом да се хвърля вина на другия.



Тема И откъденови [re: njakoya....tam]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано04.09.07 16:58



става ясно - от 2 шаблонни лафа в постинга ли ?
Ясно е че тя е решила - и го е направила. Нищо друго не е ясно всъщност.



Тема Re: И откъденови [re: jamie]  
Автор njakoya....tam (...)
Публикувано04.09.07 17:05



Все пак никой не влиза тук за да му държат сметка.



Тема Re: Ако разбираш нещата...нови [re: njakoya....tam]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано04.09.07 17:09



Браво, умница! Разби ме. Ай сега отивай на плаж.



Изгубих всичко, но ще намеря себе си.

Тема Re: Ако разбираш нещата...нови [re: Lostway]  
Автор njakoya....tam (...)
Публикувано04.09.07 17:15



На плаж нямам проблем да отида,когато пожелая





Тема Re: Ако разбираш нещата...нови [re: njakoya....tam]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано04.09.07 17:16



Уж си умничка пък не разбра къде те пратих



Изгубих всичко, но ще намеря себе си.

Тема Re: Ако разбираш нещата...нови [re: Lostway]  
Автор njakoya....tam (...)
Публикувано04.09.07 17:18



Не се притеснявай какво съм разбрала





Тема Аха,нови [re: njakoya....tam]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано04.09.07 17:21



влизат за сондажи, за материал за статии, дори от скука.
Но влизат и с реални проблеми.



Тема Re: М'чи така де !нови [re: Lostway]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано04.09.07 20:30



Няма нужда да се хабиш в коментари относно моята личност.
не съм тук, за да правя "добро впечатление" - най - малкото на подвластничките на Джейми и неговата секта на Муун!


Това, за което ти правя забележка е, че се нахвърляш непредизвикано и без всякакъв повод върху странични хора, които нямат нищо общо с теб и твоите лични драми.
Ожесточението и самосъжалението са най - саморазрушителните сили А, когато ги демонстрира някой, който има себе си за мъж, срещу жени - става жалък.
Както и да е - мен не ме касае твоята автоагресия. Касае ме, да не я изливаш върху други хора в клуба, нямащи нищо общо. Грозно е, просто!



Тема Оф!нови [re: jamie]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано04.09.07 20:57



Само това ли успя да измислиш тоя път?! Разочароваш ме, Джейми!





Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
Автор izgubena (непознат )
Публикувано04.09.07 23:22



Хей, хора, поспрете се!!!Не ви обявих война да си доказвате кой прав и кой крив!

Чета и не мога да повярвам!!Ставаше въпрос за децата?!!
Как те приемат раздялата на родителите си! Как действаме на детската психика с нашите егоистични често решения без те да имат правото на глас! Как им се отразява тази травма след време и какво може да се направи да намалим стреса,болката и неразбирането. Дъщеря ми след като и казах,че с тати ще живеем отделно защото не се разбираме,само се караме и това не е добре за нея,ми отговори : "Нищо че се карате.Аз изключвам,няма ме,защото съм ви ядосана,но искам да сме заедно защото сме семейство." Тъжно е , не мислите ли?И те си имат мнение което често звучи доста разумно и възрастно!



Тема Re: Дететонови [re: izgubena]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано04.09.07 23:42



дори прекрасно го е казало детето...
а вашите караници...толкова ли са сериозни,че не можете да ги...спрете с ..целувка?



Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
Автор kuhata leika (Пух)
Публикувано04.09.07 23:48



.".Затова следва дебело да се подчертае, че с брак или не, това, което травмира детето ви, е, че в определен момент от живота си то трябва да вземе страната на един от родителите си, тоест да избира между двете половини от самото себе си... Може ли човешкото същество да направи подобен избор, без да изпита дълбоко страдание? Необходимо е да се разбере, че при развод спасението на детето минава през съхраненото взаимно уважение на родителите му.
Решилите да се разделят родители следва да знаят, че винаги ще имат нещо общо помежду си - детето. А то, при когото и да живее, трябва да запази целостта си и никога да не му се налага да избира между това, което изпитва към баща си, и онова, което изпитва към майка си. В противен случай и то ще изживее своя вътрешен развод, а това става прекалено често, за да си затваряме очите - развеждащите се родители обикновено принуждават детето да „сподели" раздялата им, като отхвърли едната си половина, а това оставя белег в душата му за цял живот..."

Важна е обичта ви към детето

Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!


Тема Re: М'чи така де !нови [re: Markizata]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано05.09.07 00:11



„не съм тук, за да правя "добро впечатление"”

Я сподели защо си тук ... имам предвид форума, че ми стана интересно. Да не пишеш дисертация по психология на наш гръб



Пп. Извинявам се на авторката, че спамя темата



Тема Re: М'чи така де !нови [re: Дapeнa :-)]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано05.09.07 00:43



А, я сподели, от кога ти дължа обяснения, защо съм тук, там или където и да било?





Тема Re: М'чи така де !нови [re: Markizata]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано05.09.07 00:51



Хич даже нищо не ми дължиш , питам си само ... ей тъй от чисто женско любопитство.
Понеже беше тъй добра да ни кажеш защо не си тук, си помислих, че може да си тъй добра и да ни кажеш защо си.





Тема Re: Дететонови [re: Mиpa]  
Автор ilatan (непознат )
Публикувано05.09.07 01:14



Здравей, Мира!
Имам един единствен въпрос: как успяхте да си запазите отношенията с бащата на децата си? Знам, че всичко е въпрос на характери, но все пак...



Тема Re: Дететонови [re: *жeнa*]  
Автор ilatan (непознат )
Публикувано05.09.07 01:20



Знаеш ли заюо децата виаги чувстват вина за разделите на родителите си?
Защото след всяка караница, на която са били свидетели, си задават въпроса : "Дали не можех да ги спра???" Дали не можех да поговоря с тях и така да спре тази лудост?" И в един момент въпросите след като остават без отговор и се променят в: "Защо е ги спрях? Ако бях поговорила с тях, всичко щеше да се оправи!".....И после цял живот чувстваш вина за това и онова..., а всъщност се намира и кой да се възползва от тази твоя слабост. Оттук и отговор на въпроса "Защо дете на разведени родители се развежда също?"



Тема Re: Дететонови [re: izgubena]  
Автор tortata (от скоро)
Публикувано05.09.07 08:35



Аз наистина исках само да споделя ,какво се случваше с моето дете,а то е по-мъничко от твоето ,но все пак нещата са навсякъде така и даже по-зле.... Аз исах само да разкажа ..а то гледай какво стана

толкова много да се заяждат с мен,не съм очаквала !

Приятели са ти тези, които те познават и въпреки това те обичат

Тема Re: Дететонови [re: ilatan]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 09:05



Не сме се карали докато бяхме женени.Имаше точно 2 скандала заради „любимата” след развода.В следствие на което плачехме и четиримата.Дадох си сметка, че нямам право да причинявам болка на децата си и разбирателството се дължи преди всичко на мен.Казвам на мен защото, ако повиша тон и той повишава,ако съм мила и той е мил.Как го правя-помня че съм го обичала и че той е бил 16 години най-добрият ми приятел.Не мисля за болката която ми е причинил и не говоря за другия му нов живот.Така разговорите ни са винаги за децата-училище,спорт,приятели.Но не ми е лесно в трудни моменти-тогава ми идва да го удуша и хубаво че не е близо до мен.А още по добре че бързо ми минава.





Тема Re: Дететонови [re: tortata]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано05.09.07 09:26



Амнезия ли получи? Я си прочети обидните думи към Джейми. И аз първоначално си мислех, че ..., а то кво излезе.

Та по темата която много вече забравиха: Децата са велико нещо. Не се мъчи да опазиш детето, то само, с помощта на сили ,които не познаваме се пази и върви по своя път. Малката помощ като родител, която можеш да му окажеш е да го научиш на неща, които мислиш, че ще му улеснят пътя.
Например ВОЛЯ. И не чакай друг да помага. Направи го ти.

И още има, ама ей ся някой ша ме фане за някоя дума и се почва спама.


Изгубих всичко, но ще намеря себе си.

Редактирано от Lostway на 05.09.07 09:39.



Тема Re: За Дететонови [re: kuhata leika]  
Автор Lostway (новоубит)
Публикувано05.09.07 09:55



Изобщо не си куха лейка. Помисли за друг ник. Да не си психолог?
Чак не мога да повярвам. Майка си, майкаааа. Ей тва не мога аз, да стана майка



Изгубих всичко, но ще намеря себе си.

Тема Re: Дететонови [re: lzgubena]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано05.09.07 10:56



Моите лични наблюдения са, че децата много по-лесно се приспособяват към новите условия отколкото възрастните. Много по-лесно от нас „смилат промените”. Разбира се, че има объркване в детето в самото начало, но пък родителите му с взимането на решението за развод вече са променили животът му по един или друг начин.
Ако и двамата родители показват своята обич към него и уважение един към друг, нещата ще са доста по-безболезнени за всички ви.
За мен родителството е „камъка” върху, който децата трябва да стъпят, за да отлетят щастливи и да поемат своя път в живота. Трябва да чувстват сигурност, подкрепа и закрила, а това определено няма как да стане ако има война в къщи. Трябва да се чувстват ценени, желани и обичани ... дори да растат в семейство с разведени родители. А това зависи само и единствено от добрата воля на двамата родители. Така че всичко зависи от вас двамата.
Желая ви добра воля и разбирателство!





Тема Хм,нови [re: ilatan]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано05.09.07 12:28



"Оттук и отговор на въпроса "Защо дете на разведени родители се развежда също?""

Не съм съгласен с отговора. Аз съм пример за това, развеждам се заради изневяра на жена си - и дори сега развода върви насила и против убежденията ми. Според мен дори такива деца се опитват в по-голяма степен да запазят брака си.



Тема Re: Хм,нови [re: jamie]  
Автор summery ()
Публикувано05.09.07 16:59



Напълно съм съгласна. Аз също съм дете на разведени родители и опитвах да запазя брака си доста по-дълго и упорито, отколкото беше полезно.

Поздрави!



Тема Re: Хм,нови [re: jamie]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано05.09.07 23:20



напълно съм съгласна с теб



Тема Re: За Дететонови [re: Lostway]  
Автор kuhata leika (Пух)
Публикувано06.09.07 18:42



Прав си, майка съм

и се радвам на това
Никакъв психолог не съм
Поздрави

пп. Затова пък си добър баща

Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.