Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Да обичаш себе си?нови  
Автор questing (търсещ)
Публикувано01.09.07 23:29



Какво означава това?
Аз дълги години намирах смисълът на живота си да се грижа за съпругата и децата.
Вече нямам семейство.
Чета ви, пишете, че е необходимо да "обичаш себе си".
Не разбирам какво означава "да обичаш себе си".
Поддържам си гардероба поради служебна необходимост.
Вечер и през почивните дни съм сам.
Ама, не умея да се обичам, в най-общият смисъл.
А и не го разбирам.

Вие как мислите, какво означава " да обичаш себе си" ?



Тема Re: Да обичаш себе си?нови [re: questing]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано01.09.07 23:43



Може да се поспори, но ако обичаш само себе си мацка няма да свъртиш, а ако пък обичаш само нея ще те направят на маймуна и после ще ти се иска да ги цитираш с разминавания спрямо оригинала, и със споменавания на близки роднини от женски пол.



А сега сериозно - и на мен ми го говорят това за обичането на себе си, но не съм убеден, че ако го направя мацките ще ме заобичат. По-скоро във вечната игра от гонещ ще се превърна в гонен, но това няма да ме накара да се чувствам обичан.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.

Тема Re: Да обичаш себе си?нови [re: Severous_Snape]  
Автор questing (търсещ)
Публикувано01.09.07 23:51



Отговори твърде общо, а не по въпроса-какво означава да обичаш себе си?



Тема Re: Да обичаш себе си?нови [re: Severous_Snape]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано01.09.07 23:55



По-скоро във вечната игра от гонещ ще се превърна в гонен, но това няма да ме накара да се чувствам обичан.



Хей,момчета...ама хич не ви се отдава да мислите за чувства...все за игри..


Кой кого гонел..Кой с кого се надпреварвал..
Докато мислиш как някой да не те "надиграе"...за никаква любов или обич не може да става дума..
Отпуснете се де...
Позволете си вие да обичате..Някой ще ви направят на маймуни,други ще го оценят..Е..нали точно тия търсим..??? Дето никой не вярва,че съществуват..



Тема Re: Да обичаш себе си? [re: *жeнa*]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано02.09.07 00:01



А бе момиче... ти не разбра ли, че в това клубче аз няма да се отпусна? Не видя ли автора на тази тема с какви думи ме е нарекъл в моята тема, а сега иска да му кажа какво да направи за да спре да го боли? А си имаше и подгласник, но честно казано не ми пука.
Мога да се отпусна, и съм го правил, правя го, и ще го правя... НО НЕ И В КЛУБА НА РАЗВЕДЕНИТЕ!!!



Иначе... при изтърканите си свалки на бележки и старомодните си действия на имейли аз наистина съм себе си, и в повечето случаи съм ненапрегнат и съвсем различен от това, което съм тук.

А за автора на темата - в първия момент имах желание да му го върна за моята тема, но след това реших да му оставя нещо за размисъл в полуготов вид, което обаче явно е неразбираемо за него, за което съжалявам.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.

Тема Re: Да обичаш себе си? [re: questing]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано02.09.07 00:05



Означава,да се приемеш такъв, какъвто си..Да повярваш,че си достатъчно стойностен човек за да бъдеш обичан без да се налага да правиш компромиси със себе си...Трябва да научиш собствената си стойност...какво обичаш,какво харесваш,какво те кефи и пред малко неща би се спрял, за да го постигнеш...Трябва да опознаеш нуждите си, за да можеш да ги формулираш ясно за самия себе си..и..да знаеш точно какво искаш да получиш, за да можеш да го получиш...
За да постигнеш това, най-напред трябва да поработиш върху себе си...
Когато човек погледне сериозно на себе си, тогава и другите го забелязват като личност!
..



Тема Re: Да обичаш себе си? [re: questing]  
Авторuntroubled (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 00:06



Ами дълги години и аз не разбирах. Гледах да съм в услуга на семейството на първо място, без да помисля за себе си. Т.е. прави ми се , не ми се прави - щом са поискали нещо от мен, гледам да стане. А и да не са ми поискали- пак

. Считала съм, че трябва и толкоз.Не търпях нищо да се отлага, все едно гнездо с оси имах и трябваше спешно да действам:)))))) Сега се смея вече, но то, човек като прегази през дълбоките води, едва тогава вижда кое е важното и кое не.
Гледах как съпругът ми действаше общо-взето обратното. Първо слушаше себе си, пък после угаждаше на друг. Отначало това ми се струваше направо престъпление спрямо семейството. После , обаче, осъзнах къде ми е грешката.
С моето , според него, "идеално" поведение съм го карала да се чувства зле.А и вероятно, докато съм се нагърбвала с непривични за мен действия, не съм излъчвала особено положителни сигнали. Представете си една нацупорчена фурия как действа на максимални обороти:))))))))))))))))))))))
Така и лека- полека се отчуждихме. Аз го упреквах, че е егоист, той се отбраняваше както може, най-често с отсъствие и тотално заинатяване.Все едно аз бях майка му/ същата зодия, впрочем, като мен:)))))/
Ами не е измислил друго, човекът, какво да му се сърдя. Диалог така и не се получи.

Сега вече знам, като се очертае някаква работа на хоризонта в къщи, гледам да я свърша тогава и само тогава, когато на мен ми е удобно/ не става дума за службата, там тоя принцип не важи:)/.
Винаги правя това, което ми се прави от домашната работа и всичко върви по ноти. С една дума- хубаво е да се прави всичко с желание, а не по принуда.
А и като съм отделила време за себе си- някое малко развлечение, книга, филм, среща с приятели и т.н. - после и работата в къщи си спори.
Не знам дали добре ти обясних така заобиколно какво е да се обичаш, но гледай да си доставяш повече радост. Все има нещо, което обичаш да правиш, а не си могъл по една или друга причина досега. Е, там някъде е ключът:)

Така, ти като си доволен, и хората около теб също ще са.
Желая ти успех в този вид обичане !





Тема Re: Да обичаш себе си? [re: Severous_Snape]  
Автор questing (търсещ)
Публикувано02.09.07 00:07



Снейп, вместо да се нервиш, просто не ме чети.
Много просто.
Нямам нужда от твоето мнение, и без това нищо не каза.



Тема Re: Да обичаш себе си? [re: *жeнa*]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано02.09.07 00:07



Извинявай, но за мен описаното от теб на практика означава да осъзнаеш себе си и нуждите си, но се различава от това да обикнеш себе си.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.


Тема Re: Да обичаш себе си? [re: *жeнa*]  
Автор questing (търсещ)
Публикувано02.09.07 00:11



Трябва да опознаеш нуждите си, за да можеш да ги формулираш ясно за самия себе си..и..да знаеш точно какво искаш да получиш, за да можеш да го получиш...

Аз нямам нужди, освен да хапвам от време на време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.