Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 01:23



току що тъпият дир-а ми изтри мнението :(



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 01:24



Имам син на 24 и дъщеря на 19. И двамата са в САЩ. Дъщерята се връща след три дни. Защото и започват занятията в Благоевград.
Как мислиш, че виждам нещата?
За да те улесня, направо ще ти го напиша: Децата трябва ВИНАГИ да имат ключ от дома! Ама ВИНАГИ!

Чудесно, че така смяташ!


Понеже даваш пример със собствения си живот, неизяснен остана въпросът, дали живееш сам, с майката на децата си или с друг човек - семейно или не. И, ако живееш с друг човек, как той приема ситуацията. И, не на последно място, чия е къщата, от която се разпорждаш, на кого да раздаваш ключове.
Виждаш ли - хората винаги изхождаме от собствения си егоизъм. Защото, да натрапваш собствените си лични приоритети, и то до безкрайност, на друг човек, който не е длъжен да ги споделя (визирам случая с втория съпруг), също е егоистично - независимо колко благородни и оправдани могат да ти се виждат те.
щом децата ти следват в Америка, би трябвало да знаеш основният принцип на демокрацията, който се лансира широко в тази страна - "правата на един свършват там, където започват правата на друг".
Да не пропускаме и още нещо - ситуациите една с дна не са еднакви. Защото ние знаем само, че въпросният "татко" не иска доведеният му син да има ключ от семейното му жилище. Неизяснен остава въпросът - ЗАЩО - каква е причината. Върху това можем само да гадаем, много вероятно е и, самата авторка да си няма хал хабер от това, но, защо, за спорт, да не пооплюем някоя неизвестна майка, нечии неизвестен съруг и, някое "другарче - клубарче" - така, за разнообразие!..

Редактирано от Markizata на 27.08.07 01:26.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 01:30



Не знам къде и дали съм писала "предвид" отделно - правя доста грешки при писането, които не си губя времето да коригирам всеки път и за всеки постинг. Все пак, изпита по български и литература съм го взела когато трябва, където трябва, пред когото трябва и както трябва.


А, ти, защо си губиш времето с моя правопис, че не разбрах?

Редактирано от Markizata на 27.08.07 01:32.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: paзвeдeнa]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано27.08.07 01:31



А защо таткото не се понапъне малко и не си купи собствено жилище

мда, бая напън ще трябва да е.

Avatarx

Тема Re: Защото е важнонови [re: sepide]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 01:32



да си представиш ситуации, в които би могъл да бъдеш. Да, момчето не е женено, но тогава майката трябва да прецени с какъв “човек” живее и кое е по-важно (демек – приоритетите) нейното спокойствие и живуркане с въпросния или детето, което трябва да има дом, на който да се осланя във всеки един момент. Това, разбира се, не важи за “юнака що бозал до 22 (илюзорно) години и след това си поискал дипломата....(народно творчество, к’во да се прави)





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: avatarx]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 01:37



Според мен, всеки прави каквото му е по силите. Едно жилище, верно, е голям напън. Но след като детето е отсъдено на майката, тя трябва да е най-заинтересована за него - детето (на първо място) след това за собственото си АЗ и задоволяване на съответния АЗ и ДРУГ





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 01:42



А, ти, защо си губиш времето с моя правопис, че не разбрах?


Защото грамотното писане ми е един от критериите дали разговарям с качествени хора!

Ти си такъв човек.





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: sepide]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано27.08.07 01:47



Съгласен. Просто ме впечатли как някой , хоп, се напъва и ето на едно жилище. После пак се напъва и, хоп, я кола я нещо друго. Както и да е. Ако ставаше само с напъни, то 'детенцето' доколкото разбрах е достатъчно голямо. Утре ще седне, ще се напъне и , хоп, ще има жилище. (Малко злбно прозвуча, май.)
Определено съм далеч от мисълта, че децата са виновни за провала, на който и да е брак. Въпреки, че съм срещал жени, които мразят мъжете си понеже им били направили деца (забравих психологическия термин на това, но се случва сравнително рядко, някъде към 1 % от жените).
Така е. Всеки прави каквото е по силите му. Аз се чудя ако този #татко' е мъж на майката на въпросния 'юноша бледен', то в слючая единствения виновен е въпросната майка. Нещо не е достатъчно инфо-то по този случай



Avatarx

Тема Re: Кое е по важно?нови [re: avatarx]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 01:49



Съгласна съм, че правим предположения, но това не вреди никому





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: sepide]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано27.08.07 01:53



Верно.

Мисля, че даже се забавляваме понякога. Което е и нужно понякога.

Avatarx


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.