Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За междуполовите отношения и пазарната икономика.нови  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано24.08.07 22:55



В живота търсенето и предлагането, заедно с възможностите на търсещата група определят цените на някаква стока.

А в отношенията мъже жени?

Ами оказва се, че на практика и там е същото.

Може и по друг начин да се каже. В един друг клуб доста отдавна беше пусната тема за играчите и неиграчите в любовта. Там се стигна до извода, че ако се съберат двама играчи или двама неиграчи не е проблем, но ако се съберат играч и неиграч неиграча задължително бива наранен. Моето мнение съвпада с написаното.

Сегашната тема обаче я пускам за една конкретна игричка, която понякога ми се случва да играя в различни варианти. Нека я наречем търговете.

Какво представляват търговете?

Срещат се двама души. Да кажем, че проявяват интерес един към друг, или поне единият го проявява и го показва на другия. Ако отсреща имаме любител на търговете това е и фаталната грешка на този, който е проявил интерес, защото единственото, което ще получи е повишаване на цената а при търговвете в живота обикновено повечето наддаващи се отказват доста преди да се стигне цената, която иска да получи продавача.

Един тънък момент при наддаването на търг, когато двама души наддават един срещу друг с цел да се прекарат. Когато този, който има по-слаби нерви започне да се колебае дали да не спре да наддава това се чувства и ако другият е достатъчно опитен и не направи следващо наддаване той просто нахендря съперника си да плати висока цена.

За опитния водач на търгове "потрепването на гласа" на наддаващия трябва да бъде признака, при който той трябва да реши ще продава ли или ще къса нещата. Ако е играл наддаването само за да скъса накрая нещата това е една много гнусна игра, за която съдбата рано или късно се отплаща, но ако надаването е било с цел получаване на висока цена значи е време не само да продаде, но и ако не иска да го намразят след време и леко да свали от цената.

Описаното до тук касае класическите играчи на играта на търг. Какво бихте казали обаче за играч, който наддава без да трепне до лимита си и след това се обръща и си тръгва?

Как се играе играта с такъв играч и има ли начин този играч да бъде преценен навреме от провеждащият търга и има ли сигурен начин да бъде прихванат кога е на път да се откаже от наддаването?

Задавам ви тези въпроси като участник, като редовен бих казал, участник в наддавания, но не от страната на аукционера а от страната на този, който повишава цената.

Да ви кажа и какво съм правил, защото все пак аз пускам темата и доста от четящите ще го очакват - когато реша да си тръгна от залата на наддаването никакво сваляне на цената не може да ме върне обратно там. Случвало ми се е да ми свалят цената безобразно ниско след като съм си тръгвал. Подробности няма да има никакви и не ме питайте, но се е случвало. Личното ми мнение обаче си остава такова, че когато един пазарлък се скъса е напълно безсмислено да се започва втори за същата стока.

Дерзайте. Темата е ваша и искам да прочета мненията ви за игричките, които са ви играли и за огорченията, които сте отнесли от другия пол.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.


Тема Re: За междуполовите отношения и пазарната икономика.нови [re: Severous_Snape]  
Автор *жeнa* (минаващ)
Публикувано24.08.07 23:28



Ами..аз може малко да те разочаровам...
Никога не са ми играли игрички...или поне не такива, които съм усетила..


Мога да споделя,че напълно подкрепям достигнатото прозрение,че ако се съберат двама играчи или двама неиграчи не е проблем, но ако се съберат играч и неиграч неиграча задължително бива наранен.
Личния ми опит:
Когато започнах да влизам в интернет клубове и чатове аз не бях играч...,но ми се е случвало да попаднана играчи..В началото явно и те са очаквали да попаднат на играч и.. честно казано не знам за кого разочарованието е било по-голямо...Зависи от очакванията на двете страни..
Аз понеже не съм влизала с цел игрички...съответно съм била себе си и... явно на играчите им е било доста сложно да проумеят що за игричка играя...
С годините в НЕТ пространството съм влизала и в ролята на играч.. Всъщност..винаги щом подушех играч в отсрещния ..заговорвах на неговия език..И се забавлявахме прекрасно...чисто виртуално.. И никой не еимал никакви очаквания... Прекрасно е, когато попаднеш на интелигентен играч..
Попадала съм на много опитни и...некоректни играчи, макар и интелигентни личности...Имаше един..който наистина успя много да ме заблуди...
Неговата игра беше...брилянтна..
Той се държеше толкова влюбено, пишеше стихове,пращаше смс-и..по няколко пъти на ден..и особено за лека нощ..Човек който общува с него не може да каже,че не е заинтересован искрено...,но..на среща..никакъв интерес по-особен..Тактика на изчакване на инициативата от отсрещната страна...(дето викаш...да не се набута да предложи оферта пръв)...
Направо си мислех,че си пада по мен персонално, докато.......не открих,че всъщност работи на системата "Копи-пейст"...Правеше всичко това едновременно с поне 10 жени!!!
Когато го разкрих, първо бях много разочарована...(някак се надявах ,че се държи така с мен, заради мен)...След това..му се възхитих на....непукизма!.. И после прозрях,че всъщност..това никак не е трудно..особено при толкова незадоволени и самотни(дори и омъжени) жени... И..накрая му се ядосах...понеже...това е най-нечистоплътното отношение, което бях срещала..Казвам го, понеже..самата аз тогава не разбирах играчите...и понеже със сигурност измежду "жертвите" е имало и други като мен...
После, когато усвоих "играта"....съм говорила с него много..и..някак успях да разбера тактиката му...
С тази игра човекът си осигуряваше всяка вечер жена в леглото (от цяла България идваха!!!), срещу...вечеря и хотел.. Идваха подготвени за да изневерят на съпрузите си..идваха готови да му се отдадат..,идваха влюбени в представата си за него..(по-скоро за неговото отношение към тях)...Идваха и си отиваха и пак идваха и...
След време се запознах с някой от "жертвите.." и ги питах дали изпитват чувства.. Някой изпитваха..Други бяха също играчи.. Но и двете категории бяха категорични,че той..макар да не е добър любовник всъщност е желан любовник...
Защо се задълбочих толкова в опознаването му? Защото не бях срещала до тогава играч...И защото този беше брилянтен..И..защото...беше успял за кратко д аме излъже..
Дора школа се оказа..Благодарна съм му..понеже ме предпази от други,по-слаби играчи..
..
Във времето когато бях много зле с моите си проблеми това ми беше част от забавлението..Понякога се правех на играч..Включително на мъж съм се правила..Нямате представа колко е различно да си мъж от това да си жена.. Жените наистина са много, много активни.. На всички възрасти, но..особено на около 30.. Буквално имах по 3 предложения на ден.. Най-интересното беше,че..когато бях себе си (т.е. в женски образ), жени ми се изповядваха, колко харесват ...мъжкия ми образ! Когато пък бях в мъжки образ...жени с които съм общувала като жена...се държаха съвсем, съвсем различно...
Знам,че не беше честно от моя страна..за това и много за кратко си го позволявах..След това заминах за чужбина и..години след това познатите ми жени понякога ми припомнят какъв пич е бил (мъжкия ми образ) и...къде ли е сега...
..
Само да кажа заключението си..
Време за игрички имат много самотните хора..
От години не само нямам време за подобни игрички, но и..никак не ме влекат..
Е..понякога, когато попадна на играч..се забавлявам искрено..понеже...както си казал в началото..между двама играчи проблеми няма..
И..да ти кажа..по въпроса: Какво бихте казали обаче за играч, който наддава без да трепне до лимита си и след това се обръща и си тръгва?
..бих казала,че просто от самото начало не е имал интерес към сделката...Причините може да са много.. Най-честата е ...,че не му се играе..по някаква причина..
..
И..поздравление..брилянтно описание си направил...
..
Най-лесните "жертви" на играчите са...новопостъпилите в интернет пространството...
С годините човек помъдрява..самия той става играч(несъзнателно в началото)и......започва да се забавлява,за радост на играчите..и за своя..

доста дълго стана..надявам се да съм успяла да отговоря на въпросите ти



Тема Re: За междуполовите отношения и пазарната икономика.нови [re: *жeнa*]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано24.08.07 23:42



Даа, ти си голяма играчка!
С четири деца ставаш още по-голяма.../щото намираш време/
Невъобразима играчка!
Хвала на такива българки!!



Тема Игратанови [re: Severous_Snape]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано24.08.07 23:48



е само ва-банк.



Тема Re: За междуполовите отношения и пазарната икономика.нови [re: Severous_Snape]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано24.08.07 23:58



Снейпи, с тая нагласа......търг не се печели. В основата на всеки успех е позитивното мислене. А позициите на участниците се проучават дискретно преди датата на търга.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: За междуполовите отношения и пазарната икономика.нови [re: lestr57]  
Автор *жeнa* (минаващ)
Публикувано25.08.07 00:18



Ама ти май не разбираш,че говорим за виртуал...
Имах 2 години в които намирах много време..Не ти пожелавам да имаш толкова и ти...,но Да..нагледах се на играчи..и ДА..ако постоя още малко в среда в която хората са злонамерени..се научавам да оцелявам и в нея...В природата е също така..
И ... не съм казала,че това ми е харесвало..,но беше сред малкото неща, които бяха забавни..от един момент нататък..
Но..сега не само,че нямам време, но и да го имам не ми е забавно.. Всъщност...забавно ми е единствено, когато играчът отсреща си знае цената и знае и моята.. Тогава сме равнопоставени и... никой не изпростява..
А резултата? Ами..той е едно хубаво приятелство..
Ако не си разбрал-да споделя и това - любознателна съм...и бързо схващам...Това не се харесва на всички мъже...Само на интелигентните..Но..другите по принцип не могат да предизвикат интереса ми...така,че...споко..не си застрашен

Впрочем...щях да питам автора..Какъв е очаквания краен резултат от търга?
Май в търг не съм участвала никога...Поне не осъзнато..





Тема Re: Игратанови [re: jamie]  
Автор *жeнa* (минаващ)
Публикувано25.08.07 00:18



Тъй де..





Тема Re: За междуполовите отношения и пазарната икономинови [re: *жeнa*]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано25.08.07 11:52



Много хубав отговор. Иска ми се да цитирам едва ли не всяко изречение и да му дам съответния отговор, но ще се въздържа. Ще стане прекалено дълго. Затова ще се опитам да отсея, ако това изобщо е възможно, няколко точки, които просто не могат да не бъдат отбелязани.

Попадала съм на много опитни и...некоректни играчи, макар и интелигентни личности...

Аз също. В клубчетата на дира има три жени, които са успели наистина да ме наранят. На две от тях съдбата им го начука много здраво. Третата, доколкото зная няма проблеми. Не и го и пожелавам, но съдбата наистина в някакъв момент решава да го начука здраво на някой от играчите.

Той се държеше толкова влюбено, пишеше стихове,пращаше смс-и..по няколко пъти на ден..и особено за лека нощ..

Би ми било интересно да прочета някой от неговите стихове. Стиховете, които някой пише, говорят много за автора си. Освен ако не ги е копирал и тях от някъде, разбира се.

работи на системата "Копи-пейст"...Правеше всичко това едновременно с поне 10 жени!!!

Веднъж, говорейки на подобна тема с една жена, тя ми разказа за мъж, с който се заприказвали на кю. Свалката била доста интензивна. Малко след това тя убедила и колежката си да се включи на неговото кю и да започне и тя да го сваля, а малко по-късно се включили и останалите две колежки в стаята.
Това, което я беше възхитило във въпросният мъж е било, че макар и да е свалял и четирите едновременно (те са коментирали какво им пише) на всяка е писал различно и нито веднъж не се е повторил. Те са си направили с него гаврата да си уредят срещи през 15 минути на места, които са на по стотина метра едно от друго и са отишли заедно на първата среща. Реакцията му, когато са му казали какво е станало също е била достойна.

После, когато усвоих "играта"....съм говорила с него много..и..някак успях да разбера тактиката му...

А защо ти е трябвало да я усвояваш? Доставя ли ти удоволствие да направиш това с няколко човека едновременно? На мен не.

Защо се задълбочих толкова в опознаването му? Защото не бях срещала до тогава играч...И защото този беше брилянтен..И..защото...беше успял за кратко д аме излъже..
Дора школа се оказа..Благодарна съм му..понеже ме предпази от други,по-слаби играчи..


В известен смисъл и аз мога да кажа същото за жените, които споменах, че са успели да ме наранят. И трите наистина са ловджийки от висока класа. Любимото оръжие на едната са стрелите. Другата, когато тръгне на лов вади големия харпун а третата... нека не я описвам. Тя е многолика, и това я прави още по-опасна за тези, които няма да могат да прозрат истината под образа и.
Факт е обаче, че след тях вече доста време не са успявали да ме одраскат така, че да ме заболи.

И..да ти кажа..по въпроса: Какво бихте казали обаче за играч, който наддава без да трепне до лимита си и след това се обръща и си тръгва?
..бих казала,че просто от самото начало не е имал интерес към сделката...Причините може да са много.. Най-честата е ...,че не му се играе..по някаква причина..


Тук нещо ти се изплъзва, но честно казано нямам желание да ти го посочвам. "Образованието" ти в някои отношение е недовършено и може би просто ти е време да попаднеш на следващия си учител. Казват, че когато ученикът е готов учителят сам ще се появи.



Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.

Тема Re: За междуполовите отношения и пазарната икономинови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано25.08.07 12:02



Наденце... аз съм пуснал тема, а на теб ти се привижда търг. Защо така бе Наде?



Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.

Тема Re: За междуполовите отношения и пазарната икономинови [re: Severous_Snape]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано25.08.07 12:02



Ах, всичко е така просто...обичаш или не обичаш....


Уверявам те, че при любовта (истинската, а не декларираната) никакви дребни сметчици не вървят....душата ти се раздира и жадуваш любимото същество, и не си в състояние да изчисляваш....


Има няколко мъже в живота ми, за които нищо не бих пожалила, аз, дето всички ме имат за меркантилна и сметкаджийка, аз просто съм практична в живота ...това не е бариера за любовта ми, а за натрапниците....филтър, начин да се защитиш....


Не бих се защитавала в любовта си, бих се отдала....праиш ли разликата?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от anbra на 25.08.07 15:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.