Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Един доста тъжен ОФФ!  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано24.08.07 15:40



Днес един човек сложи край на живота си.Сам и по собствено желание.Доколко с ясно съзнание за действията си-не знам.Вярно-възрастен,с доста болежки,загубил през последните 8год. син и съпруга.Онзи ден успях да го спра,но тази сутрин-не.

Какво ли му е било,че да направи тази стъпка?Колко ли сам и изоставен се е чуствал?И колко ли тежко трябва да му стане на човек,за да посегне на себе си?Какво ли трябва да му мине през главата?Колко ли безнадежден трябва да е живота,за да го направи човек!??
Извинете ме,но съм тъжен.Не ми беше близък,но някак си се почуствах много зле.И в същото време се сещам,колко много хора се оплакват,тръшкат,правят трагедии от и за нищо!
Извинявайте още един път.Това просто бяха размисли,не е задължително да отговаряте.
Сори!

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.08.07 15:46



Ти си го казал- било му е безнадеждно. Когато човек не очаква нищо от бъдещето, наистина няма за какво да живее и защо да се мъчи. Само че не всички имаме тази смелост да го направим.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 16:16



И в същото време се сещам,колко много хора се оплакват,тръшкат,правят трагедии от и за нищо
Нали знаеш приказката "куче, което лае, не хапе". Та и правенето на трагедии в този смисъл може да е вид терапия. Защото когато на човек му е много тежко, ако се затвори в себе си, ако няма с кого да сподели, на кого да се изплаче, може да се побърка.
Моя личен опит е, че тръшкането и реването в клуба ме извадиха от дупката.
Тук разбира се изключвам случайте, когато се прави интергалактически проблем от счупени нокът бримката на чорапа или кво казала колежката за другата колежка.

Жалко, че човекът не е намерил на кого да се опре в този труден момент. Дали не е имал близки, или всички са се залисали в своите си проблеми и проблемчета с мисълта "е, ще се оправи"? Кой може да каже, а и какво значение има сега?



Дано наистина няма ад, защото той вече е преживял своя такъв, за да стигне дотук.



Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано24.08.07 16:29



Той просто е отишъл при тези, които обича...
Убедена съм, че всеки човек трябва да има право на това...
Вярвам, че Бог му е простил.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Автор bubble ()
Публикувано24.08.07 16:53



мир на праха му и дано е намерил спокойствие в отвъдното...



Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано24.08.07 17:20



Съболезнования за случилото се!
Само не се обвинявай по някакъв начин, че не си го спрял втория път. Това са решения, които не завсият от нас, независимо какво си мислим и, какво ни се иска.
Никой не умира и ден и миг преди часът, който му е писан.
Аз...не вярвам в смъртта.



Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 17:29



Снощи се разревах в халите...

Стои там на един ъгъл една баба с китка здравец. Минавам покрай нея и тя ми говори нещо съвсем тихо. Питам я какво има и тя ми казва: "Моля те, купи ми малко сиренце, много те моля искам малко сиренце." Като й подавах пакета, горката трепереше...а аз се разциврих пред всички...
Ами такива хора посягат на живота си, забравени от всички, принудени да се молят за насъщния. Господа управниците трябва да се разходят из народа да видят докъде го докараха, а не само да се крият в мерцедесите си....



Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано24.08.07 17:37



Доки, когато някой загуби всичко, което е осмисляло живота му, се предава. Разбирам го. Разбери го и ти. Не се упреквай, не си могъл да го спреш, това не зависи от теб. Избрал е един от пътищата, за да продължи нататък... Съжалявам и е гадно, и няма какво да се каже. За нас остава да си правим отрано равносметката за истинските важни неща в живота ни. Да не изпадаме в дребнавости. Мама Мърморанка правилно го е казала. Когато имаш къде и на кого да си изплачеш болката, вече не е толкова страшно и можеш да я преодолееш, но когато останеш затворен единствено и само в себе си, да, тогава е трудно и безсмислено...



Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано24.08.07 18:16



Да, разбирам го, не е виждал смисъл, не е виждал светлинка ....... за какво да живее, за какво му е такъв живот, изпълнен само с болка.....

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...


Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: 1]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано24.08.07 18:23



В отговор на:

Стои там на един ъгъл една баба с китка здравец. Минавам покрай нея и тя ми говори нещо съвсем тихо. Питам я какво има и тя ми казва: "Моля те, купи ми малко сиренце, много те моля искам малко сиренце." Като й подавах пакета, горката трепереше...а аз се разциврих пред всички...


И аз съм ревала в подобни ситуации. Не знам дали заради самите възрастни хора или поради факта, че веднага си спомням за моя дядо, който си отиде на 98 години, и с когото прекарах доста време, до края му.

Редактирано от Hungry eyes на 24.08.07 18:24.



Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: 1]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано24.08.07 22:14



В децата е истината...
И аз оня ден гледам, един дядо пресича пред мен - едва ходи, горкият, слабичък, държи се за гърдите, стъпка по стъпка, а-ха да падне. В това забързано време, с тази навалица коли след мен - можеш ли да спреш колата и да излезеш, за да го пренесеш на ръце. А може би трябва... Не ми излиза от акъла дядото.
Хората не бива да са забравени от всички, а усещането за самота, размишлявам си така, е свързано най-вече с децата. Представям си (по-точно, не си представям) какво е да надживееш дете или да те изостави дете... Ако се добави и заболяване, което обикновено адски смачква самочувствието, чувстваш се малоценен - то е ясно какво се случва, пожелаваш края.



Тема Re:нови [re: Гeвpek]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано24.08.07 22:21



Или ако си пешеходец, който върви след него, да го хванеш за ръка и да го преведеш през улицата...



Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано24.08.07 22:22







Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Авторxpr (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 22:55







Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано24.08.07 23:10



Понякога животът наистина не струва нищо. Няма да кажа жалко. Колкото и да ви шокирам ще напиша, че се надявам, че човека сега е на по-добро място.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.


Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Severous_Snape]  
Автор won (cool)
Публикувано25.08.07 11:47



Когато не получаваш обич или няма на кого да дадеш-да, тогава животът може и да загуби смисъл!
Но, ако е изпълнено поне едно от двете условия-СИ ЗАСЛУЖАВА!
Опитайте пак!Не сте сами!

"Споделете!"


Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: won]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано25.08.07 12:09



Когато не получаваш обич или няма на кого да дадеш-да, тогава животът може и да загуби смисъл! Така е.
Струва ми се, че разковничето, обаче, е, да ли можеш да обичаш себе си. В живота винаги има моменти, когато различни чувства и хора идват и си отиват. Понякога няма никого и нищо. Загубиш ли смисъла в себе си - тогава идва трудното.



Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: won]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано25.08.07 12:09



Понякога просто ти омръзва да опитваш, опитваш, опитваш...

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.

Редактирано от Severous_Snape на 25.08.07 12:35.



Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Severous_Snape]  
Автор won (cool)
Публикувано25.08.07 12:19



Отговорът на въпросът ти е в отговора на Маркизата.
Бориш се за себе си-оцеляваш като личност и продължаваш да даваш!

"Споделете!"


Тема Отговорът на Маркизатанови [re: Дokи]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано25.08.07 12:47



е много правилен. Аз съм около 40 и са ми минавали такива мисли през главата в момент на голямо самосъжаление и самота, но само като си помисля колко много обичам себе си и живота, проглеждам с други очи и с още по-голямо настървение се хвърлям в доказване на себе си.

Погребах приятел (много голям ЧОВЕК) преди 5 месеца. Той просто се беше отказал да живее. Той се беше предал и никой и нищо на този свят не успя да го дигне от леглото. Тъпа история. Настръхва ми косата.





Тема Re: Отговорът на Маркизатанови [re: Rado™]  
АвторCнeйп (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 12:54



Той просто се беше отказал да живее. Той се беше предал и никой и нищо на този свят не успя да го дигне от леглото. Тъпа история. Настръхва ми косата.

А може би просто никой не му е предложил това, което е могло да го вдигне? Избързваш с квалификациите. Без да искам да те обиждам ще кажа, че ако някой сам пожелае да спре да живее това, че не си разбрал причината не е повод да наричаш ситуацията тъпа.



Тема Re: Отговорът на Маркизатанови [re: Cнeйп]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано25.08.07 13:02



Един месец всяка вечер (в работни дни) и всяка събота и неделя (по-цял ден) съм стоял при него. Опитвах с какво ли не. И с лошо и с добро и никакъв признак за жажда за живот.
Тъпа ситуация, защото почина в болницата (след като 3 месеца го карахме да влезе и той отказваше, вдигаше грандиозни скандали, само като чуеше думата болница, до там че са ни отказвали от бърза помощ да дойдат, само като го чуех по телефона как крещи, че не иска лекари и болници) от гълтане на езика при епилептичен припадък.
Мъж 120 кила само мускули, от НСБОП. Мъж който беше преди година открил най-голямата си любов в живота си, милионер в долари (от продадени земи) на които не успя да се порадва.... Не, не, просто се беше предал на дявола.



Тема Re: Отговорът на Маркизатанови [re: Rado™]  
АвторCнeйп (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 13:10



Ти си положил своите усилия и това е добре, но дали ти си бил това, което е могло да му помогне?
След като си положил своите усилия недей да тормозиш съвестта си, но мнението ми, че просто този мъж не е имал това, което е искал, си остава.
А от какво се е нуждаел е отделна тема. И повярвай ми - много добре зная за какво говоря като казвам тези думи. В една друга, различна от българската култура, за тези неща се говори открито и свободно. Чел съм две книги, посветени на въпросната култура и те ме промениха. В нашето общество много от болестите на душата и на духа са нелечими, но вината си е изцяло на нашето общество и на безразличието, което го разяжда по-лошо и от проказа.



Тема Сега поне знаешнови [re: Rado™]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано25.08.07 19:10



че не мускулите нито парите определят битието.
Могат да му влияят - но важното е вътре в нас самите. Намирането на смисъла когато знаем че е безсмислено - екзистенциален въпрос





Тема Re: Сега поне знаешнови [re: jamie]  
Автор won (cool)
Публикувано27.08.07 11:28



Ад и Рай -същинската разлика

Един човек разговарял с Господ за Ада и Рая. Господ му рекъл:
- Ела да ти покажа Ада.
Влезли двамата в едно помещение, където група хора седели на маса около огромна паница с гозба. Всички до един били изпосталели и измъчени от глад. Всеки държал в ръката си лъжица, с която стигал до казана, но всяка лъжица имала дръжка по-дълга от ръката, така че не можели с нея да стигнат до собствената си уста. Страданията им били ужасни.
- Ела сега да ти покажа рая - Рекъл след избестно време Господ.
Влезли в друга стая, която била същата като първата - паницата с гозбата, групата хора, същите лъжици с дълги дръжки. Но тук всички били сити и щастливи.
- Нищо не разбирам - рекъл човекът. - Защо тук всички са щастливи, а в другата стая нещастни, нали иначе всичко беше еднакво?
Господ се засмял.
- Много просто - рекъл. - Тук са се научили да се хранят един друг.

АН ЛАНДЪРС
от „Пилешка супа за душата”-втора част



"Споделете!"

Тема Жалконови [re: Дokи]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 12:42



Преди седем години от прозореца на коридора на сградата, в която работя се хвърли един. 6-ти етаж. Стана на пихтия. Мъж на средна възраст. Никой не можа да го спре. Почти половин час стоеше прав на перваза на прозореца...

Хвръкна!!! Ужас. След време усетих, че съм развил аерофобия. Може от този случай да е. Преди това не съм усещал такова нещо. Хвърчал съм много пъти със самолети, няколко пъти - с делтаплан. Не съм усещал световъртежи... И изведнаж - хайдеее. Даже по стълби като слизам ми се завива свят. На два пъти губих съзнание за по две-три секунди... Пфууууууууууууу!

Нещо такова беше. Само че, гледано откъм гърба на самоубиеца.



ВНИМАНИЕ!!! ОГРОМНА ЧЕРВЕНА ТОЧКА!!! Самоубийство на живо. Ужасно е!!!





Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Авторbecker (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 13:30



Онзи ден успях да го спра,но тази сутрин-не
нищо, тоя пич може би се е отървал, ма ти друг път да знаеш да не се бъркаш, когато имаш повече въпроси, отколкото отговори по съответната ситуация



Тема Аман от малоумници!нови [re: becker]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 14:02



Ти като не знаеш за какво става дума защо се обаждаш?

Доки му е личен лекар. Ако имаш мозък - помислИ върху този факт.

По-горе дадох пример за самоубийство. Върви да го видиш и ела да ми обясниш ТИ как би спрял ТОЗИ младеж-самоубиец!



Редактирано от ASSASSlN на 27.08.07 14:04.



Тема Re: Аман от малоумници!нови [re: ASSASSlN]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 15:16



ма, що в такива случаи сички се фащате да "спасявате", бе - винаги ли е ПРАВИЛНО това??? в конкретния случай от темата, например, ефекта от т.н. "спасяване" е бил допълнителни няколко дни болка... друг пример: като ти чета хектичните постинги, имам чувството, че и на теб едно от хубавите неща, които могат да ти се случат е да се гръмнеш /ама недей скача от петия етаж, че според статистиката "успешни" са само 90% от опитите/





Тема На доктор "Смърт" ли ще се правиш??? Може, защо ненови [re: бekъp]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 15:52



Вместо да се заяждаме и да си плюем в мутрите давай да си поговорим за евтаназията. Давай да разбуним духовете. Ти с думата "пектичен" не можа да ме изненадаш, както и аз не те изненадвам с "евтаназия".

Давай да си почешем езиците. Не че нещо зависи точно от нас, но тази тема от векове се предъвква, в някои държави знам, че е узаконено.

ДА или НЕ на евтаназията?



Тема Забравил съм да те попитам дали пак така щешенови [re: бekъp]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 16:23



приказваш, ако това момче, което се е утрепало, беше твое дете?

А, тия двамата тиквеници, които го дърпат са най-големите нещастници. "Пътят към ада е постлан с добри намерения." В такива случаи не се прави така. Само забавяне на самоубиеца до изчакване на пожарнаикарите. С думи. А, може и с действие. На тълпата, ама то в такива случаи публиката май се вълнува повече от самоубиеца. Още го помня оня. Коментирахме после, ама след дъжд - качулка. Приехме предложението на смел колега, ама толкова беше смел, че си беше глътнал езика.

Трябвало е вместо да се крием и да надничаме през вратите, някой да го баламосва отвътре, а ние да се подредим отдоу точно на мястото, където би паднал. Едва ли ще посмее да се хвърли върху хора.

Аз не го познавах и изобщо не знаех за какво става дума. Хм, имал някаква фирмичка, но никаква дейност не развивала, не му потръгнал бизнеса, години наред не си водел счетоводството, не я фалирал тая проклета фирмичка, направили му ревизия, нахакали му акт от 20 000 лева, хванал се за главата, на никой нищо не казал, помощ не потърсил...

И к'во? Приказвахме го три-четири дни и толкоз.

Да беше ме попитал мен. ако не за друго, то поне да проумее, че върши глупости и че е нужен жив на близките си и че ще вкара бедните си роднини в разноски. Ако не му уври кратуната и упорито иска да си сложи край на живота, поне щях да му кажа да не го прави по този начин, а да пита някой, който знае най-безболезнения и бърз начин човек да се отрови.





Тема Re: На доктор "Смърт" ли ще се правиш??? Може, защо ненови [re: ASSASSlN]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 17:04



да, узаконена е в холандия и в един от щатите /ама забра'их в кой точно/. ама все пак става въпрос само за случаи на неизлечимо болни, чието по нататашно развитие на болестта е съпроводено с ФИЗИЧЕСКА болка. предполагам, че няма да те изненадам, ако кажа, че съм 100% за легализирането на това нещо навсякъде /даже ми се струват нелепи от морална гледна точка присъдите срещу кеворкян и сие/. имам в къщи една книга, която си поръчах от щатите за методите на assisted suicide - много е интересна

. тука в темата, обаче става въпрос за по-широко разбиране - любима тема!

по-долу питаш как бих се чувствал, ако мойто момче беше самоубиеца от клипа. ми, предполагам, че би ми било ужасно /дори и като се абстрахирам от салтанатите и публичността на изпълнението/. въпреки това, обаче съм склонен да приема - не, ами съм твърдо убеден в правото на секи да се самоубие и знам, че понякога това е "добър", дори "най-добър" вариант. друг е въпроса, че голяма част от самоубийствата стават импулсивно, без авторите им да са обмислили трезво "за" и "против" и ... уф, щях да кажа "и после горещо съжаляват". а и предполагам, че в голяма част от случаите т.н. спасители на кандидат-самоубийците им правят меча услуга.



Тема Извинявам се. Не е "пептичен", а "хектичен"нови [re: бekъp]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано28.08.07 08:15



Бутончетата "х" и "п" са ми едно до друго.



Хе-хеее. На пептин съм го издокарал. Може и на "Пепси". Кой както си пожелае.

"въпреки това, обаче съм склонен да приема - не, ами съм твърдо убеден в правото на секи да се самоубие и знам, че понякога това е "добър", дори "най-добър" вариант"

СъглАсен съм, бреее! И да не съм съглАсен - какво от това??? Всеки си има живота си. Аз ли да му давам акъл как да живее? Аз ли да завам акъл как да се самоубие?

Тц! Не ща!

----------

Ама, все пак... Оня, дето си пръсна мозъка пред очите ми, ако беше ми споделил нещо от проблемите си, можеше и да не причинява чак такава болка на близките си. Така си мисля. Ти?



Тема Re: много си правнови [re: ASSASSlN]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано28.08.07 08:45



Ама, все пак... Оня, дето си пръсна мозъка пред очите ми, ако беше ми споделил нещо от проблемите си, можеше и да не причинява чак такава болка на близките си. Така си мисля. Ти?

Не ме питаш мен, но и аз мисля като теб.
И именно защото мисля като теб, става ми мъчно и гадно когато тук подхванем някой дето си е споделил проблема с нас, когато се правим на по-велики от Господ, когато се правим на обвинители и съдници, на интелектуално и морално недостижими безгрешници и разпъваме и разнасяме на парченца изстрадалата му душа с недоверие и недомлъвки. Знаем ли на крачка от какво е този човек?
Не е ли сто пъти за предпочитане да станем смешни като даваме човешки съвети на някой спамаджия, отколкото един единствен път да направим грешния избор и да тласнем някого още по-навътре в тунела на собствените му проблеми? Откъдето понякога излизането е само в оная посока...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Извинявам се. Не е "пептичен", а "хектичен"нови [re: ASSASSlN]  
Авторbecker (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 13:19



бе, малко ми се вижда дръзко да се очаква от човек, който е решен да се гръмне да мисли и за близките си... инак по принцип не одобрявам публичните изпълнения в тая сфера /като тоя от клипа или оня, дет се е гръмнал в присъствието ти/. виж петроний от quo vadis е друга работа - как да не ти се усладят кимионените соленки на погребението на такъв човек, ама едва ли е била такава истинската история

дали не заприличва дискусията на един научнопопулярен филм по дисковъри, който гледах за един изпълнител на смъртни присъди от щатите, който с такава любов говореше за тънките детайли от занаята, че режисьора на филма в'обще не можа да включи морални и емоционални разсъждения



Тема Лелеее, как успя да съчиниш толкова дългонови [re: anbra]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано28.08.07 13:27



изречение?

"И именно защото мисля като теб, става ми мъчно и гадно когато тук подхванем някой дето си е споделил проблема с нас, когато се правим на по-велики от Господ, когато се правим на обвинители и съдници, на интелектуално и морално недостижими безгрешници и разпъваме и разнасяме на парченца изстрадалата му душа с недоверие и недомлъвки."

Но Филип Димитров не можеш да надминеш. Той като подхванеше изречението сутринта - свършваше го вечерта.

"...разпъваме и разнасяме на парченца изстрадалата му душа с недоверие и недомлъвки."

Ми, защо правите това? Де да те знам за какво приказваш? Защо ми говориш с недомлъвки? Колко пъти да ти обяснявам какво е "прав текст"??? А?

В "оня списък", от който се катурнахте от смях с Мирорката можеш да добавиш:

Като болен - термометър.



Тема Бекър,ето това...нови [re: becker]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано28.08.07 15:39



е основния проблем на българите-"Щом не ми е в къщи и не засяга мои близки,значи не ме интересува!!"
Е,да ,ама не!Всички би трябвало да ни интересува и изхвърлянето на боклук през балконите и бездомните кучета и пушещите деца и самоубийците и още много,много неща от заобикалящия ни свят!Защото ние сме на години(кой повече,кой по-малко),но децата ни,или поне част от тях,ще живеят в тая страна.И за това,когато можем,трябва да помагаме на хората.Дори това,че когато ходиш някъде на излет или пикник, си прибираш боклука,въпреки,че други не го правят,е малка крачка към една по-добра България.
Да,бе,знам-идеалист,луд,фука се,Дон Кихот и т.н.Съгласен съм,но искам нещо да променя,поне да опитам.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Не бе,Аси!нови [re: ASSASSlN]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано28.08.07 15:42



Не му бях доктор,просто ми беше съсед.Видях го,че седи на прозореца,че е отчаян и просто поговорихме,помогнах му да се прибере,напазарувах му и...Е,не се получи.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Опитайнови [re: Дokи]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано28.08.07 15:42



ама почни от себе си.
Нищо лично - принципен въпрос е.



Тема И по-точно?нови [re: jamie]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано28.08.07 15:45



Нещо не те разбрах.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Не бе,Аси!нови [re: Дokи]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано28.08.07 17:19



Когато човек е в състояние на отказ от живеее и не вижда смисъла в нищо, той само привидно може да приеме аргументите на разума, но на практика той вече "не е от този свят". Това е въпрос на особено душевно състояние, а ако става въпрос за депресия, която често води до желание за самоубийство, само специалисти биха могли да му помогнат.
Тъжно е да си представяш колко мрак трябва да има в една човешка душа, решила това...



Тема Re: Бекър,ето това...нови [re: Дokи]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано28.08.07 17:20



Не, това не е идеализъм. Ти просто си нормален човек, живеещ в неосъществено общество. ( няма такава емотиконка

)

Редактирано от PipilotaViktualija на 28.08.07 17:21.



Тема Re: Не бе,Аси!нови [re: PipilotaViktualija]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 18:18



аз пък не познавам нито един човек, който да съжалява, че се е самоубил, но пък познавам мнозина, дето им е кофти, че са живи. зат'ва по ми харесва обратния вариант - когато аргументите на разума водят до "тъжното желание". и зат'ва замрънках срещу универсалните "спасители", щото успешните им манипулации обикновено водят до депресии





Тема Re: На доктор "Смърт" ли ще се правиш??? Може, защо ненови [re: бekъp]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано28.08.07 18:26



Повечето хора, които наистина се самоубиват, не се намират в състояние, в което да могат да преценяват "за" и "против". На тях просто им е непоносимо- болезнено да живеят. И в един момент се фиксират върху спасителната идея да си "излязат" от живота доброволно... Говорила съм с жена, страдаща от депресия, която разказваше, че, въпреки че виждала двете си момченца да играят навън, на двора, не можела да се спре да не го направи. И го е направила два пъти- втория път отново оживя, но потрошена...

Редактирано от PipilotaViktualija на 28.08.07 18:27.



Тема Re: На доктор "Смърт" ли ще се правиш??? Може, защо ненови [re: PipilotaViktualija]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 18:56



ма, аз в'обще не приемам и категорично се противопоставям с/у схващането, че самоубийството е непременно резултат от няк'ва си там депресия или необмислена импулсивна постъпка! нали знаеш 'къф е основния философски въпрос - whether or not to commit a suicide



Тема Re: Бекър,ето това...нови [re: Дokи]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 19:07



ма що, бе вуйчо, считаш за аксиоматично, че грижата за самоубийците е непременно свързана със "спасяването" им? може би твойта помощ, като учЕн, като специализирано медицинско лице /а не като псевдо психо помощник с психологическо образование от нов български университет/ е да им посочиш подходящата доза барбитурати в съзвучие с нещо срещу повръщане



Тема Два пъти е оцелявала???нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано29.08.07 09:40



Да й го начукам! Женски простотии. Аз ако взема такова решение - ще го изпълня от раз.

Дрън-дрън, женски махленски седянки. Някаква си дрисла си създала проблем и вместо да го реши - взела да се самоубива. Така се самоубива, че да оцелее. За да може после да реве на рамото на лековернички като теб.



Тема Опааа, усетих те вече, драги ми бекърнови [re: бekъp]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано29.08.07 10:13



(Ако Доки ти е вуйчо, значи аз съм ти чичо.)

Усетих те! Студентче си в трети курс.

Познах ли?



Тема А'пропо, питах те за евтаназията...нови [re: бekъp]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано29.08.07 10:16



Не разбрах какво мислиш за нея...



Тема Re: Опааа, усетих те вече, драги ми бекърнови [re: ASSASSlN]  
Авторbecker (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 13:31



не - "вуйчо" някои го използваме като обръщение, нещо като "брато", "майна" или "копеле". инак съм у средата на 30-те, ако ного те човърка любопитство. чий ше го дири в тоя форум един третокурсник?!



Тема Ааа, разбрах. У наше село не го използваме тованови [re: becker]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано29.08.07 15:26



"вуйчо" като заместител на майната и копелето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.